Ugrás a kommentre

Kedvenc jelenet


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Sokat szoktuk emlegetni a kedvenc jelenteket, így szerintem beszélni is érdemes róluk. Nehezebb a dolgunk ha egy konkrét képsort kell csak megjelölni. Most épp ez lenne a feladat! Írjátok az EPIV számotokra lekedevsebb jelentéről, ha lehet, egy kis indoklással megfűszerezve. Miért az tetszik a legjobban a filmben?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

X-Wingek és Y-Wingek indulása a Halálcsillag ellen. A felszállás, meg ahogy mennek a Yavin felé. Szóval a csatába vonulás jelenetet. Impozáns, cool, látványos és gyönyörűek a gépek, a zene. Remek felvezetés, szinte kedvem lenne beülni az egyik Incomba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is az iker naplemente a kedvencem, mert gyönyörű a zenéje, és ahogy Luke a távolba néz, az ember egyszerűen érzi (én anno ezt így éltem meg), hogy ez a fiú még nagy dolgokra lesz képes. Ez benne van a képben és a zenében egyaránt, nagyszerű egységet alkot a kettő.

Ha egyetlen jelenetet kellene választani az egész Saga-ból, akkor ezt választanám. Íme az SW - pedig nincs benne sem fénykard, sem űrhajó, sem semmi dinamika, és mégis...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Itt számomra az előzmények hoztak fel egy amúgy átlagosnak és beszédesnek szánt jelenetet. Obi-Wan és Luke beszélgetése a remete házában érdekes, ám nem igazán átérezhető. Legalábbis ez volt a helyzet a közelmúltig. Aztán persze jöttek az előzmények, és minden megváltozott. Amikor az agg Jedi a régmúlt időkről és Anakinnal való kapcsolatáról beszél, az most már emlékképek lavináját indítja el a fejünkben. Már nincs bamba tekintet és értetlenkedés ennél a jelenetnél. Ma már teljesen más a helyzet!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Sorolhatnám a kedvenc jeleneteket a Tantiv IV. és a Devastator elvonulásától a film végi ünnepségig. Legalább egy tucatnyi lenne. De mivel a Force Theme az abszolút kedvenc zeném (nem csak a Star Wars-ban), így itt könnyű a választás: az iker naplemente és közvetlen mögötte a film végi bevonulás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De mivel a Force Theme az abszolút kedvenc zeném (nem csak a Star Wars-ban)

Off

Végre valaki, akinek ez az abszolút kedvence rajtam kívül :D Persze azért SW-n kívül vannak, amik ilyen jók még :)

On

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 évvel később...
  • 2 évvel később...

Számomra a legszuperebb az a jelenet, amikor Obi-Wan megpillantja Vadert, és ahogy Vader ott áll kivont karddal. Amikor még nem voltak prequelek mindig azon agyaltam, hogy mi minden kattanhat be Obi agyába?! Nyilván hirtelen feltört egy csomó emlék, illetve az a tudat is, hogy Ő miatta kényszerült Vader ebbe a "ruhabörtönbe", a Mustafar-i lávaparton lángoló megcsonkított Anakin képe, akinek éppen leég többek között a haja, biztos előtört.

Vajon most először látta meg így Obi-Wan, vagy esetleg előzőleg már megsasolhatta esetleg valami birodalmi híradásban stb.?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra a legszuperebb az a jelenet, amikor Obi-Wan megpillantja Vadert, és ahogy Vader ott áll kivont karddal. Amikor még nem voltak prequelek mindig azon agyaltam, hogy mi minden kattanhat be Obi agyába?! Nyilván hirtelen feltört egy csomó emlék, illetve az a tudat is, hogy Ő miatta kényszerült Vader ebbe a "ruhabörtönbe", a Mustafar-i lávaparton lángoló megcsonkított Anakin képe, akinek éppen leég többek között a haja, biztos előtört.

Vajon most először látta meg így Obi-Wan, vagy esetleg előzőleg már megsasolhatta esetleg valami birodalmi híradásban stb.?

Ez nagyon jó kis gondolatmenet Lenci. Ki tudja, lehet a Rebels erre is választ ad. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

...

Vajon most először látta meg így Obi-Wan, vagy esetleg előzőleg már megsasolhatta esetleg valami birodalmi híradásban stb.?

 

 

... Ki tudja, lehet a Rebels erre is választ ad. ;)

 

Szerintem erre már van válaszunk; epIV, Obi-wan: -"inkább gép mostmár mint ember.."

Arra következtetek, hogy látta már valamilyen formában, de hogy tisztában van az átalakításokkal az biztos..

Hogy milyen formában szembesült vele, arra valóban válaszolhat a Rebels..

Szerk.: ezt benéztem..hisz ezt az ep VI-ban mondja...

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.