Ugrás a kommentre

Harry Potter


Milandra

Ajánlott hozzászólás

Összességében én is elégedett vagyok vele.

Engem az sem zavart, hogy hónapokig vándoroltak, és csak a végén tértek vissza a Roxfortba. A minisztériumi, a Goric's Hollow-i, a Malfoy-kúriás meg a Gringotts-os kalandok nekem nagyon bejöttek. Az egyedüli, ami nem tetszett, az a roxforti csatás fejezet volt. A csata szerintem túlságosan rövid volt, meg volt egy-két dolog, ami nem derült ki. Pl. mi lett Umbridge-zsal, Dursley-ékkel meg hasonlók. De ezt leszámítva tényleg méltó befejezése a sorozatnak.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A vándorlásban elég komoly időhúzás volt :S Viszont amikor épp történt valami, az remek volt, a banki sárkányszöktetés meg a kedvencem.

Hedvigért kár, de túl jó lett volna nekik ha van egy élő bagoly velük :clap: Dobbyt nem sajnáltam, szép élete+halála volt.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az nekem se tetszett, amikor csak mentek-mendegéltek, de szerencsére egy-egy unalmasabb rész után mindig felpörgött a cselekmény. Számomra az esküvő után indult be igazán a sztori. Amikor a minisztériumi fejezetet olvastam, már tudtam, hogy Rowling most is hozni fogja a színvonalat. Sokszor úgy tűnt, hogy hőseink most aztán nyakig vannak a lekvárban, de az utolsó pillanatban mindig megmenekültek, és elkerülték Voldemortot.
A Pitonos fejezet nagyon szomorú volt :clap: Csak azt nem értem, hogy ha Lily-be volt szerelmes, akkor miért nem szarvas patrónusa volt? Mert ugye James is Lily-t szerette, de neki mégis szarvas volt, nem pedig őz...? :(
Ja, és imádtam még Hermione gyöngyös táskáját is. Nekem is kell egy olyan!! :P
Szerkesztve: - Szafina
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem nem zavart a mászkálás. Egyébként meg egyértelmű volt, hogy nem folytatódhat a sztori a Roxfortban, ott azonnal megtalálták volna őket. Csak a végén mehettek vissza a nagy leszámolásra.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, hogy milyen patrónusuk volt csak azt nem értettem, hogy ha Piton szerelmes volt Lilybe, akkor neki is szarvas patrónusa kellett volna, hogy legyen, mint Jamesnek.De neki mégis őz... Az angol változatban a szarvasbikát stag-nek, míg Lily őzsutáját doe-nak hívják , ami a szarvas nőstényét jelenti. Úgyhogy elképzelhető, hogy Lily patrónusa valójában nem őz, hanem nőstény szarvas...

Szerintem egyelőre használjuk a spoilergombot az utolsó két rész esetében. Szerkesztve: - Szafina
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocsánat, félreérthető volt, amit írtam, már javítottam.
Csak arra akartam rávilágítani, hogy ha James is szerelmes volt Lilybe - ami ugyebár hatással van a patrónusra is -, akkor miért nem azonos a patrónusa Pitonéval...?
Szerkesztve: - Szafina
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem derül ki egyértelműen, de ha szarvassá tudott változni, akkor logikus, hogy az a patrónusa is. Legalábbis szerintem. De persze a patrónust befolyásolni tudja a szerelem...
Amúgy erről a kérdésről ennyit írnak a wikin: The question ("James patronus is a stag and lilys a doe is that a coincidence?") mistakenly refers to James's Animagus as a stag as his Patronus, but Rowling does not correct the mistake. (This makes it unclear as to whether or not Rowling indicated that both his animagus and his Patronus took the form of a stag.) She responds 'no' and merely elaborates that Patronuses can mutate to reflect "the love of one's life...because they so often become the 'happy thought' that generates a Patronus."
Szerkesztve: - Szafina
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jöhet a Félvér Herceg, már nagyon várjuk Pannival együtt! :) Őt még nem tudtam rávenni, hogy elolvassa valamelyik Potter-könyvet, ijesztően hosszúnak tűnik a számára. Persze, még csak harmadikos (volt), eddig a Tündér Lala volt a leghosszabb könyv, amit olvasott. De ami késik, remélem nem múlik.... :P

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A nyári szünet elég jó alkalomnak tűnik, majd finoman próbálkozom. Tudod, nem szeretném erőltetni, mert az fordítva sülhet el. A Félvér Herceg történetéről sem árultam el neki egy szót sem, mondván, hogy olvassa el, ha annyira érdekli, de nem ment lépre. :P Persze belátom, hogy az a vaskos kötet tényleg elrettentő...

 

Tizenéves koromban nekem is ajánlgatott az apám olyan könyveket, amiket ő éppen nekem valónak talált (ő is szeretett nagyon olvasni), de dacból vagy önérzetből én mindig egy másikat olvastam el inkább :P . Erre egyébként nem vagyok büszke ma már, de akkor ez volt a lázadás részemről, mivel nem fiúztam, nem dohányoztam, és nem jártam az iskola mellé, jó pár osztálytársammal ellentétben. :P Így utólag azt gondolom, hogy ez elég enyhe fokú lázadás volt, részemről kiegyeznék egy ilyennel a saját gyerekeim esetében is. :)

De ez már OFF...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pildi: Nekem drága jó nagymamám (nyugodjék békében szegény... :P ) mondogatta mindig azt, hogy mindent meg kell kóstolni!

 

És igaza van. Csak mondd neki, hogy olvasson bele az első oldalba, semmi sem kötelező. De szerintem meg fogja ragadni a fantáziáját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is mindig mondom a húgomnak (aki mellesleg már nem középiskolás), hogy olvasson bele a Potter-könyvekbe, de eddig még nem állt kötélnek. Pedig ezek tényleg letehetetlen könyvek. Az én ismerőseim közül sokan mondták, hogy őket nem izgatják a fantasy-történetek, de eddig amelyikük elkezdte, az rögtön megszerette a sztorit :P

Én azt hallottam, hogy sokan azért teszik le a Bölcsek kövét az első pár oldal után, mert untatja őket a sok magyarázkodás a varázsvilággal, Harry múltjával kapcsolatban. Pedig szerintem azért nem olyan tömény az a magyarázat, amit Rowling nyújt nekünk, tényleg csak annyit ír le, amennyi szükséges, a többi részletet meg menet közben úgyis megismerjük. Oké, vannak bennük olyan epizódok, amelyek kicsit (de nem túlságosan) unalmasak, de hát melyik könyvben nincsenek? Szerintem a jó cselekmény és a humor kitűnően elensúlyozza ezt. A vaskos kötetek miatt tényleg nem kell aggódni, mert az ember csak úgy falja az oldalakat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én néha a kviddicses részeknél lapoznék... De persze, ez nem azt jelenti, hogy kínszenvedés végigolvasni azokat a részeket, csak általában Rowling mindig akkor iktatja be őket, amikor egy másik dolog alakulására sokkal inkább kíváncsibb lennék :P

Szerkesztve: - Szafina
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről jut eszembe, hogy az egész történetben egyetlen kis apróság van, ami nekem nem tetszik: az, hogy Harry szinte teljesen makulátlan. Soha egy rosszindulatú gondolat, egy kis szemétkedés. Túl tökéletesre sikerült szegény. :P Ron legalább néha kiállhatatlan, Hermione pedig néha hisztis és alapvetően makacs (bár nézőpont kérdése, hogy ez igazából mennyire rossz tulajdonság). Harry-ről viszont nekem csupa pozitívum jut az eszembe. Nyilván valami példaképfélét is akarhatott vele állítani az ifjú olvasók elé Rowling, de szerintem ebben túlment egy hihető határon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Túl sokat szemétkedtek vele a rokonai, így azt nem akarja továbbadni :) No meg hát mit gondolnának róla a szülei, ha látnák, aztán inkább nem rosszalkodik :)

Na de azért volt egy-két nem teljesen illő húzása, pl. mikor a bácsikája akárkijét lufivá varázsolta, meg Bellát is gyorsan meg akarta nyúvasztani, az sem teljesen jófiús volt :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért arra volt esély, hogy a papájától örököljön ilyesmit. :) Na de nem akarom bántani Harry-t, végül is én is ismerek olyan hús-vér embert, aki a légynek sem tudna szándékosan ártani és a rosszindulat szikrája is hiányzik belőle. Szóval annyira azért nem utópisztikus a dolog. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről jut eszembe, hogy az egész történetben egyetlen kis apróság van, ami nekem nem tetszik: az, hogy Harry szinte teljesen makulátlan. Soha egy rosszindulatú gondolat, egy kis szemétkedés. Túl tökéletesre sikerült szegény. :) Ron legalább néha kiállhatatlan, Hermione pedig néha hisztis és alapvetően makacs (bár nézőpont kérdése, hogy ez igazából mennyire rossz tulajdonság). Harry-ről viszont nekem csupa pozitívum jut az eszembe. Nyilván valami példaképfélét is akarhatott vele állítani az ifjú olvasók elé Rowling, de szerintem ebben túlment egy hihető határon.

 

Pildi, ezt most nem mondod komolyan, ugye? :) Szinte az egész ötödik rész arra ment rá, hogy Pottert bepiszkítsa. Onnantól kezdve, hogy állandóan ingerlékeny volt, és leordította Hermionéék fejét, azon át, amit Pitonnal művelt, és Dumbledore-ral szembeni magatartása...

 

Persze, Potter egy pozitív hős. De hogy makulátlan lenne... én azt erősen kétlem. Szerintem Rowling még akkor is jól árnyalja Harry karakterét, ha történetesen a karakter domborításban az írónő azért annyira nem jeleskedik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pildi, ezt most nem mondod komolyan, ugye? :) Szinte az egész ötödik rész arra ment rá, hogy Pottert bepiszkítsa. Onnantól kezdve, hogy állandóan ingerlékeny volt, és leordította Hermionéék fejét, azon át, amit Pitonnal művelt, és Dumbledore-ral szembeni magatartása...

 

Persze, Potter egy pozitív hős. De hogy makulátlan lenne... én azt erősen kétlem. Szerintem Rowling még akkor is jól árnyalja Harry karakterét, ha történetesen a karakter domborításban az írónő azért annyira nem jeleskedik.

Jaj, de én nem ilyesmire gondoltam. :) Harry is ember, és lehet ingerült, ha frusztrált, még a barátaival is, és tudjuk hogy évről évre, könyvről könyvre frusztráltabb lesz. És Pitonnal kapcsolatban már teljesen dilisnek tartanám, ha azok után, amit a tanár művelt vele éveken át, még semleges érzelmeket bírna táplálni irányába. És Dumbledore is bőven rászolgált Harry neheztelésére (persze a fiú szemszögéből). De ezek teljesen természetes emberi reakciók, és ezek nekem nem is jutnak eszembe, amikor Harry jellemére gondolok.

 

Amire én gondolok, az az ok nélküli piszkálódás, amikor a feszültséget egy másik, ártatlan emberen vezeti le valaki. Én hirtelen nem tudnék ilyet mondani Harry-vel kapcsolatban, ha volt is ilyen tette, nekem nem rémlik. Ha csinált volna ilyesmit egyszer-egyszer, könyvenként csak egyszer, az számomra sokkal szerethetőbbé tette volna Harry karakterét. Én ennek tulajdonítom pl. hogy a Ront játszó Rupert Grint-nek legalább akkora rajongótábora van, mint Daniel Radcliff-nek - Rupert sokaknak azért szimpi, mert szerethetően nem tökéletes. Őszintén szólva én is Ron-párti vagyok épp emiatt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy érted hogy SZÓRAKOZÁSBÓL csináljon bármit? Hát olyat tényleg ritkán tett.

Nem-nem, ez is félreértés. :) Én Ront állítom ellenpéldaként, aki ugyan szintén nem szórakozásból bosszantotta társait, de mégis valahogy gyarlóbb módon (pl. a Halál ereklyéiben is) viselkedett sok esetben. Legtöbbször nem volt szép, amiket csinált, kicsinyes volt és önző, de aztán mindig megbánta és jóvátette a hibáit, és mindenki tudta, hogy valójában jó ember ő is, csak nehezebben tud kezelni bizonyos dolgokat és helyzeteket. Ez nekem annyira bejött végig a történetben, ő pl. egy hús-vér kamasz egy az egyben. Nem tehetek róla, de ez a helyzet: én Ront mindig is jobban kedveltem. :)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.