Ugrás a kommentre

Utalások más művekben


lokatelli

Találkoztál már Star Wars utalással más filmben?  

71 felhasználó szavazott

  1. 1. Találkoztál már Star Wars utalással más filmben?

    • Igen, de csak többszöri nézésnél veszem észre.
      6
    • Igen, mindig kiszúrom els?re.
      45
    • Csak akkor szoktam észrevenni, ha más mondja, merre van.
      0
    • Csak akkor szoktam észrevenni, ha más megmutatja pontosan hol van.
      0
    • Változó. Van, hogy észreveszem, van, hogy nem.
      18
    • Nem szoktam észrevenni. Túl leköt a film, nem figyelek eléggé.
      1


Ajánlott hozzászólás

Ez tök jó poén, még nem is láttam! ;)

Én tudtam róla, de magamtól sosem találtam meg, pedig ezeket a jeleneteket, szinte centiről centire nagyítóval átnéztem.

Az indy extrák között spielbert rántotta le a leptem, de hozzátette, hogy R2-ékon kívül minden hieroglifa használatos volt akkoriban. Nemcsak szép rajzocskák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És most gyűjtsem össze mindet? Ezt az egészet úgy adtad elő mintha hülye lennék.

Nem vagy hulye.Ércsétek már meg.Nem vagyok senki ellen.Itt jelenleg cska arra akartam rávilágítani,hogy ezeket már sokan tudják ugyan is ezek SW rajongóknál kötelező dologk.Amúgy már vagy 3 szor elmondták mindenhol.Volt tv-be.klubnapon is elmondták. Mindkét klubujságban benne volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem vagy hulye.Ércsétek már meg.Nem vagyok senki ellen.

Nyugi. Nem akarja senki leszedni a fejed. Csak olvastam a topikban, érdekelt, megkerestem és ha már meglett gondoltam berakom.

Más látni mint olvasni vagy hallani róla. Ha meg valaki már látta képen is régebben annak persze már nem új.

Szerintem meg nem minden SW-fannak kötelező ismerni ezeket.

Szerkesztve: - Rog Ertay
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg nem minden SW-fannak kötelező ismerni ezeket.

Én pl nem ismertem, bár a kötelező dolgokkal mindig is hadilábon álltam. Dehát így jár az, aki ritkán jár klubnapra, aki a sohát megközelítve néz TV-t és aki egyáltalán nem veszi a klubújságot. Nekem maradt a sagafórum :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is majdnem így nagyok vele. Mielőtt ráakadtam erre a fórumra, annyira nem ástam magam bele az SW-be. Érdekelni érdekelt, csak hát nem volt alkalmam több ismeretet gyűjteni mert az év elejéig 56K-s netem volt és ezért nem fórumoztam meg böngésztem aktívan. Kevés volt a 30 óra havonta meg az öcsém is netezik.

Normálisabb nettel meg már nyugodtabban nézelődhetek az SW-dolgok után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt jelenleg cska arra akartam rávilágítani,hogy ezeket már sokan tudják ugyan is ezek SW rajongóknál kötelező dologk.Amúgy már vagy 3 szor elmondták mindenhol.Volt tv-be.klubnapon is elmondták. Mindkét klubujságban benne volt.

Momentán én sem ismerem ezeket, pl. nem lesem a tévében, és klubújsághoz sem jutottam csak úgy hozzá, kivéve legutóbb, de azt sem néztem át tüzetesen.

Nem tekintem kötelező SW-s dolgoknak ezeket, nincsenek is kötelező SW-s dolgok szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekelni érdekelt, csak hát nem volt alkalmam több ismeretet gyűjteni mert az év elejéig 56K-s netem volt és ezért nem fórumoztam meg böngésztem aktívan.

OFF

Na ez ismerős :) Tavaly tudtam melóhelyről netezni, aztán öcsémmel bevezettettük idén az adsl-t, és vettem gépet :) Előtte nekem sem volt ilyesmire lehetőségem.

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Egy újabb Dr. House SW-s fricska a harmadik évadból:

Bevisznek egy 300 kilós ürgét a kórházba, House meg megbeszéli a lehetőségeket az embereivel. A találgatások közben benyögi: "Kezdjük kezelni Jabbát Pickwick szindrómával."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most úgyis előkerült témaként a South Park, gondoltam beszúrok egyet:

Mr Garrison Yoda-ként éli száműzetett életét egy hegyen.Az új tanárt akarja kitanítani Yoda-Luke módra.Beküldi a nőt a barlangba.

- Mi van a barlangban?

- A f*szom tudja, én be nem megyek oda!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Minap játszogatok a Star Trek: Elite Force 2-vel. A történet szerint a Hazard Team egy csillagbázison egy ferengit keres, aki egy bárt üzemeltet, másodállásban fegyverkereskedő. Na, ebben a bárba betérve az eddigiektől eltérően elkezdtem kihallgatni a vendégek beszélgetéseit. Az egyik asztalnál andoriai férfé és egy klingon nő tárgyalt egy ember nővel. A következő párbeszéd hangzott el:

- A Kytan teherhajó parancsnoka vagyok. A társam említette, hogy fuvart keresnek. Vontattam már romulan csillaghajókat is, és nem valami kisebbféléket. Még a nagy D'Deridex osztályú hajóknál is többett tudok szállítani. Mi lenne a rakomány? - Andoriai csempész.

- Csak én, meg tíz konténer háziasított Targ, és semmi kérdezősködés - ember nő.

- Mi lenne az uticél? - Klingon nő.

- Nem megmondtam, hogy semmi kérdezősködés? - nő. - Majd megadom a koordinátákat, amint elhagytuk az űrállomást.

- 3000 latinum előre, vagy nincs üzlet - andoriai.

- 3000? - Vágja rá a nő. - Annyiért már majdnem vehetnék egy Klingon Ragadozómadarat.

- Ez kétségtelen, de úgy érzem, ahová készülnek, oda elkélne egy tapasztalt pilóta is - andoriai.

- Ehhez mit szólna? - Kérdezi a nő. - 2000-et most, és 2000-t, ha elértük az uticélunkat.

- Összesen 4000? Hmm... megbeszéltük. A hajóm a rendelkezésükre áll, barátom. A rakomány szállításra kész egy órán belül - andoriai.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát....néha, kellően burkoltan, kiszólnak az SW-re... Egyik Enterprise epizódban pl.

Ja, Enterprise-ba, mikor Rick Bergman és Branon Braga már úgy elszálltak maguktól és alkotói készségüktől, mint a győzelmi zászló, és még akkor is azt mondták, milyen frenetikusat alkotnak, amikor bejelentették a sori törlését, a rajongók meg a meglincselésükre készültek (tisztelet Braganak, aki ezt belátta). Ne eme egy rész alapján ítéld meg a 40 évés múlttal és több száz epizóddal rendelkező Star Treket. Az Enterprise amúgy sem Star Trek, ezt Bergman mondta a sorozat indulásakkor :)

A TNG-ben és a DS9-ben garantáltan nincs ilyesmi (egyikhez sincs annyi köze eme két úriembernek, mint a VOY-hoz meg az ENT-hez). De amennyit láttam a VOY-ból, abban sem volt, de azt, akárcsak az ENT-et még nem volt alkalmam végig nézni. És a TOS-ban sincsen, de ez azért van, mert mikor az a sori készült, még nem volt Star Wars. De Gene Rodenberry, a Star Trek atyja bevallottan szerette a Star Warsot. Szóval, másfél f*sz miatt ne legyen leszólva az egész Trek.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Voltam ma a Nemzetiben, és megnéztem a SÖR-t(Shakespeare Összes Rövidítve).Amikor a Rómeó és Júlia volt terítéken, az egy kardpárbaj alatt - lekapcsoltáka fényeket - a Main title-t nyomatták, közben színes neon csövekkel fénykardoztak. :)

 

Egyébként mindenkinek ajánlom, nagyon jó kis darab volt.A szereplők csak hárman vannak, három angol férfi(Vicces ahogy néha magyarul próbálnak beszélni :) ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
OFF

Köszi, az nem érdekel. Főleg mióta a Bagi lenyúlta a volt nőmet. :rock:

ON

Ki volt az a csaj? :D

 

EDIT: Most olvasom hogy talán igaz se volt.

Szerkesztve: - Rog Ertay
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Psycho pedig Jar Jar Binks magyar hangja. :rock:

Volt pár éve egy interjú Lukáccsal amiben azt mondta hogy egy haverja megkérte rá hogy beszéljen a fiához Jar-Jar hangján. A gyerek meg csak lesett mint Rozi a moziban. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ki volt az a csaj?  :rock:

 

EDIT: Most olvasom hogy talán igaz se volt.

Viktóriának hívják, de szerintem kamuzott. Ez egy érdekes színfolt volt nála....de ha jobban belegondolomk, az egész csaj egzotikusnak mondható.... Ámbár az ágyban isteni volt, de ez erősen off. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A gép törzsén az OB-CPO feliratot kell nézni.

OB, ami kiejtve OBí.

Mellette pedig a hármas híján C-3PO díszeleg.

Szerkesztve: - Rog Ertay
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.