Ugrás a kommentre

Kedvenc jelenet


Ajánlott hozzászólás

Sokat szoktuk emlegetni a kedvenc jelenteket, így szerintem beszélni is érdemes róluk. Nehezebb a dolgunk ha egy konkrét képsort kell csak megjelölni. Most épp ez lenne a feladat! Írjátok az EPV számotokra lekedevsebb jelentéről, ha lehet, egy kis indoklással megfűszerezve. Miért az tetszik a legjobban a filmben?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Három jelenet van, ami elé mindenképpen látnom kell, ha megnézem, az alatt hozzámszólni tilos. Hothi csata kezdete, aszteroida üldözés és Palpatine felbukkanása. Régebben leginkább az aszteroidaüldözésre szavaztam volna, de a 2004-es DVD-ben nagyon megragadott a két Sith eszmecseréje. Van benne valami hátborzongató, hogy az ep4-ben, ahol csak emlegetik az Uralkodót, most újra beleszól a történtekbe, újra csak hologramként (mint az ep1-ben), ráadásul az új szöveg is fókuszáltabbá teszi a jelenetet. Nem beszélve arról, hogy Ian McDiarmid remekül játsza az Uralkodót újfent. Szóval nálam lekörözte a beszélgetés a Falcon üldözését.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt részt szeretem, amikor Leiáék visszamennek Luke-ért, majd kiderül, hogy nem működik a hiperhajtómű, de végül Artoo megjavítja. Amikor először láttam, kárörvendően felnevettem, mikor eltűnt a Falcon, és Vader csak bámult ki az ablakon, mögötte meg ott állt berezelve Piett admirális :clap: Az egész menekülés annyira izgalmas, feszült, ráadásul közben jót nevetek a két kis droidon is. :clap:

Szerkesztve: - Szafina
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nálam is benne van a legjobbak között az ep5-ben, de ennél a filmnél tudtam választani több jelenet közül :clap: Főleg, mert nincs különösebben kedvencem ebben a részben, csak olyanok, amik tetszenek, ellenben a többi résznél van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Krande, orki és kudar után én is a felhővárosi párbaj elejére szavazok. Ha a filmek készítési sorrendjét nézem (ahogy moziban láttam), itt csap össze először a hős a megtestesült gonosszal. Elképesztő. Emlékszem, szinte nyelni sem bírtam ennél a jelenetnél.

(Bár a kedvenc mondatom nem itt hangzik el, hanem korábban, Yoda szájából: Ragyogó lények vagyunk...)

Szerkesztve: - SimonZ
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez volt számomra a második legnehezebb eldöntendő kérdés az Ep3 után. Ez a film olyan sokáig volt kedvenc, hogy egyformán imádtam minden pillanatát, onnantól, hogy elkezdődött, egészen a záróképkockáig. Igazából nincs benne kedvenc jelenet most sem, csak kényszerűségből jelölök meg egyet, és a kiválasztási szempont az, hogy melyik gyakorolta rám a legnagyobb hatást a TESB első megnézésekor.

Ez egyértelműen a Luke vs. Vader párbaj, és annak is a második fele, a sokat emlegetett "Én vagyok az apád!"-dal. Az ok egyszerű: én ezt filmet a premier napján láttam anno, és tényleg úgy ültem be a moziba, hogy semmi ilyesmiről nem tudtam. Gondolom, nem nehéz elképzelni, mit éreztem, amikor ez a mondat elhangzott... Nem is hittem el igazán, reménykedtem benne, hogy ez csak Vader trükkje Luke ellenállásának megrendítéséhez. De persze aztán ahogy egyre többször láttam ezt a filmet moziban, az, hogy Luke elhitte, engem is meggyőzött arról (szinte akaratom ellenére), hogy tényleg ez lehet az igazság, aminek bizonyságáról Luke hite mellett leginkább az győzött meg, hogy létrejött a mentális kapocs kettőjük között, amit nem tudtam mással magyarázni. De azért egészen a Jedi visszatér bemutatójáig reménykedtem benne, hogy kiderül majd, mégsem igaz...

(hozzáteszem, ma már úgy gondolom, nagy kár lett volna, ha tényleg nem lett volna igaz... :P )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az aszteroidás üldözés.

Talán nem csak a Birodalom legjobb jelenete, de trükktechnikailag is leg.

Ha az ember megnézi ma, nem tudja elképzelni, hogy majd 30 éve készült.

 

Bármikor odaérek egyszerűen elfog a kételkedés, hogy ezt nem lehetett makettekkel krumplikkal megcsinálni.

 

Jelenet tökéletes.

Zene, vágás, ritmus és a történet szempontjából óriási.

Akkor ne felejtsük el a dumát közben, azokat a hihetetlen mondatokat, amik annyira spontánul hatnak, hogy sosem jutna eszembe, hogy ez egy előre megírt szöveg.

 

Han két benyögése Csernák hangján eksztázis:

 

Mellőzd a számokat!

Azt mondta szeretné látni, hogy egyszer tévedek. Hát most nézze!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bármikor odaérek egyszerűen elfog a kételkedés, hogy ezt nem lehetett makettekkel krumplikkal megcsinálni.

Valahol azt olvastam hogy az egyik aszteroidát egy cipő játsza mert egy technikus Lucas miatt behajította a sajátját a képbe. :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Luke indulása a Bespinre, hogy kimentse barátait a bajból. Itt inkább a párbeszédek azok amik szenzációsak, hisz megint olyan dolgokról szólnak amiknek tanúi voltunk korábban. Obi intelmei, hogy nem akarja elevszíteni Luke -ot, mint ahogy Vadert, Yoda hasonló aggályaival megspékelve nagyon átérezhetővé teszik a jelenetet. Tudjuk hogy járt Anakin, és most Luke épp azon az úton készül elindulni. Nem hiába a két Jedi aggódása!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Én nem egy jelenetet, hanem több egymással összefüggő jelenetet emelnék ki a filmből. Ezek pedig Leia és Han csipkelődő párbeszédei. Ezek a jelenetek oldják egy kissé a film feszültségét, komorságát. Emellett jelentős érzelmi töltetük van. Bemutatják, ahogy Leia és Han rivalizálása mély szerelemmé változik. És hát nem akármilyen humor tölti ki őket... :)

 

"- Előbb csókolnék meg egy wookiee-t.

- Beajánlhatom egynél."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 évvel később...
  • 1 évvel később...
  • 4 évvel később...

Az egyik kedvencem mindig is az aszteroida jelenet volt. Ez a Soloval újabb réteget kapott. Most már tudjuk miért nem fél Han az aszteroida mezőtől. A Kessel futamon ugyanilyen környezet van, de ott semmit se látni. Ez ahhoz képest fényévekkel könnyebb "pályának" tűnik. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Kessel-futamhoz képest az Anoat-rendszer aszteroidaövezete sétarepülésnek számít. :) 

Megjegyzem, azért abban a laza tizenhárom évben a TIE vadászpilóták rendesen visszafejlődtek. A durvább Kessel-futam alatt úgy voltak kitartóak, hogy közben a Falcon lőtt is rájuk, az utolsót pedig trükközéssel (és a Falcon lezúzásával) tudták csak eliminálni. Az aszteroidaövben percek alatt letarolták őket a kavicsok, ráadásul kettő azért pusztult el, mert összeütköztek, és a Falcon rájuk sem lőtt - de ők sem találták el, sőt a Falconnak egyáltalán nem esett baja. A kesseli birodalmiak legalább lerobbantották az alsó ágyúját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Valóban nagyon hangulatos a vége. Kár, hogy anno nem láttam ezt a filmet, csak valamikor 1986 táján. Ez gyakorolta rám a legkisebb hatást a régi filmek közül. Persze ma már elismerem a nagyságát, de akkoriban nem szerettem mert unalmasnak tartottam.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 évvel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.