Ugrás a kommentre

1x01 - Ambush


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Eleinte kicsit furcsa volt, hogy Yoda a klónokban lévő Erőről beszél hisz az order 66-nál épp az volt a lényeg, hogy a Jedik nem érezték a klónok pálfordulását. Vagyis csak Yoda érezte meg! Ebben az értelemben is gyönyörű a barlangos jelenet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azon feküdtem, amikor megkérdezte a roham droid, hogy Yoda hogy néz ki. :)

Nálam meg ez volt a mélypont. Hogy hogy nem tudják, hogy néz ki Yoda mester? Őt nem tudni? Eh, micsoda idióta bagázs ez a szepi hadsereg :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt. Ventress szemében Yoda csak egy Jedi. Nem hiszem, hogy hatalmas nimbusza lenne a sithek köreiben. Ventress pedig pont azt csinálta amit Grievous. Nagyokat mondott, de ha gázos a helyzet, akkor menekül mint egy gyáva nyúl.

Yoda elég híres Jedi lovag ahhoz, hogy egy mezei Sötét Jedi is ismerje. Azért nehogy már, ne tudja Ventress, ki a Jedi Tanács feje, a Sith legnagyobb ellenségének egyik vezére. Ez éppen elég ok ahhoz, hogy Ventress ép ésszel ne akarjon kiállni vele... ámbátor Dookunak is nekiesett, szóval hibbantsága nem újkeletű (arról nem beszélve, hogy elpáholta már egyszer-kétszer eddigre Obi-Wan is). Grievous meg legalább meg tudott ölni pár Jedit önerőből is, köztük a Tanács hajdani két tagját, Adi Galliát és Pablo Jill-t. Ventress számlájára ezzel szemben többnyire padawanok és olyan Jedik írhatók, akik életükben alig-alig nyúltak a fénykardjaikhoz (és egy ilyet ezek közül - akinél Kenobi abban sem volt biztos, hogy volt egyáltalán kardja - is csak hátulról mert leszúrni).

 

Eleinte kicsit furcsa volt, hogy Yoda a klónokban lévő Erőről beszél hisz az order 66-nál épp az volt a lényeg, hogy a Jedik nem érezték a klónok pálfordulását.

Yoda az ep5-ben is mondta, hogy minden élőben, mindenhol ott van az Erő. Szóval kellett lennie a klónokban is. De náluk nem volt mit megérezni, legalábbis árulást nem, mivel ők nem árultak el senkit. Parancsot kaptak a legfőbb katonai parancsnoktól, és "programjuk" szerint végrehajtották azt, mindenféle érzelem nélkül. Maximum a veszélyt kellett volna érzékelniük, de egy csatatéren abból lehet éppen elég, hogy későn reagáljanak egy olyanra, ami nem várt irányból jön. Viszont Ki-Adi még ezt is megérezte, és Secura is, csak neki már annyi ideje sem maradt, mint Mundinak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem egy mezei droidnak nem kell ismerni a Jedi lovagok kinézetét. :)

Yoda mester nem egy mezei Jedi lovag :D Ha már a Köztársaság, közvetve meg a Jedik ellen harcolnak, illene beléjük programozni a vezetők ismertetőit legalább. Náluk ez nem tanulás kérdése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

... illene beléjük programozni a vezetők ismertetőit legalább. Náluk ez nem tanulás kérdése.

Látod, hogy még célozni se programozzák be őket rendesen. Ezek után még várod, hogy Yodát beléjük programozzák?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt. Ki mondta, hogy nem ismerte Ventress? Én úgy értettem, hogy a csaj alapból lenézi a Jediket, senkit nem tisztel közölük. Ugye nem vártad el, hogy majd leborul Yoda előtt? :) Tökéletes volt ahogy kicsit verte a nyálát, aztán meg gyorsan elmenekült.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yoda mester nem egy mezei Jedi lovag :D Ha már a Köztársaság, közvetve meg a Jedik ellen harcolnak, illene beléjük programozni a vezetők ismertetőit legalább. Náluk ez nem tanulás kérdése.

Ez igaz, de nekem tetszett ahogy azonosították Yodát. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt. Ki mondta, hogy nem ismerte Ventress? Én úgy értettem, hogy a csaj alapból lenézi a Jediket, senkit nem tisztel közölük. Ugye nem vártad el, hogy majd leborul Yoda előtt? :) Tökéletes volt ahogy kicsit verte a nyálát, aztán meg gyorsan elmenekült.

De én sem azt mondom, hogy tisztelje, csak, hogy legyen annyi esze, hogy nem áll le vele harcolni. Meg se próbálja. Yoda jön, ő meg olaj. Ennyi esze lehetett volna, hogy fel se merüljön benne az a halva született gondolat, hogy lenne valami halvány sansza is szembeszállni vele. Nem tisztelnie kell, vagy akármilyen pozitív érzelem, csak "Colttal Tigris tank ellen" elv alapján gondolkodnia, és nem kiállni vele, vagy rátámadni, vagy csak rondán nézni rá, vagy egyáltalán megszólalnia (itt ez utóbbi kettő állt elő). Szó nélkül távoznia kellett volna (vagyis hát, amint megakadt a kardja a király előtt, kardok dobás, bomba robbant, aztán skera).

Mondjuk, az a "nem bukok el" duma különösen vicces a szájából, hiszen azzal kezdődött a TCW, hogy elbukott, de elbukta a CW-t, a Republic képregényeket is. Szóval Asajj ilyen örök optimista és roppant magabiztos ("Én Sith vagyok.").

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sith egyik ismérve az arrogancia, igy szerintem ez belefér. Ha hideg fejjel átgondolja a szituációt nyilván kereket old, de Assaj nem csinál ilyesmit. Mentségére szoljon: amint nyilvánvalóvá válik a szintkülönbség (ami azért bizonyára meglepi: harcolt már ő más nagy-hirnevü jedikkel is, de eddig mindengyiknek méltó ellenfele volt) már pucol is elfelé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van ahogy Bomarr mondja. Yodával valószínűleg most találkozott először és amint rájött mi is a pálya, azonnal lelépett. Ventress Dooku tanítványa, aki pedig eléggé lenézi egykori mesterét az epizód elején amikor azt mondja róla, hogy nem olyan erős mint a híréből következtetni lehetne rá. Ventressnek amúgy tényleg nincs sok győzelme, de ez az önbizalmán nem látszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, az arrogancia ismérvük, de Asajj mintha azt képzelné magáról, mintha ő lenne az Ultimate Dark Side Warrior, holott a legtöbbszőr hatalmasat puffan (nem is tudom, Dooku miért nem vágta még ki, vannak ezerszer jobb Sötét ügynökei). Meg az az elvakultság, ami még körüllengi, ahogy állandóan szajkózza a hamis Jedik hamis hitének hamisságát. Persze, illik a karakteréhez, nem is rovom fel, csak éppen poén ez a fajta arrogancia olyasvalakitől, akinek nincs mire.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha tényleg figyelembe vesszük a Republic képregényeket is akkor azért Assaj nem feltétlenül az az örök vesztes tipus (legalábbis semmivel nem nagyobb, mint maga Dooku vagy bármely másik Szeparatista).

Már az első bemutatkozása is az volt a képregényekben, hogy lefejezett egy jedi mestert (Glaivet), majd a tanitványának (Zule Xissnek) levágta a kezét. De később se volt minden siker nélküli a ténykedése: az egyik rajtaütése során pl. megölte Mira jedi mestert több másik jedi szeme láttára (köztük volt Anakin is) akik aztán nem tudtak mit kezdeni vele.

Ráadásul a Mauk bolygón Assajt, mint a halál istennőjét imádják. Ha korábban nem is volt nagy az egoja, akkor ez felpumpálta. Plusz ő ejtette Anakin szemén azt a bizonyos sebhelyet (igaz utána meg is kapta a magáét). Ha nem is ő az Ultimate Dark Side Warrior, azért vannak pillanatai... reméljük a sorozatban is lesznek :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mikor Mirát ölte meg, akkor Windu volt ott, nem?

Amúgy szerintem is lesz jópár jó pillanata. Mikor majd kiszabadítja Gunray-t, azelőtt megmérkőzik Luminara-val is. Luminara egyik kedvenc Jedi-om, szóval nagy dolgokat várok majd tőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mikor Mirát ölte meg, akkor Windu volt ott, nem?

Amúgy szerintem is lesz jópár jó pillanata. Mikor majd kiszabadítja Gunray-t, azelőtt megmérkőzik Luminara-val is. Luminara egyik kedvenc Jedi-om, szóval nagy dolgokat várok majd tőle.

Windu csak a közelben volt. Amikor látta mi történik és ment segiteni, Assaj gyorsan elpucolt... ugy látszik akkor még félősebb volt :) (bár négy jedi köztük Anakin és Windu már van akkora erőfölény, hogy nincs azaz arrogancia ami ott tartja szegényt) De ez itt OFF

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre eljutottam odáig, hogy klónháborúzzak. :)

Először persze újra megnéztem a filmet, aztán következett a sorozat első része. Méltó folytatása a filmnek! :D

Már az elején az űrbéli jelenet megadja az alaphangulatot. Jól eltalálták a mozgásokat, a köztársasági cirkáló épp csak annyit manőverez, ami feltétlenül szükséges. Semmi olyan, amit ne lehetne elvárni tőle. Yoda beszólása, és a droidok párbeszédei pedig a humor biztosítékai a folytatást illetően.

Ventress nagyon magabiztos. Úgy gondolja, a droidjaikat nem lehet legyőzni, legalábbis ekkora túlerőt semmiképp. Vakon hisz a létszám erejében, a taktika fontosságát nem ismeri fel. (Bár ez máshol is előfordult már a Szepikkel... :D )

A droidok poénjai jók, bár az a fának rohanós azért túl erős. Azért ennyire nem kellene önálló személyiségűeknek lenniük.

Yoda tanítása a barlangban tényleg Dagobah-s érzést kelt. Először meglepődtem mit is akarnak kihozni belőle, de aztán a droidok érkezése megakadályozta, hogy megtudjuk. Kíváncsi vagyok, mit akarhatott tanítani a kis öreg? Remélem egyszer még visszatérnek a témára.

Yoda nagyjelenete észbontó! :D "Ledarálja őket..." :D Az öreg Jedi mester alapos bemutatót tartott, mennyit is érnek a droidok egy tapasztalt Jedi ellen. Ez a jelenet az egyik csúcs a Star Wars történetében! :D

A végén pedig gyönyörű, ahogy szinte megalázza Ventresst a fölényével. Nem harcol, egyszerűen csak bebizonyítja neki, hogy nagyon messze van attól a szinttől, amivel szembeszállhatna Yodával. És mindezt a legnagyobb nyugalom közepette. Nagyon hatásos! Azt hiszem jó évünk lesz, ha a többi részt is ilyen ötletesen csinálták meg. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Először meglepődtem mit is akarnak kihozni belőle, de aztán a droidok érkezése megakadályozta, hogy megtudjuk. Kíváncsi vagyok, mit akarhatott tanítani a kis öreg?
Szerintem az utána következő jelenetek mutatják meg a tanítás lényegét. Jek pont azt csinálja amit Yoda mondott neki. Az eszét használja. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az utána következő jelenetek mutatják meg a tanítás lényegét. Jek pont azt csinálja amit Yoda mondott neki. Az eszét használja. :)

Lett volna ott több is. Alább én is hiányoltam a tanítás kifejtését, mert érdekelt volna, hogy a klónoknál ezt hogy akarta véghezvinni amikor felszólította őket, hogy ürítsék ki az elméjüket. Erre föl snitt...és megjelentek a droidok. :S

Szerkesztve: - Oldfighter
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az utána következő jelenetek mutatják meg a tanítás lényegét. Jek pont azt csinálja amit Yoda mondott neki. Az eszét használja. :)

Nem arra gondolok, hanem amibe utána kezdett bele. Vagy ott csak a "Szabadítsd meg magad a felesleges gondolatoktól, hogy az elméd szabad legyen, és hatékonyan találja meg a legjobb megoldásokat!" című tanítást szakították félbe a droidok? Szóval ez a rész érdekelne, amit már nem tudott befejezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem arra gondolok, hanem amibe utána kezdett bele. Vagy ott csak a "Szabadítsd meg magad a felesleges gondolatoktól, hogy az elméd szabad legyen, és hatékonyan találja meg a legjobb megoldásokat!" című tanítást szakították félbe a droidok? Szóval ez a rész érdekelne, amit már nem tudott befejezni.

Végül is igaz. Lehetett más is a célja, de ezt már sose tudjuk meg. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem még az lepett meg, hogy Dooku Ventresst küldte tárgyalni, holott ez az ő szakterülete. Talán félt Yodával találkozni?

Végül is ő tárgyalt, csak nem személyesen, hanem közvetítőn keresztül :) Szerintem amúgy igen, félt Yodával találkozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.