Ugrás a kommentre

1x03 - Shadow of Malevolence


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Azért szerintem van egy kis következetlenség ebben a mesteri cím használatban. Az Ep3-ban Anakin épp azon háborodik fel, hogy: "This is outrageous, it?s unfair?How can you be on the COUNCIL and not be a Master?" Vagyis hiányolja a mesteri rangot... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eszembe jutott erre egy hülye példa. Az angolszász hadseregekben, sok rang hasonló, és mivel baromi hosszúak, rövidíteni szokták. Pl.: a brigadier general (dandártábornok) a legkisebb tábornoki rang, míg a general (vezérezredes) a legmagasabb. Mégis, a brigadier general-t is simán legeneralozzák, pedig olyan távol áll attól a rangtól, mint Makó Jeruzsálemtől. Szóval valahogy talán így van a Jediknél, csak ők értelem szerűen nem rövidítés céljából mesterezik a szimpla lovagokat, hanem teszem azt, tisztelet miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(Off: Zoli, a lovardából írok :) )

OFF

Ó, a régi szép idők... :)

Orki: ne irigyeld, ezek vasparipák, és legfejlebb az interneten száguldoznak. :D

ON

 

Egy pillanatra még visszatérnék a repülő bálnákhoz: arról a bizonyos képről nekem valahogy Az elsüllyedt világok mesesorozat ugrott be. Itt szerintem többen emlékeznek még rá...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben a részben fokozottan feltűnt, hogy Anakint mesternek szólítja immár Plo-Koon is. Nem úgy volt, hogy Anakin nem kapja meg a mesteri rangot? :)

Minden kiképzett Jedit mesternek szólítanak, és így szólítják meg egymást is. (Legalábbis a "hivatalosabb" formulák esetében, amikor nem simán a nevén szólítják a másikat.) De ez csak megszólítási formula, amolyan tiszteletadás a másiknak. Obi-Want az Ep2-től folyamatosan mesternek szólítják, és igaz, hogy tévedésből, de még Anakinnak is összejött egy "Master Jedi" megszólítás Sio Bibble részéről. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy pillanatra még visszatérnék a repülő bálnákhoz: arról a bizonyos képről nekem valahogy Az elsüllyedt világok mesesorozat ugrott be. Itt szerintem többen emlékeznek még rá...

Igen, arra én is emlékszek, de ott volt még a Titan A.E., melyben szintén hasonló lények voltak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez a mesterezés a galaktikus köznéptől ered. A hétköznapi polgárnak minden jedi vagy padawan vagy mester. A jedik meg az idők folyamán átvették ezt a köznyelvi megszólítást és/vagy tiszteletből is mesterezik egymást. Ezen túl meg van a renden belül címként használt "mester", amit ki kell érdemelnie a lovagoknak.

Az epizód:

Nagyon jó volt. Nem ismétlem az általatok írt hangulati elmeket, utalásokat, poénokat. Jó volt és kész. Mondjuk az fura, hogy egy ekkora és ilyen fontos űrállomás teljesen védtelenül áll. Ennyi klón azért megérdemelt volna egy két Venatort őrzésnek. Obi-Wan miért csak 3 hajót vitt az ütközetre, mikor Anakinék indulásakor legalább hat volt a flottában? Grievous elintézte az utolsó mentőhajó konvojt az állomás mellett? Mert amikor Obi-Wanék kiléptek a hipertérből akkor már se a hajók, se a roncsok nem voltak sehol? Baki? Akik bennmaradtak a sugárban azok elvileg túlélhették, hisz a fegyver csak a hajókat tette használhatatlanná. Utána már nem hiszem, hogy foglalkoztak volna velük a szepik, hiszen zsírosabb préda is volt a láthatáron. És mivel a keselyűk is harcképtelenek lettek, csak békésen lebegtek, szóval egy mentőosztag simán összeszedhette őket. És Anakinék miért a Venatorra repülnek(Obi-Wan háta mögött látszik a hídról), amikor szöveg szerint az állomáson landolnak és később ott is látjuk őket. Újabb baki?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"És Anakinék miért a Venatorra repülnek(Obi-Wan háta mögött látszik a hídról), amikor szöveg szerint az állomáson landolnak és később ott is látjuk őket. Újabb baki?"

 

Pedig az állomáson szálltak le. A Venatorok mellett csak elsuhantak, aztán egy könnyű fordulóval az állomáshoz repültek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-Wan miért csak 3 hajót vitt az ütközetre, mikor Anakinék indulásakor legalább hat volt a flottában?

Egyrészt, mert a második részben ecsetelték Yodáék, hogy minden hajónak a konvojkíséretre kell összpontosítania és védenie kell a területét. Ha Obi-Wan minden hajót elhoz, az ő területük védtelen marad és betörhettek volna a Szeparatisták. Másrészt, ha a Malevolence-t nem sikerül kiiktatni, akkor nem csak három romolót vesztenek, hanem sokkal többet. Harmadrészt, Anakin indulásakor is csak hármat mutattak. :)

 

Grievous elintézte az utolsó mentőhajó konvojt az állomás mellett? Mert amikor Obi-Wanék kiléptek a hipertérből akkor már se a hajók, se a roncsok nem voltak sehol? Baki?

Azokat biztos el. Mikor lövet rájuk, látni az ablakon túl, hogy sorra robannak fel, de már akkor is pontok voltak csupán. A roncsaik szerintem nem meglepő, hogy már nem látszódnak. Amúgy, ez is elég durva, azokon a hajókon voltak a mozgatható betegek, és mindnek befellegzett.

 

Akik bennmaradtak a sugárban azok elvileg túlélhették, hisz a fegyver csak a hajókat tette használhatatlanná.

Szerencséjükre, Y-Wingbe ültek, így túlélhették. Mivel van létfenntartása, így még ha a rendszer ki is nyúvad, rövid ideig van levegő a kabinban. És nem csatáztak sokat utánna, szóval biztos megmenekültek. A veszteséglista így három fő: Broadside, aki belecsapódott a Malevolence-be, Matchstick, akinek felrobbant a hajtóműve és Tag, akit elsodort Matchstick hajója.

 

Nekem még az is nagyon tetszett, hogy az orvosi állomáson egy kaminoi volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na majd du újra megnézem, hogy hány hajó volt.

Elvileg nem halt meg minden mozgatható beteg, mert amikor Obi-Wan bejelentkezik akkor azt mondják neki, hogy az állomás felét már evakuálták. Utána biztos fordultak még párat a hajók, szóval az szerintem "csak" max. pár ezer klón volt aki az utolsó menetben meghalt.

 

Szerencséjükre, Y-Wingbe ültek, így túlélhették. Mivel van létfenntartása, így még ha a rendszer ki is nyúvad, rövid ideig van levegő a kabinban.

A többi vadászgépben nincs létfenntartás? Az ARC-170 esekben - ha jól tudom - napokig elegendő levegő volt. A többiben is kellene legyen. Egyébként a pilóták ruhája nem nyomás állló? Az Ep III-ban már nyitott volt a sisakjuk, de itt még zárt, elvileg működhet szkafanderként.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A többi vadászgépben nincs létfenntartás? Az ARC-170 esekben - ha jól tudom - napokig elegendő levegő volt. A többiben is kellene legyen. Egyébként a pilóták ruhája nem nyomás állló? Az Ep III-ban már nyitott volt a sisakjuk, de itt még zárt, elvileg működhet szkafanderként.

A TIE-ban nincs, azt hiszem a V-Wingben sincs, és szerintem a Torrentben sincs (majd Oldi megerősít). Szóval, ha ezekben ülve kapta volna el őket a töltet, már harangoztak volna nekik. A zárt ruha nem sokat számít, mert az iontalálat azt is érte volna, és annak is elektromos a rendszere. Az ARC-170 ugyanolyan gép, mint az Y-Wing, nagy hatótávolságú vadász-bombázó, abban azért van minden földi jó, és már azokban sem használnak zárt sisakot, gondolom éppen ezért (kíváncsi leszek, hogy a sorozatban mikor jelennek meg az ARC-k, a Nimbusok és az Eta-k).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No némi kieg.

 

Túléléshez nem fontos a zárt pilótaoverál az SW-ben. Maga a katapultülés bocsájt ki bizonyos erőteret, mely megtartja az oxigént ha el kéne hagyni a fülkét találatkor. Csupán a TIE pilótákon látunk teljesen zárt öltözéket, de ott mint tudjuk magán a hajón, a kabinban nincs oxigénellátás, csupán a maszkon keresztül lélegeznek.

Továbbá az iontalálat, nem biztos, hogy minden rendszert tönkretesz, hiszen a mentőkabinok is működtek a cirkálókon és ugye azokat is elektronika vezérli.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No némi kieg.

 

Túléléshez nem fontos a zárt pilótaoverál az SW-ben. Maga a katapultülés bocsájt ki bizonyos erőteret, mely megtartja az oxigént ha el kéne hagyni a fülkét találatkor. Csupán a TIE pilótákon látunk teljesen zárt öltözéket, de ott mint tudjuk magán a hajón, a kabinban nincs oxigénellátás, csupán a maszkon keresztül lélegeznek.

Továbbá az iontalálat, nem biztos, hogy minden rendszert tönkretesz, hiszen a mentőkabinok is működtek a cirkálókon és ugye azokat is elektronika vezérli.

Kössz az okosítást. A standard klónruhának is kéne bírnia a dolgot nem? Van benne légszűrő, meg minden. Az előző részben is kint az űrben mászkáltak benne. Meg - rossz példa mert PC játék, meg spéci ruha - a Republic Commandoban is kint lebegtek benne az űrben

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kössz az okosítást. A standard klónruhának is kéne bírnia a dolgot nem? Van benne légszűrő, meg minden. Az előző részben is kint az űrben mászkáltak benne. Meg - rossz példa mert PC játék, meg spéci ruha - a Republic Commandoban is kint lebegtek benne az űrben

A klón és rohamosztagos páncélok alapból ilyenek. Kis ideig elbírják a légnyomáskülönbséget és a légszűrő mellett oxigénkészlettel is rendelkezik. Gondolom ez jól jön akkor mikor pl egy hadihajót olyan sérülés ér mely nyomáskülönbséggel társul és a vákuum kiszipantja a rohamosztagost a hajó fedélzetéről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Továbbá az iontalálat, nem biztos, hogy minden rendszert tönkretesz, hiszen a mentőkabinok is működtek a cirkálókon és ugye azokat is elektronika vezérli.

Hát, ha én űrhajót építenék egy ionágyúkkal teli világűrben, azért minimum a mentőkabinokra tennék olyasmit, hogy áram nélkül is ki lehessen lőni. Ráadásul, Wolffe még ecsetelte is, hogy nincs semmi energiájuk, szóval lehet, hogy a hajtóművek vannak csak ellátva mechnaikus indítással is, de attól még azok is áram nélkül maradtak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, ha én űrhajót építenék egy ionágyúkkal teli világűrben, azért minimum a mentőkabinokra tennék olyasmit, hogy áram nélkül is ki lehessen lőni. Ráadásul, Wolffe még ecsetelte is, hogy nincs semmi energiájuk, szóval lehet, hogy a hajtóművek vannak csak ellátva mechnaikus indítással is, de attól még azok is áram nélkül maradtak.

Ha éppen nem erről a szuperionágyúról beszélnénk azt mondanám, hogy csak az a rendszer áll le, illetve annak a rendszernek az energiaellátása szűnik meg mely egy hálózaton van. Pl ponttalálatokkal, mint a Hothi csatában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk az fura, hogy egy ekkora és ilyen fontos űrállomás teljesen védtelenül áll. Ennyi klón azért megérdemelt volna egy két Venatort őrzésnek.

Titkos helyen volt az állomás, senki nem tudott róla. Harc dúl, így szerintem luxus egy titkos állomást őriztetni. Itt Palpatine megint bebizonyította, hogy egy aljas féreg. Szegény sebesült klónokat akiket ráadásul ő rendelt, csak így feláldozza? :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha éppen nem erről a szuperionágyúról beszélnénk azt mondanám, hogy csak az a rendszer áll le, illetve annak a rendszernek az energiaellátása szűnik meg mely egy hálózaton van. Pl ponttalálatokkal, mint a Hothi csatában.

Jaja, a hothi ágyúnál én is ezt mondanám, de a Malevolence kicsit nagyobb teljesítményű :roll:

Mondjuk, a villanyok sem kapcsoltak le.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja, a hothi ágyúnál én is ezt mondanám, de a Malevolence kicsit nagyobb teljesítményű :roll:

Mondjuk, a villanyok sem kapcsoltak le.

Jah, ezért mondtam, hogy szerintem nem teljesen sikerül tönkrevágni az energiarendszert. A Malevolence támadása esetén legfeljebb arról beszélhetünk, hogy kiégette a pajzsgenerátort. De ettől még más energiahálózatok működtek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Malevolence támadása esetén legfeljebb arról beszélhetünk, hogy kiégette a pajzsgenerátort.

Meg a hajóművet. :roll: Esetleg a főreaktort, de akkor működésbe léphettek a tartalék biztonsági rendszerek, amik a mentőkabinokat is működtetnék. A kikapcsolt berendezésekre meg gondolom nem hat az ionágyú.

Szerkesztve: - kolmilan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Malevolence támadása esetén legfeljebb arról beszélhetünk, hogy kiégette a pajzsgenerátort. De ettől még más energiahálózatok működtek. :roll:

Meg a fegyverzetet.

 

Viszont, az Y-Szárnyúak azért méretüknél fogva más tészták. Azokat szerintem teljesen megsütötte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Naszóval az én véleményem az, hogy az ionágyú csak az épp bekapcsolt állapotban lévő berendezésekre hat. :roll:

Szerintem is. Sőt, ha ki vannak kapcsolva, akkor nem is érzékeli a potenciális áldozatot a Malevolence - épp ezt láthattuk a 2. epizódban, amikor Anakinék megpróbáltak elslisszolni alatta, reménykedve benne, hogy nem veszi őket észre, de sajnos be volt kapcsolva az orvosdroid.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is. Sőt, ha ki vannak kapcsolva, akkor nem is érzékeli a potenciális áldozatot a Malevolence - épp ezt láthattuk a 2. epizódban, amikor Anakinék megpróbáltak elslisszolni alatta, reménykedve benne, hogy nem veszi őket észre, de sajnos be volt kapcsolva az orvosdroid.

A támadható rendszer és az észlelés nem függ össze közvetlenül. :roll: Amely rendszert eltalálja az ionsugár annak kampeca egy darabig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szevasztok!

Már egy ideje rendszeresen olvasgattam, hogy milyen kommentárokat fűztök a sorozathoz, aztán gondoltam most már én is regisztrálok. Remélem nem gond... :)

Mivel már az elmúlt epizódok topicjait szerintem már nem olvassa senki, hanem inkább az aktuális epizódokhoz írtok, röviden én is leírok egy-két rövid észrevételt, meg véleményt az első kettőről.

 

[Ezeket a részeket Dzséjt tanácsára kivágtam, és átpakoltam a megfelelő topicokba, mielőtt még azok a bizonyos "véreskezű moderátorok" kezét az én vérem borítja!]

 

És akkor most már ejtenék szót a "Shadow Of Malevolence" részről is. Ez a rész is hozta a formáját a sorozatnak, egy fokkal talán nem tetszett annyira, mint a második, de amikor megjelentek a Neebray Sáskák, ott leesett az állam. Egyébként meg érdekes megfigyelni, hogy talán Filoni kifogyott az ötletekből, amikor új állatfajokról van szó? Mert a Rugosán élő madárszerűségeket is Neebraynek hívták, amik rárepültek Yodára, ráadásul egész hasonlóak is voltak. Talán véletlenül elkeverték a Concept Artokat, és most kénytelenek az összes jelenetbe megírt állatokat Neebrayekre cserélni. Örültem, hogy Yularen admirális kicsit többet szerepelt, mert szimpatikus karakter volt már a filmben is. Jah, és ennek a résznek valahogy nem voltak olyan ütős zenéi, mint az előző kettőnek, nekem olyan semmilyenek voltak.

 

Egy újonc első üzenete... :roll:

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.