Ugrás a kommentre

Szinkron


lokatelli

Szereted a szinkront?  

58 felhasználó szavazott

  1. 1. Szereted a szinkront?

    • Igen
      38
    • Nem
      16


Ajánlott hozzászólás

Még Versényi László nagyon érdekes. Ő Tarkin is és egyáltalán nem lehet összetéveszteni az ep123-as Yodával. Nagyon jól csinálja. Hiába a színészeink elsőrangúak.  

Már annyira hajlok a Versényis Yodára, hogy meghallgatnám a Tedd, vagy Ne Tedd-et is tőle.

 

Igazad van sokkal jobb mint Szuhai Balázs.Nekem legalábbis jobban bejön. :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jójó! :D

 

Énis szeretem az összes szinkront(mondjuk a SEt nem annyira)

 

De én a THXen nőttem fel.

 

Összelehetne hozni egy jobb trilogia szinkront.Kár hogy Szabó Ottó már meghalt :( .Nála nincs jobb öreg Obi szinkron.

Kristóf Tiborhoz, és Nagy Attilához csak jó szinkronrendező kellett volna, és jó torzítás.Akkor ők mindent vinnének.

OFF

Az avatart az mf.com-ról szedtem le.Érdemes ott nézelődni, mert nagyon sok jó animált gif avatar van.

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is a THX-es verzión nőttem fel, így mondhatjuk, egyszerűen nem tudok más szinkront elfogadni a klasszikusokhoz! Már annyira benne vannak a fejemben a dolgok, hogy nem tudom elfogadni a változtatást! Leginkább Darth Vaderrel vagyok így! Egyébként ti bírjátok a Hollósy féle Vader szinkront? Sokan pl.: azt mondták hogy mennyire el van cseszve, bezzeg a Kránitz! Én pont hogy ki nem állhatom! Amikor először láttam az SE-t, azthittem hanyadt vágodom! Nekem sérti még most is a fülem! Na és CPO!!! Chewbacca-ával azért megvagyok elégedve, hiába remek színészeket nevelt a magyar hon!:( Szal, ti hogy vagytok vele?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ahogy nőttem fel, végigéltem az Star WArs összes magyarosítását. Kezdtem full némettel, aztán jött az első szinkron (ez volt meg), aztán birtokomba került a THX-es szinkron, végül lett az SE szinkron, most meg feliratosan nézem.

Engem valahogy sohasem zavartak a hangok, C-3PO-nak is tetszik az SE-féle vinnyogó hangja (jobb, mint az eredetiben, azt hiszem ott beszél nagyon hülyén). Vader hangjaival is csak azokban volt kivetnivalóm, amikor hadart, meg amikor monotonul adta elő. Engem a szinkronokból a kihagyások idegesítenek (klón háború, Tochie, gundarc, Biggs, Ord Mantell, stb.) illevte, hogy a mondatok, amik több részben is felbukkannak, mindig máshogy hangzanak (Van valami rossz előérzetem. Nagyon nem tetszik nekem ez a dolog. Nem sok jót nézek ki belőle. vagy Kezdődik a műsor. kontra Ezt a részt szoktam szereteni.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is végig követtem a szinkronokat.

Kezdve az ős szinkronokkal. Aztán ahogy jött a THX-es azt láttam legtöbbször talán. Végül az SE, de az sajnos a legrosszabb.

Speciális szinkronnak speciális szinkron.

Hollósi jobb mindt Kránitz, ráadásul Kránitz hangja nemekm, más gonosz ugrik, be mégpedig a Dallas Jockey Ewing-ja.

 

Az azonos mondatok mindig máshogy fordítása, csak azt bizonyítja milyen szép is a nyelvünk, mi mindenre tudunk egy másik szót, mig az angol, mindent elintéz egy dumával.

De így elveszlik az a poén értéke aminek azt amondatot a készítők szánták.

Nekem annyira elveszett ez a poén, hogy az I have a bad feeling abaut this először nekem, csak az ep2 volt poén mikor Anakin mondja, mert mondtam, huhh, ezzel nyitott Obi-Wan is az ep1ben.

Aztán esett le, hogy ez egy ilyen visszatérő mondat, azért, mert addig szinte csak szinkronosan néztem a trilógiát. Az ep1 DVDnél szoktam rá az angolra.

Végülis nem baj ez az elfordítgatás, mert legalább megvan a pikantériája, ha angolul és ha magyarul nézi az ember.

Egyedül az ep3 szinkronjában Grívesz és Plégisz, ami botrányosan idagesítő. Ánákint már megszoktam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már nem!

Egy ideje, már angolul is nézem. Az ep1 DVD óta lett rendszeres az angol SW nézés.

De mondom az I have a bad... Csak az ep2nél esett le 2002-ben.

Csak egyszerűen szeretem magyarul is hallani az SW-t és szeretem a szinkronokat is ezért foglalkozom elég sokat a szinkronnal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az érdekes jó érdekest :shock: vagy olyan érdekes érdekest jelent? 8)

 

Jó értelemben érdekes. :) Nem tudom ki csinálta, de közel tökéletes munka. Ha lenne szinkronos DVD gyárilag, akkor annak sem lenne sokkal jobb hangja. Ez egyébként valóban 5.1-es hang, és nem valami ProLogic által szét dobott áll hangzás. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát sajna erre a mi igentisztelt kiadóinktól nem lehet számítani 8) .Bár az is lehet,hogy tényleg nem engedte Lucas.Azért Én egy kicsit erélyesebben tárgyaltam volna a szinkronjogokról,mert szerintem sokkal nagyobb bevétele lett volna úgy :64:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom ki csinálta, de közel tökéletes munka. Ha lenne szinkronos DVD gyárilag, akkor annak sem lenne sokkal jobb hangja.

 

Ha jobban megfigyeled, sajnos a hátsó hangszórókból tisztán hallható az angol szöveg is, párhuzamosan szól a magyarral. Ugyanez volt az ep1 5.1-es dvd-nél is. Sajnos a vhs forrás csak sztereó volt, erre keverték rá (rosszul) az angol hangsávot.

Sztereo tv-n vagy hangszórón nem jön elő a probléma, csak ha 6 hangfalad van.

A trilógia dvd-nél ügyeltek erre, nem erőltették az 5.1-es szinkront.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jobban megfigyeled, sajnos a hátsó hangszórókból tisztán hallható az angol szöveg is, párhuzamosan szól a magyarral. Ugyanez volt az ep1 5.1-es dvd-nél is. Sajnos a vhs forrás csak sztereó volt, erre keverték rá (rosszul) az angol hangsávot.

 

Na ezért mondtam, hogy szinte... :roll: Vannak ilyen hibák rajta, de az én rendszeremen alig hallhatóak, és csupán egy helyen zavaró. Lama Su és Obi-Wan beszélgetésére gondolok. Ott nagyon visszhangzik az angol szöveg. Egy szónak is száz a vége, jöjjön a gyári magyar szinkron. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi1 kérésére felkerült még néhány régi Luke az oldalamra.

 

Az indexen van egy jó kis cikk a magyarhangokról. Amit azomban ők mondanak, azt nem mindig jó hallgatni. pl azt, hogy nem volt nagy kihívás, csak egy feladat amibel végezni kell.

Ennél több alázat kell még az utcasepréshez is nem csak a szinkronizáláshoz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit azomban ők mondanak, azt nem mindig jó hallgatni. pl azt, hogy nem volt nagy kihívás, csak egy feladat amibel végezni kell.

 

Nem kell keresni annak okát, miért lett lélektelen a szinkron. :) :vfuckoff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Uhh... meglehetősen gázos, ha igy nyilatkoznak a szinkronhangok adói...

 

Közvetlen premier után olvastam velük egy riportot, oda voltak a filmért. Ennyire köpönyegforgatók lennének, vagy csak a különböző hírforrások kamuznak? :) Mindenesetre továbbra sem érdekel a szinkron, és soha nem is fog. Még jó, hogy Stohl Buci nem szólt be anno... :vfuckoff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Volt ez ep2 után Szilágyi Tiborral az RTL-en egy interjú.Ott azt mondta,hogy életében nem látott még SW-t,de inponált neki a feladat.(ez legalább egy őszinte mondat)Majd mivel a szinkronmunkák során csak snitteket látott a filmből,vagy éppen semmit :) úgy döntött,hogy elmegy a moziba és megnézi,mi is az amiért ennyien ennyire meg vannak őrülve.A kérdés alól,hogy tetszett-e neki nagyon ügyesen kitért,mondván nagyon érdekes volt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közvetlen premier után olvastam velük egy riportot, oda voltak a filmért. Ennyire köpönyegforgatók lennének, vagy csak a különböző hírforrások kamuznak? :)

 

Szerintem nem köpönyeg forgatók. Hogy tetszett nekik a film és hogy nem tertották kihívásnak a feladatot, az nem mond ellen egymásnak.

 

Azért rossz ilyet olvasni, mert emlékszem az ep1 dvd extráról, hogy szegény Sebulba hangjával vagy 100szor felmondatta Lucas, hogy "Jokota banta púgyú" vagy vmi ilyesmi. Látszott színész belegebed, hogy jól csinálja, nem csak egy feladat.

 

Mondjuk, hogy Yodát, könnyű lenne szinkronizálni, azt kétlem. Szegény Frank Oz megszenved vele, és akkor Versényi kirázza a kisújjából.

 

Szerintem a szinészeink kicsit csalódottak, mert elsősorban anyagi okok miatt vállalnak szinkronmunkát, mert nem tudnak megélni a színházból. Ebből az okból kifolyólag kicsit fújnak rá, mint egy másodállásra. Méltánytalannak tartják, hogy valaki ezekért a szerintük értéktelen rajzfilmfigurákért megőrül. Olyasmi, mint Bárdi György csinálta azt a Gugyerák nevű karaktert, furcsa hangon beszélt, meg ilyenek és aztán megsértődött, mikor, az emberek azzal azonosították, mutogattak rá, nevettek rajta, nem pedig a nagy színpadi szerepeiért imádták. Ugyanezért az okért, nem szerette Alec Guiness Az öreg Bent.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

szegény Sebulba hangjával vagy 100szor felmondatta Lucas, hogy "Jokota banta púgyú" vagy vmi ilyesmi. Látszott színész belegebed, hogy jól csinálja, nem csak egy feladat.

 

Nahát ez a különbség a szinkron és az angol erdeti között. Az egyik szívvel-lélekkel elvégzett munka, a másik pedig csak kényszerűségből születik meg. Sajnos ez a minőségben is meglátszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem értem, az "átkosban" olyan jó szinkronok készültek, vagy csak azért érzem úgy mert akkor nem tudtam mivel összehasonlítani? Sokszor egy-egy filmet még narrátorral is szívesebben nézek, mint szinkronnal. Régebben jó volt a szinkronos SW, most meg...már a 4-6 1.0-ás VHS szinkron is furcsa. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kényszerűségről csak annyit,hogy lehet,hogy nem is színészek ebben a hibásak.Én biztos,hogy kisebb szinkronstúdiókra bíznám egy film felmondását,nem pedig a hiperszupergigamegastudióra,ahol csak az a lényeg,hogy átutalja a kiadó a megfelelő összeget,aztán majd lesz valami a dologból.A sztereo szinkronvonalnak nem kellene egy meddő egyenesnek lennie,amely egyenesre rápakolnak minden beszéd és effekthangot.Kb így néz ki a legszuperebb hangstúdióból kijövő sztereo hang:-----------------------------------------------------------------------------Ezen az egyenesen van minden.Kedves hangmérnökök,technikusok.Gratulálok :roll:

A kisebb stúdiók dolgozói szívvel lélekkel csinálnák,mert nekik egy jó referencia munka létkérdés. :26:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.