Ugrás a kommentre

Kedvenc jelenet


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

  • 3 évvel később...

Nekem az tetszett legjobban, mikor Luke estefelé kimegy a szabadba a Tatooine-on, és nézi a naplementét, miközben megy az a jellegzetes filmzene. Gyönyörű az a jelenet.

Illetve a másik, ami elég hidegrázós, mikor Luke először találkozik Bennel, és megemlíti neki az Obi-wan nevet, majd az öreg mondja, hogy már évek óta nem hallotta ezt a nevet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Nekem az tetszett legjobban, mikor Luke estefelé kimegy a szabadba a Tatooine-on, és nézi a naplementét, miközben megy az a jellegzetes filmzene.

 

Nekem is ez a leg-leg-leg jelenet a filmből. :) Benne van a kalandok utáni vágyódás, a remény magva, hogy egyszer sikerül kijutni, és főleg azután hidegrázós, hogy tudjuk, Luke élete milyen fordulatos lesz és milyen nyomot hagy maga után. A zene pedig az egyik legszebb téma, amit Williams valaha komponált.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Több is van. :)

- 3PO és R2 a mentőkabinban és 3PO mondja, hogy nem is tűnik olyan nagynak a hajó, mondjuk itt inkább a képsor fogott meg, ahogy repülnek a Tatuin felé

- Luke és a naplemente

- a Jawák homokjárójának feltűnése

- Luke és Ben találkozása

- amikor Han kérdőre vonja Benéket, hogy nem hallottak még az ezeréves sólyomról :D

- Vader és Ben újra találkozik

- a Cantina összes jelenete 

- a Yavin 4- ről induló raj a Halálcsillag ellen

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a kabinos képsor valóban zseniál, szeretem én is, nagyon.  De természetesen a film első jelenete nálam mindent visz, ezt láttam anno először moziban, és kész is lett az életre szóló... :) De Vader "első eljövetele" az igazi csúcs, bejön a füstből és megáll, körbenéz, csípőre tett kezekkel, és szuszog, ilyet még sosem láttam, nem is képzeltem 12 évesen. :) Imádom. Megunhatatlan azóta is, illetve még most is majdnem akkora hatással van rám, mint első látásra. Majdnem... :) Ikernapok. Williams-t évszázadosan, tán örökre túléli ez a téma, de nyilván más is. Ez biztosan. Isteni fél perc az ott, nem emberi. Ihletett pillanatok képben és zenében is. Mintha együtt születtek volna, egyszerre, egy elme és szív által. Mondom, hogy Isteni. ;) Ben és Luke. Zseniál végig, minden jelenetük. Cantina, hmmm. Solo és Csuvi. Én már a kocsmárostól is feküdtem anno. :) Vader és Leia, börtönblokk. Az a lassú belépés Vadertől. ÁÁÁÁ. És az egész film, imádom, hagyjatohhh. :)

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...
  • 1 hónappal később...

Ez nem csak ennél a filmnél, hanem az egész OT esetében is az egyik kedvenc jelenetem és Lucas zsenialitását dícsérei... mikor az első képkockákon az opening crawl után megjelenik a Tantive IV és egy apró ponttá zsugorodva eltűnik a távolba, majd hosszan, méltóságteljesen, tekintélyt parancsolóan beúszik a képbe a csillagromboló. A film formanyelve a vizualitásban keresendő és amit a nyitó szövegben elmondanak nekünk textuálisan, hogy mi a helyzet a világba, itt van az aprócska Lázadás, meg a hatalmas Birodalom és milyen keserves küzdelmet folytatnak a jók a rosszak ellen, azt itt Lucas egyetlen egy képpel rögtön elénk tárta, ami összefoglalja azt, hogy milyenek az erőviszonyok és honnan indulunk. A csillagromboló megjelenése és végtelennek tűnő elnyúlásá pedig mindenképpen ikonikus... így kell elkezdeni egy Sagat!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.