Ugrás a kommentre

Asajj Ventress


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

No, legyen meg az első nem közvetlen a TCW-vel, de annak világával foglalkozó topic (gondolkodtam, hogy a Star Wars Saga részlegbe tegyem, de mivel az csak a filmekkel foglalkozik, és mivel Asajj karakterét úgyis a legtöbben a TCW-ben fogják megismerni, így szvsz itt lesz a legjobb helyen).

Szóval, amit elkezdtünk az Ambush topicjában, itt lehet folytatni.

 

Már az első bemutatkozása is az volt a képregényekben, hogy lefejezett egy jedi mestert (Glaivet), majd a tanitványának (Zule Xissnek) levágta a kezét. De később se volt minden siker nélküli a ténykedése: az egyik rajtaütése során pl. megölte Mira jedi mestert több másik jedi szeme láttára (köztük volt Anakin is) akik aztán nem tudtak mit kezdeni vele.

Glaivet hátulról fejezte le, miközben szegény mester bőre mállott le és éppen Durge-val hadakozott. Szóval őt akkor már abban a formában nem lehetett nehéz legyőzni, de lehet szemből már nem sok esélye lett volna (Obi-Want nem tudta már legyűrni). Mira esetében viszont Anakin biztos nem volt tanú, mert ott sem volt. A filmekből csak Windu és Sora Bulq volt jelen azon a bolygón, de Mira halálát speciel csak Bulq és Ventress látták. Azon túl, amennyire tudom, Mira nem volt mester, sem harcos, inkább tárgyaló (hasonlóan Ventress másik orvul megölt áldozatához, Fay-hez). Igazán kemény ellenfeleket nem rémlik, hogy legyőzött volna. És nem feltétlen a Tanács tagjaira gondolok, hanem olyanokra, mint Aayla Secura, Quinlan Vos, Obi-Wan Kenobi (a háború elején), stb. Bár tény, hogy attól még ügyes harcos, hiszen nem egyszer állt ki több Jedi ellen, és élve távozott, de legtöbbszőr ezt inkább a nyúlcipőnek köszönhette. Dooku legalább véghez vitte, amit kiszabtak neki, ráadásul se ő, se Vader, se Maul, se Sidious nem támadott hátulról, ha párbajra került a sor. Persze még mindig jobb, mint Nute Gunray :) De szerintem Grievous és Durge sokkal használhatóbb emberei voltak Dookunak.

 

Ezt az istenségesdit nem is tudtam. Hát ez megmagyarázza, miért ekkora az egója :D

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, buksz a kopasz, hófehér bőrű, bőrszerkós, kissé agresszív csajokra? :):D

A CW-ben én azt rüheltem, hogy úgy nézett ki, mint egy UFO. Holott inkább ember.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy nem öli százszámra a jediket, sőt kifejezetten erős jediket sem nyir ki az szerintem jó és passzol a karakterhez aki amolyan fél-hivatalos sith. Viszont a Köztársaság képregényekben nekem mindig az volt az érzésem, hogy Asajjt egy kifejezetten erős harcosnak akarják ábrázolni. Föleg eleinte jópárszor bedobták egy rakás jól képzett jedi közé és ő ugy piruettezett közöttük, mint akinek ez a világ legtermészetesebb dolga és még a nagy jedi harcosok se nagyon tudtak vele mit kezdeni. Egyébként én ezeket a "húzásait" a Republic sorozatban túlzásnak is éreztem eleinte aztán szerencsére megélt annyi kudarcot, hogy okésnak tartsam. Nekem mindig az volt az érzésem, hogy Asajj-t annyira képezték ki, hogy az még ne legyen Dookura veszélyes. Lehet, hogy kilehetne tanitani ugy hogy akár egy Aayla-t is kettészeljen, de akkor már lehet hogy nincs igazi biztositék rá, hogy nem fogja megtenni ugyanezt Dookuval is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy kilehetne tanitani ugy hogy akár egy Aayla-t is kettészeljen, de akkor már lehet hogy nincs igazi biztositék rá, hogy nem fogja megtenni ugyanezt Dookuval is.

Pontosan! Szerintem pont így jó Dooku -nak és Sidiousnak. A lány is csak eszköz a kezükben, semmi több.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is csak a CW-ből ismerem, és nem tartozik a kedvenc karaktereim közé. Viszont most a sorozatban volt 1-2 jó pillanata, amikor nem egy arrogáns, esztelen gyilkológépnek tűnt. :D

Katuunko -val igen kedves próbált lenni. Erről az oldaláról eddig még nem ismertük. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Korábban én sem ismertem egyáltalán. Nekem a filmben tetszett, mint negatív főhős, de ott még egy határozott, erős és némi méltósággal bíró ellenfél látszatát keltette. Igaz, ott is elmenekült a végén Obi-Wan elől, de abban legalább volt valami stílus. De amit az Ambush végén produkált, azzal számomra elvesztette minden felsorolt pozitívumát: nevetséges volt, ahogy hanyatt-homlok bukdácsolt felfelé a hajója rámpáján, csak hogy mentse a bőrét... :D

Nőiségét megítélni pedig nekem szerencsére nem kell, mert sok jót nem tudnék elmondani róla azon kívül, hogy tulajdonképpen jó alakja van, de kétlem, hogy róla bárki férfinak is az jutna eszébe, hogy milyen jó lenne vele összebújni valami elhagyatott helyen édes kettesben. :P Annak minimum végtagvesztés volna az eredménye. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dooku milyen rémülten néz. :D

Te sem lennél bátrabb tekintetű, ha egy nyitott fénykard lenne a tarkódnál, egy másik a hasadnál, és mindkettőt egy őrült tyúk tartja a kezében :D

 

de kétlem, hogy róla bárki férfinak is az jutna eszébe, hogy milyen jó lenne vele összebújni valami elhagyatott helyen édes kettesben. :P Annak minimum végtagvesztés volna az eredménye. :P

Nekem inkább az jutna ezsembe, hogy milyen gyorsan lehetne kitérni előle :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem teljesen vegyes érzelmeim vannak vele kapcsolatban. Hol gyermeteg hibákat csináltatnak vele, hol meg az ellentéte. A gyermekem egyik kedvenc figurája ! Azt tudjátok-e, hogy amikor elöször felbukkan az elöző CW sorozatban honnan tett szert a Jedi fénykardokra ? A másik kérdésem : Az abban lévő Anakinnal történő párbaja Jelen CW mozifilm elött vagy után van ? Kösz

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A párbaj előtte van. A kardokat meg Dooku-tól kapta, hasonlítanak is az ő kardjára.

 

Kösz de a fénykerdoknál azokra gondoltam amivel a régi sorozatban mielött Dookutól megkapná az összeilleszthető piros Sith kardokat még megküzd a lényekkel a bemutatón / amivel a lánccal küzdő jószágot szétvágja / Ezekre gondoltam, hogy honnan vannak !

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, azokat valószínűleg ő építette. Ugyanis ifjú korában ő is Jedi padawan volt. A bolygóján lezuhant egy Jedi lovag, miután Ventress szüleit (hadurak voltak a bolygón), meggyilkolták. A kis Ventresst ez a Jedi tanította. Valószínűleg a kék kard a sajátja, a zöld pedig a mesteré volt. A Jedit végül sikerült megölnie az ellenségeiknek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.