Ugrás a kommentre

Melyik a kedvenc bolygód?


Ody Mandrell

Melyik a kedvenc bolygód?  

51 felhasználó szavazott

  1. 1. Melyik a kedvenc bolygód?

    • Yavin IV
      1
    • Naboo
      7
    • Tatooin
      7
    • Coruscant
      12
    • Kamino
      3
    • Geonosis
      0
    • Utapau
      1
    • Saleucami
      0
    • Mygetto
      1
    • Felucia
      3
    • Kashyyyk
      4
    • Mustafar
      2
    • Alderaan
      2
    • Polis Massa
      0
    • Hoth
      3
    • Dagobah
      1
    • Bespin
      3
    • Endor
      2


Ajánlott hozzászólás

1 órával korábban, Iqvi írta:

Malachor is? Szerintem abban a két epizódban a második évad fináléjában elég emlékezetes volt.:evil:

Nekem Malachor a többi Sith világ tükrében (Korriban, Exegol) kicsit snassznak tűnt, de a Rebelsesn belül sem gyakorolt rám nagy hatást.

 

Na, emiatt az Aeos Prime miatt lehet bepótlom a maradék Resistance epizódot. :) 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az Exegok után a második kedvenc Sith világom, az alsó szint a puramissal, a romokkal és a megkövesedett halottakkal nagyo jól nézett ki, a fentről éppen csak leszűrőső fénnyel. 

6 perccel korábban, Dzséjt írta:

Na, emiatt az Aeos Prime miatt lehet bepótlom a maradék Resistance epizódot. :) 

Azért meg fogja érni.;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

A szavazatokat elnézve úgy néz ki, egyedül vagyok ezzel, de nekem az Utapau a kedvenc bolygóm. Alapvetően a Star Wars világában minél kevésbé "földies" egy világ, annál jobban tetszik nekem. Igaz az inkább függ az ott élő fajoktól, kultúrától, stb, mint egy bolygó alap sajátosságaitól; de az Utapau-nál az utóbbi is játszik a különös felszíne miatt. A hely maga egyszerre áraszt magából modern, és amolyan ősi, kissé primitív hangulatot. A látkép, mikor Obi-Wan megérkezik, a zöldes-kékes éggel és a hatalmas holdakkal is meseszép :) Az építészetük pedig tán az egyik legegyedibb a Galaxisban, nagyon  badass, hogy csontokból húznak fel sok mindent :D

Szerkesztve: - Sinistra
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Adrián írta:

Egyébként minden bolygónak csak egy klímája van? 

A legtöbbnek, de nem mindnek, gondolok itt például a TCW noname bolygójára ahova a Venator lezuhant az utolsó rész végén. Bár Lucas alapból úgy képzelte el a bolygókat mjnt egy hatalmas királyság, ország különböző részeit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szeretem az erdőket, így alapból az ilyenek jobban bejönnek, főleg azok amik dzsungelesek az sem zavar ha "Földiesek", persze plusz pont ha nem azok szóval a Pandorát :D Feluciát mondanám. de azért egy pre-Death Star Scarif is elég tetszetős tud lenni :D

 

7 perccel korábban, Adrián írta:

Egyébként minden bolygónak csak egy klímája van? 

Van amelyiknek igen, van amelyiknek nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Iqvi írta:

Fogalmam sincs miért, de Cupsy földszerű erdők és dzsungelek a Star Warsban mondatáról valamiért elsőre az Umbara ugrott be.:lol:

Amúgy azt a bolygót is csípem. :)

 

 

2 perccel korábban, Sinistra írta:

Scarif nekem is tetszik, leginkább mert emlékeztet a KOTOR-ból  Rakata Prime-ra :) 

Engem meg a Karib-tengerre :)

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Durva látni, hogy ez a topik 15 éve indult. Az első hozzászólások lassan történelmi dokumentumok lesznek. Akkor egyébként még a Tatooine volt a kedvencem. Azóta ez változott nem kis részben a különféle regények, képregények és a TCW hatására. Most már Coruscant a kedvencem. A valóságban is imádom a nagy metropoliszokat. Mig mások a természetet szeretik járni én inkább a zsivongó nagyvárosokat. Coruscant pedig olyan mint egy mitikus léptékű metropolisz. És mint minden óriási városnak, ennek is rengeteg arca van. A Szenátus és a diplomatáknak fenntartott apartmanok patyolattiszta folyosói óriási kontrasztban vannak az alsó szintek nyomornegyedeivel. 

Coruscant az a bolygó amelyből már eddig is sokat láttunk, mégis tele van rejtéllyel. Milyen lehet a Jedi templom alatti sith szentély? Hogy mutathatnak a legalsó szintek, ahol állítólag már csak mutánsok élnek meg? Milyen lehetett régen ez a bolygó, amikor még nem egy egybefüggő város volt az egész? Remélem Coruscant egy olyan hely, ahova még sokszor vissza fog térni a történet. Legyen szó akár animációs sorozatokról, videojátékokról, képregényekről, regényekről vagy uram bocsá mozifilmekről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is Coruscant a kedvencem, azokért, amit Bomarr is írt. A metropolisz rétegről-rétegre, szintről-szintre meséli el a saját történetét, a gigászi felhőkarcolók felső emeleteit jellemző csillogó fényűzéstől kezdve az ősi épületek tövében megtelepedő elképesztő nyomorig.

 

De nagyon szeretek más bolygókat is, pl. Alderaan, Cato Neimoidia vagy Quarzite. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem két abszolút kedvencem van, amelyek egymásnak teljes ellentétei: a Coruscant és a Naboo. Az előbbi a fantasztikus sokszínűség,  a helyszínek és fajok kavalkádja miatt, ahogy Bomarr és Nute is írta, az utóbbi pedig az idilli természeti környezet és a lenyűgöző építészet miatt, Ody-hoz hasonlóan.

A valóságban is pont ilyen helyeket szeretek felkeresni turistaként, a nyüzsgő nagyvárosokat és nyugodt szépségű romantikus vidékeket, biztos ez az oka a választásomnak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Talán nekem is Naboo. A béke szimbóluma, és az SW-ben szerintem nincs még egy bolygó ami jobban sugározná a nyugodtság és a békességet. 

Sajnos abba a békességbe a Birodalom és Palpatine "pusztítsatok el mindenkit a halálom után, akinek köze volt hozzám vagy a Birodalomhoz" terve kicsit belerondított. Ha nincs az új Köztársaság és Leia, Naboo elpusztult volna. :( 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Többekhez hasonlóan én is a Naboot és a Coruscantot kedvelem a legjobban. A Naboo talán a legszebb, legélhetőbbnek tűnő bolygó a Saga-ban, legalábbis én ott tudnám a leginkább elképzelni, hogy szívesen le tudnék élni akár egy egész életet. Ettől függetlenül egyértelműen a Coruscant a legizgalmasabb bolgyó számomra, az előzmény trilógiában tényleg úgy tűnik, hogy ez az egész galaxis közepe (ezzel éles kontrasztban ott van a Tatooine és az is tetszik, hogy egy ilyen kis félreeső, jelentéktelennek tűnő bolygónak hatalmas szerepe van a történetben, ezt a meseszerű oldalát a Saganak nagyon jól visszaadja), itt található a Galaktikus Szenátus, a Jedi Templom és az egész annyira hatalmasnak, jelentőségteljesnek, egyben kiismerhetetlennek tűnik. A legtöbbet a Coruscanthoz számomra az Ep. II adta, nem csak az üldözéses jelenet a film elején (amit anno többször visszapörgettem, hogy újra lássam, mint a fogatversenyt, vagy a fénykardpárbajokat), hanem a végén mikor Dooku találkozik Palpatinenal az az arca Coruscantnak is egy teljesen más prespektivából mutatja meg ezt a végtelennek tűnő várost. Mindig is szerettem a nagyvárosokat, hogy egy ilyen metropolisz soha nem alszik, mindig történik valami és ezt a végtelenség érzést nagyon jól adja vissza Coruscant, mivel itt az egész bolygó egyetlen nagy város. Mikor elször megpillanthatjuk az Ep. I-ben én is annyira csodálattal néztem anno a moziban, mint Anakin a hajóból amikor megérkeztek a leszállóplatformhoz. Van talán egy olyan oldala is ennek, hogy ezek a metropoliszok a modernitás megtestesítői, a természeti erők formálta képződményekkel szemben itt az emberi kéz alkotta monstrumokat láthatunk ahogy a fellegekbe törnek (az Ep. II nyitójelenete is szerintem nagyon hangulatos, ahogy a felhőtakaró alól éppen átnyúl egy egy épület csúcsa, ezáltal már itt egy kis bepillantást nyerhetünk Coruscant hatalmas méreteibe) a levegőben rengeteg hajó, szállító eszköz, rengeteg különböző lény, kultúra egy helyen és tényleg az az érzése az embernek, hogy ez a világ közepe. 

 

A Naboo ugyanakkor egy teljesen más világ, tényleg a békét, a haladást, az eleganciát, szépséget, esztétikát és a szimmetriát sugározza magából. Még a gunganek víz alatti világa is a maga nemében mesébe illően varázslatos kis helynek tűnik... persze kontrasztban ott vannak a tenger mélyében megbúvó szörnyek, amelyek azért a maguk primitív, ösztönvezérelt működésükben kissé belerondítanak ebbe a kifinomultságba, ami egyébként jellemzi az egész bolygót, de a Naboo egy tényleg varázslatos hely. A Coruscant baromi érdekes és izgalmas, nagyon jó lenne pár napra/hétre elveszni a nagyváros véget nem érő forgatagában, de hogyha valahol laknom kellene a messzi-messzi galaxis planétái közül, akkor gondolkodás nélkül a Naboot választanám. Persze az is hozzátartozik az összképhez, hogy ez a világ így önmagában az arculatával, az ideáljaival egy adott korszaknak a megtestesítője, ez a bolygó így ebben a formában nem nagyon illeszkedne a Birodalom, vagy az Első Rend korába, nem is nagyon kerül elő a további filmekben (egyébként arra Dzséjt is rámutatott, hogy később komoly veszélybe került a bolygó Palpatine halála után), de a Naboot jellemző szabadság és béke nem kaphatott igazán teret máshol, szóval ez a planéta egyértelműen számomra a Köztársaság és még az előzmény trilógiában nem is igazán látott régebbi (kevésbé korrupt) Köztársaság mintaképe... itt szívesen laknék, csak Jar-Jar ne legyen a szomszédom! :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.