Ugrás a kommentre

Harry Potter


Milandra

Ajánlott hozzászólás

Találtam egy érdekes hírt a Lumos-on (kicsit átszerkesztettem):

 

"Történt egyszer, hogy a Waterstone's könyvesbolt felkért tizenhárom nemzetközileg ismert írót, hogy írjanak egy-egy szösszenetet a "What's Your Story", azaz "Mi a te történeted?" című jótékonysági árverésre. Hogy miért érdekes ez? Azért, mert (természetesen) J. K. Rowling is köztük van!

A kézzel írt történet körülbelül 800 szavas, és a Harry Potter-sorozat "előzmény-novellája".

Jo utóiratából kiderül, hogy sajnos nem kell attól félnünk, hogy a közeljövőben elhalmoz minket ehhez hasonló irományokkal. Viszont a novellák nyomtatásban is meg fognak jelenni augusztus elején; kerek 5 fontért vásárolhatják majd meg a szerencsés britek.

 

Miután eljátszottam néhány különböző ötlettel, úgy döntöttem, hogy egy (számomra!) rövid szemelvényt írok a Potter-sorozat előzményéből. Körülbelül 800 szavas, a cselekménye pedig cirka 3 évvel Harry születése előtt játszódik.

 

Bár egy kicsit úgy éreztem magam, mint egy visszaeső drogos, ahogy leültem írni -a szavak ijesztő könnyedséggel ömlöttek a tollamból-, de NEM dolgozom az előzményeken. Ami azt illeti, ezt világosan leírtam a kártya aljára is. Csak úgy gondoltam, ez a legjobb módja pénzt szerezni két igazán jó célra."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
Bár egy kicsit úgy éreztem magam, mint egy visszaeső drogos, ahogy leültem írni -a szavak ijesztő könnyedséggel ömlöttek a tollamból.[/i]"

Na, szerintem itt a lényeg. Előbb-utóbb bele fog törődni, hogy nem ülhet végleg a tollára. :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényeg jók, köszi! :clap:

Érdemes összevetni Malfoynak ezt a fotóját azzal a képpel, amelyik az V. rész idején készült róla, a bottal, meg azzal az arrogáns arckifejezésével... Hát, kicsit lefelé ment az a szekér...
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, szerintem itt a lényeg. Előbb-utóbb bele fog törődni, hogy nem ülhet végleg a tollára. :clap:

Legalábbis mostanában még biztosan nem tud elszakadni Harry Pottertől. Először azt mondta, hogy semmiképp nem írja meg az előzményeket, és lám, jótékonyságból mégiscsak írt egy novellát erről az időszakról ;)

Egy dokumentum filmben meg azt a kérdést tették fel neki, hogy megírja-e egyszer a folytatást. Látszott rajta, hogy habozik, és mondta is, hogy talán, de persze utána gyorsan leszögezte, hogy nem, semmiképp nem fogja megírni. Egyelőre egy lexikonszerűséget tervezget nagyon. Majd meglátjuk, hogy megvalósul-e ;)

Szerkesztve: - Szafina
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem amint ráérez, hogy ez nem nyűg, hanem az élete, újra írni fog. Tapasztalat: ha azért kell írnod, mert várják tőled a folytatást, akkor sokkal nehezebb. Amikor azonban nem írsz, mert eleged van, és utána rájössz, hogy az írás tesz azzá, ami, és szükséged van rá, azaz, amikor belső késztetést érzel, akkor újra a kezedbe veszed a tollat :clap: Ez így működik, remélem nála is ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen, nem lehetett neki könnyű, hogy határidőre be kellett fejeznie mindent. Mondta is abban a dokumentumfilmben, hogy most örül, mert végre nem kell határidőre dolgoznia. Arról, amit most ír, nem árult el szinte semmit, és szerintem jól is teszi.

Most tényleg nyűg lehet neki, hogy Potter-folytatást várnak tőle, mert egyelőre hallani sem akar róla. Volt már rá precedens, hogy egy író már annyira nem akart írni a saját szereplőjéről, hogy inkább 'megölte' őt (pl. Agatha Christie vagy Connan Doyle). Lehet, hogy ezért kaptak szárnyra anno az olyan pletykák, hogy Harry meghal az utolsó részben? :D

Szerkesztve: - Szafina
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végül nem azt hozza ki mindenkinek, amit az utolsó kérdésnél választ (mert nálam ez történt)? :D Most nem megyek rajta végig még egyszer, hogy a végén mást ikszeljek be :D De tekintve a HP világát, fix, hogy ez a helyzet :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végül nem azt hozza ki mindenkinek, amit az utolsó kérdésnél választ (mert nálam ez történt)? :D

Persze, ezeket a teszteket simán ki lehet játszani, mert mindegyik válasznál lehet tudni, hogy melyik ház tagjaira jellemzőek. Mondjuk én a Hugrabugot jelöltem be az utolsó kérdésnél, ettől függetlenül mégis a Griffendél jött ki. De végül is, a Süveg is figyelembe veszi azt, hogy melyik házba szeretnél kerülni... :D

Szerkesztve: - Szafina
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hoppsz, nekem is a Griffendél jött ki :D Bár én össze-vissza válaszokat adtam, nem azért, mintha az lett volna a szándékom, hogy kicsit kijátsszam a tesztet, hanem mert alapvetően ilyen ellentmondásos izé vagyok :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na gondoltam feldobhatnánk kicsit a topikot... :clap:

Kinek hogy tetszett a HP7? Amikor még újdonság volt február környékén, akkor szinte csak azt hallottam, hogy 'milyen szuper, ez lett a kedvencem', mostanság meg inkább olyanokba botlok, akik jobb befejezést vártak, vagy unalmasnak tartják.

Vélemények?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem oké volt a 7. Kb azt hozta nagyrészt, amit rajongók már előre kitaláltak, így aztán hatalmas meglepetések nem akadtak benne. Ennek ellenére mégis izgalmas olvasmány volt. Nem vártam semmi extrábbat tőle, mint amilyen az előző könyvek voltak, max annyit, hogy tisztességgel zárja le a sorozatot, és azt hozta rendesen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.