Ugrás a kommentre

Lázadás a Birodalom ellen


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A Thrawn keze-t pedig nem olvastam.

Off

Ha tudod, akkor pótold, mert szerintem jobb a T. trilógiánál is egy fokkal :) Amúgy két könyv, A múlt kísértete és A jövő látomása. Talán ezek is kijönnek új kiadásban, bár a régi sem volt olyan régi még.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minek az alternatívája? Egyik EU a másik alternatívája?
Szerintem ugy értette, hogy az EU a Star Wars alternativája... ha igy értette akkor osztom az álláspontját :) Kinek a pap, kinek a papné, ahogy oldi is megfogalmazta. Részemről az EU inkább csak amolyan érdekesség. Például megvan az összes SW képregény a gépemen és elég jól elvagyok velük, de nem tudnám egyenértékünek venni őket a filmekkel. De azért jó hogy vannak :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Off

Ha tudod, akkor pótold, mert szerintem jobb a T. trilógiánál is egy fokkal :) Amúgy két könyv, A múlt kísértete és A jövő látomása. Talán ezek is kijönnek új kiadásban, bár a régi sem volt olyan régi még.

Köszönöm a tippet. Valamiért úgy gondoltam, a Thrawn keze kevésbé lehet jó, ezért nem is kerestem eddig, de meghoztad a kedvemet, megpróbálok beszerezni egy antikvár kiadást. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Nem emlékszem, hogy lett volna szó arról, miként is adta be a lázadást a köznépnek Palpatine. Szerintem ugyanolyan propagandát folytatott mint a Szepik esetében. Elképzelem ahogy ugyanazzal riogatja a népet, mint a korábbi konfliktus esetén. A köznép lehet, hogy hitt is neki eleinte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is. Ugyanúgy tapsikolhattak neki a Szenátus feloszlatásáig és az Alderaan felrobbantásáig. Nem véletlen lehetett az, hogy az ep4 után erősödött meg a Lázadás. Az előtt valószínűleg még sokan megkajálták Palpatine szavait.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is. Ugyanúgy tapsikolhattak neki a Szenátus feloszlatásáig és az Alderaan felrobbantásáig. Nem véletlen lehetett az, hogy az ep4 után erősödött meg a Lázadás. Az előtt valószínűleg még sokan megkajálták Palpatine szavait.

Talán még azt is elhitette velük, hogy egy új szeparatista mozgalom van kialakulóban. A feloszlatás ás a robbantás után megnéztem volna pár képviselőnek az arcát. Egyáltalán magát a szenátus feloszlatását. Volt ülés? Vagy csak kiment egy memó, hogy ennyi és többet nem kell bemenni? Érdekesebb ha ülés is volt. Vajon mivel indokolhatta Palpatine a feloszlatást és hogyan reagáltak rá a szenátorok? Organa biztos felszólalt: "B+ nem erről volt szó!"

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem tuti volt ülés. Palpatine nem tagadta volna meg magától az élvezetet, hogy lássa a szenátorok arcát a nagy bejelentéskor. Hogy mit szóltak, az szerintem attól függ, ki meddig látott a Sidious által teremtet hazugságfelhőn át. Biztos voltak, akik nagyot koppantak, de olyanok is, akik már várták. Illetve valószínűleg akadt néhány olyan szenátor, aki a Szenátus feloszlatása után is zsíros állást kapott, mondjuk kormányzóként (ha már nem volt azóta is az, mert ugye bár EU, de egy kivágott jelenetben benne volt, hogy a Szeparatistáktól visszafoglalt bolygók élére már az ep3-ban is kormányzók álltak). Szóval szerintem sok szenátor, aki hű volt Palpatine-hoz, max szenátorból kormányzó lett, így nem hőbörgött. A maradékot meg valószínűleg a rohamosztagosok kísérték ki az épületből.

Indok valószínűleg nem volt. Sidiousnak akkor már nem kellettek indokok, hiszen övé volt a teljes hatalom. A szenátorok csak addig kellettek, amíg nem tudta a nagy többség bolygóira kihelyezni a kormányzóit, illetve a Halálcsillag elkészülte miatt várt még (valószínűleg sejtette, hogy a Szenátus feloszlatása önmagában is megerősítené a Lázadást a még demokráciahívő szenátorok és követőik által). Mondhatni, az ep4-ben már 100%-ig igaz volt, amit az ep3-ban mondott: "Én magam vagyok a Szenátus."

 

Organa biztos nem szólalt fel, akkor már nem ő volt Alderaan szenátora. Max a HoloNet adást nézve nyöghetett fel (de szerintem ő már rég számított arra a lépésre) :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem emlékszem, hogy lett volna szó arról, miként is adta be a lázadást a köznépnek Palpatine. Szerintem ugyanolyan propagandát folytatott mint a Szepik esetében. Elképzelem ahogy ugyanazzal riogatja a népet, mint a korábbi konfliktus esetén. A köznép lehet, hogy hitt is neki eleinte.

Szerintem egyenesen a szepik utódainak kiáltotta ki őket, függetlenül attól, hogy más célért küzdöttek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is. Ugyanúgy tapsikolhattak neki a Szenátus feloszlatásáig és az Alderaan felrobbantásáig. Nem véletlen lehetett az, hogy az ep4 után erősödött meg a Lázadás. Az előtt valószínűleg még sokan megkajálták Palpatine szavait.

Ebből a szempontból hiba volt feloszlatnia Szenátust. Bár elég nehezen magyarázta volna ki az Alderaan felrobbantásának szükségességét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem egyenesen a szepik utódainak kiáltotta ki őket, függetlenül attól, hogy más célért küzdöttek.

Mi meg a belső emberek tudják, hogy más célért küzdöttek, de talán a köznép szemében nem sok különbség volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi meg a belső emberek tudják, hogy más célért küzdöttek, de talán a köznép szemében nem sok különbség volt.

Legalább is az Alderaan felrobbantásáig. Simán el tudnám képzelni, hogy zavargások törtek ki Coruscanton.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De egy bolygó megsemmisítése akkor is túl nagy tett, hagyományos úton is küzdhettek volna a lázadók ellen. Ezt már nem fogadta volna el a köznép, túl nagy ár a sok ártatlan halála is, akik a bolygón éltek, gyerekek, stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Aldeeran felrobbantását nem igazán kellett indokolnia.Mondhatta hogy átvették a hatalmat ott a lázadók.

Ez kb olyan lett volna, mintha a II. Világháború elején atombombát dobtak volna egész Franciaországra, mondván, hogy a németek átvették a hatalmat. Azt hiszem nagyon gyorsan új célpontja lett volna a háborúnak és az egész világ lepaktál a németekkel az USA ellen. Egy egész nép eltörlését nem lehet megmagyarázni, pláne koholt bizonyítékokkal (hiszen a Lázadók soha sehol nem vették át a hatalmat, abban az időszakban csak annyian voltak, hogy egy Holdat "uralhassanak").

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt így konkrétan nem írták le, de azt igen, hogy az Endornál az Uralkodó a Lázadók által épített Halálcsillagot akarta megsemmisíteni, és ekkor pusztult el. Legalábbis, ha jól emlékszem.

Hát ez elég nagy hülyeségnek hangzik. Pláne annak tekintetében, hogy az EU szerint a Lázadók meggátoltak mindennemű birodalmi propaganda terjesztést, ami a II. Halálcsillag pusztulását a saját hasznukra fordította volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ep4 - ben Tarkin elég egyértelműen arra épít hogy a Halálcsillag egy igen publikus eszköz a Birodalom egyben tartására, és ezt demonstrálja az Alderaan -nal. A gonosz Lázadók meg a rendet jogos eszközökel (!) fenntartani szándékozó hős birodalmiakat robbantották fel.

 

Szenátus: már az ep3 idején tele volt Palpi prütylijeivel, azóta volt ideje megszabadulni az egy-két oda nem illő szenátortól (például ott volt az a hercegnő aki diplomáciai védettségével vissza próbálván élni, a Lázadóknak segített....) úfgyhogy szerintem a feloszlatás kb annyit jelentett, hogy nem kellett a szenátoroknak Coruscanton lennie hanem mindegyik kiskirály volt a saját rendszerében/rendszereiben.

 

 

Canon: hmmm le vagyok maradva, mikor nyitották a T-canont? A többi négyről tudtam, de ez.... LOGIKUS :D

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Canon: hmmm le vagyok maradva, mikor nyitották a T-canont? A többi négyről tudtam, de ez.... LOGIKUS :D

Kb akkor, mikor eldöntötték, hogy lesz még néhány sorozat a Star Wars kapcsán. Úgy négy évvel ezelőtt :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt így konkrétan nem írták le, de azt igen, hogy az Endornál az Uralkodó a Lázadók által épített Halálcsillagot akarta megsemmisíteni, és ekkor pusztult el. Legalábbis, ha jól emlékszem.

Ez tényleg benne volt valamelyik könyvben, méghozzá asszem egy múzeumban ahol a Birodalomra emlékeztek. Ha jól tudom Wedge volt az aki ebben a múzeumban járt...talán valamelyik X-szárnyú könyv lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez kb olyan lett volna, mintha a II. Világháború elején atombombát dobtak volna egész Franciaországra, mondván, hogy a németek átvették a hatalmat. Azt hiszem nagyon gyorsan új célpontja lett volna a háborúnak és az egész világ lepaktál a németekkel az USA ellen. Egy egész nép eltörlését nem lehet megmagyarázni, pláne koholt bizonyítékokkal (hiszen a Lázadók soha sehol nem vették át a hatalmat, abban az időszakban csak annyian voltak, hogy egy Holdat "uralhassanak").

 

Beadhatta, hogy valami fegyvert karnak ott összerakni(mondjuk volt szepisekkel), és nem tehetett mást, hoyg megmentse a Galaxis többi bolygóját ezt a lépést meg kellett tennie.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Beadhatta, hogy valami fegyvert karnak ott összerakni(mondjuk volt szepisekkel), és nem tehetett mást, hoyg megmentse a Galaxis többi bolygóját ezt a lépést meg kellett tennie.

És milyen fegyvert talált volna ki, ami igazol egy egész - ráadásul békés - bolygó elpusztítását? Max egy másik Halálcsillag :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.