Ugrás a kommentre

EPV elemzés


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Leia egész a Bespinig nem vallja be még magának sem, hogy szereti Hant. Luke is tetszik neki, de eddigre már eldőlt, hogy Han jön be neki igazán. Azzal, hogy megcsókolta Luke-ot, csak vissza akart vágni a férfinak. Az külön jól jött neki, hogy Han kicsit a riválisának érezte Luke-ot, így a féltékenységét is megcélozhatta egyben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Leia sosem gondolt 'úgy' Luke -ra. 'Somehow...I always know..."

Szerintem sem. Luke a számára már az Ep4 alatt sem volt érdekes ilyen szempontból, csak akkor a dramaturgia nyitva hagyta a kérdést.

És hogy pontosan mikor szerette meg Hant? Hát ezt nehéz lenne megmondani, mivel csak a reakcióiból tudunk kiindulni, és azok alapján nincs könnyű dolgunk. A Hoth-on max. annyit tudtunk meg, hogy nagyon ki tudja a férfi hozni a sodrából (nem hiszem, hogy túl gyakran csókolt szájon akárkit is addig :)), ami viszont még nem jelent egyértelműen szerelmet, viszont azt mindenképp, hogy jó úton van afelé. :) Én ezért az aszteroidán élő "űrcsiga" gyomrában szerelés közben kapott csókhoz kötöm Leia szerelmének egyértelműségét - számára is és számunkra is. Addig csak tetszik neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ezzel az "EpIV alatt sem..." dologgal erősen vitatkoznék. Luke alaposan felkapja a fejét Leia alakjára... két ízben is.

 

Most Han azt mondja, hogy "Kiheverem!" vagy hogy "Kihevered!"? Nekem ez nem volt tiszta a jelenetben. Egyébként nagyon szeretem ezt a rövid intermezzot :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Leia érzelmeiről van szó, nem Luke érzelmeiről. Egyébként szerintem az Ep4-ben még mindkét hím egyformán áll Leia szemében. Két jóképű srác, akik ráadásul remekül harcolnak. Luke éppúgy bejött neki, mint Han. Legalábbis nehezen tudom másként értelmezni a "Hogy szerencsénk legyen!" csókot. Az Ep5-re már billen a mérleg Han felé, de a Hothon ez először a két férfi "kemping-éjszakáján" merül fel benne, mint zavaró gondolat. Aztán később az űrcsiga gyomrában pont azon elmélkedik, hogy most akkor mi van, amikor észreveszi a mozgást a Falconon kívül. És végül a Bespinen bukik ki belőle, ott ismeri el magának is, hogy szereti Hant.

 

Han ebben a jelenetben azt mondja: "Kihevered!"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem már az ep4-ben is Han és Leia között szövődött románc (most attól függetlenül, mik lehettek akkor még Lucas tervei). A film végi ceremónián ugyanis Han rákacsint Leia-ra, és a nő rámosolyog. Luke figyeli az egész jelenetet, de ez nem vált ki belőle semmiféle reakciót. És ugye az ep5-ben sem érdeklődik Leia iránt. Mint ahogy a nő sem Luke iránt.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

The Empire Strikes Back

Chapter 10: Imperial Probe Droid

Time: 0:17:36-0:18:57

 

Tartalom

 

Rieeken tábornok a vezérlőben az egyik pult fölött állva odaszól a hercegnőnek, hogy látogatójuk érkezett. Valami kelet felé tart a 12-es zónában. A műszaki tiszt, aki a konzolt kezeli, azonnal hozzáteszi, hogy fémből van. Leia ezt hallva egyértelműen megállapítja, hogy nem a wampák közé tartoznak. Han lehetőségként feldobja, hátha az egyik siklójuk az. A technikus határozottan nemet mond, majd a rádiót hallgatva egy gyenge jel vételéről kezd beszélni. Ahogy kihangosítja a jelet, C-3PO azonnal szót ragad. Méltatva nyelvérzékét kizárja, hogy a jelet a Szövetség használná, sokkal valószínűbbnek érzi a Birodalmat, mint tulajdonost. Még pár pillanatig hallgatják az adást, majd Han kijelentve, hogy nem barátságos, Chewie-vel a nyomában elmegy, kideríteni, mi is az. Rieeken tábornok közben a Zsivány 10 és 11-et a 38-as állomásra küldi.

A jégmezőn a Viper kutaszdroid éppen megtalálta a lázadók rejtett pajzsgenerátorát.

Kis idő múlva pedig, miközben folytatja a titkos bázis után a keresést, egy havasi wookie-ra bukkan, amint az éppen rávakkant. A droid azonnal tüzet nyit a szőrmókra, mire Han előugrik a gép mögötti hóbucka fedezékéből és egyenesen belelő. A lézernyaláb azonban lepattan a droid páncéljáról és kis híján eltrafálja Hant. A korelliai újra lő, mire a robot szétrobban.

Az Echo bázis vezérlőjében Han Leia-nak tesz jelentést, mikor Rieeken is csatlakozik hozzá. Han elmondja, hogy nem sok maradt belőle, pedig nem bánt vele durván, szóval szerinte önmegsemmisítésre volt állítva. Leiának már nincs kétsége, hogy egy birodalmi kutaszdroid volt. Han ezzel egyetértve hozzáteszi: „Akkor a birodalmiak tudják, hol vagyunk.” Rieeken sem ellenkezik, azonnal kiadja az evakuációs parancsot.

 

Fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

A pillanatnyi lazítás után újra szorul a hurok. Meglelték ugyan a probe droidot, ám az is megtalálta a pajzsgenerátort. Érdekes, hogy megsemmisítette önmagát. Mondjuk vicces, hogy Han azt mondja, hogy nem bánt vele durván, hiszen mindkétszer telibe lőtte. Ha a páncélja nem olyan vastag, mint amilyen, lazán megfekszik. Az is jó, hogy Rieeken nem tököl bizonyítékokkal, elég neki a puszta feltételezés, és máris kiadja a parancsot, hogy evakuáljanak. Jó parancsnok.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokat nem lehet polemizálni ezen a jeleneten. Átvezetés a viccelődős részből a Birodalmi feelingbe. Az látszik, hogy Rieekan már rutinból mondja mivel is van dolguk. Valószínűleg már korábban is volt ilyen eset, hiszen mint tudjuk végig üldözték őket a galaxison. :clap: Han és Chewie droid becserkészése profi munka. :lol:

 

Dzséjt! Ugye ez a jelenet nem egy órán át tartott? :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

The Empire Strikes Back

Chapter 11: The Imperial Fleet

Time: 0:18:58-0:20:31

 

Tartalom

 

Öt csillagromboló úszik az űr egy elhagyatott szegletében. Nincs sehol egy bolygó, egy hold, de még csak egy kóbor üstökös sem, mégis valami árnyékot vet a gigászi hajókra. Az Executor nevű szuper csillagromboló mellett a Birodalmi csillagrombolók is eltörpülnek, míg a körülöttük járőröző TIE vadászok pusztán bolhának tűnnek.

Darth Vader az Executor hídján állva szemléli flottája vonulását.

Ozzel admirális Veers tábornok kíséretében igyekszik a hídra, mikor a kutaszdroidok jeleit fogó pultnál álló Piett kapitány odaszól neki. Szerinte nyomra akadtak, mivel töredékes jeleket fogtak a Hoth-rendszerből. Ozzel nem osztja a kapitány véleményét. Szerinte, mivel több ezer kutasztdroid fésüli át a Galaxist, bizonyítékra van szüksége, nem nyomokra. Piett tovább erősködik, elmondja, hogy életjeleket fogtak. Felettese továbbra sincs meggyőzve, hiszen az akármit is jelenthet, s ha követnének minden nyomot? ekkor azonban Piett kapitány az admirális szavába vág és közli, hogy tudomásuk szerint a Hoth-rendszerben nem élnek humanoid életformák. Ekkor a társalgók mellé lép Darth Vader, aki félelemmel teli tekintetek kíséretében vonult át a hídról, és zordan rákérdez: ?Találtak valamit?? Piett igennel felel, mielőtt Ozzel szóhoz jutna, és azonnal a monitorra kéri a kutasztdroid felvételét egy pajzsgenerátorról és egy alig látható lézerütegről. Vader egyetlen pillantást vet a képre, majd kijelenti, ez az, ott lesznek a Lázadók. Ozzel kioktató hangnemben szembe szál Vader kijelentésével. Felhívja a nagyúr figyelmét, hogy sok a felderítetlen település, és ez akár egy csempésztanya is lehet. Vader a szavába vág, továbbra is ragaszkodva ahhoz, hogy a Hoth az ő rendszerük, és ott fogják megtalálni Skywalkert. Kiadja a parancsot, hogy vegyék az irány a rendszerbe, majd utasítja Veerst az emberei felkészítésére. A tábornok megerősítést kér még az admirálistól, majd a jóváhagyás után távozik. Ozzel dühödt pillantást vet Piett-re, majd sértetten távozik. A kapitány lenézően fordul utána.

 

Fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

Ha valaki azt kérné, mutassak egy jelenetet, ami jól jellemzi a Birodalmat, tuti ezt mutatnám. Frenetikus az egész megrendezése. Először is, itt van három magasrangú tiszt. Egy katonás tábornok, egy hozzá nem értő admirális, aki valószínűleg inkább ülepnyalással jutott Vader flottájának vezetői székébe, illetve egy tényleg hozzáértő kapitány. Szerintem Piett az egyik legjobb tiszt az ep4-5-6 birodalmi repertoárjából. Se nem beképzelt, se nem inkompetens, és ez már itt látszik. Gyanúja van, nem fél azt hangoztatni, és ez mint később kiderül, Vadernek is tetszhetett, hiszen kapitányokból nem lesznek hip-hop admirálisok, csak Vader hajóján :)

Az is tetszik, hogy Ozzelt senki sem tartja túlságosan nagy becsben, mert mind Piett, mind Vader a szavába vág, ennek ellenére, mint aki nem tudja, hol lenne a helye, még Vadert is megpróbálja kioktatni. Nem csoda, hogy úgy végezte, ahogy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én magam is nagyon szeretem ezt a jelenetet. Vader valami mesteri érzékkel szűri ki a lényeget, és figyel fel beosztottjainak zavarára.

 

Én egy picit megóvnám Ozzelt, elvégre tényleg számtalan visszajelzést kaphatnak, nem mozdulhatnak egyből, de az is tény,hogy Ozzel alábecsülte az információt.

 

Piett végül is nem kért mást, csakhogy nézzen utána, Vader viszont hihetetlen energikussággal nyúlt az ötlet után - nyilván az Erő sugallatára (legalább is szerintem).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem kicsit kaotikusnak tűnik a flotta felvonulása. Főleg a TIE vadászok részéről, melynek megjelenése inkább reprezentatív mintsem taktikus. Össze-vissza röpdösnek, különösképp dugába döntve bármiféle kísérőalakzatot.

De amúgy az Executor bemutatása bámulatos. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy nyílt űrben lévő flottától szerintem annyira nem várható el a rendezettség, révén a tér bármelyik irányából a nyakukba szakadhat bármi, így nem árt, ha minden irányba áll ágyúcső. A csillagrombolók fölfelé, lefelé, előre és oldalra jól tudnak lőni, de hátulról szinte teljesen védtelenek, így nem csoda, ha néhány romboló szembe repül a többivel. A TIE-k meg körülöttük döngicsélnek, feltételezhetően hasonló okokból.

(Meg hát még mindig, Star Warstól taktikát várni? :) )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy átváltunk a Birodalmi flottára na az igen! Kiemelkedően jó vágással indul a jelenet. A hangulatot nagyban fokozza az Imperial March teljes erejű felcsendülése, és a szét szóródott flotta látványa. Vader belépője is jól sikerült, teljesen ura a helyzetnek és ahogy ellentmondást nem tűrően utasítgat az még az EPIV Vader karakterre is rá tud tenni egy lapáttal. :) Láthatóan most már ő a második ember Palpi után, nem kell osztoznia senkivel a másodhegedűs szerepén. Ez a vonal egyébként később még hangsúlyosabbá válik. Piett is nagyon jó, nekem mindig is tetszett a hidegvére mind amellett, hogy van vér a pucájában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a jelenetet én is nagyon szeretem! Íme a Birodalom, amitől a lázadók nem véletlenül félnek - csak úgy árad a nyers erő a csillagrombolókból, amit ez a ZENE nagyon megtámogat. Az Ep4-ben a Birodalom a néző számára egyenlő volt egy-két csillagrombolóval, egy tucat Tie-vadásszal és a Halálcsillaggal, és mivel ez utóbbi felrobban, én a film elején még nehezen tudtam teljesen azonosulni a lázadók azon félelmével, hogy jaj, mi lesz, ha a Birodalom megtalálja őket... Hát itt láthatjuk, hogy a Birodalom teljes harci gépezete működik, Vader nagyobb úr, mint valaha, és a képsorokból áradó fenyegetés a nézőt is teljesen magába keríti.

Ozzel nekem sosem volt szimpatikus, bár persze régen sajnáltam, hogy Vader nem neki hitt. :) Piett pedig igazi katona, nekem is ő a legszimpatikusabb birodalmi tiszt az egész régi trilógiában. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vader egyébként nagyon gyorsan rávágja, hogy ez lesz a lázadók bázisa. Vajon miből tudta ennyire biztosan? Bár mintha erről már folyt volna diskurzus korábban. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin mindig is a megérzéseire hagyatkozva döntött, és ezen döntéseihez meglehetősen energikus módon ragaszkodott. Gondolom, ezt a szokását Vaderként is megtartotta. Ebben a jelenetben Donát álláspontját támogatom. Minden valószínűség szerint az Erő segítségével megérezte, hogy jó nyomon járnak, innentől pedig a rá jellemző eltökéltséggel kezelte az ügyet.

 

Amiket leírtatok a jelenetről látvány, zene és a karakterek szempontjából, azzal teljes mértékben egyetértek. Ez a jelenet az egyik legjobb jellemzés a birodalmi flottáról, mind az erejét, mind pedig a tisztjei jellemét és hozzáértését tekintve.

A csillagrombolók, majd a képbe bevonuló, a csillagrombolókhoz képest is óriási Executor látványa lenyűgözően mutatja be a birodalmi flotta erejét. A birodalmi induló pedig tökéletesen fokozza a hatást.

Ozzel a tipikus birodalmi hivatalnok admirálisi egyenruhába bújtatva. Inkább elméleti, mint gyakorlati szakember, nem képes meglátni az összefüggést a felvétellel kapcsolatos gyanús elemek közt.

Piett ezzel szemben nagyon is gyakorlatias, jó nyomozó. Rögtön felismeri, hogy túl sok a gyanús elem ahhoz, hogy érdemes legyen utána nézni, mi is folyik a Hoth rendszerben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyszerűen tökéletes jelenet. Imádom!

 

Zene nálam mindig kiemelkedően fontos, és ezekben a képsorokban maximálisan ki lett használva. Régebben volt egy olyan diskurzus a zene topikban, hogy a legjobb kép+zene pillanatok. Ez tuti dobogós.

 

Én elmarasztalom Ozzelt. Megérdemelte, hogy Vader kitörje a nyakát, egyszerűen idióta.

Piett kiválóan érvel, nem kell ide erő. Hothon nincs élet, tehát ha valaki egy bazinagy főenergia fejlesztőt talál egy totál lakatlan, élhetetlen jégplanétán, akkor logikus, ha valaki el akar bújni oda megy, mert ott úgyse keresik. Ezeknek az érveknek a logikus átgondolása után mindenkinek arra kell jutnia, hogy ezt érdemes tüzetesebben megvizsgálni. Ozzel meg félre söpri, hogy csak egy felderítetlen település. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aranyos kis jelenet. Ozzelt sokáig nem értettem, hiszen eleve lázadók életjeleit keresték, és ere föl ő csoálkozik, hogy találtak valamit.... aztán később hallottam egy olyan verziót, hogy szánt szándékkal segített a lázadóknak. Egy fokkal hihetőbb. Azóta van egy újabb verzióm: véletlenül bénázik úgy, hogy aztán az ellenfél járjon jól (ez most nem pont erre vonatkozik, vagyis hát nem csak erre... volt még egy, emlékezetesebb jelenete neki). Jar Jar mit csinál a Klónokban? Véletlenül bénázik úgy, hogy az ellenfél járjon jól. Rosszul méri föl a helyzetet. A trilógiák közepén egy bal egyed rosszul dönt (Jar Jar megszavaztatja Palpatine jogait, Ozzel meg riasztja a Lázadókat a túl közeli érkezéssel) és ezzel ad esélyt a rossz/jó karaktereknek. Szóval egy szép párhuzam-ellentét - tükörkép dolog, szerintem, és nagyon tetszik.

 

Oké, kicsit eltértem a chaptertől. Bocs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody: Én leírtam a véleményem lentebb, de úgy látszik, hogy globálisan átugrotta mindenki.

Olvastam. :roll: De mint kiderült én nem vagyok ennek az Erő érzékelős teóriának a híve. Vader ha az Erőben érezné Luke -ot, akkor nem kellene keresni hanem egyből mennének a Hoth-ra. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.