Ugrás a kommentre

Utalások más művekben


lokatelli

Találkoztál már Star Wars utalással más filmben?  

71 felhasználó szavazott

  1. 1. Találkoztál már Star Wars utalással más filmben?

    • Igen, de csak többszöri nézésnél veszem észre.
      6
    • Igen, mindig kiszúrom els?re.
      45
    • Csak akkor szoktam észrevenni, ha más mondja, merre van.
      0
    • Csak akkor szoktam észrevenni, ha más megmutatja pontosan hol van.
      0
    • Változó. Van, hogy észreveszem, van, hogy nem.
      18
    • Nem szoktam észrevenni. Túl leköt a film, nem figyelek eléggé.
      1


Ajánlott hozzászólás

Láttátok a "Jarhead" (Bőrnyakúak) Irak I-es "háborús" filmet? Amiből olyan "pofátlanul" kivágták azt a magyar csávót, akit médiáink hónapokig quasi főszereplőként hirdettek...

 

Nomármost, ebben a moziban van egy jelenet, ahol azt tesztelik, milyen gyorsan tudnak a kis tengerészgyalik beleugrani a gázállarccal súlyosbított vegyvédelmijükbe. Persze nem elég gyorsan, azonban az egyik csávó, fején a gázmaszkkal szörcsögni kezd, és a Jake Gyllenhal (vagy hogy hivják) által alakított főszereplőt Luke-nak titulálva a sötét oldalra próbálja csábítani. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Újabb Stargate SG-1-es utalás:

Pénteken volt a 200. része az SG-1-nek és ez egy ünnepi baromkodós rész volt (az írók vicces történetet írtak, a minőséget inkább hagyjuk). Na, ebben voltak a furlingek. Róluk jó tudni, hogy több 10 000 évvel ezelőtt voltak az embernél 100x fejlettebb faj, aztán eltűntek és minden Stargate fan várta azt a pillanatot immár 9 éve, hogy megismerjük őket. A 200. részben hülye módon (révén csak a CsK-1 képzelte el a velük való találkozást), de bekerültek. Pár kép erről:

bscap014_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

bscap016_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

bscap017_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

A részről amúgy érdemes tudni, hogy olyan műveket parodizáltak benne, mint Stargate SG-1, Star Trek, Farscape (különösen érdekes, mert a Farscape két főszereplője főszereplő a Stargate SG-1-ben is), Óz a csodák csodája, Team America, Serenity és mint a fenti képeken jól látható, a Star Wars sem maradhatott ki a szórásból :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Lúzer SC-ben (The Benchwarmers), akkora mennyiségű SW utalás van, hogy már csak ezért (illetve kizárolag ezért) érdemes megnézni.

Az egyik főszereplő egy milliárdos, aki gyűjti a filmes relikviákat, de föleg az SW tárgyakat. Érdemes a helyszineknél a háttereket vizslatni: "Revenge of the Jedi" poszter, rohamosztagos páncélok, makettek, Yoda-bábú fénykarddal a kezében... a WC-ben klón-harcos, a kapucsöngőből Vader beszél, a kamion oldalán óriási Star Wars festmény stb. stb.

A kisnövésü szereplőt folyton Yodának hivják, amit -mint a végén kiderül- nem bán annyira, mert Yoda a kedvence.

 

Egyébként a film nem nagy szám :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Dr. House harmadik évad:

- House! Clancy eltűnt! - Dr. Chase

- Ó, ne! Tiéd az Alpha Centauri, Foreman keresse a Tatooine-on, és Cameron állítson fel intergalaktikus ellenőrző pontot! Imádkozzunk, hogy nem kapcsolta be a hiperhajtóművet. Akkor sosem találjuk meg. - Dr. House

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Lost c. sorozat valameik részében volt egy aranyos utalás.

 

Valamileyn külföldi pasi dumál valamit valamilyen nyelven.

Másik férfi (egyik fő karakter):

- Tudom Csuvi. Esik az eső és fáj a lábad de bírj ki még az Endoron egy kis időt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Lost c. sorozat valameik részében volt egy aranyos utalás.

 

Valamileyn külföldi pasi dumál valamit valamilyen nyelven.

Másik férfi (egyik fő karakter):

- Tudom Csuvi. Esik az eső és fáj a lábad de bírj ki még az Endoron egy kis időt. :)

Igen ezen én is nagyon sokat röhögtem

De SW utalások általában egy jelenetre vonatkoznak: "Én vagyok az apád!"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről már volt szó a topik elején. Hieroglifák "Az elveszett frigyláda fosztogatói"-ban.

Figyi mind 3 filben nyüsögnek a sw utalások mivel Lucas filmes. :-D Club Obivan,as zínészek is vannakbenne akik SW.ben is játszottak.,stb..

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.