Ugrás a kommentre

Utalások más művekben


lokatelli

Találkoztál már Star Wars utalással más filmben?  

71 felhasználó szavazott

  1. 1. Találkoztál már Star Wars utalással más filmben?

    • Igen, de csak többszöri nézésnél veszem észre.
      6
    • Igen, mindig kiszúrom els?re.
      45
    • Csak akkor szoktam észrevenni, ha más mondja, merre van.
      0
    • Csak akkor szoktam észrevenni, ha más megmutatja pontosan hol van.
      0
    • Változó. Van, hogy észreveszem, van, hogy nem.
      18
    • Nem szoktam észrevenni. Túl leköt a film, nem figyelek eléggé.
      1


Ajánlott hozzászólás

Volt már, hogy észrevettem SW utalást más filmben. A Club Obi-Wan az egyik, a 2020:a tűz birodalma a másik. Na persze ez utóbbi egyértelmű volt :)

Némelyik általatok említett filmet régen láttam, már alig emlékszem a filmekre, meg az utalásokra sem nagyon. Kivétel a Sikoly 2, mert a Birodalom visszavággal kapcsolatos beszólás maradt meg az egész filmből :lol: De az nagyon 8)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is eszembe jutott egy utalás. A Stargate SG-1 sorozatban O'Neill ezredes és Teal'C (tudni kell róla, hogy ő idegen, egy Jaffa) meglátogatják a lakásán Cartert egy doboz pizzával és három kazettával. O'Neill mondja:

- Hoztunk egy pizzát és miközben megesszük, megnézhetnénk a Csillagok háborúját. Én még egyszer sem láttam, de Teal'C azt mondja érdemes megnézni. Már kétszer látta.

Erre Teal'C pontosít:

- Háromszor.

 

Egy másik részben éppen szállnának fel az X-302-es űrvadászgéppel. Erre színtén O'Neill:

- Őrnagy, csak most az egyszer legyünk Vörös 1-es.

 

Ezeken kívül sokszor utalnak a Star Warsra (meg a Star Trekre) a sorozatban, de nekem most csak ez a kettő jutott eszembe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kifejezetten nehéz olyan vígjátékot találni, amiben nincs SW-utalás. Van hogy csak 2. 3. nézés után fedezem fel.

 

Most hétvégén találtam két filmben is:

 

:arrow: 50 első randi: „Ezt jól megcsináltad Jabba” - a kövér szakácshoz intézett szavak.

 

:arrow: Nagyon nagy Ő: „Nézd meg ezt a ***-t, olyan sötét mint Darth Vader.” - illemhelyről kikiabálva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg mintha a Madagaszkárban is lett volna. Amikor Alex a parton keresi a többieket.

"Marty, Melmet, Gloria... Gloria, Marty, Melmet....Rémusz bácsi...Yoda mester.."

 

Én csak kalózban láttam, de ott a végén ....Shrek,...Fiona..-t mondott, ami poén akar lenni az alkotókra utalva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg a Simpson család! Több részben is központi téma. Az egyikből még azt is megtudjuk, hogy a készítők perequel-utálók  :)

 

Azok közül a kedvencem a Bart Wars (asszem ez a címe a fejezetnek.) Amikor Simson megmenti Mark Hamilt a zúgolódó tömegtől. ÉS vissza kell meniük a lézerkardjáért, de aztán Mark rájön, hogy mégis nála van.:P

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Robotok című animációs filmben is volt egy. (Külön érdekes, hogy McGregor a főhős, Rodney hangja.)

Ő szerel meg mindenkit a filmben és egyszer egy rakat alkatrészből a barátja leesett feje helyére egy Darth Vader maszkot szerel, ami szuszog is, de gyorsan lekapja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nemtom volt-e már, de most jutott eszembe:

 

A Hetedik cimű zseniális Fincher darabban egy sorozatgyilkos után kutatnak. Morgan Freeman karaktere hosszan ecseteli, hogy a gyilkos milyen dörzsölt és okos... mire Pitt karaktere: "Miért mi ő, talán egy Yoda?" :) (az idézet nem pontos, de ez a lényege)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most a Joeyban. Joey unokaöccse a Star Wars-ra akar jegyet szerezni. Kiverekedték őket a sorból, mert más is Leia hercegnőnek öltözött, a srác haverja erre azt mondta ötlet lopás, mert ő is annak öltözött. Fiúként.

Joey ügynöke tud is szerezni neki, de cserébe furcsa képeket kér. Erre a srác, "Ajánlom ez legyen az év filmje."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Ma volt szerencsém (?) a Bolondos dallamok - Újra bevetésen cimű filmhez, melyben Tapsi Hapsiék vannak keverve élő szereplőkkel. Nos a végén Tapsi Hapsi a répájából (nem félreérteni) fénykardot ereszt ki és azzal igyekszik megküzdeni a gonosszal az űrben... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos a végén Tapsi Hapsi a répájából (nem félreérteni) fénykardot ereszt ki

Ha nem írod oda, hogy "nem félreérteni", akkor fel sem merült volna bennem a félreértés. Így viszont elröhögtem magam, és még az Űrgolyhók is eszembe jutottak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
Tegnap Showderben több Darth Vaderes poén is volt.

 

Az a majom mindig azzal poénkodik.

 

Szerintem ki van neki adva, mikor poénkodjon SW-vel.

Tavasszal hónapokig nem volt SW poén, majd április május környékén mikor jött a film, nagyon bele erőssített, rengeteget mondott.

Már lehet, hogy a DVDre gyúrnak.

RTL és intercom jóba van biztos egyeztetnek ilyen műsorpolitikai raklámban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt valószínűnek tartom. Biztos nem magától találja ki a poénkodásait. Egyébként nem szoktam nézni, mert egy kicsit idegesít a fazon. Csak egy-két műsorát láttam régebben, akkor még nem poénkodott SW-al :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt valószínűnek tartom. Biztos nem magától találja ki a poénkodásait. Egyébként nem szoktam nézni, mert egy kicsit idegesít a fazon. Csak egy-két műsorát láttam régebben, akkor még nem poénkodott SW-al :)

 

Én se szokta nézni, csak néha meghallom miről dumál, mert mások a lakásban nézik.Szvsz a "Sanyi" egy nagyon beképzelt alak. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Hát igazából ez az utalás pont fordított lesz mint ami a téma címe. Most hétvégén néztem meg újra az Álmosvölgy legendáját, és észre vettem benne egy érdekes dolgot, amikor a fejnélküli lovas kardozott az egyik csávóval az egy az egyben ugyanaz volt mint amikor Obi-Wan Grievous testőrének levágja a fejét az pedig ugyanúgy harcolna tovább és pörgeti a fegyverét. Nem tudom, hogy van e összefüggés :D de mindenestre érdekes. :39:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.