Ugrás a kommentre

Luke és Leia - kire hasonlítanak?


Milandra

Ajánlott hozzászólás

Úgy hogy a fia! :) Ez a kötelék az egész családot áthatja. Tehát szerintem Obiék nem is  érezhették azokat az érzéseket, amikre csak a legszorosabb kapcsolatban lévő családtagok voltak képesek.

De akkor, hogy lehet, hogy Vader csak sokára jön rá, hogy Leia a lánya? És Leia miért nem érezte azt, amit Luke? És Obi-Wan is érezhette volna, hogy Anakinban van még jóság, hiszen ahogy a harmadik részben is mondta: "a testvérem voltál Anakin. Szerettelek." Ez is egy fajta kötődésként fogható fel, hiszen kiskorától kezdve képezte őt, és rengeteg kalandot éltek át.

Szerkesztve: - Milandra
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi érzései szerintem eltörpülnek a családi kötelékek mellett, még ha tudjuk mennyire szerette is Anakint. Vader pedig azért nem tudja, hogy Leia a lánya, mert az nem használja az Erőt. Luke is csak azután kerül a képbe, miután az Erő útjára lép. Tehát a kapcsolat az energia mezővel van összefügésben, egyfajta hidat képez közöttük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vader pedig azért nem tudja, hogy Leia a lánya, mert az nem használja az Erőt. Luke is csak azután kerül a képbe, miután az Erő útjára lép. Tehát a kapcsolat az energia mezővel van összefügésben, egyfajta hidat képez közöttük.

Hát ez az! :) Erről próbálok meggyőzni mindenkit! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Milandra-ával értek egyet.Nálam egyértelmű, hogy a Skywalker család az Erő miatt olyan amilyen.Leia is az ERő miatt érezte meg , hogy Luke bajban van.Luke is az Erő közvetítésével érezte az apjában a jót.Az Erő "terelgette" Luke-ot az apja megváltása felé.

Sőt amikor a birodalmi hajón vannak az Endornál akkor is az Erőn keresztűl érzik meg egymást.

Ennek semmi köze a rokoni szálakhoz.

 

"A családodat átjárja az Erő".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke is szembesült az apja gonoszságával és zsarnokságával, és amíg meg nem tudta, hogy Vader az apja, valamint, hogy annak idején Jedi lovag volt, ő is meg akarta ölni Vadert.

Luke nem látta az apját gyerekeket ölni... sőt, voltaképpen csak Bent ölte meg a szeme láttára, de egyrészt, Obi-Wan harcban esett el és önmagát áldozta fel, másrészt, nem halt meg igazán. Illetve, úgy tudta, hogy az apját is megölte, de ez a szembesüléskor már nem játszott közre. Viszont mégis emiatt akarta megölni. Bosszúból, illetve mert kínozza a barátait. De amint kiderült, hogy ő az apja (amit még a mindenható Erő által sem érzett meg, és Vader is azt mondja, hogy "Nézz magadba, a szíved tudja, hogy igaz."), máris megváltozott a véleménye. Persze, hogy máshogy viszonyul egy idegenhez, aki megölte a mesterét és az apját, mint a saját apjához. Vader eggyé olvadt azzal az alakkal, akiről gyerekkora óta ábrándozott, és akiről Obi-Wan olyanokat állított, hogy "remek barát volt", "ügyes harcos", "jó pilóta", "akivel igazán ott van az Erő", azaz egy hőssé, aki Jedi lovag volt (ne feledjük, Luke Anakin miatt akart Jedi lenni), aki az igazságot és az ártatlanokat védelmezte a klón háborúkban. Egy ikon volt a számára, és hirtelen összeállt azzá az alakká, akit gyűlölt. Ez egyrészt elég mély katarzis lehetett, másrészt - magába nézve és szembesülve a ténnyel - meglátta az apját, a hőst a géptest mögött.

 

Szerintem önmagában kevés az, hogy tudja, hogy az apja annak idején egy hős volt, mert attól ő még csak az látta volna, amit Sith nagyúrként tett.

De éppen, hogy Luke semmi ilyet nem látott. Nem látta a gyerekgyilkosságokat, se az Alderaan elpusztítását (amihez csak annyi köze van, hogy ott volt), nem tudhatja, hogy ő lőtte le Biggset (aki megjegyzem, szintén harcban esett el, amibe önként ment bele), és a Lars család elpusztításához sem köthető (se Luke számára, és ténylegesen is csak közvetetten). Vadertől csak annyit látott, hogy megölte Bent, illetve úgy tudta, hogy megölte az apját, amiről gyorsan kiderült, hogy nem igaz. Mondhatni, Vader Luke számára a Bespinig csak egy sőtét páncélos alak, aki megölte Bent, és akinek minden egyéb tette számára csupán szóbeszéd. Leianak több oka volt gyűlölni Vadert.

 

Amíg nem tanult meg bánni az Erővel, nem érzett semmit.

Amíg nem tanult meg bánni az Erővel, nem is találkozott Vaderrel közvetlenül. De mikor ez megtörtént, vagyis kiállt ellene a Bespinen, vele volt az Erő, már tudott vele bánni, mégsem érezte meg még csak az sem, hogy az apjával harcol. Pedig ha az Erő által látta volna benne a jót, akkor már ekkor meg kellett volna éreznie, hogy "hoppsz, ez a fater és van még benne jóság". De akkor még csak Darth Vader volt, az apja és a mentora gyilkosa. Ez pedig bosszút szült, egy erős, szívből jövő érzelmet, ami képes elnyomni egy másikat, vagyis azt, hogy az apjával néz szembe. Nem mellesleg, míg a bosszúhoz racionális magyarázat is társult, vagyis a tudata is követhette, addig a másikhoz semmi tudatos kötés nem lehetett, hiszen ő Vadert az apja gyilkosának tartotta.

Arról nem beszélve, hogy arra a következtetésre, hogy Vaderben ott van még Anakin Skywalker, akkor jutott, amikor Vader csillagrendszerekkel messzebb volt. Elvégre, amikor ezt kimondta, ő a Dagobah-n volt (és biztos azelőtt is sokat gondolkodott ezen, hiszen már ténynek vette, csupán megerősítésre volt szüksége Yodától), míg Vader a II. Halálcsillagon, és nincsenek egymás szomszédságában.

 

Luke és Leia kapcsolata meg még ennél is egyszerűbb. Ikrek, az ikrek a valóságban is megérzik egymást.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek semmi köze a rokoni szálakhoz.

De még mennyire hogy van köze! Yoda és Obi is Erő-használók, mégis tévúton játrtak. Luke az apját látta Vaderben, ami azért volt lehetséges, mert mindennél erősebb érzelmi kötődés volt közöttük, még ha az tudatalatti is volt részben.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy igazad van. Bár van egy könyv amiből már idéztek itt a fórumon. Han és Leia a Tatooine-on beszélgetnek Vaderről, jóval az EPVI után. Leia abban daccal beszél Vaderről, és Han az aki mentegi az apukát. :)

De ez EU :) Vagyis filmes dologgal kapcsolatban nem lehet figyelembe venni, és ezt pont te szoktad hangsúlyozni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről a könyvről már olvastam az angol wikipédián. Azt hiszem Tatooine Ghost, vagy valami ilyesmi címe van. Egy lentebbi hozzászólásomban már én is utaltam rá. Engem érdekelne ez a könyv, még angolul is :)

Ha megfelel pdf-ven vagy doc-ban, akkor elküldhetem mail címre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez érdekes dolog a filmben, hiszen Luke még korán sem volt akkora Jedi, mint Yoda vagy Obi-Wan, de akkor ő végül is hogy érezte meg a mélyen megbúvó jóságot Vaderben?

Talán arról van szó, hogy nem mindent az Erőn keresztül nézett, Padmé pláne nem, aki nem volt erőérzékeny sem, Yodáéknak pedig minden tettét és gondolatát az Erő határozta meg, azon át láttak mindent.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi érzései szerintem eltörpülnek a családi kötelékek mellett, még ha tudjuk mennyire szerette is Anakint.

Szerintem meg nem. Több, mint egy évtizeden át éltek egymás mellett, olyan életben volt együtt részük, ami elég erős testvéri köteléket font köréjük, hogy az a családival egyenértékű legyen. Még Padmé is csak töredéke időt töltött Anakinnal, mint amit Obi-Wan, és ez is számít. Csak végül Obi-Wannál más döntött, nem a megérzései.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De még mennyire hogy van köze! Yoda és Obi is Erő-használók, mégis tévúton játrtak. Luke az apját látta Vaderben, ami azért volt lehetséges, mert mindennél erősebb érzelmi kötődés volt közöttük, még ha az tudatalatti is volt részben.

Rajtuk volt az Erő-szűrő szemüveg, Luke-on nem :)

Azért volt lehetséges, mert az apja volt :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is inkább a családi kötelék oldaláról közelíteném meg a kérdést, és nem elsősorban az Erő oldaláról.

Vader tényleg csak azután vette észre Luke-ot, miután Luke el kezdte használni az Erőt, és hát a fiú "bemutatkozása" elég szembetűnő volt, hiszen pár perc múlva felrobbantotta a Halálcsillagot... Szóval Vader oldaláról szerintem is egyértelműen az Erőhasználathoz köthető a családi kapcsolat felismerése, és ezért nem szerzett tudomást Leiáról, csak amikor Luke a testvérére gondolt a közelében.

 

Viszont Luke esetében én is a családi érzésekre szavazok, azok vezették a felismeréshez, hogy mit is kell valójában tennie. Hiszen ő már használta valamilyen szinten az Erőt, amikor megtudta, hogy Vader az apja, és mégis megdöbbent - mert az Erőn keresztül ezt nem érzékelte, csupán a szíve mondta rá azonnal, amint ezt meghallotta, hogy ez a valóság. És onnantól kezdve ez határozta meg az elképzeléseit, hogy mit is kellene tennie. ha nagyon leegyszerűsítve akarok fogalmazni, akkor ő elsősorban Anakin fia volt, és mellesleg Jedi - a megoldása is ezt követte, és épp ezért válhatott tényleg igazi Jedivé.

 

Obi-wannak tényleg szinte olyan volt Anakin, mintha a testvére volna, és ezt ő mindig nagyon komolyan is vette, de az, hogy szinte testvérek voltak, nem volt eléggé erős kötelék ahhoz, hogy hinni tudjon abban, hogy maradt még az egykori tanítványából és barátjából még valami jó. Obi-wanban minden baráti, és testvéri érzés ellenére az elkötelezett Jedi olyan mértékű csalódást szenvedett el, amit ezek az érzések nem tudtak túlélni. Ezért nem hitt benne, hogy Vader megmenthető. Ő elsősorban Jedi volt, és csak utána barát.

 

De ez a topik eredeti témájához képest már OFF :)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hiszen ő már használta valamilyen szinten az Erőt, amikor megtudta, hogy Vader az apja, és mégis megdöbbent - mert az Erőn keresztül ezt nem érzékelte, csupán a szíve mondta rá azonnal, amint ezt meghallotta, hogy ez a valóság. És onnantól kezdve ez határozta meg az elképzeléseit, hogy mit is kellene tennie.

De először Vader sem tudta, hogy Luke a fia, csupán azt érezte, hogy nagyon a fiúval van ez Erő. Csak később jött rá, hogy Luke a fia, és arra még később, hogy van egy lánya is. Pedig ő már tényleg tudott bánni az Erővel, Luke pedig még nem annyira, tehát az ő esetében nem meglepő, hogy nem érezte meg azonnal a rokoni kapcsolatot. De nyilván közre játszott a családi kötelék, az eszményített apa képe meg hasonlók is. Viszont ha Vader képes volt megérezni, hogy Luke aggódik a barátaiért, meg az érzéseiből rájött, hogy a fiúnak van egy testvére, akkor Luke is simán megérezhette az apjában a derengő jóságot, tétovaságot, érzelmeket.

Szerkesztve: - Milandra
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy tényleg kissé eltértünk a témától... :) De mindegy.

 

Leiával kapcsolatban nekem határozottan az a véleményem, ha többet tudott volna, másképp cselekszik. Hisz ő végülis "hátrányban volt" Luke-kal szemben. Egyrészt, ő nem tanult meg bánni az Erővel, és bár benne is megvan az a képesség, ami a testvérében is, ő mindig csak passzív használója volt az Erőnek. A hatodik film regényadaptációja szerint, ő is az Erő segítségével tudott ellenállni az apjának (pontosabban a kínzásának), és szintén az Erő segítségével érezte meg, hogy Luke bajban van, illetve, hogy még a robbanás előtt elhagyta a II. Halálcsillagot. Az anyjával kapcsolatos emlékeiről már nem is beszélve (Luke is azt mondja neki a Jedi visszatérben, hogy idővel majd ő is megtanul bánni az Erővel). Másrészt, ő nem tudott semmit Vader múltjáról (a Jedi múltjáról, hőstetteiről stb.) És végül, ő nem volt tanúja annak, hogy Vader megmenti Luke-ot, és megöli az Uralkodót. Ő csak annyit tudott, hogy az apja egy zsarnok, gonosz Sith, aki ráadásul megkínozta, megsemmisítette a bolygóját, és befagyasztotta a szerelmét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Leiával kapcsolatban nekem határozottan az a véleményem, ha többet tudott volna, másképp cselekszik. Hisz ő végülis "hátrányban volt" Luke-kal szemben. Egyrészt, ő nem tanult meg bánni az Erővel, és bár benne is megvan az a  képesség, ami a testvérében is, ő mindig csak passzív használója volt az Erőnek. A hatodik film regényadaptációja szerint, ő is az Erő segítségével tudott ellenállni az apjának (pontosabban a kínzásának), és szintén az Erő segítségével érezte meg, hogy Luke bajban van, illetve, hogy még a robbanás előtt elhagyta a II. Halálcsillagot. Az anyjával kapcsolatos emlékeiről már nem is beszélve (Luke is azt mondja neki a Jedi visszatérben, hogy idővel majd ő is megtanul bánni az Erővel). Másrészt, ő nem tudott semmit Vader múltjáról (a Jedi múltjáról, hőstetteiről stb.) És végül, ő nem volt tanúja annak, hogy Vader megmenti Luke-ot, és megöli az Uralkodót. Ő csak annyit tudott, hogy az apja egy zsarnok, gonosz Sith, aki ráadásul megkínozta, megsemmisítette a bolygóját, és befagyasztotta a szerelmét.

Nekem Leia érzéseivel és az ezekből fakadó reakcióival nincs semmi bajom, teljesen jogosan vélekedett úgy az apjáról, ahogy. Csak hát az ő hozzáállása nem vitte volna előre a dolgokat, ezért jó, hogy nem rá maradt végül a feladat :)

 

Azon lehet gondolkodni, hogy a személyisége mennyire tette volna lehetővé, hogy ilyen szinten nagylelkű legyen, ha egyébként nem tudja azokat a dolgokat, amiket tud. Szerintem ha kicserélnénk őket Luke-kal, és Leia lett volna az ,aki kevesebb tényleges gonosztettet tapasztal Vadertől, akkor is, nála sokkal kevésbé lenne hiteles, hogy így viszonyul az apjához, képes könyörületet érezni, képes meglátni a sergítségre szoruló nyomorultat a hatalmas és mindenható Sith Nagyúr álarca mögött. Egyszerűen a karaktere nem ilyen. Ő racionális és nem álmodozó típus. :)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak hát az ő hozzáállása nem vitte volna előre a dolgokat, ezért jó, hogy nem rá maradt végül a feladat  :o

 

Szerintem ha kicserélnénk őket Luke-kal, és Leia lett volna az ,aki kevesebb tényleges gonosztettet tapasztal Vadertől, akkor is, nála sokkal kevésbé lenne hiteles, hogy így viszonyul az apjához, képes könyörületet érezni, képes meglátni a sergítségre szoruló nyomorultat a hatalmas és mindenható Sith Nagyúr álarca mögött. Egyszerűen a karaktere nem ilyen.  Ő racionális és nem álmodozó típus. :)

Mindenki lebecsüli Leiát :P Ne feledjünk, hogy ő is Padmé gyermeke! :) Bár az igaz, hogy nagyrészt Anakin természetét örökölte, aki tudjuk, mit tett, amikor megölték az édesanyját... De ettől függetlenül, Leia sohasem állt volna át a sötét oldalra! Szerintem :)

 

Tényleg, ha már itt tartunk, kitől örökölte a racionális gondolkozásmódot?

Szerkesztve: - Milandra
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenki lebecsüli Leiát :) Ne feledjünk, hogy ő is Padmé gyermeke! :P Bár az igaz, hogy nagyrészt Anakin természetét örökölte, aki tudjuk, mit tett, amikor megölték az édesanyját... De ettől függetlenül, Leia sohasem állt volna át a sötét oldalra! Szerintem :)

Az én véleményem nem Leia lebecsüléséről szól. Több mint valószínű, hogy a helyében én sem lennék képes másként gondolkozni. :)

 

Azt én sem hiszem, hogy átállt volna a Sötét Oldalra. Viszont még ha próbált volna is Vader lelkére hatni a személyes találkozásukkor, egészen más az ő meggyőzési stílusa (ne felejtsük el, hogy politikus és egy befolyásos család tagja, vagyis olyan ember, aki megszokta, hogy mások odafigyelnek a szavára - még azEp4-ben a TantiveIV fedélzetén, ahol igazán rosszak voltak a kilátásai, még ott is csak a megvetés sugárzott belőle). Márpedig nem ilyen húrokat kellett megpengetni ahhoz, hogy Vader megkapja azt az erőt, hogy szembe tudjon szállni a mesterével. Mert szerintem az a beszélgetés még az Endoron Luke és Vader között sokban hozzájárult ahhoz, hogy Vader végül is közbelépett és nem engedte Luke-ot meghallni. Nem vagyok róla meggyőződve, hogy Leiáért is képes lett volna megtenni ezt. Nem azért, mert őt kevésbé szerette (végül is egyiküket sem ismerte), hanem egyszerűen azért, mert nem kapta volna meg hozzá az érzelmi muníciót.

A szavaknak nagyon nagy ereje van, nem elég ugyanazt gondolni, ha másként fogalmazza meg az ember, egész más hatást érhet el vele. Leia stílusa nem segített volna abban a helyzetben, én úgy érzem.

 

Szóval szerintem Leia Luke helyében meghalt volna, mert Vadernek nem lett volna elég mentális ereje ahhoz, hogy ezt megakadályozza.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, Leia éles nyelve nem éppen azokat az érzelmi szálakat pendítik meg, amiket kellett. Kivétel, ha Han Solonak hívnak :)

Eleve, ha Leia van Luke helyében, de a saját jellemével, már nem alakulhatott volna ki az az eseménylánc, ami végül Palpatine lehajításához vezethetett. Mert egyszerűen adott helyzetben Leia teljesen máshogy reagált volna. Például, a végső lépésekben sokat segíthetett az, hogy Luke a halálos villámokkal körülvéve is az apjához szólt, tőle kért segítséget. Leiatól egyetlen alkalmat leszámítva, amikor a Lázadók Szövetségének nevében tette, sose hallottunk segítség kérést. Egyszerűen túl makacs és önfejű ahhoz, hogy így tegyen. Inkább meghalt volna, ahogy Pildi írta.

Mondjuk, eleve, ha Leia-t nevelik Larsék, és Luke-ot Organaék, már az is egy teljesen más személyt szült volna mindkét fél részéről, ami megint egy érdekes felállás lett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Leiatól egyetlen alkalmat leszámítva, amikor a Lázadók Szövetségének nevében tette, sose hallottunk segítség kérést. Egyszerűen túl makacs és önfejű ahhoz, hogy így tegyen.

Ha Owen bá'-ék nevelték volna akkor Yoda a TESB-ben azt mondhatná Obinak a "Sok benne a harag mint az apjában" helyett hogy "Sok benne a makacsság és az önfejűség mint az apjában". :)

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az én véleményem nem Leia lebecsüléséről szól.

Én sem úgy gondoltam :P Csak érzelem tekintetében értettem. Leia szerencsére sokat fejlődött, változott a negyedik rész óta. A hatodik részben már nem az sértett, dölyfös hercegnő volt, mint korábban. A szerelem, és a barátokra találás megváltoztatta. Ettől függetlenül én is azt gondolom, hogy Luke volt a legalkalmasabb a küldetésre, ahogy már a téma elején is említettem.

 

Viszont még ha próbált volna is Vader lelkére hatni a személyes találkozásukkor, egészen más az ő meggyőzési stílusa (ne felejtsük el, hogy politikus és egy befolyásos család tagja, vagyis olyan ember, aki megszokta, hogy mások odafigyelnek a szavára - még azEp4-ben a TantiveIV fedélzetén, ahol igazán rosszak voltak a kilátásai, még ott is csak a megvetés sugárzott belőle). Márpedig nem ilyen húrokat kellett megpengetni ahhoz, hogy Vader megkapja azt az erőt, hogy szembe tudjon szállni a mesterével..

Leia és Vader szembenállása tényleg érdekes. Mindketten erős, dacos személyiségek, akik nem félnek senkitől és semmitől (vagy legalábbis ezt gondolják). Bár ettől még kialakulhatott volna köztük kölcsönös szeretet, hisz Leia és Han is folyton veszekedtek, harcban álltak egymással, aztán mégis győzött a szerelem. Igaz, hogy Vader esetében nemcsak egyszerű "nézeteltérésekről", hanem komoly gonosz tettekről is szó van. Padméra is kezet emelt Vader, de a lány ismerte Anakint hosszú ideje, míg Leia még annyit sem tudott az apja múltjáról, mint Luke. A küldetés beteljesítéséhez szerintem is olyan személyiség és hozzáállás szükséges, ami Luke-ban és Padméban van meg.

 

Érdekes belegondolni, hogy mi lett volna, ha a Császár Leiát támadja meg. Megtette volna ezt egy nővel, mármint hogy saját kezüleg kínozzon, vagy adott esetben megöljön egy hölgyet? Jó kérdés... :)

Szerkesztve: - Milandra
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megtette volna ezt egy nővel, mármint hogy saját kezüleg kínozzon, vagy adott esetben megöljön egy hölgyet? Jó kérdés... :P

Megtette volna! Palpi egy gátlástalan állat volt. Az, hogy egy férfi vagy egy nő fetreng a villámai alatt, szerintem neki édesmindegy. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megtette volna! Palpi egy gátlástalan állat volt. Az, hogy egy férfi vagy egy nő fetreng a villámai alatt, szerintem neki édesmindegy.  :)

Az volt, semmi kétség. Csak az olyanok, mint ő, mindig mással végeztetik el a piszkos munkát. Ebben az esetben talán Vaderre hárította volna ezt a kényes feladatot...

Szerkesztve: - Milandra
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vader szerintem nem lett volna képes megölni a lányát.

Valóban nem. A hatodik könyv regényadaptációjában is pont erre gondol Luke, hogy Vader is megölhette volna Leiát, de mégsem tette. Akkor meg pláne nem tette volna, ha tudja, hogy Leia valójában Padmé és az ő lánya. Talán már alapból másképp viszonyult volna hozzá. És talán őt is megpróbálta volna áttéríteni, hiszen Luke-nak is azt mondja, hogyha ő nem áll át, akkor majd a testvére megteszi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az volt, semmi kétség. Csak az olyanok, mint ő, mindig mással végeztetik el a piszkos munkát.

Azért nem mindig: Kit Fisto, Agen Kolar, Saesee Tiin, Mace Windu, Yoda és Luke, őket saját kezűleg ölte vagy próbálta végül megölni. Ha Leia húzza keresztül a számításait, ugyanúgy megsütötte volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért nem mindig: Kit Fisto, Agen Kolar, Saesee Tiin, Mace Windu, Yoda és Luke, őket saját kezűleg ölte vagy próbálta végül megölni. Ha Leia húzza keresztül a számításait, ugyanúgy megsütötte volna.

A Jedikkel persze, hogy saját kezüleg akar végezni, ezt biztos nem hagyná senki másra (kivéve Qui-Gon Jinnt, de akkor még eleve más helyzetben volt). Elhiszem, hogy nagy elégtétel lett volna neki elpusztítani például Yodát. De Leia merőben más helyzet lett volna, szerintem.

Szerkesztve: - Milandra
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.