Ugrás a kommentre

Melyik a kedvenc bolygód?


Ody Mandrell

Melyik a kedvenc bolygód?  

51 felhasználó szavazott

  1. 1. Melyik a kedvenc bolygód?

    • Yavin IV
      1
    • Naboo
      7
    • Tatooin
      7
    • Coruscant
      12
    • Kamino
      3
    • Geonosis
      0
    • Utapau
      1
    • Saleucami
      0
    • Mygetto
      1
    • Felucia
      3
    • Kashyyyk
      4
    • Mustafar
      2
    • Alderaan
      2
    • Polis Massa
      0
    • Hoth
      3
    • Dagobah
      1
    • Bespin
      3
    • Endor
      2


Ajánlott hozzászólás

  • 3 héttel később...
  • 4 hónappal később...
  • 2 héttel később...
  • 5 héttel később...
  • 1 hónappal később...
  • 2 évvel később...
az más kérdés, hogy a filmek idején mi a túró termeli még a bolygón a levegőt, mivel növény maximum a függőkertekben és a vázákban van, de kétlem, hogy az ilyen gáztermelés mellett még elég lenne. :)

Miért? A Hoth-on mi termeli a levegőt? Ott sincs növényzet csak hó és jég. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tulajdonképpen a kérdés igaz a Tatooine-ra, a Jakkura, az Utapaura, a Mustafarra, stb. De valahogy a Coruscant extrémnek tűnik a hatalmas forgalommal, fél bolygót kitevő gyárnegyeddel, és így tovább. Érdekes, hogy egy ilyen technikailag túlfejlett és túlzsúfolt világon mégis jól láthatóan tiszta, friss levegő van akár az épületeken kívül is, a szabadban. Coruscant egy technikai csoda és jó lenne még látni ebből a csodából új elemeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tudom, első ránézésre a Gyártelep levegője hagy némi kívánni valót maga után :D

Theworks_view.jpg

 

És ha úgy is vesszük, hogy az ipari feldolgozás csak minimális is, akkor még mindig ottvan az a billiónyi lakos, amiből 680 milliárd még mindig ember, akinek tudomásom szerint még a SW világban is O2-ra van szüksége a túléléshez

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...

Mivel a havas tájak a kedvenceim, így egyértelműen a Hoth a favorit. A Rebelsben is volt egy gyönyörűen szép havas planéta, a harmadik évadban, ahol a mandalore-iak állomásoztak, de sajnos nem tudom az égitest nevét.

De nemcsak a hófödte tájakat kedvelem. Kedvenceim közé sorolom még a Naboo-t is, de az olyan típusú bolygók is bejönnek, mint a Mimban meg az Endor. A Mimban például engem kicsit a közép-amerikai azték városokra emlékeztet leírás alapján. Ugyanis tudtommal ezt a bolygó nem szerepelt semelyik animációs vagy élőszereplős műben. Én például A Jedi-kristályban találkoztam vele először és utoljára. 

Egyébként a Coruscantot is csípem, kicsit mintha egy amerikai nagyváros jövőbeli képe lenne.

(Egyetlen bolygó van, ami nem nőtt a szívemhez, az pedig a Mustafar; oda nem szívesen mennék. :D Tisztára mint a pokol.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Nálam az új favorit Scarif, én tuti oda költöznék. Persze nem akkor, amikor éppen mindenféle Halálcsillagok lövöldöznek rá. :)

Tényleg! A Scarifról meg is feledkeztem. Ugyan a Rogue One nem igazán nyerte el a tetszésem, de a film szerintem egyik kiemelkedő pontja a Scarif bolygó. Meseszép.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kafrene gyűrűje és Felucia a kedvenc. Előbbi elég hangulatos és sötét helynek tűnik, utóbbi pedig gyönyörű és kellően szürreális. Én mindig is több Felucia féle, Földtől teljesen elrugaszkodott planétára vágytam az SW világában. 

 

Érdekes lenne egy új szavazás, hogy lássuk az új planéták közül melyik nőtt legjobban a rajongók szívéhez. 

 

Az is egy érdekes kérdés hogy ki hol élne legszívesebben az SW planéták közül. Mert ugye ebből a szempontból biztosan nem Felucia lenne az első számú választásom. Feltehetően Alderaan - persze a megsemmisülése előtt pár nappal átvándorolnék a Naboora. 

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a nagy, nyüzsgő világok a kedvenceim a SW-ban. Tehát többek között a Coruscant, Kafrene Gyűrűje. A Hosnian Prime is a kedvencemmé vált azalatt a pár másodperc alatt amíg sajnos el nem pusztult. Könyvekből tudom milyen volt, de szívesen látnám még. Remélem majd a következő sorozatban visszahozzák (feltéve ha a 6-7 közti időszak lesz :P).
Chirstophsis - az a kirstály-szerkezetű talaj és a tornyok nagyon tetszenek.
A BFII-ből még a Vardos. Mindig is érdekelt hogy milyenek lehetnek azok a világok, amelyeknek - egy jó ideig - hasznuk származott a Birodalomból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Érdekességképpen (igen, unatkozom, nem kicsit, nagyon :D ) sorrendben állítottam a Star Wars mozifilmek bolygóit, holdjait és űrállomásait (amennyire lehetett) átmérőjük alapján. Belevettem a Földet is, hogy lássuk, hol is áll a listán. A *-gal jelölt bolygóknál nincs kánon átmérő megadva, de mivel majdnem minden bolygónál átvették a legendabeli átmérőt, így azokat használtam. A lista végén meg ott vannak azok a világok, amik vagy nem mérhetőek le átmérővel, vagy nem ismert se a kánonban, se a legendában.

 

Yavin ------------> 200 000 km

Bespin ------------> 118 000 km

Kamino ------------> 19 270 km

Saleucami ------------> 14 920 km*

Dagobah ------------> 14 410 km

Utapau ------------> 12 900 km

Kashyyyk ------------> 12 765 km

Föld ------------> 12 742 km

Lah’mu ------------> 12 618 km

Alderaan ------------> 12 500 km

Coruscant ------------> 12 240 km

Naboo ------------> 12 120 km

Takodana ------------> 12 100 km

Geonosis ------------> 11 370 km

Jedha (hold) ------------> 11 263 km

Tatooine ------------> 10 465 km

D’Qar ------------> 10 400 km

Yavin IV (hold) ------------> 10 200 km      

Mygeeto ------------> 10 088 km*

Scarif ------------> 9112 km

Felucia ------------> 9100 km*

Hoth ------------> 7200 km

Jakku ------------>  6400 km

Endor (hold) ------------> 4900 km

Mustafar ------------> 4200 km

Csillagpusztító Bázis ------------> 660 km

Halálcsillag II ------------> 200 km

Halálcsillag ------------> 160 km

Kafrene Gyűrűje ------------> Aszteroida

Polis Massa ------------> Aszteroida

 

 

Ismeretlen a méretük:

Ahch-To

Cantonica

Cato Neimoidia

Crait

Hosnian Prime

Wobani

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2017. 12. 13. - 3:17, Jar-Jar Binks írta:

Az is egy érdekes kérdés hogy ki hol élne legszívesebben az SW planéták közül. Mert ugye ebből a szempontból biztosan nem Felucia lenne az első számú választásom. Feltehetően Alderaan - persze a megsemmisülése előtt pár nappal átvándorolnék a Naboora. 

Igen, lakhatósági szempontból nekem is más lenne a listám. :)

A Felucia egyékbént nem is olyan rossz hely, nekem tetszik az ottani környezet. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Föld ------------> 12 742 km

Érdekesség, hogy ez alapján a lista alapján a Föld elég jelentős bolygó lenne, benne lennénk az 5 legnagyobb civilizált bolygó között.

Yavin nem az, Bespin és Kamino igen, Saleucami hirtelen nem tudom mennyire az,  Dagobah nem, Utapau egyértelműen igen, Kashyyyk meg... határeset, de én inkább nem tekinteném annak.

 

44 perccel korábban, caseyjones írta:

A Felucia egyékbént nem is olyan rossz hely, nekem tetszik az ottani környezet.

Elég jól néz ki, de lakhatás szempontjából azért inkább valami civilizáltabbat választanék

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.