Ugrás a kommentre

A Klónhadsereg


Ajánlott hozzászólás

Bocsi, nem olvastam végig a topikot, csak átfutottam rajta. Ez a klónsereg kérdés máig az egyetlen pontja az egész saga-nak, amit nem tudok megemészteni. Obi-Wan nem a szokványos "jedi-módon", hanem kvázi alvilági (bár nem akarom Dextert megsérteni) kapcsolatait is latba vetve megtudja, hogy létezik egy Kaminó nevű bolygó, ahol klónozók élnek. A helyről még az archivuman is törölték az infókat. Elmegy Kaminóra, ahol megtudja, hogy immár 10 éve egy hatalmas projekten dolgoznak (nyilván nekik sem volt ehhez fogható kaliberű megrendelésük korábban).

És Obi-Wan látja, hogy egy köztársaságnak szánt hatalmas sereg immár létezik is, egyenruhájuk is van, átadás/átvétel előtti állapotban leledzenek.

Amikor ezt elmondja holofónon keresztül Yodáéknek, azok csak pislognak, mint béka a hugyban. Nagyon életszerűtlen.

Megismerkedik Jango-val, akiről lerí, hogy nem jó ember és ők is meglehetős unszimpátiával viseltetnek egymás iránt, ...bár amikor bunyóznak az esőben, azt nagyon lájkolom. :)

Jango meglép, Obi követi, de hová is megy Jango?! A szeparatista támaszpontra. És láthatólag igen jó nexusban van Dooku-val, a szeparatista vezérürüvel. Ebből egyértelműen következnie kéne annak, hogy Dooku tud arról, hogy Jango miben is sántikál, mármint hogy ő a klónalany. Persze, hogy tudja, levágós, de a Jediknek ez nem esik le??? Miért nem kérdezik meg, tőle, legaláb a fénykard párbaj közben? Aztán egyszer csak megjelenik Geonsis felett a zsír új, high tech klónsereg és nekitámadnak a droidseregnek, kiknek Dooku a legfőbb parancsolójuk, aki mellett néhány perce még az a Jango Fett állt vigyázban, aki a mintaklón, akinek öröklakása is van a Kaminón. Szóval mindenki számára egyértelművé kéne válnia, hogy ez a Jango valami nagyon nagy spíler, hogy az egésznek rohadtul átverés szaga van, de látszólag ezt mindenki leszarja, elfogadják a klónsereget, mintha tök természetes lenne annak létezése., élére állnak és vezetik azt 3 évig a háborúban, és sehol sincs rá utalás, hogy foglalkoztatná-e őket annak eredete, hogy ki is rendelte meg?! És miért?

Szerintem egyértelműen Dooku rendelte, álnéven, nyilván a 66-os parancsot is ő tettette beléjük, de ez az egész akkor is nagyon életszerűtlen, izzadtságszagú és számomra az egyetlen szál, ami nincs elvarrva... :( :'(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocsi, nem olvastam végig a topikot, csak átfutottam rajta. Ez a klónsereg kérdés máig az egyetlen pontja az egész saga-nak, amit nem tudok megemészteni. Obi-Wan nem a szokványos "jedi-módon", hanem kvázi alvilági (bár nem akarom Dextert megsérteni) kapcsolatait is latba vetve megtudja, hogy létezik egy Kaminó nevű bolygó, ahol klónozók élnek. A helyről még az archivuman is törölték az infókat. Elmegy Kaminóra, ahol megtudja, hogy immár 10 éve egy hatalmas projekten dolgoznak (nyilván nekik sem volt ehhez fogható kaliberű megrendelésük korábban).

És Obi-Wan látja, hogy egy köztársaságnak szánt hatalmas sereg immár létezik is, egyenruhájuk is van, átadás/átvétel előtti állapotban leledzenek.

Amikor ezt elmondja holofónon keresztül Yodáéknek, azok csak pislognak, mint béka a hugyban. Nagyon életszerűtlen.

Megismerkedik Jango-val, akiről lerí, hogy nem jó ember és ők is meglehetős unszimpátiával viseltetnek egymás iránt, ...bár amikor bunyóznak az esőben, azt nagyon lájkolom. :)

Jango meglép, Obi követi, de hová is megy Jango?! A szeparatista támaszpontra. És láthatólag igen jó nexusban van Dooku-val, a szeparatista vezérürüvel. Ebből egyértelműen következnie kéne annak, hogy Dooku tud arról, hogy Jango miben is sántikál, mármint hogy ő a klónalany. Persze, hogy tudja, levágós, de a Jediknek ez nem esik le??? Miért nem kérdezik meg, tőle, legaláb a fénykard párbaj közben? Aztán egyszer csak megjelenik Geonsis felett a zsír új, high tech klónsereg és nekitámadnak a droidseregnek, kiknek Dooku a legfőbb parancsolójuk, aki mellett néhány perce még az a Jango Fett állt vigyázban, aki a mintaklón, akinek öröklakása is van a Kaminón. Szóval mindenki számára egyértelművé kéne válnia, hogy ez a Jango valami nagyon nagy spíler, hogy az egésznek rohadtul átverés szaga van, de látszólag ezt mindenki leszarja, elfogadják a klónsereget, mintha tök természetes lenne annak létezése., élére állnak és vezetik azt 3 évig a háborúban, és sehol sincs rá utalás, hogy foglalkoztatná-e őket annak eredete, hogy ki is rendelte meg?! És miért?

Szerintem egyértelműen Dooku rendelte, álnéven, nyilván a 66-os parancsot is ő tettette beléjük, de ez az egész akkor is nagyon életszerűtlen, izzadtságszagú és számomra az egyetlen szál, ami nincs elvarrva... :( :'(

 

A TCW 6.évada mindent megmagyaráz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-Wan nem a szokványos "jedi-módon", hanem kvázi alvilági (bár nem akarom Dextert megsérteni) kapcsolatait is latba vetve megtudja, hogy létezik egy Kaminó nevű bolygó, ahol klónozók élnek.

Szerintem enyhén túlzás alvilági kapcsolatnak titulálni Dex-et. :)

 

Amikor ezt elmondja holofónon keresztül Yodáéknek, azok csak pislognak, mint béka a hugyban. Nagyon életszerűtlen.

Egy hülye példa:

Egyszer az öcséd hazatelefonálna, hogy a maffiánál van és azt állítják, hogy a családod megrendelte az amerikai elnök halálát és már úton is van a bérgyilkos. Gondolom Te is igencsak érdekesen pislognál a hírre, pláne ha amúgy hietelsnek tűnne a forrás. :D

 

Ebből egyértelműen következnie kéne annak, hogy Dooku tud arról, hogy Jango miben is sántikál, mármint hogy ő a klónalany. Persze, hogy tudja, levágós, de a Jediknek ez nem esik le??? Miért nem kérdezik meg, tőle, legaláb a fénykard párbaj közben?

Vagy klasszikus, vagy "agresszív véleménycsere", a kettő együtt nem játszik :D

Dooku-tól miért nem kérdezik meg? Semmi értelme nem lett volna, hiszen ha sunyiságba lenne, akkor úgyse mondaná el, ha meg nincs, akkor felesleges a kérdés. Amúgy is elég sok dolgot kérdezhetnének tőle, mert elég kalandos pályája volt, de ott nem azon volt a hangsúly. :)

 

Aztán egyszer csak megjelenik Geonsis felett a zsír új, high tech klónsereg és nekitámadnak a droidseregnek, kiknek Dooku a legfőbb parancsolójuk, aki mellett néhány perce még az a Jango Fett állt vigyázban, aki a mintaklón, akinek öröklakása is van a Kaminón. Szóval mindenki számára egyértelművé kéne válnia, hogy ez a Jango valami nagyon nagy spíler, hogy az egésznek rohadtul átverés szaga van

Jango egy fejvadász, aki jó pénzért bármit elvállal. Mindegy, hogy egy szenátornőt kell eltenni láb alól vagy egy klónsereghez kell mintaegyed. A sereg rendelése ráadásul jóval régebben történt, mint a CIS-Dooku vonal kiteljesedése.

 

de látszólag ezt mindenki leszarja, elfogadják a klónsereget, mintha tök természetes lenne annak létezése., élére állnak és vezetik azt 3 évig a háborúban, és sehol sincs rá utalás, hogy foglalkoztatná-e őket annak eredete, hogy ki is rendelte meg?! És miért?

Szerintem egyértelműen Dooku rendelte, álnéven, nyilván a 66-os parancsot is ő tettette beléjük, de ez az egész akkor is nagyon életszerűtlen, izzadtságszagú és számomra az egyetlen szál, ami nincs elvarrva... :( :'(

Az első mondatra reagálva, túl sok lehetőségük nem volt. Amúgy meg nézd meg a TCW vonatkozó részeit, mert elég messziről célozva próbálsz beletalálni a dolgok közepébe, de ez reménytelen vállalkozás. Anno mi is sok elméletet szültünk, de ezek mára már csak érdekességek. A hivatalos válasz ott lapul a TCW-ban, így nem kell feltételezésekbe bocsátkozni. ;)

 

Lenci komám. :lol: Sok mindenről lemaradtál amíg száműzetésben voltál. :) Mindjárt jön Pb69 és leírja neked töviről hegyire hogy is volt ez. ;)

Vagy Veled van az Erő, vagy Te vagy az über--admin a fórumon. :D:lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jango meglép, Obi követi, de hová is megy Jango?! A szeparatista támaszpontra. És láthatólag igen jó nexusban van Dooku-val, a szeparatista vezérürüvel. Ebből egyértelműen következnie kéne annak, hogy Dooku tud arról, hogy Jango miben is sántikál, mármint hogy ő a klónalany.

Ezek a dolgok azért nem feltétlen következnek egymásból. Egyrészt, Obi-Wan korábban kihallgatta Nute Gunray és Dooku beszélgetését, amiből kiderült, hogy Gunray hajt Padmé fejére - ergo nem feltétlen Dooku az, akinek a kedvéért Jango a Geonosisra ment. Később a páholyban sem csak Dooku van jelen, hanem Gunray is, szóval itt csak nekünk, beavatott nézőknek lehet egyértelmű, hogy Jango Dooku pajtija. Mert mi tudjuk, hogy Dooku Darth Tyranus, de a Jedik ezzel csak a háború vége felé lettek tisztában. Addig azt feltételezték, hogy Dooku a Sith mester, és lövésük sem volt arról, ki az a Tyranus, aki felbérelte Jangót. Gondolhatták, hogy esetleg Sifo-Dyas álneve lehetett, bár annak nem sok értelme lett volna, mert a klónokat saját néven, a Jedi Rend nevében rendelte meg.

Másrészt, Jango fejvadászként dolgozhatott több embernek. Csak azért mert ott van Dooku mellett, távolról sem jelenti azt, hogy akkor ők ketten mindent tudnak egymásról. Ezt megint csak mi, beavatottak tudjuk. Boba dolgozott Jabbának és Vadernek is, mégsem hiszem, hogy ezáltal Jabba mindent tud Vader üzelmeiről és vica-verza. A Jedik számára semmi sem bizonyítja, még csak feltételezésre sem ad alapot semmi arra vonatkozólag, hogy Tyranus és Dooku egy és ugyanaz a személy.

 

Miért nem kérdezik meg, tőle, legaláb a fénykard párbaj közben?

Azért nem biztos, hogy egy halálra menő párbaj közepén érdemes kikérdezni az ellenséget. Eleve nem biztos, hogy van rá lehetőség, az meg pláne nem biztos, hogy igazat is fog mondani. Elvégre az ellenségnek miért is lenne érdeke vallomást tenni, pláne olyan vallomást, ami a saját érdekeit egyből a konyhamalacba küldi? Dooku szándéka a zavarkeltés volt, hogy a Jedik semmit se tudjanak kideríteni a klónok valódi származásáról és céljáról, hogy a két Sith kiléte ne legyen világos, stb. Ennek eléggé ellentmondott volna, ha az első kérdésre benyögi a választ. Sidious biztos megdicsérte volna érte. :) Plusz, se Obi-Wannak, se Anakinnak nem volt túl sok ideje kérdezősködni, Dooku elég hamar levágta őket, Yoda elől meg hamarjában meglépett.

 

Aztán egyszer csak megjelenik Geonsis felett a zsír új, high tech klónsereg és nekitámadnak a droidseregnek, kiknek Dooku a legfőbb parancsolójuk, aki mellett néhány perce még az a Jango Fett állt vigyázban, aki a mintaklón, akinek öröklakása is van a Kaminón.

Annyiból, amennyit Obi-Wan látott, inkább az jön le, hogy a Szeparatista Tanács a legfőbb vezér. Még az üzenetben is azt mondta, hogy Dooku és a kereskedelmiek fegyverkeznek. Később sem volt Dooku - kifelé propagálva - nagyvezér, hiszen (elvben) felette állt a Szeparatista Parlament, és a Szeparatista Tanáccsal együtt kormányzott (a valóságban meg az történt, amit Sidious mondott :) ), míg a katonai vezető Grievous volt. Szóval semmi sem jelzi se a háború elején, se alatta, hogy Dooku lenne a droidsereg legfőbb parancsolója.

 

Szóval mindenki számára egyértelművé kéne válnia, hogy ez a Jango valami nagyon nagy spíler, hogy az egésznek rohadtul átverés szaga van, de látszólag ezt mindenki leszarja, elfogadják a klónsereget, mintha tök természetes lenne annak létezése., élére állnak és vezetik azt 3 évig a háborúban, és sehol sincs rá utalás, hogy foglalkoztatná-e őket annak eredete, hogy ki is rendelte meg?!

Foglalkoztatta őket, sőt, nagyon sok mindenre rá is jöttek, csak vagy elterelte őket Sidious a mesterkedésével, vagy túl későn szerezték meg az infót.

 

Szerintem egyértelműen Dooku rendelte, álnéven, nyilván a 66-os parancsot is ő tettette beléjük, de ez az egész akkor is nagyon életszerűtlen, izzadtságszagú és számomra az egyetlen szál, ami nincs elvarrva... :( :'(

Ahogy mások is írták: TCW 6 évad, első négy rész, aztán az utolsó négy. Az utolsó három már nem kapcsolódik a klón témához, de azt sem szabad kihagyni, mert az meg más "elvarratlan szálat" taglal. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt írásának a szellemében: sokkal logikusabb volt azt hinni a Jediknek, hogy van egy fejvadász, aki több vasat is tart a tűzben, mint hogy Dooku egyszerre két hadsereget is rendelt/összeszedett, amiket aztán egymás ellen küld.

 

Az utóbbi eshetőség csak a háború végén merül fel egyre lehetségesebb verzióként, amikor rájönnek a Jedik, hogy az egész háborúsdi ellenük irányul. Később a TCW meg is mutatja azt a pontot, amikor konkrétan rájönnek, hogy miről is van szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem jó a felvetés Lenci. Ezt én is nagyon sokáig hibának éreztem. Szerencsére a TCW-ből kiderült hogy a jedik tényleg nyomoztak és eredményre is jutottak, de a filmekben ez a szál szerintem is a levegőben lóg(ott).

 

Mert az egy dolog, hogy egy fejvadász többfele is dolgozhat, de ők azt se tudják, hogy ki rendelte a köztársasági hadsereget. Annyit tudnak hogy nem hivatalos személy és nem formális megkeresés volt. Bemondásra el kéne higyjék hogy egy jedi volt a rendelő, de az egyetlen amit biztosra tudnak hogy a klón-mintaegyed a Szeparatistáknak dolgozik. Ráadásul egy Tyrannus nevü ürge kérte fel erre az egész klónozos munkára, akiről meg aztán végképp nem tudnak semmit. Ha ez igy nem gyanús akkor tényleg nehéz megmondani, hogy mi az. De ahogy a többiek mondják: a TCW ezt helyre tette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Inkább a filmekben, mert érdemben az ep3 sem foglalkozott a dologgal. Ez tény, sajnos az ep1-2-3-mal Lucas a levegőben hagyott három fontos kérdést: az Erőszellemeket, a klónok megrendelésének körülményeit és a Jedik ez irányú kutakodását. A TCW-vel meg aztán bevezetett egy újabb nagy kérdőjelet, a 66-os parancsot. Ebből a legnagyobb gáz szerintem az volt, hogy a Jedik a filmek alapján pont lecsokizták az egész dolgot. Szerencsére a TCW ezeket megválaszolta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi a hozzászólásokat srácok, kicsit kezdem jobban átérezni a Jedi-k szituját, bár ha ezt a részt én írhattam volna, akkor Jango-t akkor sem kevertem volna oda Dooku-ékhoz, hanem egy másik szálon bukkantattam (de szép szó) volna rá a jediket a Geonosis-i bűnbarlangra..... :)

Jango-t meg másként végeztettem volna ki, ár a halála jól megvan csinálva a filmen, tetszik ahogy Windu lefejezi... :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még kiegészíteném annyival, hogy a klónozók szerint a megrendelőt csak az érdekelte, hogy megadott időpontra készen legyen a hadsereg, vagyis a gyorsított öregedés az életük végéig tart, és ez az élethossz függ attól is, hogy mennyire használódnak el "útközben".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem annak, aki képes egy egész hadsereget legyártani futószalagon, kiképezni és tíz év alatt felnevelni, nem lehet egy rutin orvosi vizsgálatnál bonyolultabb lekapcsolni a gyors fejlődésért felelős gént. Például az Alien Resurrectionban Ripley 8-nál is lekapcsolták, miután elérte a megfelelő kort. Szerintem a klónoknál sem árthat az meg, hiszen tartós időre szánnak hadseregeket, nem csak "pár" évre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ripley rossz univerzum :)

 

Legends-ek szerint elvileg egész életükre kihat, és elvileg van valami technológia amit később találtak ki ami lekapcsolja.

A sorozatban, ami magasabb kánonszint kánon úgy tudom elég nagy a szórás, ld. 99 aki kb nyugdíjas lett mire a többieket bevetették.

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sorozatban, ami magasabb kánonszint kánon úgy tudom elég nagy a szórás, ld. 99 aki kb nyugdíjas lett mire a többieket bevetették.

Ő kifejezetten "gyári hibás" volt, nem?

 

Nem rémlik, hogy bárhonnan konkrétan kiderülne mennyi az élettartamuk. Amúgy nem feltétlenül kell "kikapcsolni" a fejlődésgyorsítást, az is elképzelhető, hogy eleve úgy módosították őket, hogy a folyamat lecsengő. Tehát gyerekkorban még sokkal gyorsabban fejlődnek, de mondjuk 35 éves korukig ez már akár a normális emberi ütemre is visszalassulhat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legends-ek szerint elvileg egész életükre kihat, és elvileg van valami technológia amit később találtak ki ami lekapcsolja.

A sorozatban, ami magasabb kánonszint kánon úgy tudom elég nagy a szórás, ld. 99 aki kb nyugdíjas lett mire a többieket bevetették.

Aki nem olvasta, vagy nem szeretné tudni a RepCom ide irányuló tudnivalóit, azoknak nagyon spoiler

 

Valóban, a RepCom-ban megoldják ezt a problémát genetikai kutatás útján (nem egyenes úton, hivatalosan, hanem erősen fejvadász módszerek segítségével), elvileg a 6. részben, ami már nem készült el, de a kutatás kezdetei a sorozat elejére nyúlnak vissza, a neten pedig fenn van az erre vonatkozó információ. Sőt a wiki szerint van olyan klónszereplője a regénysorozatnak, aki még él jóval az ep6 után. Csak azok a regények nem jelentek meg magyarul, amelyekben szerepel ez az illető. Persze ez a visszakapcsolás csak néhány klónra vonatkozott, de erről sokat kellene írnom, szóval inkább a könyvolvasós kategória. Krande, majd találkozol vele később :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ripley rossz univerzum :)

 

Legends-ek szerint elvileg egész életükre kihat, és elvileg van valami technológia amit később találtak ki ami lekapcsolja.

A sorozatban, ami magasabb kánonszint kánon úgy tudom elég nagy a szórás, ld. 99 aki kb nyugdíjas lett mire a többieket bevetették.

De 99 lehetett 35 éves is. És akkor már simán nyugdíjas volt a nem szűnő növekedés gyorsítással.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De 99 lehetett 35 éves is. És akkor már simán nyugdíjas volt a nem szűnő növekedés gyorsítással.

Úgy érted, hogy ő biológiailag 35 x 2 = 70 éves? 35 évvel a TCW előtt még Jango és Tyranus nem is ismerték egymást. Nem, ő 11 x ? életkorú.

 

Miss: úgy hallottam, hogy a RC sorozat legvége nem hogy magyarul nincs, hanem egyáltalán, mert gondok voltak a kiadóval....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miss: úgy hallottam, hogy a RC sorozat legvége nem hogy magyarul nincs, hanem egyáltalán, mert gondok voltak a kiadóval....

Egyáltalán nem készült el, de az írónő közzé tette, hogy mivel folytatta volna... de ez itt már eléggé off, ha jó úgy, megírom mailben.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 évvel később...
  • 2 évvel később...

Azt már tudjuk hogy ki rendelte az emberállományt. De ki rendelte a rengeteg Acclamatort, Laat/i-t, a Phase 1-es páncélokat, kézifegyvereket, és mindezt ki finanszírozta? @Dzséjt egy másik topikban beírt véleménye kapcsán jutott eszembe. Azt írta hogy tulajdonképpen az ismert Galaxisban titokban létrehoztak egy hadsereget. Ez igaz.

Nyilván a Bankát-klán finanszírozta, de a kulcsszó a titokban. Hogy tudtak ennyi hadfelszerelést legyártani titokban? Senkienk nem tünt fel a hajógyárban hogy írdatlan mennyiségü Acclamator kell? Többszázezer páncél és kézifegyver? Hogyhogy senki nem tett fel kérdéseket?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a páncélok és a fegyverek a Kamino-n készülhettek helyben, hogy a hadsereget minél könnyebben és hamarabb fel tudják szerelni. Mindazonáltal ha a Kamino-n készültek, akkor titokban is maradtak, mert a Kamino elég messze kering a Galaxis fő útvonalaitól, így kicsi az esély hogy valaki belebotlana.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Azt már tudjuk hogy ki rendelte az emberállományt. De ki rendelte a rengeteg Acclamatort, Laat/i-t, a Phase 1-es páncélokat, kézifegyvereket, és mindezt ki finanszírozta? @Dzséjt egy másik topikban beírt véleménye kapcsán jutott eszembe. Azt írta hogy tulajdonképpen az ismert Galaxisban titokban létrehoztak egy hadsereget. Ez igaz.

Nyilván a Bankát-klán finanszírozta, de a kulcsszó a titokban. Hogy tudtak ennyi hadfelszerelést legyártani titokban? Senkienk nem tünt fel a hajógyárban hogy írdatlan mennyiségü Acclamator kell? Többszázezer páncél és kézifegyver? Hogyhogy senki nem tett fel kérdéseket?

Sajnos ez az a dolog, ami a klón hadsereggel kapcsolatban a mai napig nincs megmagyarázva. Ezért nem is értem, miért követelik néhányan habzó szájjal azt, hogy legyen tételesen megmagyarázva az Első Rend vagy éppen a Végső Rend hadseregének felállítása.

 

3 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Szerintem a páncélok és a fegyverek a Kamino-n készülhettek helyben

Ezt eltaláltad, a Phase I és a Phase II páncélokat is tényleg a kaminoiak készítették.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, Iqvi írta:

Most olvasom az Erő Nyomában című könyvet, és ott egyértelműen meg van erősítve hogy Sifo Dyas rendelte meg a Klónsereget.:o

Akkor ezek szerint kapcsolatban volt Dookuval. Ha a Tanács nem tudott erről, akkor Sifo Dyas is tilosban járt már. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

39 perccel korábban, Pildi írta:

Akkor ezek szerint kapcsolatban volt Dookuval. Ha a Tanács nem tudott erről, akkor Sifo Dyas is tilosban járt már. 

Nyilvánvalóan a Tanács tudta nélkül cselekedett, de a könyv csak annyit állít hogy ő rendelte meg a sereget a Kaminoiaktól. Ettől függetlenül még kapcsolatvan állhatott Dooku-val.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.