Ugrás a kommentre

Lázadás a Birodalom ellen


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ha múzeum, akkor az a rész amikor Corran szökik. Harmadik kötet, azt hiszem.

 

Szerintem a Birodalom egyáltalán nem akart semmit kimagyarázni a Halálcsillaggal kapcsolatban. Egy bolygó felrobbantva, úgyhogy remélik, a többi rendszer tanul ebből és még annyira sem fog Lázadó-barát politikát folytatni mint eddig. Ez volt a terv. Nem jött be, más kérdés. Ha megmaradt volna a Halálcsillag és nem robban fel a film végére, alighanem működött volna és senki nem kérdezi, hogy "tessék mondani milyen jogon tetszett szétlőni egy bolygót?" hanem hallgat mindenki és örülnek hogy nem ők voltak a tananyag.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez tényleg benne volt valamelyik könyvben, méghozzá asszem egy múzeumban ahol a Birodalomra emlékeztek. Ha jól tudom Wedge volt az aki ebben a múzeumban járt...talán valamelyik X-szárnyú könyv lehet.

Tényleg abban volt ilyen, de szerintem nem a harmadik, hanem a második kötetben, mert ott voltak úgymond városnézni, mikor beszivárogtak Wedge-ék Coruscantra. Majd visszanézem pontosabban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó lesz az a kókuszgolyó, úgy látom :(

Krytos-csapda 262. oldal. Itt is említik (a múzeumos dolgot), Tycho és Nawarra egyik beszélgetésében. Szóval mindkét könyvben benne van, a kókuszgolyó csak úgy áll, ha az ellentábor is hoz valami finomságot. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg van egyetlen mondatos visszautalás a második könyvben tett múzeum látogatásra :(

No majd meglátom, mit tudok összekalapálni :) De szerintem akkor elég lesz fél kiló kekszből az a kókuszgolyó is :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És milyen fegyvert talált volna ki, ami igazol egy egész - ráadásul békés - bolygó elpusztítását? Max egy másik Halálcsillag :(

 

 

Azt Palpira bizzuk.A lényeg, hogy rengeteg bolygó van a galaxisban, nem oly rég ért véget egy pusztító háború, az emberek hosszú ideig békét akarnak.Beadjuk nekik, hogy az Aldeeran-on rendszerellenes egyedek tanyáznak akik már a lakosságot is megfertőzték eszméikkel.Nem volt más választás a béke érdekében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Drasztikus lenne, és szerintem ezzel csak olajat öntött volna a tűzre. Az Alderaan pusztulása így is a Lázadás megerősödéséhez vezetett, hát még ha Palpatine hazugságokkal is traktálta volna a Szenátust. Mert azért abban a húsz évben már a Palpi hű szenátorok közül is csalódhattak éppen elegen. És egy szenátor veszélyesebb lehet, mint néhány utcai csőcselék. Több embert tud felsorakoztatni (lásd Mon Mothma és Leia Organa, akik mögé felsorakozott az egész Lázadók Szövetsége).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A népet kellett volna valamivel traktálni, nem a Szenátust, mert az már éppen hogy nem is volt :(

Na jó, csak abból indultunk ki frenkie-vel a beszélgetés kezdetén, hogy mivel győzte volna meg Palpatine a Szenátust, hogy ha még létezett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Én úgy gondolom, hogy ha lett volna Szenátus akkor nem kellett volna Palpatinnak győzködnie őket, hisz féltek tőle, épp úgy ahogy a nép is. Így felesleges lett volna bárkinek is magyarázatot adni a tetteit illetőleg.

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Itt válaszolok Donát kérdésére a A Sith program: "Jedi Order 66" topicból.

 

Azért nem minden zsarnoki hatalom rossz. Vannak fejlesztő diktatúrák, melyek azért összpontosítják a hatalmat egy kisebb csoport kezébe, hogy könnyebb legyen erősíteni az "államot". Bár Palpi velejéig gonosz, ki tudja? Nem biztos, hogy rossz irányba vitte a galaxist (noha erősen valószínű). Attól, hogy kitört egy lázadás, még nem biztos, hogy annyira rosszul éltek a galaxis lakók, csak nem volt demokrácia, s az ilyen ellen az emberek már önmagában is hajlamosak összefogni.

Na de a Star Wars egyrészt nem ennyire szürke, szóval ott tuti, hogy a Birodalomban legfeljebb a Palpatine talpnyalók éltek jól, a jók meg sz*rul. Másrészt, szerintem a zsarnokság mindenféle formában rossz, azért zsarnokság. A "jó zsarnokság" csak simán diktatúra, ami már lehet jó vagy rossz.

Másrészt, az ep4 azért elég jó képet ad arról, hogy baromira nem volt jó a Birodalomban. Felrobbantanak békés bolygókat, leöldösnek egy halom jámbor jawát, felgyújtanak farmokat a farmerekkel együtt, eltüntetnek szenátorokat. Ez nekem nem azt sugallja, hogy olyan jó lett volna a Birodalomban, és a Lázadás csak azért tört ki, mert nem volt szavazati joguk az embereknek.

 

Ami Palpatine idegengyűlöletét illeti, színtiszta EU, ami már meg sem állja a helyét. Nagyából azóta nem, hogy Darth Maul megszületett. Aki idegengyűlölő nem fog egy idegent tanítványul fogadni. De az ep1-2-3-alatt a két legbizalmasabb tanácsadója is idegen volt, a titkára is idegen volt. Mondjuk úgy, hogy Palpatine az ep1-2-3 alatt több idegennel bratyizott, mint emberrel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 9 hónappal később...

Én igazság szerint kábé hároméves korom óta Birodalom párti voltam, igaz akkor még csak azért, mert tetszett a Csillagromboló alakja, mert úgy nézett ki, mint egy hatalmas Pizza szelet. De komolyra fordítva a szót, a Birodalom berendezkedése sokkal logikusabb, hatékonyabb és következetesebb volt, mint a régi vagy az új Köztársaságé. Ami pedig a Birodalom bűneit illeti, egyik sem történt volna meg, ha nem lázadnak föl a lázadók. És ráadásul a másik oldalon is voltak meglehetősen durva túlkapások...

Igaz, lehet, hogy sokkal jobb lett volna, ha Palpatine helyett egy rátermett katona irányította volna a Birodalmat, például Thrawn főadmirális.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkoriban szerintem így működtek a dolgok:

egyik bolygón lázadás tört ki - kiküldtek egy-két csillagrombolót és mindenki összesz*rta magát;

egyik bolygón elkezdtek sztrájkolni - kiküldtek egy-két csillagrombolót és mindenki összesz*rta magát;

egyik bolygón megöltek valami fontos embert - kiküldtek egy-két csillagrombolót azok lebombáztak mindent és már nem maradt senki aki összesz*rhatta volna magát.

Nekik nem számított, hogy egy bolygóval több vagy kevesebb, az a lényeg hogy senki se merjen ellenszegülni. A Halálcsillag is ezt az egyetlen célt szolgálta az elrettentést, és valljuk be nem lett volna olyan csillagrendszer amelyik csatlakozik a Lázadáshoz, ha a Birodalomnak ilyen játékszerei járták volna a galaxist.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hinném, hogy olyan nagy terror lett volna, mert ahhoz nagyon nagy hadsereg és besúgóhálózat kellett volna, gyakorlatban nem lehetett volna megvalósítani. Ami pedig a csillagrombolós megoldást illeti, ebben lehet valami, de ha jobban belegondolsz, lehet, hogy ez most kicsit durván fog hangzani, de máshogy nem lehet, egy ekkora területet kormányozni. És még mindig ott van az a tény is, hogy az Új Köztársaságnak is voltak túlkapásai...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hinném, hogy olyan nagy terror lett volna, mert ahhoz nagyon nagy hadsereg és besúgóhálózat kellett volna...

És a Birodalomnak pont volt egy hatalmas (de tényleg bazinagy) hadserege, a besúgóhálózatról meg annyit, hogy vedd alapnak a Rákosi-rendszert és máris meglátod hogy nem is olyan lehetetlen egy ilyet kialkítani

 

gyakorlatban nem lehetett volna megvalósítani.

Még jó hogy egy space-fantasy-ról beszélünk

 

Ami pedig a csillagrombolós megoldást illeti, ebben lehet valami, de ha jobban belegondolsz, lehet, hogy ez most kicsit durván fog hangzani, de máshogy nem lehet, egy ekkora területet kormányozni.

Pedig a Régi Köztársaságnak valahogy mégis sikerült több ezer éven át. Igazából az a titok az, hogy kell egy háború, ahol frissülhet a vér, ahol a korrupt szenátorokat és képviselőket eltüntetik a képből. A háborúk után mindig valahogy előkerül a közös érdek, csakhogy ahogy az idő halad ez egyre jobban háttérbe szorul, és ilyenkor megvetheti a lábát a korrupció. A Birodalom előestéjén az volt a baj, hogy elhitették az emberekkel(itt nem csak a szenátorokra gondolok, pedig ők is bekajálták-látszik hogy régen volt erős kezű vezetőjük, meg is tetszett nekik a dolog) hogy a közös érdek azt kívánja, hogy alakuljon meg a Birodalom. Palpatine zseniálisan játszotta a lapjait

 

És még mindig ott van az a tény is, hogy az Új Köztársaságnak is voltak túlkapásai...

Természetesen egy háborúban mindig vannak túlkapások, csak az a gond hogy a Birodalomnak békeidőben is voltak bőségesen ilyen cselekedetei.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hm, mindenképpen elgondolkodtató az, amit írtál, de ha már szóba hoztad a Rákosi-rendszert, akkor szerintem a Birodalom politikai berendezkedése és a belső világa sokkal jobban hasonlított az újkori felvilágosult abszolutista uralkodók (Nagy Frigyes - Poroszo., Nagy Katalin - Oroszo., XIV. Lajos - Franciao.) rendszereikre, hisz nem volt/nem volt olyan erős politikai irányvonal, mint amilyen a Rákosi-rendszerben a kommunizmus volt, így az embereknek nem kellett mást csinálniuk, mint elfogadni, azt, hogy a Császár a Császár, és máris békén hagyták őket.

Tudom, hogy nem a Rákosi-rendszerrel akartál párhuzamot húzni, a fönti példámmal csak azt akartam szemléltetni, hogy van különbség a diktatúrák között. Én azért ítélem el a lázadókat, mert egy olyan rendszert tettek tönkre, ami keveseknek rossz volt, és a többségnek pedig jó. A rendszerek túlnyomó többsége csak az endori vereség után, mikor látszott, hogy a Birodalom meg fog bukni, azután állt a lázadók mellé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hm, mindenképpen elgondolkodtató az, amit írtál, de ha már szóba hoztad a Rákosi-rendszert, akkor szerintem a Birodalom politikai berendezkedése és a belső világa sokkal jobban hasonlított az újkori felvilágosult abszolutista uralkodók (Nagy Frigyes - Poroszo., Nagy Katalin - Oroszo., XIV. Lajos - Franciao.) rendszereikre, hisz nem volt/nem volt olyan erős politikai irányvonal, mint amilyen a Rákosi-rendszerben a kommunizmus volt, így az embereknek nem kellett mást csinálniuk, mint elfogadni, azt, hogy a Császár a Császár, és máris békén hagyták őket.

Tudom, hogy nem a Rákosi-rendszerrel akartál párhuzamot húzni, a fönti példámmal csak azt akartam szemléltetni, hogy van különbség a diktatúrák között. Én azért ítélem el a lázadókat, mert egy olyan rendszert tettek tönkre, ami keveseknek rossz volt, és a többségnek pedig jó. A rendszerek túlnyomó többsége csak az endori vereség után, mikor látszott, hogy a Birodalom meg fog bukni, azután állt a lázadók mellé.

 

Mondja arra példát hogy a Birodalom a többségnek jó volt. Gondolom nem az Aldeeran 5 milliárd lakosára gondolsz. Mert egy diktatúra mindig is keveseknek jó a többségnek szívás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Birodalom depolitizálta a lakosságot, és egy idő után a rendszer is konverzálódott. Ez óhatatlanul is a túlburjánzó korrupciót és a kiskapuk keresését hozta előtérbe, véleményem szerint.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azért ítélem el a lázadókat, mert egy olyan rendszert tettek tönkre, ami keveseknek rossz volt, és a többségnek pedig jó.

Nem tudom láttad-e a DVD kiadásokat, de annak a végéből egyértelműen az jön le, hogy az EGÉSZ galaxis ünnepel az Uralkodó halálakor.(Ok, nem mutathatták be az összes bolygót, de remélem nem kell magyarázni hogy Lucas mit is akart azzal a jelenetsorral kifejezni)

 

A "többségnek jó" kijelentésedet meg végképp nem értem, akkor most az alderaaniaknak jó volt, hogy tök nyugisan élték az életüket, majd jött Tarkin és BUUUUUUUUUMMMMMMM, csak úgy értelmetlenül... nem bocsi, "tesztelés gyanánt" felrobbantanak egy egész bolygót mind a "mittoménhány" millió lakójával együtt. Akkor a többségnek jó hogy bármikor darabokra robbanhat? :hmm: És Owen bácsi és Beru néni, ők mivel érdemelték ki az élve elégést? Biztos a kevesebbe tartoztak. És ezek az esetek csak "cseppek az óceánban".

Egyáltalán nem értem miért akarsz védeni egy olyan zsarnokságot... akarom mondani katonai diktatúrát, amit a galaxis egyik valaha volt leggonoszabb embere vezetett.

 

A rákosi-rendszer tényleg nem tökéletes hasonlat, de szerintem még így is közelebb áll a Birodalomhoz mint a te abszolutista példáid (mondjuk Nagy Frigyest és XIV. Lajcsit így egymás mellé állítani :roll: ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát a többségnek jó volt alatt azt értettem, hogy a Császár bukása után a Galaxis jelentős rész kiállt a Birodalom mellett. Igen, láttam a hatodik rész végén az ünneplős részeket, de pont azt akartam mondani, hogy csak azok után lett hirtelen mindenki nagy lázadó, hogy a Birodalmiak elbuktak, amikor csúnyán szólva egy új kormányzatnak kellett benyalni.

És rengeteg rendszer hosszú éveken át kitartott a Birodalom mellett, ezért maradt fönt még hosszú ideig.

Ha már szóba hoztátok az Alderaan-t akkor kíváncsi lennék, hogy mit szóltok ahhoz, hogy Kyp Durron az Új Köztársaság nevében több birodalmi rendszert (!) robbant föl a Napzúzóval (K.J.Anderson: Az erő bajnokai, A Jedi Akadémia trilógia befejező része)..... Szerintem ott kicsit többen haltak meg, mint a Halálcsillag első tesztelésekor. És, mint azt már mondtam, ez nem történt volna meg, ha a lázadók nem lázadnak föl. Az Alderaan hírhedten rebellis bolygó volt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a "Birodalom a többség számára jó volt" kijelentés előttem sem világos, de ellene szóló érveket olvashatsz lentebb, így nem ismételnék.

 

Persze, hogy a többség meghúzta magát a lázadásmentes birodalmi évek alatt. Bár a Halálcsillag építésének fő célja ez volt, előtte is a félelem tartotta fent a Birodalom rendjét, ahogy Tarkin ecsetelte.

 

Kyp meg egyáltalán nem az Új Köztársaság nevében semmisítette meg a birodalmi rendszereket, csupán saját, önös érdekei miatt (ráadásul egy több ezer éves Sith Nagyúr befolyása alatt), mivel a Birodalmat okolta élete tönkretételéért (bátyjától való elszakítás, kesseli bánya, stb.). Annyiból hozható összefüggésbe a Köztársasággal, hogy "hivatalosan" a Rend tagja volt sötét oldali cselekedetei alatt is. Han (az Új Köztársaság oszlopos tagja) épp a megfékezéséért indult utána, az életét kockáztatva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.