Ugrás a kommentre

Ahsoka Tano


Dzséjt

Ahsoka a Rebelsben  

48 felhasználó szavazott

  1. 1. Szerinted jó ötlet volt behozni Ahsokát a Rebelsbe?

    • Igen
      42
    • Nem
      0
    • Majd meglátjuk
      6


Ajánlott hozzászólás

Ha már Ventress kapott topicot, ne feledjük el a TCW másik fontos (ezúttal ráadásul új) szereplőjét sem, mert biztos vele is sokat fogunk még foglalkozni.

A felvágott nyelvű Ashoka szerintem baromi jó karakter, méltó Anakin tanítványának, csak még nagyon kérdéses a sorsa. A Rising Melvolance-t nézve az jutott eszembe, hogy talán Ashoka tanítása az egyik, amit Anakint az ep3-ra kicsit higgadtabbá tette. Gondolok itt arra, mikor sugárpajzsba futottak, és ő intett türelemre Obi-Want, ami hát furcsa Anakintól. Kváncsi leszek, milyen hatással lesz egymásra a páros, és ami a legfontosabb, mi lesz Ashoka sorsa. Jedi lesz? Három év alatt igencsak furcsa lenne. Meghal a 66-os parancs előtt? Durva lenne egy gyerekeknek készült sorozatban megölni a fő gyerekszereplőt, de esélyes. Kicsapják végül a Rendből? Lehet ő járna jól. Vagy más sorsa lesz? Szóval, a TCW történetének alakulása főleg Ashoka szemszögéből lesz érdekes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bennem is ezek a kérdések motoszkálnak Ahsoka sorsával kapcsolatban. Egyébként nagyon örülök, hogy bekerült a sorozatba, igazi üde színt hoz a történetbe már önmagában is, és Anakinnal alkotott párosa pedig kifejezetten szórakoztató. :D A sorsát illetően pedig abszolút díjaznám, ha nem halna meg sem a sorozat végén, sem pedig a 66-os parancs következtében - mert azt ugye nem tudjuk, pontosan mikorra is esik a sorozat vége.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jópofa karakter és tényleg úgy érződik, hogy egyfajta kiegészítése Anakinnak. :D Érdekes azonban az, hogy emlékeim szerint az előzménytrilógiából hiányolták a fanyalgók a Han Solós csipkelődő műsort, erre föl most meg ugyanezeknek baj, hogy itt jelen van. :S A fene se érti ezeket, számomra a kezdeti idegenkedés után igen tetszetős a karaktere. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem van egy olyan sanda gyanúm, hogy Ashoka tán átlát Palpin? Az jutott eszembe, mikor a kancellár hívta Anakint és a lány elég gyanakvóan nézett.

Igen, valószínűleg a gyermeki lényét még tiszta látásmód vagy valami hasonló fedheti és ha még csak egy pillanatra is, de feltűnt neki Palpatine szavai mögött húzódó gondolat. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ugy müködne igazán a karakter és ugy passzolna igazán a sorozat a filmekkel ha Ahsoka meghalna még a sorozaton belül, pár hónappal esetleg héttel az ep.3 eseményei elött.

Bevállalós lenne az tény, de pont a második résszel megmutatták a készitők hogy nem félnek néha bevállalós, nem annyira a legkissebb generációnak szoló jeleneteket is betenni a filmbe (és ez még csak egy "normál"s epizód, az igéretek szerint jön majd sokkal sötétebb is, mint a december 11-én debütáló "Lair of Grievous"). Ez lehetne Anakin sötét oldalra állásában egy újabb lépcsőfok: egy újabb szeretett lény elvesztése, egy újabb indok a haláltól való félelemre és persze egy újabb fokodzó elvesztése: mert most a sorozatban az látszik hoy Anakin Ahsokában társa talált: egy olyan padawant kapott aki nagyon is magára emlékezteti. Most nem kell olyan egyedül érezze magát a Rendben, mint a filmekben ahol a többi tag és közte mindig egy óriási rés látszott... most van valaki aki elött tekintélye van és akivel valoszinüsithetően részről részre egyre jobb barátok lesznek. El kell veszitenie mindezt hogy valóban megkezdődhessen az ep.3... a rémálom Coruscanton és mindaz ami eztán jön (és nem mellesleg a Klón-háborúnak is nagyobb súlya lenne eztán: a filmekben ugyanis egyetlen fontos szereplő sem halt meg konkrétan a háborúban). Igy lenne teljes a kép szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amennyire idegenkedtem a karaktertől a felbukkanása idején, mára annyira megszerettem. Tényleg olyan mint a padawan Anakin, csak lány kiadásban. :D Szerintem nagy ötlet volt megalkotni a karaktert, mert egyrészt új színt visz az SW-be, másrészt Ahsoka által Anakin karaktere is árnyalható. Ráadásul örökös humor forrásként is szolgál. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én személy szerint nagyon megszerettem a karaktert.Amikor olyan szomorúan néz ,mert Anakin letolja összeszorul a szívem.Valahol érzem, hogy tényleg úgy lenne értelme ahogy Bomarr írja.De az biztos hogyha azt a részt amiben meghal(ha lesz ilyen), akkor végig fogom könnyezni.

Nagyon tetszik benne pl, hogy zseniális ötletei vannak és egy talpraesett lány.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ugy müködne igazán a karakter és ugy passzolna igazán a sorozat a filmekkel ha Ahsoka meghalna még a sorozaton belül, pár hónappal esetleg héttel az ep.3 eseményei elött.

Bomarr, ebben igazat kell, hogy adjak neked, tényleg adna a sorozat végének egy drámai ízt, ami átvezetésként is szolgálna az Ep3-hoz és Anakin akkori motivációihoz - de nekem már bőven elég volt Padmé halála, nagyon nem szeretném látni Ashokát is meghalni. :D Ezzel együtt tényleg ez volna dramaturgiailag a leghatásosabb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az is lehet amit a másik fórumon is felvetettem. Egész egyszerűen Ahsokából nem lesz jedi lovag, mert eltanácsolják.

Ebben lehetne valami... Éppoly fegyelmezetlen, és nehezen kezelhető, mint a mestere, csak ő nem kiválasztott, így lehet, hogy tőle szívesen megszabadulnának majd. Azonban ez valahogy annyira nem Star Wars-os fordulat volna. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben lehetne valami... Éppoly fegyelmezetlen, és nehezen kezelhető, mint a mestere, csak ő nem kiválasztott, így lehet, hogy tőle szívesen megszabadulnának majd. Azonban ez valahogy annyira nem Star Wars-os fordulat volna. ;)

Anakint is először eltanácsolták, még a képzése megkezdése előtt. ;)

 

Szerintem Ahsoka halála nem férne össze a sorozat koncepciójával. Gondolj bele, az összes gyerekrajongó pszichológushoz kerülne ha megtörténne a halála. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin 8 évesen került a rendbe, azért fegyelmezetlen, mert kiskorában nem tanították meg a Jedi-féle kiegyensúlyozottságra, fegyelemre.

De Ahsoka kiscsecsemő kora óta (hála Plo Koon mesternek) a templomban van, és Yoda tanítja őket. Ha Ahsokát a természete miatt teszik ki, abban nem ő a hibás, hanem Yoda, hogy nem nevelte meg rendesen még youngling korában, hisz ő foglalkozik az ifjakkal.

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Ahsoka kiscsecsemő kora óta (hála Plo Koon mesternek) a templomban van, és Yoda tanítja őket. Ha Ahsokát a természete miatt teszik ki, abban nem ő a hibás, hanem Yoda, hogy nem nevelte meg rendesen még youngling korában, hisz ő foglalkozik az ifjakkal.

Így van, de ez azon nem változtat, hogy még őt vághatják ki, Yoda helyett. Elvégre, ha minden bukott Jedi után kiszórnák az oktatókat, akkor már Yodától rég megváltak volna. Dooku sem éppen Jedis mivoltáról lett ugye híres ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a verziót én kizártnak tartom. ;) Ugyan mi vihetné Ahsokát a Sötét Oldal felé?

 

Ahogy haladunk előre a sorozatban, egyre jobban előjön Ahsoka "sötét oldala".

 

Már az eddigi részekben sem minta-jedi. Hamarosan egy jedi mester is meglepődik, hogy mennyi harag van a kis leányban (az ep2 Anakin és Zam utolsó beszélgetése kicsit durvább kiadásban). Lesz itt még meglepetés, meg párhuzam Anakinnal. Kíváncsi leszek, hogy továbbviszik-e ezt a szálat, vagy inkább csak érdekességként tették bele komolyabb kidolgozás nélkül...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin 8 évesen került a rendbe, azért fegyelmezetlen, mert kiskorában nem tanították meg a Jedi-féle kiegyensúlyozottságra, fegyelemre.

Ha így folytatjuk, Anakin 30 év múlva már nem is lesz túlkoros... ;)

 

BBY 41.9-ben (~BBY 42) született és BBY 32-ben 10 évesen került a Jedi Rendbe. (A Boota futamot is úgy emlegetik, hogy 9 évesen nyerte meg)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy haladunk előre a sorozatban, egyre jobban előjön Ahsoka "sötét oldala".

 

Már az eddigi részekben sem minta-jedi. Hamarosan egy jedi mester is meglepődik, hogy mennyi harag van a kis leányban (az ep2 Anakin és Zam utolsó beszélgetése kicsit durvább kiadásban). Lesz itt még meglepetés, meg párhuzam Anakinnal. Kíváncsi leszek, hogy továbbviszik-e ezt a szálat, vagy inkább csak érdekességként tették bele komolyabb kidolgozás nélkül...

Mint tudjuk, a Sötét Oldalra a kapzsiság, a féltékenység, a harag, de leginkább a hatalom iránti vágy vezet. Lehet, hogy Ahsokát független szellemisége, kreativitása problémás helyzetekbe fogja majd sorolni, azonban ez szerintem kevés az igazi kísértéshez.

De persze majd meglátjuk. ;)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ne pont az EP3 előtt haljon meg, hanem mondjuk egy hónappal előtte. :)

Igen! Anakin túlságosan is jó passzban van az ep.3 eleji űrcsatában ahhoz, hogy Ahsoka halála nem sokkal elötte legyen.

 

Ezt a sötét oldali dolgot én is furcsállom, mert Ahsokáról a legrosszabb ami elmondható hogy engedetlen. De ez elmondható volt -még ha más szinten is- Qui-Gonról is. Ez még azért kevés ehhez, ráadásul a Sötét oldal nem kisért csak úgy... ahhoz Palpatine aktiv közremüködése is kellene, de valahogy nehéz elképzelni, hogy mi oka lenne rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a kedves karaktert nem hinném, hogy a sötét oldal prédájává teszik. A halálához talán majd Palpinak lehet köze, hisz Anakin sebezhetőségét növelné ezáltal.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ki tudja, hogy nem e Padmé fogja kikaparni Ahsoka szemét. :)

 

Lehetne egy olyan rész, ahol Anakin mondjuk Padméval arról beszél, hogy milyen nehéz tanitónak lenni, sötöbö-sötöbö...Vagy túl unalmas lenne?

 

Más, szerintem Ashokát Palpi bácsi fogja elteteni láb alól, hiszen nagy hatással van Anakinra.

Ha, nem hal meg a sorozat alatt, akkor születnek az új EU művek, arról, hogy Vader megkeresi és maga mellé álljtja vagy ledöfi...............Már látom Sith lady in the Empire, Togruta woman in Black.......... Ne lepődjetek meg ma írtam egy zht, ( vért izzadtam), az agyam valószinüleg a teremben maradt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehetne egy olyan rész, ahol Anakin mondjuk Padméval arról beszél, hogy milyen nehéz tanitónak lenni, sötöbö-sötöbö...Vagy túl unalmas lenne?

Elvileg lesz egy olyan rész, ami csak Anakinról és Padméról szól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, elvileg a "Destroy Malevolenceben" is lesz jó pár közös jelenetük. ;)

Ahsoka amúgy nekem hol bejön, hol nem... De mostanában egyre szimpatikusabbnak tűnik. Tetszik, hogy megcsinálták, hogy még nem olyan hosszúak a fejcsápjai, érzékeltetve ezzel, hogy még egy fiatal Togruta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.