Ugrás a kommentre

Harry Potter


Milandra

Ajánlott hozzászólás

Phobos hírét én már eddig is tudtam, és én is örültem neki.

Spoiler:

Nagyon jó választás nighy a szerepre, csak nehogy rázendítsen a film közbe Feel it in my fingers kezdetű dalocskára. :)

Szerkesztve: - Lok Durd
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

WOw Phobos ezt nem is tudtam. Ez jó hír. :)

Én sem tudtam, de ez jó hír :D

 

Direkt nem írom le, hogy hogy. Azért, hogy megkérdezzétek! :P

Azért sem kérdezem meg :D Egyébként valami könyvkiadós rokon/barát/stb. dolog jut eszembe kapásból :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért sem kérdezem meg :) Egyébként valami könyvkiadós rokon/barát/stb. dolog jut eszembe kapásból :D

Nem, nem... Épp a Wii-t kódoltattuk ki Pesten, erre az aluljáróban látjuk egy antikváriusnál, hogy: "Harry Potter 7, már kapható!" Gyorsan megvettük, és megkérdeztük a csávót, aki eladta, hogy nem illegális-e, vagy ilyenek... Azt mondta nem... Biztos félreolvasta, azt hogy mikortól lehet árulni :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, tegnap letudtam a filmeket, Hp5-6 is. Meglepetésemre - Phobos, figyelj, ezt jól benéztük a múltkor :) - még az 5. részben is benne vannak a szeszélyes lépcsők. A könyvekben nem szerepelnek, de úgy tűnik, a filmekben végig ott vannak, csak feltűnés nélkül.

A 6. filmet sasolva elgondolkodtam, miért is juthattak a végén arra a megoldásra a készítők, hogy Potter csak üljön, ahelyett, hogy a láthatatlanná tevő köpeny alatt kővé legyen dermedve. A legjobb tippem az, hogyha átveszik a könyvben látottakat, akkor az ritka ostobán nézett volna ki a filmen. Merthogy a könyvben Harry ugye végig a köpeny alatt volt, amikor elindultak (kivétel a barlangban). Na most ez azt jelentette volna, hogy Harry-t a film végének tetemes részében nem is láttuk volna, és kővé dermesztettsége miatt az érzelmi játékot is ki kellett volna lőni. Ez a kettő együtt véve pedig egy drámában kicsit sem tobzódó jelent sort szült volna, aminek nagy részében Harry-t még csak nem is láttuk volna, és amikor igen, akkor sem láthatjuk az érzelmeit (márpedig ez egy filmnél, révén a könyvvel ellentétben nem ismerjük a gondolatokat, igencsak kártékony).

Aztán, hogy Harry miért nem tesz semmit. Felvetettem korábban, hogy azért, mert megígérte Dumbledorne-nak, hogy minden parancsának engedelmeskedik. Az volt az ellenérv, hogy korábban is megtagadott parancsot. És pont ez az, amiért úgy érzem, mégis csak ez volt a tétlenségének oka. Ez most az 5. és 6. epizódot egymás után megnézve esett le. Harry az előző részben megszegte Dumbledore parancsát. Mi lett a vége? Sirius meghalt, a jóslat összetört, de előtte kis híján megkaparintották a Halálfalók, ráadásul életveszélybe sodorta a barátait (a könyvben ráadásul még sokan meg is sérültek, de ez most irreleváns). Szóval az utolsó eset, mikor Harry nem fogadott szót Dumbledore-nak, katasztrófába torkollott. Ezután nem csoda, hogy teljesíti ezt a parancsot, és veszteg marad, bízva Dumbledore-ban és képességeiben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra a 6. film vége nem tudta visszaadni a könyvbéli feszültséget, csak részben, és bár elfogadom Dzséjt magyarázatát, látványban mégis sérült az, amit magamban olvasás közben elképzeltem (pedig én pont nem vagyok az, aki nagyon felháborodik azon, ha a filmes adaptáció nem 100%-ban passzol). Mert ez egy nagyon fontos rész, a legmegdöbbentőbb vég az addigiakhoz képest (bár a Tűz serlege szorosan megy utána, mert annak a vége sem semmi).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A HP6 végéről jut eszembe.... nem lehet, hogy Dumbledore azért hívatta olyan kétségbeesetten Pitont, mert a barlangban megivott lötyi miatt "elszabadult" a kezén levő átok? Hogy a megölése nélkül esetleg csak napjai-órái voltak hátra?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A HP6 végéről jut eszembe.... nem lehet, hogy Dumbledore azért hívatta olyan kétségbeesetten Pitont, mert a barlangban megivott lötyi miatt "elszabadult" a kezén levő átok? Hogy a megölése nélkül esetleg csak napjai-órái voltak hátra?
Krande, olvastad a 7. könyvet?

Spoiler:

Azért hívta Perselust, mert tudta, hogy Draco végzett a tervével, és ezt is a Jegyből tudta. Tehát ha Draco végzett a tervével, akkor megy megölni őt, ezt meg nem hagyhatta, hogy Draco végezze vele. Perselusnak meg az élete függöt rajta az eskü miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most, hogy ennyire felmerült a HP, gondoltam megnézem a 6. részt.

Csak én látom, hogy McGalagony meg az oszlop kicsit áttetsző lenne? :D

http://starwars-3d.uw.hu/snapshot20100204200110.jpg

Szerintem rls-hiba, az oszlopnak pedig csak fura a mintája... :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 7 hónappal később...
Azt a részt amikor megállítják a vonatot...azt mondja már el nekem valaki hogy hol van a könyvben és mi is az, mert marhára nem emlékszem.
Jól emlékszel, mert nincs vonatmegállítós jelenet a könyvben :lol:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak megemlítik, hogy a halálfalók Lunát a vonatúton rabolták el.
Akkor remélem csak egy visszaemlékezés lesz, mert elég hülyén nézne ki ha miközben Harryék a Minisztériumban ügyködnek, aközben lenne ez a jelenet.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.