Ugrás a kommentre

Kedvenc jelenet


Ajánlott hozzászólás

Ha az EP3 besorolásához képest nézzük, akkor igen, de önmagában az EP2 is simán 12-es karika (a film elején a robbanás, Shmi halála, Jango fejvesztése).

Igen, ezt elismerem, de valóban relatíve vicc a dolog. :)

 

Caseyjones: igen, de eredetileg Korhatár Nélkül került a mozikba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Beszélj a nejemmel légyszi, megadom a számát! ;)

Amúgy bezony zöld karikás, ezért került szóba az egész.

Hát, 6 évesnek bizony korai volt, akár zöld karikával, akár anélkül, de akkor nem tudtam lebeszélni róla. Nyaraltunk a Balatonnál, és a pár évvel nagyobb unokatesói mind jöttek velem a helyi kertmoziba, így ő is jött velünk. Más kérdés, hogy alig értett belőle valamit, mert ez volt az első SW film az életében. Kb. 2 éve kezdte igazán értékelni ezt a filmet. :) Így, ha úgy vesszük, már ezért sem lett volna hülyeség a 12-es karika. :)

 

Amúgy nekem is úgy rémlett, hogy korhatáros, de talán csak az én fejemben volt az. :D Tévében szerintem egyszer sem láttam, így onnan nem jöhetett a gondolat.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A port.hu-n 12-es korhatárral van számon tartva a film, és ha jól emlékszem, amikor legutóbb adták a TV-ben, ott "kiabált" a 12-es karika a jobb alsó sarokban.

Ez nyilván akkor így van, de nem tudom mit kezdjek vele. A kiadványon ott virít zöld plecsni, míg a többin a 12-es. A moziplakáton is zöld volt.

 

Hát, 6 évesnek bizony korai volt, akár zöld karikával, akár anélkül, de akkor nem tudtam lebeszélni róla. Nyaraltunk a Balatonnál, és a pár évvel nagyobb unokatesói mind jöttek velem a helyi kertmoziba, így ő is jött velünk. Más kérdés, hogy alig értett belőle valamit, mert ez volt az első SW film az életében. Kb. 2 éve kezdte igazán értékelni ezt a filmet. :) Így, ha úgy vesszük, már ezért sem lett volna hülyeség a 12-es karika. :)

Amúgy nekem is úgy rémlett, hogy korhatáros, de talán csak az én fejemben volt az. :D Tévében szerintem egyszer sem láttam, így onnan nem jöhetett a gondolat.

Akkor komoly tűzkeresztséget kapott a gyerek, mind sw-ből, mind egyáltalán! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem gondoljátok, hogy túl van már tárgyalva a korhatár besorolás téma, pláne, a Kedvenc jelenet című topikhoz mérten? ;)

Jelenetek kitárgylásából burjánzott ki természetesen. De az ember sosem tudja mivel húzza ki a gyufát.

Néhol hömpölyög az off, és senki sem zavar. Aztán meg egy kis elterelődés is sok. Hát bocsi. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nyilván akkor így van, de nem tudom mit kezdjek vele. A kiadványon ott virít zöld plecsni, míg a többin a 12-es. A moziplakáton is zöld volt.

Azért írtam, hogy lásd: azóta már rájöttek, hogy óriásit tévedtek anno a besorolásnál, így már hivatalosan is 12-es korhatáros a film. Amúgy meg igaza van Dzséjtnek, már jócskán túltárgyaltuk a témát. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jelenetek kitárgylásából burjánzott ki természetesen. De az ember sosem tudja mivel húzza ki a gyufát.

Néhol hömpölyög az off, és senki sem zavar. Aztán meg egy kis elterelődés is sok. Hát bocsi. :peace:

Sehol nem "hömpölyög az off" hála a moderátoroknak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 évvel később...

A kedvenc jelenetem itt is a Coruscanthoz kötődik, mégpedig az emlékezetes "színház-jelenettel". Darth Plagueis a Bölcs legendája... ahogy Palpatine előadja, az valami zseniális. Az egész prequel során úgy érzem ebben a jelenetben összesűrűsödik az öreg minden egyes fontos attribútuma. Ahogy elküldi a körülötte ülőket, ahogy játsszik Anakinnal... itt már nem a gondokkal terhelt kancellárt láthatjuk, hanem a proaktív, az irányítást keményen kézben tartó nagyurat. Olyan finoman manipulálja Anakint és húzza el előtte a mézesmadzagot, hogy az valami fantasztikus és ebben rejlik Palpatine igazi ereje, nem az Erővillámokban, vagy a fénykardforgatásban.

 

A másik jelenet, ami még idekívánkozott, az az utolsó Tatooine-on látható zárókép. Sok emlékezetes zárójelenet van a Saga-ban, de nekem mégis ez a kedvencem. A RO-t leszámítva ez a legsötétebb darab az egész szériában (a nagy eseményeket tekintve, talán a legsötétebbnek is mondható), mégis úgy érzem ennek az epizódnak van a legszebb vége. Az a póz, ahogy Owen és Beru állnak, a sivatagi naplementébe és a távolba néznek már önmagában egy reményteljesebb jövő felé való fordulást mutat, ráadásul ott van a kezükben a kis Luke, aki szó szerint az új reményt képviseli... ehhez hozzájön a jelenet szimbolizmusa, a lemenő nap, ahogy a fény is kiveszik most egy időre a galaxisból (a sötétség és a sithek uralma következik), de ott van a remény, hogy újra felkel majd és ehhez ott van Luke, illetve maga az ikernapok ahogy lenyugszanak is nagyon szépen párhuzamba állíthatók az ikergyerekekkel akik az új reménységet képviselik. Mindez megspékelve John Williams fantasztikus zenéjével egy olyan elegyet alkot, ami miatt nem érzem olyan nyomasztónak ennek a filmnek a végkifejletét, a galaxisban bekövetkezett események ellenére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Wilde írta:

John Williams fantasztikus zenéjével egy olyan elegyet alkot, ami miatt nem érzem olyan nyomasztónak ennek a filmnek a végkifejletét, a galaxisban bekövetkezett események ellenére.

Ez is volt a cél ezzel a jelenettel, mert amúgy elég nyomasztó film lett. Anno Lucas mondta is, hogy szerintem nem fog sokat hozni mert túl darkos. Viszont szükségszerű volt ennek a résznek ilyennek lennie.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebből a filmből kiválasztani egy jelenetet nyilván nem komoly cél... :) tele van remek szitukkal, amik nagyrészt baromi jól vannak kivitelezve. Most hirtelen a filmre "gondolva" Anakin és Palpi kerengője jut eszembe, az arcok lassú változása az elhangzó mondatok alatt. Kezdünk beleszédülni, ahogy az ifjú jedi is. Végül a fénykard aktiválása... olyan feszültség van ott, hogy azzal városokat lehetne kivilágítani, kb. A csúcson jön a kitörés, a penge felvillanása. Persze az a jelenet az elejétől zseniál, de a folyosón indul be a tánc.
10/10 

 

Beteszem, hátha valaki nem emlékszik már annyira... :)

 

 

 

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...
2008. 05. 11. - 22:58, Pildi írta:

Amely jelenetek között hezitáltam egészen mostanáig, azok gyakorlatilag már mind fel lettek sorolva általatok is: az operaházi csábítás, Anakin várakozása a Tanácsteremben, Windu halála és Anakin átállása, a 66-os parancs, a Padmé-Anakin-Obi-wan hármas találkozó a Mustafaron, az Anakin-Obi-wan párbaj vége, Padmé halála és Vader megszületése.

Ezek megint olyan szinten kedvencek, hogy csak kényszerűségből választok közűlük, mert szívem szerint nem tenném. S ha már választani kell, akkor a mustafari hármast választom.

 

Nálam azóta sem változott a helyzet, hogy ezt 2008-ban leírtam. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már a nyitójelenet teljesen rabul ejt, onnan pedig nincs kiszállás. A leghatásosabb képi szimbólumokkal operáló epizód a ROTS, ez nem vitás. 

 

Imádom az operaházi jelenetet, a főkancellári irodában történteket, a montázst a Birodalom kikiáltásáról, a szakadárok lemészárlásáról és a Jedi-templom romjairól. Amit még nagyon szeretek, az Yoda belépője a Rotundában, és a harcot megelőző diskurzusuk Sidious-szal. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...
8 órával ezelőtt, Adrián írta:

 

Szerintem ez a jelenet a trilógia (egyik) legerőssebje, a zene, a megvalósítás, ezt nagyon odatette Lucas. (Meg Williams)

Anakin életének fordulópontja közeleg, és ezt ő is tudja, Padmé pedig megérzi, hogy valami baj lesz. Szerintem is remek jelenet!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.