Ugrás a kommentre

Han Solo


Szafina

Ajánlott hozzászólás

Lehet benne valami. A making of filmben Filoni a legfelsőbb megbeszéléseken is feltűnt néha. Lestem is, hogy mit keres ott?

Igen, nekem is ez az egyik, ami miatt az az érzésem, hogy ez a sorozat bőven tervasztalon van már. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem magától értetődő, hogy akármelyikük (karakterét tekintve főképp Han) képes volt felnőni a feladathoz, hogy jó szülő legyen.

Szerintem Han olyan módon változik meg az ep6 végére, hogy belőle inkább kinézem azt, jó szülő lett, mint Leiából. Csak éppen Jedi-kérdésekben ráhagyatkozhatott inkább Leiára, és emiatt szúrta el az apaságot. Úgy gondolom, hogy Hannak nagyon fontos volt az, hogy van gyereke.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Kylo-t Chewie-nek kéne megölnie. Bevágni egy aknába oszt jó napot. Végül is az ő társa volt Han.....

Társa.. Erről most a legutóbbi megtekintés jutott az eszembe, amiben ezúttal elmentünk odáig, hogy a gyerekek is megnézték Han hattyúdalát..

Nem várt aranyköpés következett: kisfiam azt kérdezte, hogy "most akkor ki lesz a Chewie gazdája?"

Nagyon jól jött ki, nagyo sokat nevettem, nem is értették, hogy min.

Nem is tudtam igazán megmondani, talán összeállt valami a fejemben a két karakterrel kapcsolatban, tudván, hogy mi ihlette Chewbacca figuráját, szemben azzal, hogy igazából barátként, másodpilótaként lett ábrázolva és mégis így jött le a gyereknek, holott szerintem én sosem ecsteltem túlságosan a dolgot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Rey mellett lesz. Legalábbis a vége ezt sugallta. De az is lehet, hogy meghal a VIII -ban.

Én nem számítok arra, hogy meghal. Számomra Ő Is őstag, és mimt ilyen, az én olvasatomban a 8-ban még nem búcsúzhat egy sem. Nem esik elég távol Hantól. Azt el tudom képzelni, hogy háttérbe szorul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyedül valóban nem lenne értelme megtartani, de Rey hűséges kutyusaként (aranyos ez a kis anekdota, csoli :) ) már van. Chewie-nak amúgy is sokáig az volt a szerepe, hogy ott van Han mellett. Most az lehet, hogy ott van Rey mellett. A Falconon nyomkodhatja a gombokat, amiket Rey nem ér el. :D

Amúgy Chewie megtartása már csak azért is lenne szép, mert így ő lenne az egyetlen karakter, aki ott volt a régi Jedi Rend bukásánál és az új megalakulásánál. (Kíváncsi lennék, Chewie mesélt-e valaha Luke-nak Ahsokáról vagy Yodáról.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én megtartanám. Csak azért ne menjen, mert Han is ment. Ezzel azt igazolnák, hogy a figura nem él meg Han nélkül. Pedig a 3 is alátámasztja valamelyest, hogy de.

Ha kiírnám, finomabban tenném. Esetleg hazamehetne és a Holiday special egyes részeit újraforgathatnák! :death::evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Csak most realizálódott bennem, hogy Han egy dezertőr. Mint ilyen máris izgalmasabb karakter. Bár a róla szóló filmnek ez csak egy kis szelete. Kinek mennyivel bővült a karakter? Van olyan akinél a Solo tette kedves karakterré? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jelen! ;) Bírtam Han-t mindig, nagy űr lenne nélküle. :) Tegnap vhogy beugrott a kép, a Hoth hangárja, Csuvi hegeszt... Han jön, és... és látom, ahogy egy cellában bunyóznak. Illetve Csuvi bunyózgat. :) Meg a többi... Solo is közelebb jött, és Csuvi még inkább egy kedves figura lett számomra. Csuvi valahogy most lett kerek nekem. :) Han első szerelmes sztorija meg eleve ismerős, átéltem anno, kb. így... :) 

 

Sajnálnám, ha nem készülne el a folytatás, így vagy úgy...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Imádja ezt a lányt. Így nyitunk. Épp elköt egy kocsit és a szajréból is maradt nála, el kell szökni egy tré helyről. Szimpi máris. :) Bátor, fineszes, kedves, szerelmes, hebehurgya még, hűséges, stb. Később mindenkit megdöbbent amikor Lando és L3 után indul a Kessel-en. Aztán ahogy odalesz Tobiás-ért és csalódik. Stb. Sok jó pillanat, jelenet, érzelem van Han történetében. Csetlik-botlik mint bárki, de van stílusa mégis. Figyel másokra, jó akaratú, semmi agresszió. Csibész, nagy szívvel. 

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És tudod mi a jó? Hogy most ilyen. Később Leiával azért bunkó mert az olyasfajta dolgok megkeményítették mint amiket a Soloban is láttunk. Előbb utóbb létrejön egy kemény kéreg ha sok a csalódás, bármi legyen is alatta. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Han és Leia. Birodalom. De hülye vagyok, már az elejétől... szóval, Han még ott, felnőtt férfiként is egy igazi tini, zavarban van a nő társaságában, ezt leplezni próbálja a macsó stílusával, a félig-meddig letojós kisugárzásával. És a parával a szívében, hogy... :) Árnyalta rendesen a régi jeleneteit, az "öreg" Solot ez a film. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a lényeg. Én érzek némi zavart is, mindig. Persze ez lehet megjátszott is, Han-nál beleférne. Ahogy Luke-tól kérdezi, hogy egy magafajta és ez a csajszi... az is tinis, nekem az. A feje közben, és az egész pali. :) Önértékelési zavarok, mint bárkinél, kisebb-nagyobb mértékben. 

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ott csak Luke-ot szívatja mert látja, hogy teljesen belezúgott Leiába. :D Azért mondja csak az egészet, nekem legalábbis úgy jön le. A végén meg mosolyog rajta egy jót. :D 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Han szerintem nem ismerte Mault, legalábbis érdemben biztos nem, elvégre a jediket meg úgy egyáltalán az Erőt csak humbugnak tartotta.

 

Engem az lepett meg nagyon, amikor elkezdett vuki nyelven beszélni Chewie-hoz. Azt ugye tudtuk, hogy megértik egymást, de nem gondoltam volna, hogy ilyen formán is tud vele kommunikálni. Elég groteszk volt a jelenet. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Han-t én is szerettem ar OT-ban. Legjobban talán a TESB-ben, ahol a korábbinál is nagyobb a pofája. De ahogy a IV. epizódban, úgy az V-ben is mutat valamit a jószívűségéből. Erre, az önzetlensége nagyon erős oldala a Soloban. A barátaiért bármit képes megtenni, meg az olyan ügyek mellett is kiáll, amihez sok köze ugyan nincs, de helyesnek ítéli a céljaikat. Ahogy a Soloban, úgy a ANH-ban is. Solo remek fickó. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindig bírtam Hant, de sosem volt a kedvencem az ep4-6-ban, éppen ezért sem mozgatott meg a Solo. Az ep7, ami számomra megemelte a karakter ázsióját, de igazán most, a saját filmjével ért révbe. Mert hiába van a mozinak egy nem is annyira halovány "Solo fan favorit lista" utóíze, egy biztos: Hanhoz k*rva sokat adott hozzá. Ez nagyon fontos volt számomra, hogy ha még benne is lesz minden, amit eddig hallottunk Hanról, azért az ismert dolgokon túl adjon hozzá valamit a karakterhez. Jobban mondva, ne csak valamit, hanem sokat. Mondhatni vártam, hogy ne az a Han Solo jelenjen meg, aki leül Luke-kal szemben az ep4-ben.

 

Ezt a Solo remekül hozza, nagyon sokat ad a figurához. Az első szerelme, a szökése a Corelliáról, az élete a Corellián - még ha ebből sokat nem is láttunk, éppen eleget mutattak meg, hogy elképzelhessük, milyen körülmények között nőtt fel. Ezután Luke csak ne rinyáljon, hogy nem mehet el Tosche-ba a konverterekért. Hannak az ő korában a legjobb napja is sokszorosan sz*rabb volt, mint Luke legrosszabb napjai. Azért ezek a Skywalker fiúk ritka nagy rinyagépek. Hát még a rabszolga Anakin is királyként élt Hanhoz vagy Reyhez képest.

És akkor még az ilyen nüanszok, minthogy kiderül: a csávó birodalmi dezertőr. Vagy, hogy az apja YT-1300-asokat épített a gyárban. Vagy, hogy milyen éles eszű volt már ifjú korában, milyen remekül tudott már akkor rögtönözni a nehéz helyzetekben. És így tovább.

És ami a legfontosabb: sokkal emberibb lett mindez által Han. Láttuk, hogy komoly veszteségek érték, hogy kemény környezetben nőtt fel, hogy volt szerelme korábban is, voltak barátai, de azok rendre elárulták. Nem csoda, hogy Leia úgy ismeri meg, mint akit a pénzen kívül nem érdekli senki és semmi (amúgy poén belegondolni, hogy a Solo ideje alatt Han jövendőbeli neje és fia anyja csak 9 éves). És ez az, ami miatt a Solónak el kellett készülnie! Nem azért, hogy lássuk a Kessel-futamot, hanem hogy lássuk Han Solót magát.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.