Ugrás a kommentre

1x03 - Shadow of Malevolence


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Én nem láttam semmi különbséget. Mi az eltérés a két hajó között?

A legnagyobb, könnyen észrevehető különbség, hogy az asztromech droidot oldalról átrakták középre, a pilótafülke elé. Ezen kívül csak apróbb kinézeti változások vannak. Rövidebb a pilótafülke "cseppje", két elválasztó helyett csak egy van a hátsó ablakon, kicsit más a műszerfal. Ami kevésbé látszik, hogy megerősítették a hajótestet, és valamit a fegyverekkel is variáltak, de azt nem értem (pontosabban a képeken nem tudom azonosítani a változást).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Gyoka. Szerintem csak a CW globális stílusjegyei miatt lett kicsit másabb a hajó. :D

Az apróságok biztos. Viszont a droid áthelyezése (és komplett droiddá alakítása, mert az eredeti Deltákon csak fej van, test nincs) már nem a TCW számlája, azt már EU-ban is alkalmazták. Valahol logikus, csak ugye az ep3-ban Plo Koon valamiért újra Deltát kapott (ami annyiból vicces, hogy a színészt viszont egy Eta fülkéjébe ültették be, tehát eredetileg Eta-2-essel repült volna ő is, mint Anakin és Obi-Wan), és a droido ugyanúgy oldalt volt, mint az ep2-ben R4, és nem elől, mint jelen epizódban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az apróságok biztos. Viszont a droid áthelyezése (és komplett droiddá alakítása, mert az eredeti Deltákon csak fej van, test nincs) már nem a TCW számlája, azt már EU-ban is alkalmazták. Valahol logikus, csak ugye az ep3-ban Plo Koon valamiért újra Deltát kapott (ami annyiból vicces, hogy a színészt viszont egy Eta fülkéjébe ültették be, tehát eredetileg Eta-2-essel repült volna ő is, mint Anakin és Obi-Wan), és a droido ugyanúgy oldalt volt, mint az ep2-ben R4, és nem elől, mint jelen epizódban.

Aha, akkor ezért tűnt másnak a műszerfal, meg a hátsó ablak... :D (Plo Koon Ep3-as és TCW-s vadászát hasonlítottam össze, és nem értettem miért vannak ekkora különbségek a belső nézetben. A többit meg a Wookipediás képekből és szövegből vettem...)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aha, akkor ezért tűnt másnak a műszerfal, meg a hátsó ablak... :) (Plo Koon Ep3-as és TCW-s vadászát hasonlítottam össze, és nem értettem miért vannak ekkora különbségek a belső nézetben. A többit meg a Wookipediás képekből és szövegből vettem...)

Igen, azért. Az ep2-es Deltával hasonlítsd össze, ott már csak a TCW stílusa miatt lesznek különbségek :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Remek rész volt! A Malevolence igazi Halálcsillag kaliberű fegyver a szepik kezében. Az Y-szárnyúak elődje nagyon csúcs volt. Amikor Grivi leütötte azt a droidot Dooku figyelmeztette, hogy drágák. Ezzel nem értek egyet szerintem a roham droidokat olcsón elő tudták állítani. Az SBD-k és a droidekák voltak nagyon drágák. Na meg a MagnaGuardok. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Y-szárnyúak elődje nagyon csúcs volt. Amikor Grivi leütötte azt a droidot Dooku figyelmeztette, hogy drágák. Ezzel nem értek egyet szerintem a roham droidokat olcsón elő tudták állítani.

Azok nem Y-szárnyú elődök, hanem az Y-szárnyúak, ugyanúgy BTL gépek, mint amik a lázadás idején szolgálnak.

Zsugori embernek az apró is drága ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

:)

 

Amúgy Grivinek miért szokott rá a Rising Malevolence és a Shadow közt a köhögésre?! Az egy dolog hogy a régi rajzfilm nem számít de az "előbb" még jól volt....

 

 

Ody: gondolom Grivi olyan mértékben fogyasztotta őket :)

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 9 hónappal később...

Ebben az epizódban egy igazán említésre méltó bővítés van, az pedig a rész elején látható eligazítás. Itt Anakin megkérdezi a végén, hogy kinek van kérdése? Erre az egyik klón felpattan (azt hiszem gyufaszál az), és ezt mondja: "Just tell us where that metal head is, sir" Mire egy másik klón (aki pedig szerintem balszélső): "Yeah we've been waiting for a chance to take him out". A felszólalást Anakin zárja rövidre: "All right men. Sitting down.". Kis bővítés de annál hangulatosabb, mert bemutatja a klónok harci kedvét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 évvel később...

Továbbra is az egyik kedvencem ez a rész, az űrcsata pedig még mindig az egyik legütősebb. Tök fura volt a klónokat a csupa szabvány Phase I-esben látni.

Nagyon jó volt a Neebray-manta fészek, Ahsoka viselkedése különösen tetszett, innen visszanézve, milyen kis naív és könnyen ijedős volt a sorozat elején! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Plo mester jelenléte sokkal fontosabb és lényegesebb volt, mint az előző részben. Jó lenne, ha több szerepet kapna majd a sorozatban, mert kedvelem őt és a fegyverre való támadás is az ő ötlete volt.

Az tetszett, amikor Skywalkernek beszólnak, hogy lehet neki sikerül, de mindenki más meghal és ezen elgondolkozik, közben a fia a Halálcsillag elleni támadáskor pont ezt éli át! :) Igaz őt annyira nem viselik meg a veszteségek.

Azt a mai napig nem értem, hogy miért nem a mentőállomáshoz ugranak a "szuper osztaggal", a vadász egységek így is odaértek volna, nem? Én úgy vettem ki, hogy azért teszik, hogy hátulról tudjanak támadni, de minden animációban a Rosszindulat szemből támad rájuk, ezt nem értettem igazán.

Itt azért sok fontos dolog elhangzik pl:

 

Grievous, a harci droidok drágák.

A Jedik sose bánnak így a klónokkal.

 

A Jedik törődése az osztagaikkal gyengeségre vall.

 

Egy gyengeség, amit ki kell használnunk.

 

Végül azt sem értettem, hogy miért küldenek ilyen kevés egységet Skywalkerrel, jó, utalnak arra, hogy ez egy elit egység, ennek ellenére, a hatalmas, lassan mozgó óriás sáskákat az egyik nem tudja kikerülni. Ahsokát pedig még félti mestere a repüléstől, később igaza is lesz ezzel kapcsolatban...

 

Összességében eddig a legjobb rész, igaz az időrendi zagyvaság tényleg zavaró, így, hogy tudom mik az előzmények.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt értem, de a Köztársaságnál minden hajó egyforma idő alatt ér oda a hyperűrből? Én azt hittem a kisebb hajók sokkal gyorsabbak.

 

Amúgy a Rosszindulat mindkét oldalával tud lőni, vagy csak az egyiken található meg az ion fegyver?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Flóribá, szerintem ne akarj belemenni az SW hiperűr utazás technikai részleteibe, mert csak a fejed fájdulna meg tőle, viszont megérteni semmit nem fogsz :hehe: Szerintem egyébként olyanok, mint méret, tömeg nem sokat számítanak a hipertérben, ahol a fénysebesség sokezerszeresével mennek a hajók.

Még annyit, hogy Anakin-éknak messzebbről kellett az állomáshoz menniük, mint a Malevoulence-nek, és nyilván hosszabb utat hosszabb idő telik megtenni.

 

És igen a Malevoulence-nek mindkét oldalán működő ionágyúk voltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Továbbra is az egyik kedvencem ez a rész, az űrcsata pedig még mindig az egyik legütősebb. Tök fura volt a klónokat a csupa szabvány Phase I-esben látni.

Nagyon jó volt a Neebray-manta fészek, Ahsoka viselkedése különösen tetszett, innen visszanézve, milyen kis naív és könnyen ijedős volt a sorozat elején! :)

Egyetértek. Hangulatos volt újra látni a csatát, és Anakin forrófejűségét. Itt még néha Ahsoka szólt rá, hogy mi lenne a helyes. A rész vége Nala Se -vel, Kenobival és a zenével egy merő gyönyörűség. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 évvel később...

Most járja körbe a netet ez a 3 perces koncepciós trailer, ami Ruairí Robinson ötletét mutatja be. A producereket akarják meggyőzni vele, hogy adjanak pénzt a projektre. Lehet, hogy belemagyarázás, de nekem a lény kapcsán tisztára a Nebray sáskák ugrottak be. A koncepció -óriási repülő dög ami a gázban él- egyértelműen egyezik. Bírnám ha kiderülne, hogy megvan az első film(ötlet) amit kifejezetten a TCW ihletett (persze sci-fi könyvben lehet hogy voltak már hasonló lények, de mozgóképen nekem nem rémlik). Bár gondolom inkább véletlenről van szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.