Ugrás a kommentre

Melyik a kedvenc bolygód?


Ody Mandrell

Melyik a kedvenc bolygód?  

51 felhasználó szavazott

  1. 1. Melyik a kedvenc bolygód?

    • Yavin IV
      1
    • Naboo
      7
    • Tatooin
      7
    • Coruscant
      12
    • Kamino
      3
    • Geonosis
      0
    • Utapau
      1
    • Saleucami
      0
    • Mygetto
      1
    • Felucia
      3
    • Kashyyyk
      4
    • Mustafar
      2
    • Alderaan
      2
    • Polis Massa
      0
    • Hoth
      3
    • Dagobah
      1
    • Bespin
      3
    • Endor
      2


Ajánlott hozzászólás

9 perccel korábban, Jar-Jar Binks írta:

Kashyyyk meg... határeset, de én inkább nem tekinteném annak.

Kashyyyk a Galaxis egyik legjelentősebb hipertér-útvonala mellett fekszik, a wookiee-k pedig az egyik legfejlettebb faj a Galaxisban. Marhaság nem jelentős világnak tekinteni és egyáltalán nem határeset a bolygó fontossága.

 

8 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Yavin és a Bespin gázbolygók, azért olyan nagyok. Lakhatatlan mind a kettő.

Bespin lakhatatlan? Hm... Akkor az ott élő 600 ezer élőlény micsoda, zombi? :) Nekem az ep5-ben baromira nem tűnt lakhatatlannak, és mintha egy elég népes várost láttunk volna ott. Még faunája is van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Dzséjt írta:

Kashyyyk a Galaxis egyik legjelentősebb hipertér-útvonala mellett fekszik, a wookiee-k pedig az egyik legfejlettebb faj a Galaxisban. Marhaság nem jelentős világnak tekinteni és egyáltalán nem határeset a bolygó fontossága.

Én a civilizáltságot mondom nem a fontosságot. A lényeg amit szemléltetni akartam, hogy a Föld ott lenne az 5 legnagyobb civilizált bolygó között. Ami azért nem rossz.

 

8 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az űrállomásra gondolsz ami körülötte kering? :)

Felhő város egy igencsak fejlett és kulturált helynek tűnik ahhoz, hogy civilizációnak tekintsük. Oké nem a bolygó felszínén van (mert hogy olyan nincs is Bespinen) de ettől még a bolygóhoz tartozik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

46 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az űrállomásra gondolsz ami körülötte kering? :)

Gratulálok! Minden egyes szó, amit leírtál, tévedés. :P Cloud City nem űrállomás. 16,2 kilométeren lebeg repulzorokon, nem a bolygó körül kering (hát repülők röpködnek magasabban...), a város még csak nem is mozog. És nem az egyetlen város Bespinen, azon kívül ott van az ugnaughtok platformközössége, Ugnaught Surface, ami egy kisebb országnak felel meg. Ennek a fővárosa Ugnorgrad.

 

history-1_b45d9282.jpeg?region=0,0,800,3

 

27 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Persze, de én a felszínére gondoltam ugyebár. ;) Általában arra értik egy bolygó lakhatóságát, nem a körülötte keringő állomásokra.

Szerintem meg leginkább attól válik egy bolygó lakhatóvá, hogy az ember (vagy más életforma) tartósan életben tud ott maradni mindenféle létfenntartó szerkezet nélkül és/vagy eleve van élet a bolygón. A Bespin mindkettőt tökéletesen kielégíti, hiszen van saját élővilága, és az ember tökéletesen elvan a légkörében légzőmaszkok, meg védőruhák nélkül.

35 perccel korábban, Jar-Jar Binks írta:

Én a civilizáltságot mondom nem a fontosságot.

Kashyyyk civilizáltabb világ, mint a Coruscant vagy éppen a Föld (megjelenésük ellenére  a wookiee egy maximálisan békeszerető faj, akinek fontosabb a természet, a harmónia, a család és a művészet, mint az erőszak, mellett meglehetősen fejlettek és politikusaik komoly tiszteletben álltak a régi Köztársaság Szenátusában, építészeik és művészeik pedig a Galaxisban). ;) Sajnos a Birodalom tönkre vágta, az új Köztársaság meg sz*rt rá, de a wookiee-k még ezt is átvészelték.

Az tény, hogy a Föld mérete alapján jelentős bolygó lenne, de a méret ugye nem minden.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az új bolygók közül Crait nagyon tetszik. Egy kristályrókát el tudnék fogadni (na jó... egy falkát) és az a barlang amiben Chewie manőverezi a Falcont amikor elcsalják a vadászokat, az nagyon pöpec. De hogy ott is szeretnék lenni, egy rövid turistaprogramnál tovább...? Nem valószínű. Scarifon inkább. 

Ahch-To sokkal inkább. Lehetőleg ott ahol nem olyan hideg a tenger :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A felszíne lakható? Mert arra gondoltam. Gyanítom nincs is felszíne, hisz gázóriás...

A legendában volt, méghozzá mocsaras felszíne és lakták is. A kánonban még nem említették ezt, de jelenleg arra sincs bizonyíték, hogy nincs (mivel ez a Star Wars, az kevés, hogy gázbolygó). Hajlok arra, hogy itt is van, mert nem sok bolygót változtattak meg drasztikusan a legendához képest.

 

Viszont én is tévedtem. 6 millióan lakják a Bespint, nem 600 ezren (5 millióan élnek Cloud City-ben, plusz igen magas a turisták száma). És a 16 km az állomás átmérője (a Bolygók és helyszínek fordítása ezt nem csak hülyén, de rosszul is fogalmazta meg), míg 59 km-re lebeg a bolygó magjától - vagyis ez is messze van a bolygó körüli pályától, pláne, ha felszíne is van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor ez egy olyan lapos bolygó mint amilyet még az életben nem láttunk. :lol:  118000 km átmérőjű, de 50 km-re van a magtól. :D Ennek fullra benne kellene lenni a légkör alsóbb rétegeibe még az SW fizikáján belül is. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Dei írta:

Az nem véletlenül 59 ezer km? :D 

A könyvemben 59 kilométer van, de most elbizonytalanítottál, főleg, hogy a témában már egy félreferdítést találtam. :) Na mindjárt ránézek az eredeti változatra (éljen a net, van letöltött változatom 2005-ből :D ). Aztán lehet, most fogok égni, mint a Reistag.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké, az eredeti szövegezés ez: 

"Hovering at some 59,000 kilometers (37,000 miles) from Bespin's core, the installation is designed to extract rare tibana gas from the lower atmosphere of the planet, wich is then processed and packaged for shipment offworld."

A magyarban nem csak a szám nem stimmol, még a mondat második fele sincs meg... :facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak bosszantó, hogy az ember kiad egy szép könyvre nem kevés pénzt, erre fordítási és gépelési hibákkal kell szembesülnie (ezzel együtt már három fordítási hiba van a könyvben, amit felfedeztem, és akad néhány elég gázul megfogalmazott mondat is). :angry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért mentségére szólva, a könyv tényleg baromi szép és bődületes mennyiségű infó van benne, és ha ehhez mérten "csak" ennyi hiba van benne, akkor az azért még elfogadható. Ugyanakkor egy ilyen vitában eléggé gáz tud lenni, ha a hibák sorából kettő is érinti a témát. De majd max. ezentúl ha felcsapom, és furcsállom az adatot (azért az 59 km nekem is fura volt, de mivel SW, felőlem 1 km magason is lebeghet a város :) ), akkor a wookiee-n is utána nézek, ha csak nincs meg digitálisan angolul is, mert akkor meg ott sasolom meg.

 

Ettől függetlenül a tételek még igazak: a Cloud City nem űrállomás és nem a bolygó körül kering, hanem a légkörben lebeg, Bespin pedig összességében lakható világ, hiszen kialakult rajta az élet és az emberek is lélegezhetnek rajta az Élő Zónában, ahol a városok vannak. Hogy felszíne van-e vagy nincs, az egyelőre kánon szinten kérdéses. 50-50%.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Jar-Jar Binks írta:

Érdekesség, hogy ez alapján a lista alapján a Föld elég jelentős bolygó lenne, benne lennénk az 5 legnagyobb civilizált bolygó között.

Yavin nem az, Bespin és Kamino igen, Saleucami hirtelen nem tudom mennyire az,  Dagobah nem, Utapau egyértelműen igen, Kashyyyk meg... határeset, de én inkább nem tekinteném annak.

300?cb=20160617233105

 

Saleucamin halt meg Stass Allie. Határozottan lakhatónak tűnik.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg Saleucamion lakik Cut Lawquane és családja, ahol Rex is lábadozott, amikor Grievous kergetése közben mellkason lőtték. A legendában 1,4 milliárdan lakják, és leginkább farm bolygónak tekinthető.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Meg Saleucamion lakik Cut Lawquane és családja, ahol Rex is lábadozott, amikor Grievous kergetése közben mellkason lőtték. A legendában 1,4 milliárdan lakják, és leginkább farm bolygónak tekinthető.

Ó tényleg. Ez se most volt. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 évvel később...
39 perccel korábban, Iqvi írta:

Inkább az OT-ban, azért a PT érdekesebb bolygókat mutatott, elég csak Coruscantra, vagy Christopsisra gondolni.:D

Én Cloud City-re gondoltam az SW legjobb helyszíne alatt, hiszen metropolisaink vannak a Földön. De egy olyan város ami a felhőkben van, olyanunk nincs, maxiumum a futurisztikus 2024-ben lesz olyanunk. :D Nyilván a PT-ben vannak, a bolygók non plus ultrái. 

Szerkesztve: - Adrián
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is imádom Cloud City-t és emiatt Bespint, az OT legjobb világának tartom. De most komolyan elgondolkodtam azon, mi lehetne a kedvenc bolygóm.

A PT-ben talán a Naboo a maga idilliségével. Az konkrétan egy olyan bolygó, amin úgy is el tudnám tölteni a nyugdíjas éveimet.

Az ST-ben meg azt hiszem, Exegolra tenném a voksomat. Ez a bolygó annyira hátborzongató, annyira maga a Sith, hogy hihetetlen. Pusztaságai, hosszú-hosszú órákon átnyúló sötétsége és azok a villámok... Ez a Star Wars LV-426-ja, egy olyan világ, ahol a halál les rád minden sarkon, és azon sem lepődnék meg, ha valahol tényleg lenne egy űrhajóroncs, rajta baljós tojásokkal. :) 

A spin-offok közül meg... hát ez nehéz kérdés. A Rogue One és a Solo sokkal bátrabban nyúlt a világokhoz, és itt több PT-szerű világ jelent meg. Corellia és Kaffrane Gyűrűje is nagyon tetszik, de Vandor is bejövős, pedig én rühelem a havat és a hideget. Mégis, van valami abban a világban, ami megfog. Szóval azt hiszem, Vandorra voksolnék ezen filmek sorában.

A TCW-ből meg az Abafar, ami bejön, szerintem az SW egyik legegyedibb hangulattal megáldott világa. Bár a A Sunny Day in the Void a maga módján mulatságos epizód, az  a hangulat, ami ezt a kis híján szó szerint üres bolygót belengi, olyan se előtte, se utána nem volt. Pedig aztán a TCW felmutatott pár iszonyú markáns bolygót, amiből lehet csemegézni, ilyen az Umbara, a Mandalore, a Dathomir, a Mortis, stb.

Rebels kicsit trükkös, mert ott Lothal árnyékában minden más világ eltörpült. Talán csak Atollon kapott még nagyobb szerepet, de hatalmas "koraljait" ellenére, kihaltsága miatt ég így is csak meh kategória. A legérdekesebb bolygók meg főleg olyanok voltak, amiket már korábban láttunk: Geonosis, Mandalore, stb. Szóval itt Lothal.

A Resistance nagyrésze ugyanazon az egy bolygón játszódott, a Castilon, ami tengeri világával engem megfogott, ezen kívül - ameddig követtem a sorozatot - csak a Drahgor III tetszett. De az egy kietlen sziklavilág barlangokkal, aminek ellenében bármikor egy óceáni világot választanék.

The Manladorian azért érdekes, mert viszonylag kevés bolygóval operál, de azok is markánsak tudnak lenni. Még a jól ismert Tatooine-t is meg tudta mutatni új oldaláról, de az Arvala-7 és Sorgan is baromira jól fest. Ám mivel Sorgant ismerhettük meg a legjobban, és ez a világ úgy tudja átadni a vadnyugat westernfilmes életérzését. hogy közben nem másolja Tatooine-t, ezért erre voksolok, noha Maldo Kreis is szorosan ott van mögötte, amire ugyanez igaz - ez a bolygó lényegében Tatooine környezeti ellentéte.

Képregényekből és könyvekből nem merítenék. Előbbiből azért nem, mert a képzelettel semmi sem versenyezhet, utóbbiból meg azért nem, mert a kánon képregényekkel kapcsolatos ismereteim nagyon szegényesek.

Szóval maradt még a Battlefront 2 és a Jedi: Fallen Order, azaz a videojátékos szegmens (a szutyok mobiljátékokat nem veszem bele, mert egyrészt, meh, másrészt ne is ismerem őket). Az előbbiben a Pillio és a Vardos az új, az utóbbiban pedig ott van Bogano, Zeffo, Nur és Bracca. A Fallen Orderrel szemben a BF2 világai sajnos kiesnek, bár az nagyon tetszik, hogy Vardost láthatjuk az ep6 és az ep7 idejében is, de eme bolygónak van egy, számomra taszító urbanizált, "Coruscant-jellege". A J:FO világai közül viszont egyértelműen Bracca tetszik a legjobban, az a Birodalom érájának Jakkuja. Itt vannak a klón háborúkból visszamaradt hajók, egy gigantikus temető, ahol Venatorokat és mindenféle klón háborús cuccot szednek szét. Mintha a Köztársaság temetője lenne, ahol a Birodalom parancsára ipari méretű hullagyalázás folyik.

 

És akkor a döntőbe jutott Bespin, Naboo, Exegol, Vandor, Abaffar, Lothal, Castilon, Sorgan és Bracca. Hát nem mondhatnám, hogy ok közös nevező van bennük. :) De azt hiszem, ezek közül most az Exegolt választanám. Hihetetlenül megfogott ez a pokoli bolygó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

A Resistance nagyrésze ugyanazon az egy bolygón játszódott, a Castilon, ami tengeri világával engem megfogott, ezen kívül - ameddig követtem a sorozatot - csak a Drahgor III tetszett. De az egy kietlen sziklavilág barlangokkal, aminek ellenében bármikor egy óceáni világot választanék.

Az Aeos Prime a legjobb bolygó ott, járj utána, de jobb lesz ha megnézed a The New World című részt. :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az Aeos Prime a legjobb bolygó ott, járj utána, de jobb lesz ha megnézed a The New World című részt. :P 

Na az mondjuk tényleg egy nagyon idilli helyszín volt, remélem látjuk még a jövőben.

Szerkesztve: - Iqvi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.