Ugrás a kommentre

1x04 - Destroy Malevolence


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Hááát... Mindenféleképpen jobb, mint a Shadow Of Malevolence, az biztos.

Én személy szerint az előző részt egyáltalán nem tartottam izgalmasnak, de ez már megütötte (Még ha csak egy kicsit is) a Rising Malevolence szintjét. Ami a droidpoénokat illeti... Engem egyik sem zavart különösebben, mint az Ambushban. A tűzoltós poéntól szinte már rettegtem azok után amit leírtatok, de az se volt vészes. A zsilipes tetszett legjobban, meg amikor Grievous után ugranak. Jah, ha már a tábornoknál tartunk. Nagyon ütött a karaktere. Olyan, amilyenek mindig is ismertem, a "Hello there" egyszerűen zseniális ötlet. Amikor ott voltak a vonaton már és összecsaptak fénykardjaikkal már kezdtem örülni, hogy már jó pár rész óta nem láttam egy jó kis párbajt se. Aztán mikor ránéztem a DVD lejátszómra, hogy már csak pár perc van hátra, akkor már számítottam arra, hogy nem lesz valami hosszú párbaj, de ez azért mégis csak túlzás volt. Alig kezdődött el, már vége is lett. Ugyanez a véleményem az epizód lezárásával is. Túl hirtelen volt. Plo Koon mester egyre inkább háttérbe szorul, ami valahogy, nem is tudom... Nem tartok olyan nagy problémának. A Rising Malevolenceben ütős volt a karaktere, de talán azért, mert még nem volt alkalmam őt hallani beszélni, meg ilyen sokat szerepelni. Az előző részben meg már valahogy nekem egyre érdektelenebbé vált, és a mostani részben már egyáltalán nem volt nagy szám, hogy ott van. Érezhető, hogy most Luminara fog egyre növekvő szerepet kapni, de gondolom ő is csak időszakosan. Olyannyira, hogy majd a későbbi Cloak Of Darkness epizódban majd kap egy párbajt Ventressel, aztán meg utána őt is félredobják, és jön Kit Fisto.

Nah, kicsit elkanyarodtam ettől az epizódtól. Nekem valahogy C-3PO nem jött be. És senki se csodálkozzon azon, hogy nem trancsírozódott szét, mert az EP2-be se esett szét, pedig ott aztán jó sokat zuhant. Elég strapabíró egy droid, ahhoz képest, hogy csak egy protokoll droid. Nah, ennyi lenne az én véleményem. Jah, lehet hogy bennem van a hiba, de én valahogy nem várom annyira a Rookiest, mint ahogy ezt vártam...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nem hiba....majd minden filmben találkozni hasonlóval. De gratulálok, mert ügyesen észrevette Dzséjt.

Bizony, nem hiba, csak vágási trükk. Ráadásul az elegánsabb fajtából, mert itt-ott változtattak a jeleneten (a droid karja máshogy áll, más szögben helyezték el a kamerát, Grivi köpenyt kapott. Ez utóbbinál mondjuk lehet, hogy inkább Grivi állásán kellett volna módosítani, mert az a köpeny nagyon furán fest az előző rész fényében). Ilyen viszont van más filmekben is, pl. az ep2-ben van egy jelenet, amit háromszor ismételnek meg egymás után :D De jó az ilyeneket fülön csípni, legalábbis én élvezem.

 

Szerintem itt csak emlékeztetésről van szó, ez nem hiba.

Szerintem is, csak szerintem kicsit szájbarágós lett így. Majdnem ugyanazokkal a jelenetekkel és majdnem ugyanazokkal a mondatokkal adják elő. Pl. a CW-ben ezt úgy oldották meg, hogy az előző rész végét vágták át egy az egyben a következő elejére. Szerintem ezzel itt is lehetett volna élni, csak időben már kicsit távolabb jártak (hiszen Anakin már átment az állomásról a Venatorra). Így viszont szájbarágás lett a minimális módosítással, pláne, hogy a hiperhajtómű üzemképtelenségéről rengetegszer szó van. Az ionágyú meghibásodására meg szerintem senkit sem kell emlékeztetni, hiszen az egész előző rész arról szólt, ráadásul az epizód elejei összefoglalóban is benne van (s mivel vannak ezek az összefoglalók, végképp nincs szükség részen belüli emlékeztetőkre sem). Szóval, az egész olyan, ha nem volt világos az előző részben láttotak és elmondottak, és ha nem volt világos az epizód elejei összefoglalóban láttottak, akkor még egyszer elmondjuk nektek, hátha világos lesz, hogy az ionágyú tényleg nem működik. A hiperhajtóműről meg megint elmondjuk pontosan ugyanazt, amit az előző részben, aztán már más szavakkal megint, aztán megint, aztán megint... Szóval, nekem ez egy 22 perces epizódban így egymás után töményen (ráadásul közvetlen előtte megnéztem a másik két részt is) nagyon túlmagyarázottnak hatott.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor ott voltak a vonaton már és összecsaptak fénykardjaikkal már kezdtem örülni, hogy már jó pár rész óta nem láttam egy jó kis párbajt se. Aztán mikor ránéztem a DVD lejátszómra, hogy már csak pár perc van hátra, akkor már számítottam arra, hogy nem lesz valami hosszú párbaj, de ez azért mégis csak túlzás volt. Alig kezdődött el, már vége is lett.

Obi-Wan és Grievous között semmiképpen sem lehetett volna kardpárbaj, az ellentmondott volna az ep3-mal, ahol az egész jelenet úgy van beállítva, hogy ténylegesen akkor ütköznek meg először egymással. Megjegyzem, még arra is ügyeltek, hogy Anakin és Grievous se találkozzanak, ami szintén ellentmondás lett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd azt lehetne kérni, hogy az ilyen előreutaló spoilereket spoiler kapcsoló mögé rejtsétek? Mert én pl. egyáltalán nem szeretném előre tudni, hogy Ventress és Luminara meg fognak küzdeni, vagy hogy a következő részekben hányszor látom Padmét, és melyik epizódok keretében. Az ilyen előreutalásokat légyszi tegyétek már kapcsoló mögé. Ha lehet kérni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd azt lehetne kérni, hogy az ilyen előreutaló spoilereket spoiler kapcsoló mögé rejtsétek? Mert én pl. egyáltalán nem szeretném előre tudni, hogy Ventress és Luminara meg fognak küzdeni, vagy hogy a következő részekben hányszor látom Padmét, és melyik epizódok keretében. Az ilyen előreutalásokat légyszi tegyétek már kapcsoló mögé. Ha lehet kérni.

Ne!!! Ne beszéljetek róla itt! A TCW topikban lehet spoiler gomb mögé rakni, de itt akkor ne is említsétek. Alább is le van írva, hogy legnagyobb részt az adott epizóddal foglalkozunk.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-Wan és Grievous között semmiképpen sem lehetett volna kardpárbaj, az ellentmondott volna az ep3-mal, ahol az egész jelenet úgy van beállítva, hogy ténylegesen akkor ütköznek meg először egymással. Megjegyzem, még arra is ügyeltek, hogy Anakin és Grievous se találkozzanak, ami szintén ellentmondás lett volna.

Ez nagyon sokat ígérő, ha ilyenekre is odafigyelnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi és Grivi párbajának is örültem: pontosabban annak, hogy nem volt igazi párbaj igy nem mondtak ellent az ep.3-nak. A "Hello there" beköszönés Grivivtől pedig nemcsak azért jó mert utal az ep.3-ra, hanem mert akár innentől ugy is lehet nézni, hogy Obi később direkt köszön be ezzel az Utapaun.

Vagy említhetjük a 'B' terv emlegetését, ami újabb utalás az EPIII -ra. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A vége nagyon hirtelen volt. Mintha elvágták volna az üdvrivalgást, aztán gyorsan betettek még egy csoportképet a trióról, oszt szevasz.

Mit vártál? :D Most már túl a sokadik megnézésen, szerintem ennyi pont elég volt. Nem tudom milyen örömködést kellett volna még mutatni. Megnyerték a csatát a Malevolence ellen és ennek hangot is adtak. A háború folytatódik tovább.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mit vártál? :D

Rendes lezárást, mint az előző három résznek, pláne, hogy ez egy történeti szálat varrt el, míg az előző három csak epizódvég volt, de azokat rendesen befejezték, ezt meg elvágták. Ezt a részt nem lezárták szerintem, hanem abbahagyták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rendes lezárást, mint az előző három résznek, pláne, hogy ez egy történeti szálat varrt el, míg az előző három csak epizódvég volt, de azokat rendesen befejezték, ezt meg elvágták. Ezt a részt nem lezárták szerintem, hanem abbahagyták.

Hát akkor abbahagyták. Nagy kaland. :D Nem értem mi itt a probléma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valamiért nagyon megnőtt benne a kötelességtudat mert eléggé izgult azon hogy a hajó elfogadható állapotban visszakerüljön Dookeszhoz és hogy Padmé is meglegyen. Talán nem akarta hogy Palpi berágjon rá a lehetséges kudarc miatt mert akkor már nem állt olyan jól a szénája így gondolom igyekezett összeszedni magát.

 

A "Hello there!"-es jelenetben az is nagyon jó hogy Grivi a magasból érkezik Obi mögé mint ahogy a Jedi fog őmögéje.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valamiért nagyon megnőtt benne a kötelességtudat mert eléggé izgult azon hogy a hajó elfogadható állapotban visszakerüljön Dookeszhoz és hogy Padmé is meglegyen. Talán nem akarta hogy Palpi berágjon rá a lehetséges kudarc miatt mert akkor már nem állt olyan jól a szénájuk így gondolom igyekezett összeszedni magát.

A Dooku -val történt beszélgetése, majd önhatalmú megszakítása remélem azt jelenti, hogy Grivi most egy kicsit bujdosni fog. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Dooku -val történt beszélgetése, majd önhatalmú megszakítása remélem azt jelenti, hogy Grivi most egy kicsit bujdosni fog. :D
Még lenne is oka rá ha Dookesz azért nézett olyan bosszúsan a Malevolence pusztulása előtt mert felhúzta magát Grivi teljesítményén. :D Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még lenne is oka rá ha Dookesz azért nézett olyan bosszúsan a Malevolence pusztulása előtt mert felhúzta magát Grivi teljesítményén. :D

Volt oka csúnyán nézni, mert Grievous csúnyán megbukott. Rábízták a szakadár flotta zászlós hajóját, ő pedig elvesztette. Mi ez ha nem kudarc? Meg is értem, hogy nem tudott mit mondani a grófnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát akkor abbahagyták. Nagy kaland. :D Nem értem mi itt a probléma.

Nem tetszik és kész, most nem tudom, mit lovagolsz ezen. :D Nem jött be nekem, ez most olyan nagy baj?

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Volt oka csúnyán nézni, mert Grievous csúnyán megbukott. Rábízták a szakadár flotta zászlós hajóját, ő pedig elvesztette. Mi ez ha nem kudarc? Meg is értem, hogy nem tudott mit mondani a grófnak.
Én is erre gondoltam.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetlen egyszer említettem, se többszőr, se kevesebbszer, nézz utánna, ha nem hiszed. Ha ez neked túragozás, akkor nem akarom tudni, számodra mi lehet az, ami nem az. :roll:

Hát....ne is tudd meg. :D

 

Érdekes volt amúgy az ünneplés, mert Ahsoka és Plo mester nem igazán ujjongtak. Csak nézték az örömködő klónokat és Yularen-t. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes volt amúgy az ünneplés, mert Ahsoka és Plo mester nem igazán ujjongtak. Csak nézték az örömködő klónokat és Yularen-t. :roll:

A Jedik sosem voltak üdvrivalgó fajták. Obi-Wan az ep1 végén a legsótlanabb figura. Mindenki bulizik, neki meg valami félmosolyszerű valami van a szája legszélén :)

 

Most néztem az imdb-n, hogy Obi-Want ugyanaz szinkronizálta, mint Koont. Félelmetes, hogy ennek az ürgének hány hangja van. Kenobi echte McGregor, Plo Koon meg össze sem hasonlítható azzal a hanggal.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem én is, igaz még tegnap ,de nem volt kedvem írni. Nagyon jó lett ez a rész is, Grevious igazi lúzerként van beállítva. :roll:

Amikor Padmé hajójában belesétál a csapdába és a droid jön rá az csúcs. Egy olyan tábornok akit simán átvernek. Anakinék úgy játszottak vele mint macska az egérrel. Tetszett az is hogy Padmé filmekben látott karakterén nem változtattak. Ugyanaz az okos vagány szenátor. Méltó Leia anyjának szerepére.

Jól valósították meg a hajó elpusztítását is. Először nem értettem, hogy 3 csillagromboló amin irtózatos erejű lézerágyúk vannak, hogyhogy nem bír elintézni egy sebesült csatahajót. De a holdba navigálás sokkal jobb ötlet. A droidok királyok voltak. Már csak ahogy kinéznek nevetésre ingerel, de amikor megszólalnak az csúcs. Zseniális ötlet az is, hogy vasút van a hajóban.

Nem tudom abba belegondoltatok-e Palpinak mekkora erőfeszítésébe kerülhet a háború irányítása? Úgy kell vezérelnie a háborút, hogy ne érjen korán véget, de ne is lehessen rájönni, hogy mindkét haderőt ő mozgatja. Közelebbről Padmé törbecsalására gondolok. Amikor mondja a szenátor, hogy a főkancellár küldte az útra, mert a Bankár-klán esetleg kilép a Szeparatisták közül, akkor az első gondolatom az volt, hogy itt logikai baki lesz mert Palpatine lebukott. Hisz ő küldte Amidalát, ő tudta az útvonalat, és mivel csapdába esett, ezért valami nem stimmel az öreggel. De aztán rájöttem, hogy azt mondja majd, hogy a Bankár-klán ejtett csapdát. Másik oldalról pedig, minden Jedi-hadműveletről tud. Ott is vigyáznia kell, nehogy rájöjjenek a manipulációira. Az az érdekes, hogy ez nem is "igazi" háború hanem egy nagy manipuláció az egész ahol mindenki úgy táncol ahogy az egykori naboo-i szenátor fütyül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez az epizód volt eddig a legjobb! :roll: Az egész hangulata nagyon kapcsolódott a Saga-filmekhez, erre több utalás is volt: a szereplők, bizonyos beszólások (Hello there!, plan B), bizonyos helyszínek (vonat=futószalag a dridgyárban, vonónyaláb=Halálcsillagnál ugyanez), és ez nekem nagyon tetszett. Még a londoni metróra is volt utalás (Mind the gap!). :D Remek volt a zene végig!

Az arcmimikákról annyit, hogy eddig valóban Ahsokáé volt a legkifejezőbb, de most Anakin is felzárkózott hozzá, és Padmé is nagyon kifejezően tud nézni. :)

Jó volt látni, hogy a hozzá közel állók már most mennyire bíznak Anakinban. Padménál ez korábban sem volt talán kérdéses, de Obi-Wan esetében az Ep3 elején az újdonság erejével hat, hogy milyen baráti és mély a viszonya volt tanítványával, és lám, ez már itt, a háború közepén is megvan. Kétkedve fogadja Anakin tervének megvalósíthatóságát, de mégis rábízza magát. :D

 

Padmé nagyon helyes itt (is), szerény, nem értékeli túl önmagát ("Micsoda?? Mit kerestek itt??" - fel sem merül benne, hogy a Jedik miatta jöttek a hajóra, pedig Anakin a férje; "A kezdők szerencséje." - pedig mindannyian tudjuk, milyen kiválóan bánik a fegyverrel). És milyen öröm lehetett Anakinnal viszontlátniuk egymást! Gondolom, a háború kitörése óta nem sokat találkoztak. A csók elmaradásáért nagy kár (főleg nekik), amit egyébként azért sem értek, mert bőven lett volna rá idejük... Amikor a kép átugrik Obi-Wanra, az jó pár másodperc kihagyást lehet, ennyi idő alatt simán megcsókolhatták volna egymást, számomra érthetetlen, miért nem azzal vált rájuk vissza a kép, hogy már elválnak az ajkaik...

 

Végül egy kérdés: Griveous vajon hogy menekül meg? Még azelőtt elhagyja a hajót, mielőtt az felrobban? Mintha erre nem lett volna már ideje...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végül egy kérdés: Griveous vajon hogy menekül meg? Még azelőtt elhagyja a hajót, mielőtt az felrobban? Mintha erre nem lett volna már ideje...

Pedig benne van a részben. Mikor Obi-Wanék felszállnak a Twilighttal, Grievous néhány keselyűdroiddal a nyomában kimegy a Belbullabbal (amivel Obi-Wan az ep3-ban menekül; ez is egy tök jó utalás volt), hogy levadássza őket. Aztán mikor a droid szól neki, hogy a hajó a hold felé tart, akkor már nem megy vissza, hanem menekül.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ez az epizód is épp úgy tetszett, mint a többi. Az égő Malevolence, az üldöző Venatorok, az egész csata szinte élő. A droidok jelentése elé az ionágyúról és a hiperhajtóműről én betettem volna egy "- Helyzetjelentést!" utasítást, vagy valami hasonlót Grivi részéről, és máris feloldva a szájbarágás. (Eltelt x idő, Grivi helyzetjelentést kér, a droid meg sorolja anélkül, hogy figyelembe venné, mi az új infó és mi nem.)

A vasút viszont nekem nem jön be. Szép látvány, meg minden, de szerintem ilyen méretű szállítókapacitásra semmi szükség még egy ekkora hadihajón sem. Főleg nem ilyen helypazarló kivitelezéssel. Max a Halálcsillagokon tudnám elképzelni. Mindenesetre a benne/rajta játszódó jelenetek bejönnek, ezekkel semmi bajom. Sőt! :D

A hiperhajtómű terem jelenetsora is nagyon bejövős. :roll: A "Hello there!" és Obi-Wan reakciói tökéletesek. (Egyébként egy másik utalás is jó. Nem tudom kinek tűnt fell a 9-4-es állomás.) Obi-Wan nyugodtsága egyébként sokkal inkább hasonlít az öreg Obi-Wanra az Ep4-ből, mint a fiatalra, akár az Ep2-t, vagy az Ep3-at nézem.

Padme olyan, akár a filmekben. Vagány és bevállalós, nem egy pánpillóskodó úri kisasszony. :D Nekem nagyon bejött az, hogy a hídon Anakin őt löki be a felvonóba. Egy kicsit vártam Padmetól némi méltatlankodást miatta, de ez a megjegyzés is talált, amit a készítők találtak ki. :D

A Twilight üldözése is jól sikerült. Végre láthatjuk Grivi Belbullab 22-esét a gazdája használatában is! :) Mindenesetre Ő-Tábornokságának lesz mit kimagyarázni Dooku előtt... :D

A vége először nekem is rövidnek tűnt, amolyan összecsapottnak, de többszöri megnézés után már nem annyira. Talán pár másodperc még elkelne az ünneplős részből, meg egy kicsit tovább hagynám a végén a zenét, esetleg még pár felirattal a készítőkről, de egyébként rendben van az is...

Szerkesztve: - Gyoka Lamaro
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.