Ugrás a kommentre

Harry Potter


Milandra

Ajánlott hozzászólás

A második részben, mikor kiderült Argus Friccsről, hogy kvibli? Az kimaradt a filmből?

Szerintem kimaradt, bár rég láttam. Nem tudom, nálam a filmek soha nem voltak mérvadóak. A harmadiktól eltekintve nem is szeretem egyiket sem igazán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én szinkronnal láttam, és nekem tetszett így. :)

Hozzáteszem, hogy a HP filmeket még egyszer sem láttam eredeti nyelven, annyira bejön annak is a szinkronja. Biztos vannak benne bakik (pl. a srácok hangját megkeverték az idősebb korukra, ha jól emlékszem, aki Draco hangja volt, az lett Ron, vagy valami ilyesmi), meg nyilván az eredeti mindig jobb, de miután mindig gyerekekkel néztem, a feliratos verzió szóba sem jött (még).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én szinkronnal láttam, és nekem tetszett így. :)

Hozzáteszem, hogy a HP filmeket még egyszer sem láttam eredeti nyelven, annyira bejön annak is a szinkronja. Biztos vannak benne bakik (pl. a srácok hangját megkeverték az idősebb korukra, ha jól emlékszem, aki Draco hangja volt, az lett Ron, vagy valami ilyesmi), meg nyilván az eredeti mindig jobb, de miután mindig gyerekekkel néztem, a feliratos verzió szóba sem jött (még).

Mi is mndig szinkRONnal néztük őket.

Érdekes amit a hangcserékről írsz. Nem tűnt fel eddig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha a Wikipédiának igaza van, nem volt hangcsere (legalábbis a 3 főszereplőt illetően)

 

Iszdb szerint sem

Köszi, hogy utánanéztél. Nekem ezt mondták anno, és én elhittem, anélkül, hogy utánajártam volna, mivel egyébként nem nagyon izgatott, és nem is igen vettem észre. A srácok hangja amúgy is változott volna, ahogy idősödtek, szóval az egész természetesnek tűnt. Ezek szerint az is volt.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi, hogy utánanéztél. Nekem ezt mondták anno, és én elhittem, anélkül, hogy utánajártam volna, mivel egyébként nem nagyon izgatott, és nem is igen vettem észre. A srácok hangja amúgy is változott volna, ahogy idősödtek, szóval az egész természetesnek tűnt. Ezek szerint az is volt.

Én meg simán elhittem neked. ;) Persze én sem néztem utána..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ti mit gondoltok a film végén...

 

 

 

Grindelwald kérdéséről Salamndernek? Angolul idézem, mert a magyar fordítás nem pontos (nem is lehet szerintem hűen fordítani): "Will we die, just a little?" Kíváncsi vagyok, ti mit gondoltok :hmm:

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Legendás állatok és megfigyelésük

 

Nagyon jó film, teljesen magával ragadott. Egy-két gyengébb CGI-jal megoldott jelenetet (pl. a rétes elkészítése) leszámítva nem sok negatívumot tudok elmondani róla. A Göthét alakító Eddie Redmayne hatalmasat alakított, úgy hiszem, megérdemelne valami díjat érte. Tökéletesen hozta a szerény, visszahúzódó, rendkívül intelligens fiatalembert. A másik, akinek az alakítása talán még Redmayne-ét is felülmúlja, az Colin Farrell volt. Eleinte nem igazán jött be, de amikor kezdett jobban kibontakozni, akkor már teljesen lenyűgözött. Úgy gondolom, neki is járna ezért a játékért valami díj, ámde Oscart mondjuk nem adnék neki. De ha jobban belegondolok, nem is volt olyan színész a filmben, akinek az alakítására azt mondanám, hogy pocsék. Amikor először megpillantottam Katherine Waterstont, kicsit fanyalogtam, mert nem láttam semmi különlegeset benne. Aztán amikor jobban előtérbe lett helyezve, nagyon megkedveltem. Dan Fogler haláli volt, Alison Sudol szintúgy.

Az elején már említettem a CGI-t. Az állatok, valamint a bőröndöt rejtő meseszép világ kimondottan ügyesen lettek megvalósítva, de a manók (vagy koboldok?) is elég élethűen mutattak. A történet egy icipicit kusza volt számomra, nem mindenhol tudtam követni, de a végére nagyjából összeállt a kép. Amúgy egy kicsit más hangulata volt David Yates mostani alkotásának, mint az eddigi Harry Potter-filmeknek, de ennek ellenére is érződött, hogy ugyanabban az univerzumban játszódik. Mellesleg remekül ábrázolták a 19-20. századi New Yorkot, az ott élő embereket, a város légkörét.

Meg merem kockáztatni, hogy ez a mű veri bármelyik Harry Potter-filmet. (Mondjuk a Legendás állatok és megfigyelésük könyvváltozatához még nem volt szerencsém, nem tudom, mennyi maradt ki a filmből, a HP-filmeket pedig mindet úgy láttam, hogy előtte letudtam az összes kötetet.)

 

10/9.5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg merem kockáztatni, hogy ez a mű veri bármelyik Harry Potter-filmet. (Mondjuk a Legendás állatok és megfigyelésük könyvváltozatához még nem volt szerencsém, nem tudom, mennyi maradt ki a filmből, a HP-filmeket pedig mindet úgy láttam, hogy előtte letudtam az összes kötetet.)

Nincsen könnyváltozat, az, ami ezen a néven valamikor 15 éve megjelent, mindössze egy in-universe tankönyv (40-50 oldal kb.), amelyet Göthe Salmander írt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincsen könnyváltozat, az, ami ezen a néven valamikor 15 éve megjelent, mindössze egy in-universe tankönyv (40-50 oldal kb.), amelyet Göthe Salmander írt.

 

Aha, köszönöm.

Egyébként még így utólag az jutott eszembe a filmmel kapcsolatban, hogy amikor Colin Farrell a pálcáján keresztül villámokat szór a főszereplőre, engem az teljesen a Star Wars hatodik részében levő jelenetre emlékeztetett, amikor Darth Sidious Luke-kal műveli ugyanezt.. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

A magyar mennydörgőre sztem jó esély van. A Trónok Harca óta a sárkányok menők és szeretik az emberek. Ráadásul ahogy a videóban is elmondja Salmander könyvében is benne van vagyis találkozott egy ilyennel és a sárkányoktól nem nagyon van menőbb legendás állat. Ezért jó nagy kihagyott ziccer lenne ha a további 4 film egyikében se szerepelne. A magyar helyszín az már kevésbé esélyes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már újra szóba került a film, én nem voltam lenyűgözve. Eleve szkeptikusan álltam hozzá hogyan is működhet egy HP film nemcsak Harry Potter (mert ő lenne a legkevesebb), de "gyerekek" és iskolai környezet nélkül is, Angliától és attól a kultúrkörtől távoli helyszínen. Azt kell mondjam, hogy számomra nem igazán. Túl sok alappillérét húzták ki egyszerre ennek a világnak, ami így lecsupaszítva és más alapokra helyezve már nem volt az igazi. Jópofa film volt, de kb. egy külön fantasy kalandfilm is lehetett volna, kb. fel se tűnne.

 

Ráadásul ahol lehetett volna, ott se igazán használták ki a az eddigi műveket kiindulásnak. Én sokkal több ismert varázslat felbukkanását vártam volna, kevés volt a "klasszikus" varázspálcás-varázsigés varázslás. A legendás állatok közt is lehettek volna ismerősök. Ha már itt tartunk, a nem épp igényes CGI mellett nekem eléggé kilógott a lóláb, hogy az állatok csak alibinek kellenek, hogy valahogyan elindítsák a sztorit. Valamint hogy a néhol kérdéses motivációjuk miatt megrekedt karaktereket tovább tudják mozgatni a történetben.

A szereplők is jópofák voltak, de nem sok maradandó. Igazából szinte mindenki a jólelkű, de esetlen típusból került ki. Egyedüli kivétel a főgenya volt, benne van kraft, csak egyelőre nem sokat láttunk belőle. Elég sok időt kapott a pozitív kvartett, mégis úgy éreztem, hogy nem sokat tudunk meg róluk, a jellemükről. Ha összevetem mondjuk az első HP filmmel, akkor ott a főszereplőkről egyértelműen, de némely mellékkarakterről is többet lehetett leszűrni, mint itt. Ami meg pláne nem hiányzott, az a dupla romantikus vonulat.

 

Ez most nagyon negatívnak tűnhet, pedig alapvetően nincs akkora bajom ezzel a filmmel. A humora többnyire rendben van, a korabeli NY is jó lett és vannak ügyes ötletek. Csak a HP univerzumába kevésnek érzem, ill. nem is látom annyira illeszkedőnek. Szerintem elég sok lehetőséget elszalasztottak arra, hogy jobban integrálódjon ez a film ebbe a világba. A SW se SW jedik, sithek, fénykard, űrhajők és droidok nélkül. Ki lehet hagyni kulcselemeket, de ha szinte az összes kimarad, akkor lehetetlen a helyzet. Hozzátenném, hogy ilyen szűkös eszközkészlettel kifejezetten jól sikerült megfogni a HP hangulatot és világot, csak hát senki nem kényszerítette a készítőket arra, hogy ilyen szűkre szabják a korlátaikat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok!

 

Már gyerekkorom óta nagy HP fan vagyok, és az első rész után azonnal megszerettem ezt az "univerzumot" :). Kedvenc könyvem a Főnix Rendje(ez volt amúgy az első HP könyvem :D), míg a filmek közül az Azkabani fogoly, de azért a záró rész is szorosan követi őt.

 

Továbbá régen volt egy poszterem Harryről, még amikor a 6. rész kijött 2009 -ben. Azóta sajnos elszakadt, és már el is tűnt :(.

 

A legendás lényeket eddig csak egyszer láttam(azt is karácsony környékén), és bár szép volt, jó volt, de valahogy nem ragadott meg annyira a film. Még párszor meg akarom majd tekinteni, de valahogy a korszak is furcsa volt számomra. A 20 -as évek NY -ja érdekes helyszín volt, ám mégis valahogy semmilyennek éreztem :para:. A varázslatok közül azért berakhattak volna régieket is, de szerintem így is jó volt.

Ami tetszett, az az, ahogyan bemutatták a varázslótársadalmat. Bár egy kicsit hiányérzetem van itt is, azért szerintem kihozták a maximumot ebből a dologból. Ha jól tudom, a 2. rész már Párizsban fog játszódni?

 

 

A szereplők is jópofák voltak, de nem sok maradandó. Igazából szinte mindenki a jólelkű, de esetlen típusból került ki. Egyedüli kivétel a főgenya volt, benne van kraft, csak egyelőre nem sokat láttunk belőle. Elég sok időt kapott a pozitív kvartett, mégis úgy éreztem, hogy nem sokat tudunk meg róluk, a jellemükről. Ha összevetem mondjuk az első HP filmmel, akkor ott a főszereplőkről egyértelműen, de némely mellékkarakterről is többet lehetett leszűrni, mint itt. Ami meg pláne nem hiányzott, az a dupla romantikus vonulat.

 

 

Szerintem az első HP filmben azért lehetett egyből megszeretni/illetve megérteni a karaktereket, mert egyrészt a legtöbbjük gyerek volt még, továbbá a HP filmek mögött egy könyvsorozat áll, míg a Legendás lények film mögött csak egy kb. 300 oldalas tankönyv-szerűség, amely nem is igazán izgalmas, és nincs is története, így kvázi Rowling saját kútfőből talált ki egyet.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

míg a Legendás lények film mögött csak egy kb. 300 oldalas tankönyv-szerűség, amely nem is igazán izgalmas, és nincs is története, így kvázi Rowling saját kútfőből talált ki egyet.

Inkább 50 oldalas az (anno még megvettem). A címet leszámítva valóban nincs semmi közös a filmmel, amely bár látványos, de elfelejtettek hozzá normális sztorit írni. És bár ezúttal sokkal részletesebben is megismerhettük a varázsvilág működését, valahogy számomra ezek a jelenetek is erőtlenek és ötlettelenek (pl. mágus-ENSZ) voltak.

 

Egyébként én a HP-filmektől sem voltam soha elájulva, kivéve talán az azkabani fogolyt, az jól sikerült.

 

Visszatérve az esetleges magyar kapcsolatokhoz: remélem, hogy Gellert Grindelwald magyar származású lesz, keresztneve után adná magát a helyzet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az első HP filmben azért lehetett egyből megszeretni/illetve megérteni a karaktereket, mert egyrészt a legtöbbjük gyerek volt még, továbbá a HP filmek mögött egy könyvsorozat áll, míg a Legendás lények film mögött csak egy kb. 300 oldalas tankönyv-szerűség, amely nem is igazán izgalmas, és nincs is története, így kvázi Rowling saját kútfőből talált ki egyet.

Igen, de abból, hogy gyerekekről van szó, még nem következik automatikusan, hogy jobban sikerül átadni a jellemüket. Sőt, általában gyerekek esetében ez jóval kevésbé is jellemző. Az új filmben pont mintha fordítva lett volna a dolog, mintha nagyra nőtt gyerkőcök szerepeltek volna benne. Mindenki ártatlan jótét lélek volt, de esetlen és kissé bugyuta.

A HP könyveket is saját kútfőből írta, nem? ;) Itt is lehetett volna jobb sztorit és karaktereket kreálni. Meg nem ennyire elszakadni az eredeti HP világtól. A kulcsmotívumok kivételén túllépve is vajmi kevés ismerős elem köszönt vissza. Ahogy itt is említették korábban, egy bizonyos jelenet tényleg jobban hajazott Sidious Luke elleni támadásaira, mint bármely másik rész a HP filmekre. Most arról nem is beszélve, hogy ha egy alapanyag nem elég jó, akkor nem kell belőle dolgozni. Rengeteg potenciál van ebben az univerzumban, eleve nem látom indokoltnak, hogy egy állatokról szóló tankönyv és annak megírása legyen egy sztori kiindulási alapja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Inkább 50 oldalas az (anno még megvettem).

 

Hmmm :hmm:. Én valamiért többnek gondoltam. Talán valamelyik másik művel kevertem.

 

Igen, de abból, hogy gyerekekről van szó, még nem következik automatikusan, hogy jobban sikerül átadni a jellemüket. Sőt, általában gyerekek esetében ez jóval kevésbé is jellemző. Az új filmben pont mintha fordítva lett volna a dolog, mintha nagyra nőtt gyerkőcök szerepeltek volna benne. Mindenki ártatlan jótét lélek volt, de esetlen és kissé bugyuta.

A HP könyveket is saját kútfőből írta, nem? ;) Itt is lehetett volna jobb sztorit és karaktereket kreálni. Meg nem ennyire elszakadni az eredeti HP világtól. A kulcsmotívumok kivételén túllépve is vajmi kevés ismerős elem köszönt vissza. Ahogy itt is említették korábban, egy bizonyos jelenet tényleg jobban hajazott Sidious Luke elleni támadásaira, mint bármely másik rész a HP filmekre. Most arról nem is beszélve, hogy ha egy alapanyag nem elég jó, akkor nem kell belőle dolgozni. Rengeteg potenciál van ebben az univerzumban, eleve nem látom indokoltnak, hogy egy állatokról szóló tankönyv és annak megírása legyen egy sztori kiindulási alapja.

 

Szerintem az új filmben próbáltak a karakterekkel egy kicsit felidézni az első HP filmek hangulatát(leginkább az elsőét :) ). Ez hol működött, hol nem. Nekem sem jöttek be annyira az új karakterek, de voltak jó pillanataik is.

Arra azért kíváncsi vagyok, hogy a 2. részben a főszereplő és Grindelwald mellett kik fognak még visszatérni.

 

Igen, kútfőből írta a HP -t, és azt szépen megírta, majd kiterjesztette. A Legendás Lények -nél viszont szerintem valami nagyon rosszul jött, mivel mint már te is említetted, kevés HP kapcsolódási pont volt. Ez engemet is zavart. Talán nem kellett volna annyira eltávolodni a HP időszakától?

 

Potenciált én is látok benne, mi az hogy :). Szerintem lehetne a kviddicsről egy izgalmas filmet csinálni, vagy akár a sárkányokról is. A határ a csillagos ég.

 

Más:

Én amúgy a filmek közül igazából a Főnix Rendjét és a Félvér Herceget nem tartom annyira "jó" filmnek. Előbbit azért, mert bár azt a több mint 700 oldalt nem lehetett egy filmbe belesűríteni, azért szerintem volt néhány lényeges pont amit kihagyott Yates.

A Félvérrel pedig leginkább az a problémám, hogy túlságosan "romantikus" lett. És ez valamiért ront a filmen. A könyvben ez benne volt, de szerintem sokkal élvezhetőbben, továbbá a filmben kevésnek éreztem Voldemort múltjának bemutatását.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát amikor vetítették, még pont hogy jónak ítéltük a Legendás lényeket :)

Igen, szerintem is kevés a HP utalás, de lesz még négy film a szériában állítólag, van hova tervezni. Főleg hogy sem a helyszín, sem az időpont nem HP. Miről szólhatott volna még, Lily és Petunia mugli nagyszüleiről? :D A karakterek egyérteműen azért CUKIK mert a célközönségnek pontosan ez az elvárása, aki nem célközönség az magára vessen. (Magamra vetek.) Viszont a későbbiekben biztos jobban belemennek. És Lestrange-éken kívül is biztos lesz más varázslócsalád, akik így-úgy előkerülnek. Talán épp Sirius nagyapja, aki állítólag a Roxfort legnépszerűtlenebb igazgatója volt :D Vagy Lyall Lupin, aki ugye mágikus lényekkel foglalkozott. Bőven van még kit előszedni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap sikerült megvennem az 5. és 7. könyvet egy kis könyvesnél az Áprád hídnál majdnem féláron :rock: Most már csak a 6. rész hiányzik, valamikor a közeljövőben azt is beszerzem :)Kezdenek eltűnni a foghíjak a gyűjteményeimből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...
  • 1 hónappal később...
  • 3 hónappal később...

A kviddics évszázadai

 

Régóta megvan ez a kis könyvecske, de csak pár napja sikerült rávennem magamat arra, hogy elolvassam. Nem csalódtam.

Rowling remekül leírt minden fontos tudnivalót a varázsvilág népszerű sportjáról - szabályok, szabálytalanságok, a játék menetének részletes bemutatása, a labdák tulajdonságainak ismertetése, stb. Az is roppant érdekes volt, amikor a szerző bemutatta a különböző kontinenseket, országokat kviddics szempontjából. Emellett megismerhetjük a kötetecskéből Nagy-Britannia, valamint Írország fontosabb kviddicscsapatait, amelyek mind kitalált városkák gárdái, ráadásul mindegyik alakulatról megtudhattunk egyet s mást (pl. milyen a csapat talárja, honnan kapták a nevüket, stb.).

Ezenfelül humorban sem volt hiány (pl. Jólsep-R 1 - ez volt a neve az egyik seprűnek :D).

 

5/5

 

Ezek után vagy a Legendás állatok és megfigyelésüknek kezdek neki, vagy Az elátkozott gyermeknek. :) De még a Harry Potter pszichológiája című íráson is gondolkozom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Neil Mulholland: Harry Potter pszichológiája

 

Már vagy 7-8 éve megvan ez a könyv, de valahogy sosem tudtam rávenni magam, hogy elolvassam. Két évvel ezelőtt már bepróbálkoztam vele, de az első pár oldalnál tovább nemigen jutottam.

Második nekifutásra - nagy nehézségek árán ugyan - sikerült végigolvasnom. Véleményem szerint elég száraz és unalmas olvasmány, azonban vannak benne egészen érdekes részek. Nekem Adam Troy Castro Barangolás Harry Potter világában című kötete sokkal inkább elnyerte a tetszésemet. 2/5

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.