Ugrás a kommentre

Padmé halála - az ikrek jövője


Ajánlott hozzászólás

Azonban továbbra is úgy gondolom, hogy ha ez a végső ok nem következik be, vagyis Padmé nem megy el a Mustafarra és viszi magával Obi-want (és most attól tekintsünk el, hogy akkor egészen másként alakult volna a történet más vonatkozásban is), és nem kapja meg direktben Anakintól, hogy hazug, és az nem emel kezet rá (szó szerint), akkor nem halt volna meg ilyen formán.

Ez szerintem is így van! Padmé traumájának csúcspontját, az Anakinnal való Mustafari találkozás jelentette. Mindaz amit Obi elmondott neki az erkély jelenetben, az akkor és ott realizálódott. Anakin, akitől szerelmes ölelésben vált el, más ember lett. Kezet is emelt rá, folytogatta!! Ez nem élte túl. Abba halt bele, hogy Anakin a sötét oldalra lépett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen számomra nyilván elfogadott tény.Azért írtam. Senki nem mondta hogy más is így gondolja. Na de ne "szidalmazzunk" egymást hogy kinek van igaza. Erről Lucast kéne megkérdezni szerintem. Mindenki szereti az sw-t és ez a lényeg :)

Nagyon jó, hogy leírod mit gondolsz! Mindig így kell tenni, még akkor is, ha a másik nem úgy látja! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Srácok van valahol olyan topic hogy ki a kedvenc Jeditek és miért?

OFF

Szerintem az alábbi topik kiválóan alkalmas, hogy kifejtsd ebbéli véleményed! Én kíváncsian várom ki a kedvenced, és miért!

 

Kedvenc Jedik és Sithek

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem egy kicsit túlreagáltad ezt a dolgot. Azért vagyunk itt a fórumon hogy ezt megvitassuk. :D

Én csak arra akartam rávilágítani mert nekem ez jött le hogy Padménak semmifajta fizikai problémája nemvolt.

OFF

Én? Én nem reagáltam túl, akkor nem ilyen vagyok (van rá pár példa, és ha sokáig itt leszel, előbb-utóbb szembesülni is fogsz vele) :D

Szép dolog, hogy így véled, ez természetes. Semmi baj nincs is vele. De mikor üvöltve írod be (csupa nagybetűvel), az már nem egészen azt sugallja, hogy csak egy véleményt szándékozol közölni. Nálam ilyenkor (is) szokott előjönni a prezentált stílus.

 

Az enciklopédia ötletszerzése ügyében érdemes elolvasni a köszönetnyílvánítást, mert egy-két dolog tényleg érdekes, de Lucas, mint ötletforrás nincs feltűntetve (sőt, szerintem egyáltalán nem is szerepel a neve ott). Pl.: Darth Maul jellemét R. Matthew Bliss FBI ügynök segítségével dolgozták ki a könyv szerkesztői. Ezért sem szabad még az enciklopédiákat sem komolyan venni (az önellentmondásokról már nem is beszélve). Amúgy gyönyörű könyvek.

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ahogy Dzséjt is mondja: mivel a filmekben sosem látunk olyat hogy valaki rendszerekkel arrébb fájdalmat okoz az Erővel (ami igen praktikus lenne), valoszinüsithetjük, hogy ilyesmire nem is képes senki.

A Baljós árnyak forgatókönyvének egy igen korai verziójában a szori elején Darth Sidious, miután ellenkezni kezd vele a neimoidi ("A terv csődöt mondott, Lord Sidious. A blokádnak befellegzett! Nem fogunk szembeszállni a Jedikkel!"), elkezdi fojtogatni a szerencsétlent, miközben valami olyasmit mond, hogy ostobaság félni a Jediktől, miközben csak a Sith sötét urai rendelkeznek akkora Erővel, hogy a távolból is megöljenek valakit. Aztán abbahagyja a fojtogatást.

Lucas azonban törölte ezt a részletet (le se forgatták soha), emlékezetem szerint azért, mert túl nagy hatalmat adott volna a Sith kezébe, és egy sorra cserélte:

- Úgy tűnik, maga jobban fél a Jediktől, mint tőlem, Dofine. Elképesztő...

Később aztán ezt is kivágták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az nagyon jó hogy annak ellenére hogy hatalmasat csalódott Aniben aki ráadásul a szívét is összetörte a haláláig kitartott amellett hogy mégis van benne valamennyi jó.

Ahelyett hogy teljesen elfogadta volna azt amivé Ani vált és elfordult volna tőle még mindig pozitívan gondolt rá.

Ez az igazi szerelem. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke anyja nem is lehetett volna másmilyen, hiszen valakitől örökölnie kellett ezt a képességet a feltétel nélküli szeretetre, ami hozzásegítette Luke-ot ahhoz, hogy megtalálja az egyetlen helyes megoldást arra, hogy lehet végre egyensúlyba hozni az Erőt :)

 

Egészen egyszerűen csodálatos, hogy Anakin és Padmé utólag (a klasszikus trilógia után vagy 15 évvel) kidolgozott karakterei ilyen jól harmonizálnak a régi részekbeli történésekkel, Luke és Leia karakterével. Ezzel több mint két év után sem tudok betelni :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egészen egyszerűen csodálatos, hogy Anakin és Padmé utólag (a klasszikus trilógia után vagy 15 évvel) kidolgozott karakterei ilyen jól harmonizálnak a régi részekbeli történésekkel, Luke és Leia karakterével. Ezzel több mint két év után sem tudok betelni :)

Nekem éppen ez a töltet ad mindig újabb és újabb ingerenciát ahhoz, hogy megnézzem a filmeket. Luke és Leia jelenete, amikor Padméról beszélnek....könnyfakasztó. Az anyjuk büszke lenne rájuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szoktál könnyezni rajta? :)

Nem.

 

Az viszont érdekes, hogy Padmét az utolsó pillanatig csak Anakin érdekelte, még Obinak is róla beszélt. Az újszülöttekről egy szót se mond, mi legyen velük...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az viszont érdekes, hogy Padmét az utolsó pillanatig csak Anakin érdekelte, még Obinak is róla beszélt. Az újszülöttekről egy szót se mond, mi legyen velük...

Az tényleg furi.

Lehet hogy amikor megnézte őket akkor arra gondolt hogy Obiék biztonságba helyezik őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem.

 

Az viszont érdekes, hogy Padmét az utolsó pillanatig csak Anakin érdekelte, még Obinak is róla beszélt. Az újszülöttekről egy szót se mond, mi legyen velük...

Ez tényleg nem reális. A terhesség végén járt, velük élt, érzett (éreznie kellett a mozgásukat), aggódott értük (bár ahogy az orvoddroidja, úgy ő se tudta, hogy ikrek - ami szintén nem reális). Halálának pillanata előtt gondolnia kellett volna rájuk is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A droid szerintem tudta mert az mondta meg Obiéknak.

Nem a Polis Massa-ira gondoltam, hanem ami még Coruscant-on volt neki (bár erre utalás csak a könyvben van, de csak azért, mert ez nyilván nem olyan fontosságú, amit a filmbe bele kellett tenni).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem a Polis Massa-ira gondoltam, hanem ami még Coruscant-on volt neki (bár erre utalás csak a könyvben van, de csak azért, mert ez nyilván nem olyan fontosságú, amit a filmbe bele kellett tenni).

Világos :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem a Polis Massa-ira gondoltam, hanem ami még Coruscant-on volt neki (bár erre utalás csak a könyvben van, de csak azért, mert ez nyilván nem olyan fontosságú, amit a filmbe bele kellett tenni).

Viszont a könyvben az is benne van, hogy megtiltotta Padmé a droidnak, hogy többett mondjon annál, mint hogy egészséges(ek) a kicsi(k) vagy nem. Mondjuk ez a része még így is fura (meg, hogy Anakin sem érzett meg semmit az Erő által), de belefér.

A végén én úgy vélem, hogy már nem maradt ereje a kicsikkel "törődni", így utolsó szavaival inkább azt a szerettét próbálta menteni, aki nyíltan nagyobb veszélyben volt. Azt biztosan tudhatta, hogy a kicsik Obi-Wannal nagyon nagy biztonságban és a lehető legjobb kezekben lesznek (még ha nem is oda kerültek, de Kenobi a legjobban rendezte el a dolgot). Viszont azt nem tudhatta, Anakin mennyire lesz biztonságban Obi-Wantól. Ebben nem is téved, hiszen ő az egyik, aki sulykolja Luke-ba, hogy Vadernek halnia kell.

Mondhatni egy utolsó kívánság volt: ne öld meg.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ti nem láttok Padmé nyakán fekete kéznyomot közvetlen a fojtogatás után? Nekem úgy tűnik, mintha lenne ott egy kis elszineződés...

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is a bánatba halt bele.Esetleg az is belejátszhatott a halálába, hogy ha ő neveli fel őket, mit fog mondani a gyerekeknek ha felnőnek?Apátok tömeggyilkos, áruló és gonosz?Azt tudta, hogy Kenobinál jó helyen lesznek.Ő is tudta, hogy Kenobi a jó Anakin a rossz.Minden összeomlott körülötte.Nem tudta volna felnevelni az ikreket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor hát egy hosszabb szösszenet a témában. Padmé halála kapcsán általában az szokott lenni a legvitatottabb pont, hogy az ikrek miért nem elegek ahhoz, hogy életben tartsák a lányt. Én magam is sokat gondolkodtam a dolgon, és végül arra jutottam, hogy Padmé egész életében azon dolgozott, hogy a galaxist jobbá, az új generáció számára elfogadhatóbbá tegye, ám pont saját gyermekei születése előtt szál sírba a demokrácia, s kezdődik a diktatúra.

 

Padmé azt mondja Anakinnek, hogy menjenek el a Naboora, éljenek ott, ő tehát ekkor már úgy érzi, hogy mindent megtett, ami tőle tellett, és többé csak a férjének és a gyermekének szeretne élni. Jogos a kérdés, hogy férje lelépése után miért nem elég számára a kicsi? Én azt vettem észre, hogy ahogy haladunk a katartikus Padmé fojtogatásig, egyre inkább jellemző a fiú-lány kapcsolatában Anakin erősödése. A második részben Anakint tekinthetjük alsóbbrendűnek, ő teper álmai nőjéért, ő az, aki próbálja megfűzni. A törés akkor következik be, amikor Padmé a kivégzés előtt bevallja, hogy szereti Anakint, ekkor már egy szinten állnak a kapcsolaton belül. Innentől kezdve Anakin dominanciája fokozatosan erősödik, Padmé egyre inkább belőle merít, és őrá fókuszál. Gondolok itt Padmé reszketésének jelenetére, ahol a lány szinte szó szerint merítkezik a srác erejéből, vagy később is számtalan jelet lehet arra mondani, hogy Anakin Padmé fölé kerül a hierarchiában és Padmé Anakinből merítkezik.

 

Így tehát amikor az orvosdroid azt mondja, hogy a lányt elhagyta az életereje, talán képletesen is lehet érteni: elhagyta Anakin, a fiú, aki erőt pumpált a lányba, és akiért érdemes volt élnie. Könnyen lehet, hogy miután élete munkája kudarcba fulladt, szerelme elhagyta, Padmé egyszerűen nem érzett elég erőt ahhoz, hogy felnevelje a gyermekét, pláne, miután az is kiderült, hogy nem is egy, hanem két kicsiről van szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez tetszik Donát. :)

 

Ámbár én Padmé azon kijelentésében, hogy menjenek a Naboo-ra, inkább azt látom, hogy már nem érdekli semmi, francba kívánja az egész politikai kavarást. Inkább az élete egyetlen megmaradt értelmének, a családjának szeretné szentelni életét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 7 évvel később...

Azt magyarázzátok már el, hogy miből gondolta Yoda, hogy Lukeot a családjához vissza kell vinni a Tatooinra és hogy majd éppen ott nem fogja Vader keresni? Ennyire bízott benne, hogy a Sötét Oldal kiöl belőle minden családtaghoz kapcsolódó köteléket vagy hogy az anyja halála vagy a sanyarú gyerekkora miatt sose fog oda visszatérni? Miért nem vitték a gyereket inkább a peremvidékre egy rejtett bolygóra? Nem értem. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt magyarázzátok már el, hogy miből gondolta Yoda, hogy Lukeot a családjához vissza kell vinni a Tatooinra és hogy majd éppen ott nem fogja Vader keresni? Ennyire bízott benne, hogy a Sötét Oldal kiöl belőle minden családtaghoz kapcsolódó köteléket vagy hogy az anyja halála vagy a sanyarú gyerekkora miatt sose fog oda visszatérni? Miért nem vitték a gyereket inkább a peremvidékre egy rejtett bolygóra? Nem értem. :P

Dehogynem érted, hisz pont most magyaráztad meg. :) Nyílt titok volt, hogy Anakin több okból kifolyólag is gyűlöli a Tatooine-t és önszántából aligha fog valaha is visszatérni oda. Az is esélyes volt, hogy a Birodalom a huttok miatt nem fogja tudni olyan szintűen kiterjeszteni oda a befolyását, mint a legtöbb rendszer esetében. Mindezek mellett Vader szemszögéből nézve valószerűtlennek tűnhetett pont a még élő "rokonainál" keresni bármit is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.