Ugrás a kommentre

Lázadás a Birodalom ellen


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nem hinném, hogy olyan nagy terror lett volna, mert ahhoz nagyon nagy hadsereg és besúgóhálózat kellett volna, gyakorlatban nem lehetett volna megvalósítani. Ami pedig a csillagrombolós megoldást illeti, ebben lehet valami, de ha jobban belegondolsz, lehet, hogy ez most kicsit durván fog hangzani, de máshogy nem lehet, egy ekkora területet kormányozni. És még mindig ott van az a tény is, hogy az Új Köztársaságnak is voltak túlkapásai...

Épp, hogy volt óriási hadsereg, sőt az EP3 után Palpatine sokkal több klónkatonát gyártatott le, mint korábban, hogy megnövelhesse a Birodalom elnyomó gépezetét. Besúgóhálózat, kémhálózat egyébként a a Köztársaságnak is kellett lennie, ezt a Klónok Háborúja idején is használták, amit a Birodalom megörökölhetett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát a többségnek jó volt alatt azt értettem, hogy a Császár bukása után a Galaxis jelentős rész kiállt a Birodalom mellett. Igen, láttam a hatodik rész végén az ünneplős részeket, de pont azt akartam mondani, hogy csak azok után lett hirtelen mindenki nagy lázadó, hogy a Birodalmiak elbuktak, amikor csúnyán szólva egy új kormányzatnak kellett benyalni.

Mert aztán a bolygókon a lakosság csak azért ünnepelt, mert imádott rendszerüket megbuktatták, és azt gondolták, hogyha a lázadókkal együtt ünnepelnek, akkor biztos jobb sorsuk lesz az új rezsim alatt, és még véletlenül sem azért, mert véget ért egy zsarnokság, ahol több mint 20 évig folytonos rettegésben éltek azzal a tudattal, hogy bármikor jöhet értük egy nagy fekete autó egy csillagromboló és szabadon (utasításra) szétbombázhat mindent amit csak tud. Szerintem is logikus.

 

És rengeteg rendszer hosszú éveken át kitartott a Birodalom mellett, ezért maradt fönt még hosszú ideig.

Ha már szóba hoztátok az Alderaan-t akkor kíváncsi lennék, hogy mit szóltok ahhoz, hogy Kyp Durron az Új Köztársaság nevében több birodalmi rendszert (!) robbant föl a Napzúzóval (K.J.Anderson: Az erő bajnokai, A Jedi Akadémia trilógia befejező része)..... Szerintem ott kicsit többen haltak meg, mint a Halálcsillag első tesztelésekor.

Ehhez nem tudok hozzászólni érdemben mivel az EU ezen része teljesen hidegen hagy, de ahogy látom Sky már megtette helyettem

 

És, mint azt már mondtam, ez nem történt volna meg, ha a lázadók nem lázadnak föl. Az Alderaan hírhedten rebellis bolygó volt...

Tehát ha nem lázadnak föl, nem épül meg a Halálcsillag. Javíts ki ha tévedek, de szerintem már jóval a Lázadás előtt megkezdődtek az építkezési folyamatok. A Halálcsillag nem válasz volt a Lázadásra, hanem a Lázadás volt a válasz a Halálcsillagra (meg sokminden másra is).

Az Alderaan rebelisségéről meg annyit, hogy szeretném Leia hercegnő szavait idézni "Az Alderaan békés bolygó. Nincs felfegyverezve". Lehet hogy néha fellázadozgattak, de mivel egyáltalán nincs haderejük, nem érdemelték meg a sorsukat. Az Alderaan semmit sem tett azért, hogy azt a bazinagy lézernyalábot kiérdemelje, mert ha egy huttok uralta bolygót robbantanak fel szórakozásból, még mindig húzom a számat, de azt mondom legyen... talán ők érdemelnék ki leginkább, de nem, Tarkinnak egy ártatlan bolygót kellett hogy válasszon az állomás erejének demonstrálására. Énnél világosabban nem is kürtölhette volna szét ezt az üzenetet: "Figyusztok galaxis lakói. Tudom próbáljátok meghúzni magatokat, de van itt pár haverotok akik Lázadásnak hívják magukat. Namármost az a szitu, hogy amíg nem kapjuk el őket mindannyian célpontok vagytok a szemünkben, szóval amíg nem kapunk egy infót arról, mire is lődözzünk pontosan, addig mindannyiotokra lődözni fogunk. Bocsi de ez van, sz*r az élet."

 

Szerk.:

...hisz nem volt/nem volt olyan erős politikai irányvonal, mint amilyen a Rákosi-rendszerben a kommunizmus volt, így az embereknek nem kellett mást csinálniuk, mint elfogadni, azt, hogy a Császár a Császár...

Te miről beszélsz? Az ep4-ben hangzott el, hogy az Uralkodó épp akkor oszlatta fel a Birodalmi Szenátust. Mi ez ha nem totális rendszerváltás (tudod, demokráciából diktatúrába)?

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem olvastam sehol sem a szabályzatban, hogy a SW-vel kapcsolatos nézeteinkbe tilos bevinni az EU-t, ezért nem értem, hogy egyeseket miért kell ezért leteremteni.

Még a Sith-ek bosszúja premierje környékén, illetve utána jó pár évig foglalkoztatott az, hogyan jutottak el a Galaxis lakói a Lázadáshoz a Biridalom ellen. Akkoriban még nem neteztem, így fogalmam sem volt, hogy az EU mit állít ezzel kapcsolatban. Aztán évekkel később elolvastam a Sötét Nagyurat, még később olvastam egy két dolgot, hogy mit mond az EU bizonyos dolgokról a Birodalom hajnalával kapcsolatban és örömmel konstatáltam, hogy az EU állításai és az én elképzelésem szinte teljesen szinkronban vannak. Akkor most az elgondolásaim, melyeket 7 éve EU-tól függetlenül vallottam is marhaságok csak azért, mert véletlenül egyezik az EU-val?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De, ha nem filmes érvek elllen érvelünk, hanem egy olyan elgondolást fejtünk ki, ami nincs benne a filmekben, hanem a saját fantáziánkra van bízva, és ha ezt az EU-tól függetlenül is így gondoljuk, akkor azt miért ne lehetne felhozni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De, ha nem filmes érvek elllen érvelünk, hanem egy olyan elgondolást fejtünk ki, ami nincs benne a filmekben, hanem a saját fantáziánkra van bízva, és ha ezt az EU-tól függetlenül is így gondoljuk, akkor azt miért ne lehetne felhozni?

Itt Donát szerintem a Napzúzóra gondolt, és mint érv ez gyengébbnek számít mint a Halálcsillag

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

EU-s érveket felhozni a filmek világába, olyan, mintha a sebészek nyílt fórumán a sebvarrás vs. sebfoltozás vitában valaki a gyógyító bűbájjal és a wuduzással hozakodna elő. Nem tilos, csak értelmetlen, érdemben nem oszt nem szoroz, mivel a filmek világában vizsgáljuk a kérdést, nem pedig az elrugaszkodottsággal teli kibővített univerzumban. Arra ott van az EU-s topik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Igazatok van, Kyp Durron tényleg nem szerepelt egyik filmben sem, de a filmekből az sem derül ki, hogy milyen az Új Köztársaság berendezkedése és hogy hogyan folytatta a harcot a Birodalom ellen amikor már ők voltak az erősebbek. (Azért még zárójelben megjegyezném, hogy az Új Köztársaságban is a lázadó vezetők voltak hatalmon, ők alkották a kormányt, bár igaz náluk már volt szenátus.)

 

Most hülyének fogtok nézni, de mi az a EU? Gondolom, nem az Európai Unióról van szó...:D

 

De egyébként miért lenne gyengébb érv a Napzúzó, mint a Halálcsillag? A Napzúzó gyorsabb, kisebb, sebezhetetlenebb és pusztítóbb volt a Halálcsillagnál....

 

Lehet, hogy az Alderaan nem volt felfegyverkezve, de mint Bail Organa, mint Leia tevékenyen kivették a részüket a Birodalom ellen harcból, igaz, csak az utóbbi használt fegyvert.

 

A diktatúráról meg csak megint az tudom mondani, hogy a történelmünk legnagyobb részében a népek nem demokráciában éltek. És valamiért működött. Azzal, hogy a Birodalomnak nem volt konkrét politikai irányvonala, újfent arra akartam rámutatni, hogy a Birodalmat nem a huszadik század diktatúráival kell összehasonlítani. Tehát, igen a rendszer megváltozott, mert nem demokrácia volt (bár szerintem addig sem volt az, hisz szinte minden második bolygón királyság volt), de maga a politikája nem sokat változott, talán egy kicsit keményebben léptek fel az ellenzék ellen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazatok van, Kyp Durron tényleg nem szerepelt egyik filmben sem, de a filmekből az sem derül ki, hogy milyen az Új Köztársaság berendezkedése és hogy hogyan folytatta a harcot a Birodalom ellen amikor már ők voltak az erősebbek. (Azért még zárójelben megjegyezném, hogy az Új Köztársaságban is a lázadó vezetők voltak hatalmon, ők alkották a kormányt, bár igaz náluk már volt szenátus.)

Hogy őszinte legyek veled engem teljesen hidegen hagy az Új Köztársaság és a folyton folyvást feléledő Birodalom. Az a korszak számomra teljesen követhetetlen, ezért nem is tanulmányoztam alaposabban, de mivel most mi egy filmes topicban beszélgetünk, szerintem nem kell tovább menni a RotJ-on túl.

De egyébként miért lenne gyengébb érv a Napzúzó, mint a Halálcsillag? A Napzúzó gyorsabb, kisebb, sebezhetetlenebb és pusztítóbb volt a Halálcsillagnál....

Nem érted. Itt nem a teljesítményről beszélünk. Az hogy a Halálcsillag elpusztította az Alderaant az mindenkinek egyértelmű, ezért lehet érvelni vele. Az hogy egyáltalán létezett egy Napzúzó (vagy említhetném akár a Csillagkohót is) sokaknak egyáltalán nem egyértelmű - én pl nem is hallottam róla - ezért egy filmes topicban nem túl szerencsés a Napzúzóval érvelni, pláne nem a Halálcsillaggal összehasonlítva. (Arról nem is beszélve hogy a hivatalos besorolásalapján is alacsonyabb kanonú.)

Lehet, hogy az Alderaan nem volt felfegyverkezve, de mint Bail Organa, mint Leia tevékenyen kivették a részüket a Birodalom ellen harcból, igaz, csak az utóbbi használt fegyvert.

Bail Organa csak demokratikus eszközökkel harcolt a Birodalom tevékenységei ellen, ami teljesen legális. Leia Organa ugyan már törvénytelen eszközökkel is fellépett a Birodalom ellen, de nem hinném hogy a tetteiért a megfelelő büntetés 5 milliárd ártatlan ember kivégzése

A diktatúráról meg csak megint az tudom mondani, hogy a történelmünk legnagyobb részében a népek nem demokráciában éltek. És valamiért működött.

Igen, egy pontig... azután a fejlettebb országokban mindenhol kitört valami forradalom, ami megdöntötte (vagy legalábbis meg próbálta megdönteni) a rendszert, és ha jól veszem észre ma a fejlettebb országokban szinte mindenhol demokrácia működik (igen, még a királyságokban is), és lehet hogy szerinted ez véletlen, én viszont ezt erősen kétlem.

Azzal, hogy a Birodalomnak nem volt konkrét politikai irányvonala, újfent arra akartam rámutatni, hogy a Birodalmat nem a huszadik század diktatúráival kell összehasonlítani. Tehát, igen a rendszer megváltozott, mert nem demokrácia volt (bár szerintem addig sem volt az, hisz szinte minden második bolygón királyság volt), de maga a politikája nem sokat változott, talán egy kicsit keményebben léptek fel az ellenzék ellen.

Most lehet hogy ez megrázó lesz, de a királyság és a demokrácia nem zárja ki egymást (tudod, Spanyolország, Egyesült Királyság, Svédország).

Az meg hogy a Köztársaság nem demokráciára építkezett, nem tudom honnan veszed. Szerinted a Szenátus csak viccnek volt ott ? Nem, ők voltak a fő törvényhozó hatalom (a Birodalomban ezzel szemben ez az Uralkodó volt), demokratikus alapon működtek a dolgok, és az már megint csak egy más kérdéskör hogy ez a rendszer a végére már nem kicsit döcögött. Az meg hogy nem sokat változott... hát jah... végülis a Birodalom előtt többnyire a szenátorok szavazták meg mi legyen és hogy (remélem nem kell külön ecsetelnem az előnyeit és a hátrányait), a kancellár csak bólinthatott vagy visszaküldhette újragondolásra. Ezzel szemben a Birodalomban az volt, amit az Uralkodó akart, a Birodalmi Szenátus csak bólogathatott vagy hőböröghetett magában. A Birodalomban nem törődtek a néppel, az egész rendszer azt szolgálta hogy a sithek kezében legyen a hatalom.

 

Egyébként csak megsúgom hogy a SW-ot (főleg az eredeti trilógiát) egy hajszál választja el a tündérmesétől. Ez hogy te itt a Birodalmat véded szinte olyan mintha a Jancsi és Juliskában a Vasorrú bábát védenéd. Az ep 4 5 6 a jó és gonosz harcáról szól, az 1 2 3 már egy kicsit árnyaltabb, és ezért ha mondjuk a Konföderációt védenéd nem is lennék ennyire ellened, de itt szélmalomharcot vívsz

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként csak megsúgom hogy a SW-ot (főleg az eredeti trilógiát) egy hajszál választja el a tündérmesétől. Ez hogy te itt a Birodalmat véded szinte olyan mintha a Jancsi és Juliskában a Vasorrú bábát védenéd. Az ep 4 5 6 a jó és gonosz harcáról szól, az 1 2 3 már egy kicsit árnyaltabb, és ezért ha mondjuk a Konföderációt védenéd nem is lennék ennyire ellened, de itt szélmalomharcot vívsz

:lol: Ez tetszett. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként csak megsúgom hogy a SW-ot (főleg az eredeti trilógiát) egy hajszál választja el a tündérmesétől. Ez hogy te itt a Birodalmat véded szinte olyan mintha a Jancsi és Juliskában a Vasorrú bábát védenéd. Az ep 4 5 6 a jó és gonosz harcáról szól, az 1 2 3 már egy kicsit árnyaltabb, és ezért ha mondjuk a Konföderációt védenéd nem is lennék ennyire ellened, de itt szélmalomharcot vívsz

Több itt a Birodalom szimpatizáns, mint sem el tudnád képzelni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nabo, hol vannak meghatározva a kancellár jogosítványai? Természetesen a Palpatine előtti kormányfői tisztségre gondolok. Csak kíváncsi vagyok, ezt melyik kiadvány részletezi, mármint, hogy kétszer küldhet vissza törvényt stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nabo, hol vannak meghatározva a kancellár jogosítványai? Természetesen a Palpatine előtti kormányfői tisztségre gondolok. Csak kíváncsi vagyok, ezt melyik kiadvány részletezi, mármint, hogy kétszer küldhet vissza törvényt stb.

Hát be kell vallanom hogy nem tudok róla hogy létezne olyan mű ami pontosan leírja a kancellár jogkörét. Én (mint Lucas is) a valóvilágot vettem alapul amikor részleteztem, de az tény hogy a ruusani reform után a kancellári jogkör meggyengült, és én ezalatt azt feltételezem, hogy valamennyire erre a szintre esett vissza.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy igazad van, de véleményem szerint a főkancellári funkcióé korántsem ceremoniális szerep, vétójoga biztos volt egyes kérdésekben.

Mikor Palpatine megkapta a különleges jogosítványokat, akkor a Ruusan előtti állapothoz tértek vissza.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel nem vagyok otthon annyira a témában a wookieról idézek:

"The office was largely powerless in the last years of the Republic, especially after the Ruusan Reformations""Ez a hivatal erősen erőtlen volt a Köztársaság utolsó éveiben, főleg a Ruusani Reform után"

Annyi biztos hogy összehívhatott rendkívüli üléseket és voltak bizonyos előjogai, amiket a kisebb ügyekben kihasználhatott, de a végső döntés nem az ő kezében volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez látszik a Geonosis-i csata topicban is. :D

Javíts ki ha tévedek, de nem emlékszem rá, hogy a Birodalmat valaki elkezdte volna pozitívan feltüntetni a közelmúltban abban a topcban

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Az ep 4 5 6 a jó és gonosz harcáról szól, az 1 2 3 már egy kicsit árnyaltabb, és ezért ha mondjuk a Konföderációt védenéd nem is lennék ennyire ellened, de itt szélmalomharcot vívsz"

 

Hogy mi a jó és mi a rossz, az nézőpont kérdése. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy mi a jó és mi a rossz, az nézőpont kérdése. :D

Ebben igazad van, de én azért megmaradtam a hagyományos álláspontnál, miszerint egy olyan zsarnokság, ahol a félelem tartja össze a rendszert az rossz, és egy mozgalom, ami megpróbálja visszaállítani a demokráciát az jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Hm... Ma - miután csevegtem egy sort pár ortodox ep4-5-6 drukkerrel ama témában, hogy melyik trilógia a jobb... nosztalgia, hehe :D - megnéztem az ep4-et. És azt kell mondjam, hogy nagyon félreismert egy banda ez a Lázadók Szövetsége. Azt propagálják, hogy ők jobbak, mint a Birodalom, aztán fárszkarikát. Nézzétek meg az ep4 végét. Amíg a Falcon oda nem ér, a Yavini bázison se egy idegen lény, se egy nő, se egy fekete bőrű vagy más rasszú ember. Csak fehér férfiak mindenütt. És később sem nyüzsögnek. Van Leia, Mon Mothma (akit végig rejtegetnek), meg a csaj a vezérlőben a Hoth bázison, illetve valahol látni X-Wing pilótanőt az endori csata előtti eligazításon. Idegenből meg ugye Chewie van sokáig magában. Persze később bevették a mon calokat, mert valószínűleg rájöttek, hogy a corelliai korvettek és a transzportok, meg az egy szem Nebulon B-jük pöppet kevés lesz a Birodalmi Csillagrombolókkal szemben, a mon caloknak meg voltak nagy hadihajóik. De mást nem... Na jó, Nin Nunbot, biztos tudott valamit.

Fekete bőrűből meg van kettő. A báró, így valószínűleg vagyonos Lando, naná, hogy beveszik, kellett a pénze. Meg egy fekete pilóta, jól fel is robban.

Eh... nagyon diszkriminatív, fajgyűlölő szervezet ez a Lázadók Szövetsége. Az Ewokokat is tuti rabszolgasorba taszították, miután kihasználták szegényeket az önös céljaikra. Sokáig éljen a Birodalom! :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom, az teljesen elképzelhetetlen, hogy a Lázadók valóban csak maroknyian voltak, elenyésző szövetségessel... sokat elmond, hogy Endornál ott volt a komplett flottájuk, köztük a mon calok is. A Szövetség gerincét Bail Organa, Mon Mothma, (és Bel Iblis, ha az EU-t is ide vesszük) képezte, és érdekes módon mindhármójuk hazáján az emberi faj a domináns (Alderaan, Chandrila, Corellia), így nem túl meglepő az emberi dominancia, miután ezen ellenállások duzzadtak végül az általunk ismert Szövetséggé. Egyébként a bothanok sem emberek (más kérdés, hogy a vásznon nem látjuk őket), mégis tagok, így bukta, hogy azért, mert nem látjuk, nincsenek is. Egy női katona ritkasága pedig nem tudom, miért meglepő, a Földön sem bővelkednek nőstény Rambo-kban a hadseregek, de lehet, hogy tévesek az ismereteim...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na most, egyrészt, csak poénnak szántam, de ha már komolyra fordítottad a szót. Miért csak a fehér bőrű férfiak lázonganak? Miért nem lázonganak az idegenek, akik elvileg jobban el vannak nyomva, mint a fehér bőrű férfiak? Ők kocsmáznak vagy Jabbánál orgiáznak? :) Mert az ep4-5-6-ban általában ez a két szerep jutott az idegen fajoknak, persze azzal a kitétellel, hogy okkal vagy ok nélkül megpróbálják kinyírni a főszereplőket.

A valódi hadseregekben azért lényegesen nagyobb a nők aránya, nem 1000 az 1-hez. A Jedik is maroknyian voltak, mégis, rengeteg női tagjuk volt, és többségében idegenek alkották. Bár érdekelne, mennyi is szám szerint az a maroknyi, hogy abba nem férnek bele az idegenek vagy a nők, vagy a fekete bőrűek, vagy az ázsiaiak? Három másik faj képviseltette magát a nagy fináléban a Lázadásban, illetve öt, ha Han csapatának Houdini idegenjét is vesszük, meg az ewokokat. Ez zavaróan kevés az ep1-2-3 után, amelyben az idegenek enyhén szólva sem a kocsmákat járva ütötték el az időt. Szóval ez így nem teljesen kerek, még mindig.

Itt nem emberi dominanciáról van szó, itt arról van szó, hogy az ep6-ig a Szövetség csak emberekből állt. Ez egyeduralom!

 

Mennyibe került volna Lucasnak egy rodi, devaroni, bith vagy aqualish maszkokat húzni néhány statisztára, főleg a Mos Eisley-jelenet után, ahol minden sarokra jut egy Greedo.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A poénos megközelítés ellenére valóban érvényes a kérdés, miszerint miért tettek magasról az egyéb fajok széleskörűbb szerepeltetésére a Lázadásban. Ha a calamarik nincsenek, Endornál kilövik alóluk a fedélzetet, de még a mentőkabint is. A diszkrimináció meg méginkább durvább kérdés lenne egy olyan szövetségben, ahol a Mindenki szabadságáért küzdenek. Mindenesetre a két négerből egyet tényleg életben tartanak. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Örülök a Rebels érkezésének, de azért sajnálnám, ha a Force Unleashed sztorija elveszne általa. Valahogy nem hiszem, hogy a Lázadók Szövetségének megalakulása azt az utat járná be, mint amit a játék prezentál. :(

(Ma vettem meg, éppen csorog le a Steamről. :D)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.