Ugrás a kommentre

The Clone Wars mozifilm


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

En a Tartakowski-fele miatt vagyok ilyen zavarodottsagban emiatt...ott a kozepe fele uti Jedi Lovagga Yoda.Ebben ilyen sehol nincs...de akkor gondolom a Jabba fia elrablas story az mar a Lovagga utese utan van.

Csak erre a TCW-re is mindig azt hittem,hogy a teljes 3 evet meseli el.De akkor nem...

Szerkesztve: - ZoliZoltán
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TCW a háború három évét meséli el, de nem közvetlen folytatása az ep2-nek, és nem is közvetlen előzménye az ep3-nak. Az első részekben látott christophsisi csata az első geonosisi csata után jó pár hónappal játszódik, ahogy Yoda felfedezése a halhatatlanságról valószínűleg pár hónappal a coruscanti csata előtt történik. Anakint az első geonosisi csata után ütötték lovaggá, off-screen. Ahogy Obi-Want is két jelenet között emelték lovagi rangra az ep1-ben. Ahogy például Obi-Wan is off-screen lett a Jedi Tanács tagja, ezzel elérve a mester rangot, valószínűleg szintén valahol az első geonosisi csata és a christophsisi csata között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

En a Tartakowski-fele miatt vagyok ilyen zavarodottsagban emiatt...ott a kozepe fele uti Jedi Lovagga Yoda.Ebben ilyen sehol nincs...de akkor gondolom a Jabba fia elrablas story az mar a Lovagga utese utan van.

Csak erre a TCW-re is mindig azt hittem,hogy a teljes 3 evet meseli el.De akkor nem...

Még ha így is van, a Tartakovszkij-féle sorozat már nem canon, tehát nem releváns abból a szempontból, hogy Anakin mikor lett Jedi-lovag. Másrészt javaslom, hogy mindent (TCW, Rebels) eredeti nyelven nézzünk, hiszen a Lok által elkészített felirat sokkal színvonalasabb munka, mint a magyar szinkron, arról nem is beszélve, hogy utóbbi esetében szinte részenként más a mellékszereplők hangja, legalábbis a TCW-ben így volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

A héten úgy döntöttem, hogy afféle megemlékezést tartok a Lucas-éráról, egy Star Wars maraton formájában.

 

A darálási sorrend a következő: OT, Ep I, Ep II, CW, TCW és Ep III. Jelenleg a TCW-nál tartok, melyet most először (kronológiai sorrendben) nézek végig normálisan, mivel mikor a sorozat még ment a TV-ben, nem igazán szenteltem neki komoly figyelmet, csak a 3. évad felétől kezdve. Előtte mindig megnéztem az aktuális részeket, aztán jóccakát.

 

Most tartok a mozifilmnél, ami így a sorozat "harmadik részének" felel meg.

 

Habár a filmmel kapcsolatos mozis élményem alapján nem voltam elszállva tőle (de sokakkal ellentétben nem utáltam, még Ahsokát sem), így hosszú idő után újranézve egészen nosztalgikus érzés kerített hatalmába.

 

Vizuális téren szerintem egyáltalán nem volt rossz, legalábbis a TCW 1. évadának egyes részeihez képest biztos nem. Különösen az űrhajós részek lettek jól megcsinálva.

Rottát aranyosnak tartom és az Anakin/Ahsoka páros csipkelődése is mosolyt csalt az arcomra. :) Hiányzik ez a sorozat, na.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Úgy láttam ezek még nem voltak. Kimaradt jelenetek a filmből. A második jelenet azért érdekes, mert a párbeszédben a Clone Wars sorozat eseményeire (Anakin és Ventress párbaja) utalnak.

https://www.youtube.com/watch?v=EravUsHJGzY

 

https://www.youtube.com/watch?v=DUuwLCZyiHU

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 10 hónappal később...

Az ep7-re hangolódás jegyében (nem, mintha hangolódnom kéne, már a harmadik trailer óta fel vagyok hangolva :D) elkezdtem Star Warsozni, és természetesen az ep2 után sorrendben a TCW következik. A Cat and Mouse és a Hidden Enemy után került sor erre a műre. Összességében továbbra is tetszik ez a film (minden hibája ellenére), imádom a christophsisi és teth-i csatát, de két dolgot most kiemelnék. Egy, szerintem ez animációját tekintve sokkal rondább, mint a Spark of the Rebellion volt. Ezt most nem felróni akarom, hiszen eleve, hét éves alkotás, a Lucas Animation is gyerek volt még akkor, csak arra akarok célozni, hogy néhányan azt szajkózzák, hogy a Rebels rondább most, mint a TCW volt az elején. Hát, őszintén szólva, aki ezt állítja, az vak. Már eleve, a karakterek animációja felülmúlja a TCW elejét (meg lehet nézni, mennyi mimikát tud Rex és Ahsoka ebben és a Rebelsben), de a háttér, a környezet, a mozgáskultúra, minden szebb a Rebelsben. De mint írtam, ez érthető, csak nem tudom felfogni, hogy hogy lehet olyat állítani, amit állítanak egyesek.

A másik, hogy a TCW-t most először néztem meg Ahsoka visszatérése óta. És ugye most már azon is túl vagyunk, hogy Rex újra találkozott vele. Így igencsak új érzésekkel néztem, ahogy Ahsoka megjelenik ebben a filmben, a kialakuló kapcsolatát Anakinnal ("the apprentice lives" - jutott eszembe Vader ráeszmélése), és persze azt, ahogy Ahsoka és Rex elkezdenek összeszokni. Remek, hogy a Rebels többletet ad a TCW-hez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 5 évvel később...
  • 3 hónappal később...

Lassan 13 éve volt a premier. :P Az unokaöcséimmel pont emlegettük nemrég, hogy elvittem őket rá a moziba, akkor még kisiskolásként, ők akkor lettek rajongók. :) 

(Kis szépséghiba, hogy a ST-vel nem igazán tudtak megbarátkozni, míg a PT-t és a TCW-t imádják, a Mandaloriant szintén, s már várják, hogy mikor darálhatják a The Bad Batch-t. :))

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Látványilag nem öregedett valami jól a film, de nem is baj :) legalább látszik, hogy honnan hova jutott a Lucasfilm Animation 12 év alatt, ha melléteszünk Bad Batch részt :D 

Rosszabbra emlékeztem látvány terén, de meglepett, hogy teljesen jó még most is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Tegnap előtt mutatták be 2008-ban a TCW-t az amcsiknál. Ki gondolta volna, hogy milyen remek sorozat fog kinőni belőle és milyen hagyatéka lesz? :)

 

Ki gondolta volna, milyen utat fog bejárni Ahsoka, Rex és Asajj Ventress majd a jövőben?

 

Egyszer már írtam arról a fórumon, hogy mi volt a benyomásom róla, annak idején, szóval inkább csak beidézem ide:

 

2020. 09. 25. - 21:04, LordGravon írta:

Szerintem a film "oké" volt. Kissé csalódtam benne, mert nem volt az a fajta érzelmi hullámvasút, mint a filmek szoktak lenni. Nem éreztem, hogy a történetnek annyira lett volna súlya.

 

Maga az alap konfliktus eléggé érdektelen, de Anakin és Ahsoka kapcsolata már ott is eléggé szimpatikus volt. Nekem kifejezetten tetszett az a jelenet, amikor a christophsisi csata után Skywalker megszánja a lányt és a szárnyai alá veszi.

 

Számomra Ahsoka egy érdekes újdonság volt és kíváncsi voltam, mi lesz a sorsa. Láttam benne a potenciált, hogy egy nap remek jedivé nője ki magát. Szerencsére igazam lett. :)

 

Azóta annyiban változott a véleményem, hogy szerintem az animáció nem öregedett annyira jól, a droid poénok kicsit kínosak és erőltetettek, Ahsoka kezdeti viselkedése pedig már engem is tud zavarni, de értékelem a filmet annak, ami és hálás vagyok azért, hogy utat tört az utána következő sorozatnak. E mellett számomra már csak a nosztalgia miatt is van jelentősége.

 

Csak úgy, mint az Ahsokával való már kezdeti szimpatizálásomban, olyan szempontból is talán a kisebbségbe tartozom, hogy szerintem Büdöske valamelyest aranyos a maga nevében. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem már anno is tetszett, ami azóta se változott. Nagyon jó hangulata van.

A karakterek íve szempontjából is pont jó kezdés. Volt honnan hova fejlődni.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is emlékszem 2008-ra! Fura érzés volt a Sithek bosszúja után egy animációs filmre menni a moziba! 2x is megnéztem nagyvásznon. Többet vártam anno, de tetszett.

Vagy nem is többet..kerekebbet. Nehezen fogtam fel, hogy ez csak egy pilot. És máig nincs vége, ami elképesztő dolog.

De mikor jött az Ambush és a Malevolence trilógia, akkor már éreztem, hogy sok minden el fog férni a 2 és a 3 közt, emiatt a mai napig kellemes érzés erre az összevágott néhány részre gondolni.

Történetileg mindig arra gondolok, mikor nézem, immár a teljes szériával összevetve, hogy mi lett volna, ha nem ez a nyitány. Ha kronológialig máshová helyezik be a történetbe és szintén 3-4 rész felölelő konfliktusban ismerkedünk meg Ahsokával és csatlakozunk, Anakinhoz, Kenobihoz. Mert nem keltett jó visszhangot, de a sorozat már igen. Na, hogy érthető legyek:

Elfogadottab lett volna a nyitány a Mon-Cala háborúval kezdve és jöhetett volna Jabba fiának esete a 4. évad elejére és akkor, most a meg nem esett "Mon Cala pilot" lenne a TCW fekete báránya, "Jabba fia", meg egy üdítő 4 évad kezdet? Sose tudjuk meg, csak arra célzok, hogy az újdonság ezúttal negatívabb ereje rossz bélyeget adott, ennek a TCW keretein belül nem a legalja sztorinak!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.