Ugrás a kommentre

1x02 - Rising Malevolence


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A "Rising Malevolence" egy fokkal jobban tetszett. Plo Koon pont olyan lett mint vártam, amikor Sinker mondja, hogy "Mi rossz történhetne még?" az egyszerűen hátborzongató, ahogy néz Boostra, pedig csak egy animációs figura... Filoni sokkal jobb munkát készített, mint amennyit vártam tőle. Azért a Pod Hunter dologért sem voltam oda, mert úgyebár a harmadik részből kiderült, hogy vannak a Malevolencenek vadászai, szóval felesleges volt egy ilyet kiküldeni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Plusz érdekes is lett volna, ahogy Plo Koon vadászik rájuk :roll:

Bár én is furcsán néztem a kabinvadászra (meg mások is), hiszen tényleg logikusabb lenne vadászokat küldeni rá, de az SW-ben elég gyakran cserélik be a logikát a hatás kedvéért. Vulture-droidokkal ez a jelenet csak cséphadarás lett volna, elmaradt volna a feszültség. És Koonéknak sem lett volna esélyük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közben az jutott eszembe, hogy valószínűleg azért nem a droid vadászokat küldték ki a mentőkabinok megsemmisítésére, mert az egész akciót sűrű törmelék mezőben kellett végrehajtani. Így már érthető a kabin roppantó alkalmazása. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közben az jutott eszembe, hogy valószínűleg azért nem a droid vadászokat küldték ki a mentőkabinok megsemmisítésére, mert az egész akciót sűrű törmelék mezőben kellett végrehajtani. Így már érthető a kabin roppantó alkalmazása. :)

 

Ez a gondolat már az én agyamon is átfutott jó párszor, oda és vissza is, de mindig arra a következtetésre jutottam, hogy a kabin roppantóval ugyanúgy manőverezni kell a törmelék között, szóval teljesen mindegy... Meg különben is, nem kell annyi vadászt kiküldeni kabinmegsemmisítésre, elég 5-6 darab is. Meg az is érdekes ám, hogy Dooku azt parancsolta, hogy küldjék ki a vadászokat, erre Grievous ki küld egyetlen egy kabinroppantót... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg az is érdekes ám, hogy Dooku azt parancsolta, hogy küldjék ki a vadászokat, erre Grievous ki küld egyetlen egy kabinroppantót... :)

Ebben semmi érdekes nincs, huntert mond, nem fightert. Csak a mi nyelvünkön vadász mindkettő, angolban már nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hűűű...

 

Hááá...

 

Nem semmi, amit ez a Clone Wars nyújt. Hihetetlen hangulatos részek, cool fegyverek, a filmbeni szereplők töménytelen mennyiségben, fordulatok, remek párbeszédek...

 

Szabályosan csorog a nyálam! Amit még hozzátennék, az az a ZENE! Fantasztikus volt ebben a részben. A topic átolvasása hamarosan következik.

 

És még egy. Palpatine! Szépen csűrte csavarta a szálakat ebben a részben. Valamint jó volt látni a moziban debütált szerencsétlen tragacsot újra. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 1 hónappal később...
Jó kis epizód volt ez. A szepik elég cool szuperfegyvert fejleztettek ki. Kicsit emlékeztet a HCS-ra.

Mi a fenét dúdolt a droid? Birodalmi indulót? :)

Valami olyasmit. :) Visszafelé nézed a részeket? Úgy nem az igazi. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
elég jó lett Ahsoka hangja a magyar szinkronban, rosszabbra számítottam

 

Anakin hangja a megszokott, jó hang :hmm:

Ez jó? Nekem nem nagyon tetszett... De legalább Plo Kooné jó volt!

Szerkesztve: - Jinx Lumos Joke
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 9 hónappal később...

A rendezői változatok sorát ezzel a résszel kezdem, értelemszerűen. Több olyan változtatás is van, amit csak az hallhat meg, aki nagyon ismeri a rész(eke)t. Gondolok itt olyan párbeszédbeli toldásokra, amik sokszor csak egy szavasak. Példaként Ahsoka és Anakin beszélgetését említhetem a Mace/Palpatine/Obi-Wan/Yoda holotalálkozóra menet. Ebben a párbeszédben eredetileg Anakiné az utolsó szó mielőtt belépnek az eligazítóba, ám a rendezőiben itt még elhangzik Ahsoka részéről egy "Don't I always?" kérdés is.

 

ami viszont teljesen új jelenet, az Obi-Wan és Yularen párbeszéde a hiperűrben, amiben a Jedi Anakin holléte felől érdeklődik. Yularen kimagyarázza a dolgokat, de Obi megérzi, hogy Anakin megint külön-utakon jár.

 

Érdekes bővítések vannak a pod menekültek vs. droid csatában is. Először is amikor kimennek Plo-Koon és az emberei, akkor rendezőiben Plo még felhívja a klónok figyelmét a kint leselkedő veszélyre, de a katonákat ez csak feltüzeli. Aztán az a droid aki észreveszi a Jedi mestert a pod tetején eddig ezt mondta: "Hééé...". Most viszont ezt kibővítették, ami emígyen hangzik: "Mit keres idekint egy Jedi?" Vagy valami nagyon hasonló. :D

 

Az utolsó apróbb változtatás szerintem elég gyengére sikerült, de erről már írtam korábban. Az epizód legvégén amikor mennek jelenteni, Ahsoka eddig azt mondta, hogy: "right beside you, master" ezzel ellentétben most: "right beside you, sky guy"

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Néhány dolog szöveg szinten hozzá lett igazítva a magyar szinkronhoz (abban is skysrácozik Ahsoka a végén, és a "Hogy került ide egy Jedi?" kérdés is elhangzik). :D A sky guy kiegészítés téyleg rosszabb. A Yularenes rész viszont jó ötletnek tűnik, így Obi-Wan nem egyből Anakint keresi meg, mintha rögtön tudná, hogy elcsászkált, hanem Yularentől értesül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Yularenes rész viszont jó ötletnek tűnik, így Obi-Wan nem egyből Anakint keresi meg, mintha rögtön tudná, hogy elcsászkált, hanem Yularentől értesül.
Igen ez nekem is maradéktalanul tetszett, és dramaturgiai szempontból se utolsó.

 

Majd jönnek a többiek is, bár azokban már nincs ennyi változtatás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 8 hónappal később...

Az epizód megnézése után, több dologra is felkaptam a fejem, amik eddig fel sem tűntek...

Lehetséges, hogy a klónok sisakjaiban oxigénellátó rendszer is van? Máskülönben nem értem, hogy kaptak levegőt a klónok az űrben és miért mondta Plo, mielőtt elhagyták a kabint, hogy vegyék fel a sisakjukat. Egyáltalán nem úgy tűnik, hogy a sisakok légmentesen zártak, szóval ugyanott vagyunk...

A másik hasonló jellegű dolog, a hang terjedése az űrben. Azt már megbeszéltük, hogy a lövések, robbanások, hajtóművek, stb. hangjai csak számunkra, nézők számára hallhatók. Eddig legalábbis ezt hittem. Viszont akkor hogy tudnak kommunikálni egymással a droidok az űrben, mindenféle kommrendszer nélkül? Sőt, hogy beszél Plo a klónokkal?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt már megbeszéltük, hogy a lövések, robbanások, hajtóművek, stb. hangjai csak számunkra, nézők számára hallhatók.
Nem csak számunkra hallhatók, hanem számukra is. :) Ez az sw galaxis sajátja.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehetséges, hogy a klónok sisakjaiban oxigénellátó rendszer is van? Máskülönben nem értem, hogy kaptak levegőt a klónok az űrben és miért mondta Plo, mielőtt elhagyták a kabint, hogy vegyék fel a sisakjukat. Egyáltalán nem úgy tűnik, hogy a sisakok légmentesen zártak, szóval ugyanott vagyunk...

Pedig légmentesen zárt és van oxigén ellátása. A hátukon van az a kis szögletes bütyök, az rejti az oxigénpalackot :yeah: Még az ep4-ben is látható, amint két rohamosztagos a Halálcsillag hangárán kívül strázsál az űrben, vagy ott az ep3, mikor a hajó lövegeinél szaladgálnak.

 

Nem csak számunkra hallhatók, hanem számukra is. :D Ez az sw galaxis sajátja.

Nem csak a Star Wars univerzumé, nagyon sok sci-fié. Talán csak a Firefly és a 2001 Space Odyssey-ben nem hallani a hangokat. Pl. a Star Trekben is sokszor reagálnak űrbeli hangokra a szereplők, de az Alienben is így működik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.