Ugrás a kommentre
Ody Mandrell

Kedvenc jelenet

Ajánlott hozzászólás

Sokat szoktuk emlegetni a kedvenc jelenteket, így szerintem beszélni is érdemes róluk. Nehezebb a dolgunk ha egy konkrét képsort kell csak megjelölni. Most épp ez lenne a feladat! Írjátok az EPIV számotokra lekedevsebb jelentéről, ha lehet, egy kis indoklással megfűszerezve. Miért az tetszik a legjobban a filmben?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Oszd meg ezeken az oldalakon:

X-Wingek és Y-Wingek indulása a Halálcsillag ellen. A felszállás, meg ahogy mennek a Yavin felé. Szóval a csatába vonulás jelenetet. Impozáns, cool, látványos és gyönyörűek a gépek, a zene. Remek felvezetés, szinte kedvem lenne beülni az egyik Incomba.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Vader Tagget folytogatja, jajj nem nem is, hanem Leila beszól Tarkinnak, bakker ez se. Az7 egész film a kedvecn jelenetem :clap:

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Ugyanaz, mint Coce-nál. Ahogy John Williams Skywalker szimfóniájára lemennek a Tatuin napjai... egészen elképesztő, frenetikus, érzelemgazdag jelenet... az egyik kedvencem az egész Star Wars sagában!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Az ünnepség, amikor Luke, Han és Chewie bevonulnak John Williams zseniális zenéjére. :clap: Az egész jelenet annyira felemelő.

Szerkesztve: - Szafina

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Az ikernapos, mint lentebb írtátok, és a filmvégi bevonulás :clap: Egyelőre nem tudok választani közöttük.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Nekem is az iker naplemente a kedvencem, mert gyönyörű a zenéje, és ahogy Luke a távolba néz, az ember egyszerűen érzi (én anno ezt így éltem meg), hogy ez a fiú még nagy dolgokra lesz képes. Ez benne van a képben és a zenében egyaránt, nagyszerű egységet alkot a kettő.

Ha egyetlen jelenetet kellene választani az egész Saga-ból, akkor ezt választanám. Íme az SW - pedig nincs benne sem fénykard, sem űrhajó, sem semmi dinamika, és mégis...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Mert nem csak ezek a tárgyszerűségek teszik SW-szá az SW-t :clap: És ez jó, mert nem csak a látvány, a külcsín a lényeg ezeknél a filmeknél :clap:

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Én az első halálcsillag felrobbanásakor lettem SW rajongó. Illik, hogy ezt írjam ide.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Nos, ez pedig a legegyszerűbb feladat: a kettős naplemente. Nem írok róla semmit, már minden lényeges elhangzott. :P

(Na jó, csak annyit, hogy Erő-téma. A kedvenc motívumom a Star Wars-ban. :P )

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Ha nem lenénnek a prequelek, akkor biztos nem ez lenne, de Obi1 visszaemlékezése a régi időkre azzal a finom háttérzenével, nagyon mély lett.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Itt számomra az előzmények hoztak fel egy amúgy átlagosnak és beszédesnek szánt jelenetet. Obi-Wan és Luke beszélgetése a remete házában érdekes, ám nem igazán átérezhető. Legalábbis ez volt a helyzet a közelmúltig. Aztán persze jöttek az előzmények, és minden megváltozott. Amikor az agg Jedi a régmúlt időkről és Anakinnal való kapcsolatáról beszél, az most már emlékképek lavináját indítja el a fejünkben. Már nincs bamba tekintet és értetlenkedés ennél a jelenetnél. Ma már teljesen más a helyzet!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Sorolhatnám a kedvenc jeleneteket a Tantiv IV. és a Devastator elvonulásától a film végi ünnepségig. Legalább egy tucatnyi lenne. De mivel a Force Theme az abszolút kedvenc zeném (nem csak a Star Wars-ban), így itt könnyű a választás: az iker naplemente és közvetlen mögötte a film végi bevonulás.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
De mivel a Force Theme az abszolút kedvenc zeném (nem csak a Star Wars-ban)

Off

Végre valaki, akinek ez az abszolút kedvence rajtam kívül :D Persze azért SW-n kívül vannak, amik ilyen jók még :)

On

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Igazad van, ez a két dolog, az Erő-téma és ez a képkocka számomra is örökre összefonódtak. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Számomra a legszuperebb az a jelenet, amikor Obi-Wan megpillantja Vadert, és ahogy Vader ott áll kivont karddal. Amikor még nem voltak prequelek mindig azon agyaltam, hogy mi minden kattanhat be Obi agyába?! Nyilván hirtelen feltört egy csomó emlék, illetve az a tudat is, hogy Ő miatta kényszerült Vader ebbe a "ruhabörtönbe", a Mustafar-i lávaparton lángoló megcsonkított Anakin képe, akinek éppen leég többek között a haja, biztos előtört.

Vajon most először látta meg így Obi-Wan, vagy esetleg előzőleg már megsasolhatta esetleg valami birodalmi híradásban stb.?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Számomra a legszuperebb az a jelenet, amikor Obi-Wan megpillantja Vadert, és ahogy Vader ott áll kivont karddal. Amikor még nem voltak prequelek mindig azon agyaltam, hogy mi minden kattanhat be Obi agyába?! Nyilván hirtelen feltört egy csomó emlék, illetve az a tudat is, hogy Ő miatta kényszerült Vader ebbe a "ruhabörtönbe", a Mustafar-i lávaparton lángoló megcsonkított Anakin képe, akinek éppen leég többek között a haja, biztos előtört.

Vajon most először látta meg így Obi-Wan, vagy esetleg előzőleg már megsasolhatta esetleg valami birodalmi híradásban stb.?

Ez nagyon jó kis gondolatmenet Lenci. Ki tudja, lehet a Rebels erre is választ ad. ;)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

A felvetés már csak azért is érdekes, mert

mint ahogy az Empire Day-ben láthattuk, Palpatine-ról hamisított képek vannak.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

...

... Ki tudja, lehet a Rebels erre is választ ad. ;)

Szerintem erre már van válaszunk; epIV, Obi-wan: -"inkább gép mostmár mint ember.."

Arra következtetek, hogy látta már valamilyen formában, de hogy tisztában van az átalakításokkal az biztos..

Hogy milyen formában szembesült vele, arra valóban válaszolhat a Rebels..

Szerk.: ezt benéztem..hisz ezt az ep VI-ban mondja...

Szerkesztve: - csoli1138

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Regisztrálj, vagy jelentkezz be a hozzászóláshoz

Regisztrálni kell a hozzászólási jogosultsághoz

Regisztráció

Egyszerűen regisztrálhatsz közösségünkbe.

Regisztráció új felhasználóként

Bejelentkezés

Már regisztráltál? Lépj be!

Belépés

• Jelenlévő felhasználók:   0 tag

Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.

Fontos információ