Ugrás a kommentre

1x05 - Rookies


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nagyon jó kis epizód volt! :roll: És asszem felhagyok a sorba rendezéssel, hogy melyik mennyire tetszett a többihez képest - teljesen irreleváns a kérdés.

Olyan jó a hatékonynak tervezett, és ezt a képet magáról hatékonyan is sugárzó klón hadsereget alulnézetből látni: hogy ott is vannak tapasztalatlan újoncok, akik mellőzöttnek érzik magukat, mert egy unalmas helyőrségben dekkolnak, aztán meg pár droid simán átejti őket - ezért jogosan szégyenkeztek a végén... És valóban jók voltak a poénok, klón és droid részről egyaránt.

Ilyen hangulatú epozódot szívesen vennék még! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olyan jó a hatékonynak tervezett, és ezt a képet magáról hatékonyan is sugárzó klón hadsereget alulnézetből látni

 

Én is pont erre gondoltam miközben néztem. Nagyon jó kiegészítése a filmeknek. Valahogy személyesebb az egész, de ez nem is csoda. Ezt a hangulatot várom az élőszereplős sorozattól is.

 

Ilyen hangulatú epozódot szívesen vennék még! :roll:

 

Dettó. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Apropó Rex. Nekem úgy tűnt, hogy Rex a magasabb rangú, vagy legalábbis tapasztaltabb tiszt és nem Cody.

Mivel a százados tuti alacsonyabb rang, mint a parancsnok, ezért kizárásos alapon max tapasztaltabb tiszt. Ami nem is olyan meglepő, Cody légiókat vezet, nyílván nem lehet olyan sűrűn a frontvonalon, mint Rex, aki csak egy egyszerű hétköznapi baka, és a Cody félék állandan frontra küldik (elég csak a TCW filmet nézni, a harcvonalban egyszer bukkant fel Cody az elején, másodszor már Rex volt ott, Cody meg valahová eltűnt, vagy a Tethen Rex végig ott volt, Cody meg később érkezett - jóval, mert az első hullám latry-t még a Venator dokkjában állva indította meg).

 

Na én akkor döbbentem le, amikor 'my lord' -nak szólítja Grievous -t! :roll: Én álmomban se gondoltam volna, hogy Grivi felette áll Ventressnek.

Dooku a Szeparatista hadsereg feje, Ventres meg annak az egyik kis része. Naná, hogy fölötte áll. Grivi fölött csak Dooku és a Szeparatista Tanács áll, bár ez utóbbi csak papíron.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rex, aki csak egy egyszerű hétköznapi baka,

 

Szerintem ennél azért sokkal több. :roll:

 

Dooku a Szeparatista hadsereg feje, Ventres meg annak az egyik kis része. Naná, hogy fölötte áll. Grivi fölött csak Dooku és a Szeparatista Tanács áll, bár ez utóbbi csak papíron.

 

Nekem ez nem volt ennyire egyértelmű eddig. Én azt hittem ők ketten legalábbis azonos szintű pozícióban vannak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nah, csak most néztem meg ezt a részt, szóval nekiállok terjedelmes epizódkommentáromnak. :roll:

A tény, hogy Rex tapasztaltabb tiszt, mint Cody, az talán azért lehet meglepő dolog, mert ugyebár Cody EPIII.-as szereplése miatt többet várunk el tőle. Egyébként ha már az EPIII.-as szereplésnél tartunk, van egy olyan érzésem, hogy a sorozat végére valamilyen hősi halállal Rex életét veszti. És akkor majd így kerül Appo parancsnok a helyére.

Ez a könnyed hangulat, ami rész elején volt... Az unatkozó katonák... A szkander... Olyan igazi bajtársias légkört teremtett, mint ami az Ambushban volt. A Neebrayekkel kapcsolatos megjegyzéseimet lentebb már kifejtettem, úgyhogy most már azon se lepődnék meg, ha a "Bombad Jedi" epizódban majd néhány Neebray repkedne Rodián. De már előkerült végre egy újabb teremtmény is, az az Óriás Angolna, vagy mi volt a neve... Legalább előkerültek a régi állatos jegyzetek, és talán végre hanyagolva lesznek ezek a Neebrayek.

A kommandós droidok nekem maximálisan bejöttek. Olyanok voltak, mint hogy ha kereszteztünk volna egy B-1es és egy B-2es szuper rohamdroidot. Meg az is tetszett bennük, hogy a parancsnokoknál volt vibrokard. De az egyetlen kérdésem velük kapcsolatban, hogy ha ezek ilyen ütőképesek, akkor hol voltak ezek a háború alatt?

Rex "Roger, Roger..." poénja az valami hihetetlen ütősre sikeredett. Mindössze öt klón harca a nyomasztó túlerővel szemben nekem igaz csak enyhén, de átjött némi Republic Commando hangulat. Talán ha kicsit dübörgősebb lett volna a zenéje, mint az említett játékban, akkor talán még jobban átjött volna ez a hangulat. Ez nem negatívum, csupán egy megjegyzés, a epizód természetesen így van jó, ahogy van.

Ami a Kaminói hadműveletet illeti, szerintem nem lesz belőle semmi... Mert ugyebár a klónok megállították Grievous előrenyomulását... Bár lehet a következő részben lévő R2-D2 elrablásából még lesz valami. Nah, ideje lenne már berekesztenem szép terjedelmes mondandómat.

 

Jah, és örülnék még nagyon, ha megjelennének még ezek a híresebb klónparancsnokok, Appo, Gree, Neyo...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ennél azért sokkal több. :roll:

Hát legalábbis a rangja alapján nem több. Nála alacsonyabb már csak egy tiszti rang van, a hadnagy. Aztán minden más tiszti besorolás felette van. Jó, tiszti baka, de akkor is csak egy baka, míg Cody főparancsnok. De mint írtam, valószínűleg sokkal több a harctéri tapasztalata, mint Cody-nak, aki pedig ezt jól tudja, és értelmes tisztként nem játsza el a parancsnokot, inkább ráhagyja az olyanokra, akik jobban értenek a szakmához.

De pl. Cody még az ep3-ban is inkább háttérben volt. Pl. az Utapaun csak az elején harcolt, Obi-Wannal már a harctértől távolabb találkozott és már fegyvert sem szorongatott, vagyis kivonta magát a harcokból.

 

KisKósa: Appo már most is az 501-esek élén lehet. Nem ugyanaz a rangja, Rex csak egy százados, egy szakaszvezető. Nem légióparancsnok. Százados = századis, parancsnok = tábornok. Van némi rangbeli különbség. Rex helyére csak akkor kerülhetne Appo, ha Rex felmászik a ranglétrán még úgy öt-hat fokot, minimum.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dooku a Szeparatista hadsereg feje, Ventres meg annak az egyik kis része. Naná, hogy fölötte áll. Grivi fölött csak Dooku és a Szeparatista Tanács áll, bár ez utóbbi csak papíron.

 

És persze Sidious.

 

 

Bár lehet a következő részben lévő R2-D2 elrablásából még lesz valami.

 

Köszi, köszike! :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát legalábbis a rangja alapján nem több.

Persze. De én nem rang alapján néztem ezt a dolgot, hanem a tapasztalat alapján. Rex vezető, és a Rishi állomáson is bizonyította rátermettségét. Az egyszerű baka státuszban nálam a sima klón katonák állnak.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze. De én nem rang alapján néztem ezt a dolgot, hanem a tapasztalat alapján. Rex vezető, és a Rishi állomáson is bizonyította rátermettségét. Az egyszerű baka státuszban nálam a sima klón katonák állnak.

Én is ezt mondtam. :roll: Az egyszerű bakát nem a képességeire értettem, hanem a rangjára. A rangja miatt lehet tapasztaltabb Cody-nál, ezáltal jobb katona. Cody meg jó parancsnok, mert a rangja ellenére nem játsza meg magát, hogy jobb lenne Rexnél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hááát... Erre már nem tudok mit mondani. Ez az epizód végén lévő kis reklámban volt. Arra azért nem számítottam, hogy még azt sem nézed meg...

Mivel korábban mondta, hogy a trailereket sem nézi meg, és az a trailer, így számítani kellett volna rá. Amúgy meg, minden spoiler, ami későbbi részben van. Legyen az egy hangfoszlány vagy a fél epizódot bemutató előzetes.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Észrevettem egy kis apróságot, ami Dzséjt -nek ad igazat. Cody már a legelején Rex -re bízza a küldetés teljesítését, így nem véletlen, hogy mindig a kopasz adja a parancsokat. :roll:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek epizód volt ez is! Nagyon örültem, hogy végül a "klón-epizód" messzire kerülte az önmarcangoló "milyen klónnak lenni" kérdést. Mentek, lőttek, ahogy kell. Prima! Még a megölt társaik halálán is hamar túlléptek, akár a helyi nagyra nött földigiliszta állomány, akár egy önfeláldozó robbanás ritkitotta a főszereplők sorát (apropó földigiliszta: ez a lény számomra az epizód egyik legkellemesebb meglepetése lett - az SW-ben sok-sok minden mellett a megtermett rémségeket is nagyon kedvelem, igy minden újabb szörny feltünését csak dijazni tudom).

A kommandós robotok irtó jók: gondolom ezeket küldik a speciális küldetésekre igy még a hiányuk sem fura a filmekből és ezzel a köztársaságiak végre tényleg méltó ellenfeleket kaptak. Remélem még fogjuk őket látni jó párszor. A poénok is rendben voltak. Nevetni ugyan nem nevettem rajtuk, de szépen belesimultak az egészbe: végre nem az volt a poén forrása, hogy a harci robotok mennyire nem tudnak harcolni.

És úgy általában véve tele volt remek pillanatokkal ez a rész is: a szkanderozó klónok az elején, a "meteorbecsapodások", a kommandós robot vibropengés betámadása stb. stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is sikerült végre nyugodt körülmények közt megnézni az epizódot. :)

 

Végre nyertünk egy rövid kis betekintést a klónok belső világába. Nagyon "élőre" sikerült megcsinálni az unalmas szolgálatot teljesítő újoncok ténykedéseit. Eszembe juttatott néhány saját honvédségi élményt... :D

Az új droidok bejövősek. Valamivel több harci szakértelem szorult beléjük, mint a B-1-esekbe, bár az IQ-juk nem sokat fejlődött. A droidparancsnok bejelentkezése Cody-éknál nagyon poénos. Kicsit sem utalás az Ep4-re... :D

Ventress "My Lord"-ja elsőre meglepőnek tűnik, de logikus. Ő egy amolyan végrehajtó, és mégis csak a szeparatista hadsereg vezérével beszél.

Az újoncok tanakodása a külső jelenetnél szintén erősíti az emberi jellemvonásaikat. (Egyébként ez az angolna nekem ismerős valahonnan, de nem jöttem még rá, hogy hol láttam.) Rex poénjai nagyon ütnek! A tapasztaltsága pedig láthatóan messze meghaladja Codyét is. Na persze Anakin mellett ki ne válna tapasztalt katonává? :roll: Amit az ajtó kinyittatásakor művel, egyszerűen maga a tökély. :) És nagyon ütött a "Nem mondtad, hogy kérem!" (Nem tudom ki mondja.) és Heavy "Én... nem..."-je is.

Cody pedig jó parancsnok, mivel elismeri Rex nagyobb harci tapasztalatát, és simán átengedi neki az egész művelet levezénylését. Gondolom, tudja, hogy milyen Anakin mellett harcolni, és azt is, hogy Rex századosként többször volt az első vonalban, mint ő parancsnokként.

Összességében sikerült ismét egy jól működő, ötletes részt készíteni az alkotóknak. Remélhetőleg ez a színvonal fennmarad a sorozat egésze során.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(Egyébként ez az angolna nekem ismerős valahonnan, de nem jöttem még rá, hogy hol láttam.)

 

Szerintem a Dűne sivatagi lényére emlékeztet. Nem? :roll:

 

"Nem mondtad, hogy kérem!" (Nem tudom ki mondja.)

Azt szerintem Heavy mondja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A klóneszok nagyon felnéznek a Jedikre mert néhányszor elkezdik hiányolni őket. Végre olyat is láthattunk hogy őket is elismerik amitől talán nem érzik magukat fogyóeszköznek annyira.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.