Ugrás a kommentre

Ahsoka Tano


Dzséjt

Ahsoka a Rebelsben  

48 felhasználó szavazott

  1. 1. Szerinted jó ötlet volt behozni Ahsokát a Rebelsbe?

    • Igen
      42
    • Nem
      0
    • Majd meglátjuk
      6


Ajánlott hozzászólás

Nem erre gondoltam beszélgetési alapként. Összességében az olyan témákra, mint a 66-os parancs, a Jedik eltűnése és jövőjük, a Birodalommal kapcsolatos gondolatok, a Lázadókhoz vezető út és még sorolhatnám. Nyilván van, amelyik nem különösebben kellemes téma, de akkor ne is beszéljenek róluk? Ahhoz, hogy két karakter közelebb kerüljön egymáshoz (na nem "úgy"), szerintem elengedhetetlen a "lelkizés", hogy jobban megismerjék egymást. Főleg, ha a valamelyest közös múlt jó alapot szolgáltat erre.

 

Mondjuk amikor Ahsoka lejött a Ghost létráján, Kanantől elég lett volna annyi, hogy "Te? Téged ismerlek... a Jedi Templomból."- lehet, hogy így bénán hangzik, de a lényeg szerintem világos. Valami hasonlóval utalhattak volna rá, hogy így vagy úgy, de Caleb ismeri a nőt, és a téma ezen részét le is rendezték volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De minek kéne beleerőltetni ezt a mindenki mindenkit ismer szálat? Most miért kötelező úgy ismernie Kanannak, hogy első pillantásra már rá is vágja, hogy "téged ismerlek", 15 év és millió sorscsapás után. Nem tudom elhinni, hogy miért olyan hihetetlen, hogy tízezer Jedi között van két padawan, akik talán sosem hallottak egymásról.

Nem mellesleg, az miért nem gáz, hogy Ahsoka nem ismeri Kanant? Csak az lehet gáz, hogy Kanan nem ismeri Ahsokát? Nem ezért vagy azért, de Kanan mestere a Jedi Tanács egyik tagja volt, nem éppen kis személyiség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek szerint nem értjük egymást.

Ahogy lentebb írtam, nem "kéne" feltétlen ismerniük egymást, ha nem lenne ott Ahsoka ügyének kérdése. Nekem ez a "feledékenység" egyelőre gyenge lábakon áll. Szerintem nem könnyen feledhető történés az a robbantás ÉS az azt követő zűrzavar a Jedik közt, a TCW alapján nincs minden nap ilyen kaliberű esemény a Jedi Templomban. Főleg nem egy olyan ifjonc felejt el ilyesmit, aki gyakorlatilag az egész életét a falak közt töltötte, az "unalmas" tanulással.

Ahsokának azért nem "kéne" feltétlen ismernie Kanant, mert a képregény alapján Caleb csak azt követően lett Billaba tanítványa, hogy Ahsoka elhagyta a Rendet. Nem túl valószínű, hogy a lány random összefutott volna vele ifjoncként, főleg, mert viszonylag más közegben mozogtak a Renden belül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsoka-nak azért van jóval kisebb esélye ismerni Kanan-t, mert utóbbival (tudomásom szerint) nem történt semmi kirívó a Rendben. Egy sima padawan volt, ahogyan Ahsoka is a merényletig. Ilyen formában maximum akkor ismerhették egymást, ha pont volt vmi közös kalandjuk, amúgy még ha összefutottak vagy találkoztak se kellett még kb. bemutatkozniuk se egymásnak. Szóval ha nem lett volna Ahsoka ügye, akkor szinte 100%, hogy nem ismerték volna egymást, de még csak hallani se nagyon hallhattak volna a másikról.

 

Azt nem tudom, hogy mekkora vihart kavart Ahsoka ügye, nyilván elég nagyot szólhatott akkortájt. A képregényt nem olvasom, így nem tudtam, hogy akkor Kanan még biztosan a Templomban volt. Ez nyilván nagyban növeli az esélyét annak, hogy hallott az ügyről. Ugyanakkor egy gyerekről beszélünk, aki informálódik arról, hogy egy számára valószínűleg totálisan ismeretlen padawan gyanúba keveredett, kizárták, majd ártatlannak bizonyult, mert egy másik jedi (aki Kanan-nak szintén idegen lehetett) akarta besározni. Bármekkora balhé is volt ez akkor, nem gondolnám, hogy Kanan-nak annyira meg kellett volna jegyeznie az Ahsoka nevet vagy az esetlegesen látott videofelvétel alapján az arcát (ami amúgy ugye sokat változott, hisz eltelt rengeteg idő), hogy sokkal később, megannyi gyötrelmet átvészelve beugorjon neki, amikor hall róla vagy meglátja.

Barriss ekkor már valószínűleg nem volt padawan, de amúgy is ő volt a hunyó és a balhé szervezője, így ha valaki, akkor inkább az ő neve maradhatott meg az emberekben. A hírek már csak olyanok, hogy a szenzációra mennek, annak pedig ilyen téren semmilyen hírértéke nincs, hogy Ahsoka nem tért vissza a Rendbe. Annak sokkal inkább, hogy Barriss volt a bűnös és mi lesz a sorsa. Ennek ellenére Kanan-nak annyira nem volt köze az egészhez, hogy kár ezen elmélkedni. Ha pár héttel a merénylet után találkozik Ahsoka-val, akkor valószínűleg tudja kiről van szó, de ennyivel később miért kéne ennek így lennie.

 

Aztán ott van az is, amit már korábban is írtam többször, ill. most Dzséjt is. Ha netán rémlik is vmi Kanan-nak (biztosan nem sok, csak annyi, hogy kényes ügy), akkor is minek hozná fel ezt bárki előtt? Ahsoka-nál még a kellő óvatossággal és finomsággal se lenne egy udvarias gesztus, a háta mögött a többi csapattaggal kibeszélni meg pláne tahóság lenne.

Ha jobban meg akarnák ismerni egymást, akkor ülhetne, amit Sky ír, de én nem úgy látom, hogy ez bármelyiküknek is célja lenne. Kanan szinte mindenkivel szemben bizalmatlan és Ahsoka-tól se ájult el különösebben, a lázadáshoz (mint katonai egység) se akart csatlakozni. Ahsoka meg el van foglalva a saját dolgával, nem folyik bele a csapat életébe.

Szinte egyáltalán nem is beszéltek semmilyen jedi témáról, pedig ha annyira ismerkedni akarnának, akkor rengeteg dolog lehetne beszédtéma. Ugyebár Ahsoka ebből az egész 66-osból, a jedik lemészárlásából és a Birodalom kialakulásából kimaradt, sokkal természetesebb lenne, ha ő érdeklődne ezekről Kanan-nál, mintsem fordítva Ahsoka ehhez képest kis jelentőségű ügyéhez kapcsolódóan. Persze Ahsoka se teszi, nyilván mert nem lenne szép gesztus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsi az esély, de mivel Ahsokát bevonták a padawanok képzésébe (ezt ugye több TCW epizód is igazolja), lazán van esély arra, hogy Caleb és Ahsoka találkoztak. Szóval a találkozás mindkét fél részéről egyenlő eséllyel indul, ennél fogva ugyanannyi esélye van annak is, hogy ezen a vonalon Ahsoka felismerje Kanant - már leszámítva azt, hogy mindketten sokat változtak, mindketten sok mindenen mentek át és mindkettejük számára eltelt 15 év.

Közös témát sem lehet egyszerű találniuk, hiszen Kanan még épp csak elkezdett egy mester mellett tanulni, amikor összeomlott a Rend. A háborúba sem nagyon vett részt, talán csak az utolsó hónapokat töltötte el a fronton, míg Ahsoka évekig harcolt. És egyikük sem volt igazán Jedi, de legalább mindenki, akire közösen emlékezhetnének, szomorúságot és bánatot csikarhat ki belőlük. A 66-os parancsról szerintem annyi kedvük van beszélni egymással, mint két, a lágereket megjárt zsidónak a holokausztról. Ez és minden más, ami ehhez kapcsolódik (a háború, a Sith-ek, stb), fájdalmas emlék mindkettejüknek, tuti nem fognak róla beszélni, egymással nem valószínű. Másról meg aligha tudnának. Az egyik talán hallotta a másikról, azt csók, együtt töltött közös idejüket napokban lehet számolni.

Pláne nem fog Kanan a háborúról beszélni, miután kiborult attól, hogy újra katonának kell állnia, meg attól, hogy klónokkal találkozott. Csoda, hogy Ezrának megnyílt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy lentebb írtam, nem "kéne" feltétlen ismerniük egymást, ha nem lenne ott Ahsoka ügyének kérdése. Nekem ez a "feledékenység" egyelőre gyenge lábakon áll. Szerintem nem könnyen feledhető történés az a robbantás ÉS az azt követő zűrzavar a Jedik közt, a TCW alapján nincs minden nap ilyen kaliberű esemény a Jedi Templomban.

Pontosan erre gondoltam én is! Én pl. ismerem Orbán Viktort a TV -ből de ő nem ismer engem. Nem Dzséjt, nem hasonlítom Ahsokát Orbán Viktorhoz, csak az ismertség kérdése miatt vettem elő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval a találkozás mindkét fél részéről egyenlő eséllyel indul, ennél fogva ugyanannyi esélye van annak is, hogy ezen a vonalon Ahsoka felismerje Kanant

A többivel egyetértek, de ezt továbbra se értem. Annak valóban ugyanannyi esélye van, hogy valamelyikőjük találkozik a másikkal, a felismerésnek viszont egyáltalán nem. Márpedig azért nem, mert Ahsoka a balhéja miatt fókuszba kerülhetett a Renden belül (akár azon kívül is kicsit), míg Kanan nem. Ahogyan nyilvánvalóan mondjuk egy Anakin-nak nincs akkora esélye felismerni egy random padawan-t, mint fordítva, hiszen ő a "sztár" a Rendben. Én pl. felismerném Vettel-t, ő viszont engem nem, érthető okokból. :D

 

Pontosan erre gondoltam én is! Én pl. ismerem Orbán Viktort a TV -ből de ő nem ismer engem.

Tegyük fel, hogy 12-14 éves korodban valakit kicsaptak a sulidból, mert állítólag felgyújtotta azt, aztán kiderült, hogy igazából más tette. Ha holnap szembejönne Veled az utcán az akkor ártatlanul vádolt srác, vagy vhol hallanád a nevét, akkor őt is felismernéd? ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan erre gondoltam én is! Én pl. ismerem Orbán Viktort a TV -ből de ő nem ismer engem. Nem Dzséjt, nem hasonlítom Ahsokát Orbán Viktorhoz, csak az ismertség kérdése miatt vettem elő.

Viszont az analógia nem jó, hiszen Orbán egy államfő, Ahsoka meg egy padawan, plusz Orbánt nap mint nap láthatod, Ahsokát Kanan valószínűleg csak elenyészően ritkán láthatta a HoloNetben (amíg szenzáció volt), azt is tizenöt évvel a Rebels előtt. Valahogy távolról sem egyenértékű a dolog. Ahsoka legjobb esetben is egy vezérőrnagy vagy altábornagy szárnysegédjének felel meg. Orbánt legfeljebb Palpatine-hoz hasonlíthatod, azt viszont senki sem vitatja, hogy Kanan ismeri Palpatine-t. De aligha hiszem, hogy tudod, ki volt Fodor Lajos vezérezredes szárnysegédje (pedig még ez sem jó példa, hiszen a Magyar Honvédség 15 évvel ezelőtti vezérkari főnökéhez nem Anakin, hanem Yoda vagy Windu illene). És valószínűleg akkor sem tudnád megmondani, ha 15 évvel ezelőtt éppen a harmadik világháború zajlott volna, és az ürge gyanúba került volna egy budapesti robbantás okán. Vagy, hogy földhöz ragadtabb példát mondjak: tudod név szerint, kik térítették el a repülőket, amik aztán a WTC-be csapódtak? Pedig ők is eléggé híresek lettek, és a tettük nem éppen mindennapi volt. Plusz a 15 év is elég jól áll (én speciel majdnem annyi voltam akkor, mint Kanan a Templom elleni merényletben, de kapásból se a nevüket nem tudnám megmondani, se az arcukat felidézni, pedig elég mélyen beleástam magam a témába anno).

 

A többivel egyetértek, de ezt továbbra se értem. Annak valóban ugyanannyi esélye van, hogy valamelyikőjük találkozik a másikkal, a felismerésnek viszont egyáltalán nem. Márpedig azért nem, mert Ahsoka a balhéja miatt fókuszba kerülhetett a Renden belül (akár azon kívül is kicsit), míg Kanan nem. Ahogyan nyilvánvalóan mondjuk egy Anakin-nak nincs akkora esélye felismerni egy random padawan-t, mint fordítva, hiszen ő a "sztár" a Rendben. Én pl. felismerném Vettel-t, ő viszont engem nem, érthető okokból. :D

De 15 év múlva is ugyanakkora eséllyel ismernéd fel Vettelt? ;) Pláne úgy, hogy közben kiirtották a családodat és azalatt a 15 év alatt nem csak folytonosan futnod kellett az életedért, de az identitásodat is fel kellett adnod?

Persze, a háború idején, nem sokkal a merénylet után több esély volt arra, hogy Caleb felismeri Ahsokát, de az azóta eltelt idő fakította az emlékeket. És ezen a téren Ahsoka jobb helyzetben van. Őt kevesebb szörnyűség érte közvetlenül, nagyobb eséllyel gondol vissza jó szívvel a múltra, így például azokra, akikkel találkozott. Nem mérgezi meg az emlékeit a gyász, a bánat, a bűntudat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegyük fel, hogy 12-14 éves korodban valakit kicsaptak a sulidból, mert állítólag felgyújtotta azt, aztán kiderült, hogy igazából más tette. Ha holnap szembejönne Veled az utcán az akkor ártatlanul vádolt srác, vagy vhol hallanád a nevét, akkor őt is felismernéd? ;)

Ha benne lett volna a hírekbe meg a TV -be akkor nyilván felismerném. Bár azóta eltelt 30 év. A Rebels -ben is ennyi telt el. Ja nem...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De 15 év múlva is ugyanakkora eséllyel ismernéd fel Vettelt? ;) Pláne úgy, hogy közben kiirtották a családodat és azalatt a 15 év alatt nem csak folytonosan futnod kellett az életedért, de az identitásodat is fel kellett adnod?

Ne tereld a témát. :P Írtam is, hogy a mondandód többi részével egyetértek, de a kiemelt résznek semmi köze ahhoz, amit most írtál. Azt írtad, hogy ugyanakkora eséllyel ismerhetné fel Ahsoka Kanan-t, mint fordítva, ami így önmagában nem igaz. Kanan-nak sokkal nagyobb esélye van erre, attól függetlenül, hogy még ez az esély is kicsinek mondható, szerintem legalábbis. Egyszerűen azért, mert Ahsoka-nak kijutott egy ugyan rövid, de híresebb/hírhedtebb periódus, míg Kanan-nak (vagy akkor Caleb-nek :D) tudomásom szerint nem.

 

Ha benne lett volna a hírekbe meg a TV -be akkor nyilván felismerném. Bár azóta eltelt 30 év. A Rebels -ben is ennyi telt el. Ja nem...

Akkor piszkosul jó memóriád van ám, Kanan-nak már nem biztos. :) 30 év? Kellett Neked annyira sietned a korral. :D Jó, a Rebels és TCW közt kb. feleennyi idő telt el, de még emlékszel arra, hogy 15 éve kik voltak a hírekben?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor piszkosul jó memóriád van ám, Kanan-nak már nem biztos. :) 30 év? Kellett Neked annyira sietned a korral. :D Jó, a Rebels és TCW közt kb. feleennyi idő telt el, de még emlékszel arra, hogy 15 éve kik voltak a hírekben?

Ha más nem a nevükre biztos emlékeznék. Ráadásul Ahsoka nem is ember, így könnyen derenghetne Kanan -nak valami.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne tereld a témát. :P Írtam is, hogy a mondandód többi részével egyetértek, de a kiemelt résznek semmi köze ahhoz, amit most írtál. Azt írtad, hogy ugyanakkora eséllyel ismerhetné fel Ahsoka Kanan-t, mint fordítva, ami így önmagában nem igaz. Kanan-nak sokkal nagyobb esélye van erre, attól függetlenül, hogy még ez az esély is kicsinek mondható, szerintem legalábbis. Egyszerűen azért, mert Ahsoka-nak kijutott egy ugyan rövid, de híresebb/hírhedtebb periódus, míg Kanan-nak (vagy akkor Caleb-nek :D) tudomásom szerint nem.

Nem terelem. Az eredeti mondandóm lényege is az volt, hogy tizenöt évvel később, az átélt sorscsapások után már nem számít, hogy az egyik egy holoműsorban látta a másikat, a másik meg az iskolapadban az egyiket. Mindkettőnek ugyanakkora esélye van felismerni a másikat. Az, hogy te a mondandómat elemenként, nem egészében értelmezed, hadd ne az én saram legyen már. :roll: A tizenöt perc hírnév nem örökre szóló hírnév. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ráadásul Ahsoka nem is ember, így könnyen derenghetne Kanan -nak valami.

Nem hinném, hogy ez a SW univerzumban bármiféle jelentőséggel is bírna.

 

Az eredeti mondandóm lényege is az volt, hogy tizenöt évvel később, az átélt sorscsapások után már nem számít, hogy az egyik egy holoműsorban látta a másikat, a másik meg az iskolapadban az egyiket. Mindkettőnek ugyanakkora esélye van felismerni a másikat.

A lényege az volt, de ettől még a kiemelt motívum nem lesz érvényes. :) Persze, csak éppen Ahsoka-t szinte biztosan legalább egyszer látta Kanan a holoadásban (vagy hallotta a nevét), míg Ahsoka korántsem biztos, hogy tanította Kanan.t. Ráadásul, ha látta is az iskolapadban, akkor se valószínű, hogy a sok padawan közül pont szemet szúrt neki, míg Ahsoka egyértelműen főszerepben lehetett pár holoműsorban, így legalább akkor ki kellett tűnnie a többiek közül.

 

Az, hogy te a mondandómat elemenként, nem egészében értelmezed, hadd ne az én saram legyen már. :roll:

A mondandód sok állításból épül fel, ezek közül az egyik az volt, hogy ugyanolyan esélye van mindkettejüknek felismerni a másikat. Ez akkor lenne igaz, ha nem lett volna a togruta ügye, akkor tényleg kb. ugyanakkora szerepe lett volna mindkét figurának. Viszont tök mindegy mennyi idő telt el, mik történtek közben és meddig tart a hírnév, Ahsoka ismertebb volt akkortájt, mint Kanan, szóval neki volt jóval nagyobb esélye arra, hogy a másik felismerje. Attól, hogy pl. egy Koplárovics Bélának is 15 percig tartott a hírnév és régen volt és sok dolog történt azóta, attól még 10 év múlva is több esélye lesz, hogy felismerjék, mint nekem. 100-ból ha 1 esetben meg fog ez történni, de az is több, mint mondjuk 100000/1. :D

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

...míg Kanan-nak (vagy akkor Caleb-nek :D) tudomásom szerint nem...

Ez a baj ezzel a Kanannal, hogy nem celeb, hanem Caleb. :D

 

A mondandód sok állításból épül fel, ezek közül az egyik az volt, hogy ugyanolyan esélye van mindkettejüknek felismerni a másikat. Ez akkor lenne igaz, ha nem lett volna a togruta ügye, akkor tényleg kb. ugyanakkora szerepe lett volna mindkét figurának. Viszont tök mindegy mennyi idő telt el, mik történtek közben és meddig tart a hírnév, Ahsoka ismertebb volt akkortájt, mint Kanan, szóval neki volt jóval nagyobb esélye arra, hogy a másik felismerje. Attól, hogy pl. egy Koplárovics Bélának is 15 percig tartott a hírnév és régen volt és sok dolog történt azóta, attól még 10 év múlva is több esélye lesz, hogy felismerjék, mint nekem. 100-ból ha 1 esetben meg fog ez történni, de az is több, mint mondjuk 100000/1. :D

Így van, ha esélyekről beszélünk, akkor Ashokának sokkal több esélye van arra, hogy Kanan felismerje, mint fordítva. Ashokának biztos, hogy kijutott 15 perc hírnév, viszont Kanant csak LEHET, hogy tanította. Ez így az esélyeket eléggé eltorzítja, mindkettőre kevés sanszot látok, de még mindig több lenne az esély, hogy Kanan kiszúrja Ashokát, mitn fordítva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Freddie Prinze Jr. még korábban elkotyogott egy érdekes információt Kanannal és Ahsokával kapcsolatban:

 

 

 

"It’s gonna take somebody very special and someone unique to sort of get [Kanan] to trust, you know, maybe not Wolffe and Gregor right away, but at least Rex. And that’s not a spoiler, you hear Rex say her name. So, once Kanan and Ahsoka have this - what I found a very touching and just sort of awesome scene - and she’s basically- and I don’t wanna say too much, ‘cause the scene unravels and it’s kinda- it’s just cool and funky, but she’s the reason that these guys are even gonna have a chance at being trustworthy. And had she not said what she says to Kanan- Nah. It wouldn't even be an option."

 

 

 

Ashley Eckstein pedig elvileg már megkérdezte Dave Filonit arról, hogy ismeri-e egymást a két ex-padawan és ő szokásához híven csak annyit mondott: Lehetséges.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Nem titkolom, Ahsoka miatt. Amióta feltünt a tcw-ben, azóta kedvelem ezt a kis hölgyet. A csúcspont számomra a párbaj. Ahogy Ahsoka a fényben megjelent és lenyomta a két inkvizítort, arra nincsenek szavak.

Szimbolikus, ahogyan a fényből megjelenik! Ahsoka, aki nem lett Jedi, de tiszta maradt! Ő a színtiszta jóság! Számomra egy külön kaszt az erőhasználók között! A fénykardjainak a fehér fénye is erősíti bennem azt a sehova sem tartozást. Nem jedi, mert kivetette magából a rend, de nem sith, aminek elpusztítására padawanként megesküdött.

Nagyon féltem őt Vadertől! Az EP IV-ig ugye a nagy hármason kívül már nincs élő jedi, elvileg. Nem szeretném, ha meghalna, de az a tisztaság, ami benne megvan, teszi majd őt mártirrá! Sajnos ez benne van a jellemében.

Az biztos, hogy eddig ebben a részben mutatkozott meg a legjobban mennyire különleges karakter maradt. Tetszenek az észrevételeid a fény/szín kapcsolatban.

Ha Ahsoka méltó végjátékot kap és nem fuserálják el a búcsúját, akkor a SW univerzum egyik legnagyszerűbb karakterévé nőheti ki magát. Sokak szemében (többek közt az enyémben is) ez már megtörtént, de egy zseniális zárás még elkél a biztonság kedvéért. Optimista vagyok, hisz a TCW-ban is fantasztikus ívet és búcsút kerekítettek neki, ill. a Rebels-ben is parádésan oldották meg a visszahozatalát, annak előkészítését és megvalósítását. Szóval miért pont a végső búcsúját szúrnák el.

 

Amúgy már régóta beugrik néha, hogy a karakterét azzal lehetne igazán elmélyíteni a SW univerzumban, ha egy élőszereplős filmben is szerepelne. Az animációs sorozatokat azért sokan nem követik és kicsit fájna, ha egy ilyen nagyszerű karakter megmaradna ezen a szinten. Ráadásul, ha egy filmben is elővennék, mint kulcsszereplőt, akkor az sokakat sarkallhatna arra, hogy utánajárjanak a gyökereinek és bevonzaná a TCW-hoz, ill. a Rebels-hez is az extra nézőket.

Szerintetek mennyire lenne ördögtől való ötlet a Rogue One-ban szerepeltetni Ahsoka-t? Elvileg az Ep.4-re el kell simítani a sorsát, az a spin-off pedig pont a Rebels és a 4 közt játszódik. Egy rendkívül fontos lázadó sikerről van szó, amiben stílszerű lehetne a mártírként való szereplése. Ráadásul egy spin-off, amiben talán nem akkora kockázat egy ilyen merész gondolat és egy alapvetően animációs figura beemelése. Úgyis hírlik, hogy Vader szerepelne a filmben, az ők nagy végső összecsapásuk lehetne a csúcspont. Ahsoka kapcsán úgyis az egyik legkultikusabb momentum a Vader-rel való találkozása és a végső búcsúja lesz, miért ne történhetne ez meg a filmvásznon?

Persze tudom, hogy ez csak egy nagyon vad álom, mert eddig semmi jel nem utal erre, de nekem nagyon bejönne. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez két okból nagyon nem valószínű, hogy megvalósulna. Az első, és ami után tulajdonképpen kár bármilyen más okot keresni, hogy azt talán az elsők között erősítették meg, hogy a Rogue One-ban nem lesz Jedi, se semmilyen jó oldali Erőhasználó.

Másrészt, baromi nehéz lenne Ahsoka karakterét bevezetni a végnapjaiban. A hölgy már egy felépített, működő karakter, ismert, részletes háttérrel - de csak a sorozatokban. Ha feltűnik egy mozifilmben, ott nem kezelhetik viszont úgy, hogy ez már egy létező szereplő, mert bár valószínűleg azok a rajongók is tudni fogják, ki ő, akik nem követik az animációs sorozatokat, az egyszerű mozinézőnek lógna a karakter a levegőben. Neki meg kéne magyarázni, hogy miért van egy Jedi lovag a Szövetséggel pár órával vagy nappal az ep4 eseményei előtt (pedig egyetértve Bomarr-ral, szerintem sok nézőnek már az magas lesz, miért játszódik a következő Star Wars ebben az időszakban), meg kéne magyarázni, hogy ki ő, ami ráadásul nem egyszerű, hiszen Anakin Skywalker egykori padawanja - na most, már a Jedi mivolta fejvakarásra adhat okot, de ha az egyszerű néző, aki legfeljebb az ep1-2-3 történetével van képben a Köztársaság időszakából, megtudja, hogy Anakinnak volt tanítványa, aki nem szerepelt a filmekben, akkor feladja.

Szóval a szereplő megjelenése egy mozifilmben túl sok kérdést vetne fel, amit nem igazán lehetne lekommunikálni, macerás is lenne, ráadásul két óra alatt kéne a mezei moziba járó számára (újra) felépíteni, megszerettetni és még a rajongók kedvéért méltón le is zárni a karaktert - mindezt úgy, hogy a film minden más aspektusára is jusson idő.

Ha Ahsoka valaha is megjelenik mozifilmben (én is nagyon örülnék ennek, de sajnos nem fűzök hozzá vérmes reményeket), az nem a Rogue One lesz. Ha főszerepet kapna, akkor az szinte csak úgy működne, hogy az egész film róla szól. Egy az ő karakterére épített sztorival megáldott moziban ki lehetne bontani Ahsokát, elmesélni honnan jött, hová tart úgy, hogy az nem megy se a szereplő, se a film kárára. De szerintem a legtöbb, amit látni fogunk, ha valaha is látni fogunk ilyet, az egy cameo lesz, és csak a rajongók fogják tudni, hogy Ahsokát látták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy lehetne ez egy árukapcsolás, mondjuk ki lenne írva a vége főcím elé: Köszönjük a figyelmet ha Önt érdekli Ashoka eredet története kérjük nézze meg a The Clone Wars animációs filmet és sorozatot valamint a Rebels animációs sorozatot. :D :D :D

 

Amúgy ha csinálnának egy csak róla szóló filmet ahol bemutatják honnan jött, az nekünk nem lenne felesleges akik, tudjuk, hogy honnan jött? jó nyilván így a tágabb közönség elé tárnák a karaktert, de én úgy érezném, hogy amíg ezzel foglalkoztak addig csinálhattak volna másik filmet is ami tovább bővíti az Univerzumot, nem elmeséli még egyszer amit már tudok.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsoka-film: szerintem előbb-utóbb biztos sorra kerül. Az, hogy az "átlag mozi néző nem tudja kicsoda" nem indok. Az átlag mozi néző annyit tud Boba Fett-ről, hogy megette Jabba óriási vénus légycsapója és hogy belőle csinálták a klón sereget. Mégis kész pénznek lehet venni a spin-off-ot. Arról nem beszélve, hogy tavaly előttig gyakorlatilag a kutya nem ismerte a Galaxis Őrzőit, aztán az év egyik legsikeresebb filmjét csinálták belőlük.

 

Meg Filoni is folyton mondja, hogy próbál helyet találni a befejezetlen TCW sztoriknak.

 

Azt egyébként észrevettétek, hogy a "Future of the Force"-ban Ahsoka nem is a szokásos Erő-lökéssel vágta a falhoz a Hetedik Nővért, hanem "csak" tapsolt egyet?

 

vlcsnap_2015_12_28_09h08m24s271_by_werebazs-d9lqwny.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Meglepő" módon én is örülnék, ha filmszerepben is láthatnánk, de erre valóban elenyésző az esély, így nem fűzök hozzá reményt. A Rebels által szerintem borítékolható a sorsa: így vagy úgy, ki kell kerülnie a galaktikus egyenletből, ami a jelenlegi érintettségét nézve (Lázadás egyik oszlopos tagja) nehezen elképzelhető a halála nélkül. Inkább kerüljön pont a története végére, mint hogy Maulhoz hasonlóan a levegőben lógjon.

Aminek nagyon örülnék, az egy TCW és Rebels közt játszódó regény főszerep. :clap2: Egyrészt, ez az időszak (16 év!) még hatalmas vakfolt az életében, amiről nem ártana informálódni, másrészt, egy filmben sem nyerhetünk olyan mély bepillantást adott karakter jellemébe, mint amit egy könyv nyújtani képes. Így még jobban megismerhetnénk a gondolatait (akár néhány korábbi, meghatározó eseményről), de a háttértörténete is alapos színezetet kaphatna.

 

Ahsoka-film: szerintem előbb-utóbb biztos sorra kerül. Az, hogy az "átlag mozi néző nem tudja kicsoda" nem indok. Az átlag mozi néző annyit tud Boba Fett-ről, hogy megette Jabba óriási vénus légycsapója és hogy belőle csinálták a klón sereget. Mégis kész pénznek lehet venni a spin-off-ot. Arról nem beszélve, hogy tavaly előttig gyakorlatilag a kutya nem ismerte a Galaxis Őrzőit, aztán az év egyik legsikeresebb filmjét csinálták belőlük.

 

Meg Filoni is folyton mondja, hogy próbál helyet találni a befejezetlen TCW sztoriknak.

Boba Fett egy Star Wars ikon, akinek volt ideje alaposan beinnia magát a popkultúrába. Arról nem is beszélve, hogy ő filmkarakter, így értelemszerűen többen ismerik és nagyobb az igény az ő "mutogatására". Nagyon hosszú azon filmkarakterek listája, akik potenciális SW spin-off jelöltek. Biztos vagyok benne (az említett közmegfelelés miatt), hogy közülük válogatnak a fejesek, nem pedig olyan animációs sorozatokból, amit az emberek elenyésző hányada ismer, még kevesebb hányada szeret vagy fogad el. A fejesek szemszögéből (siker --> pénz) biztonságosabb az ikonikusabb, populáris karakterek használata, mint olyanoké, akik kevésbé népszerűek (most nem nem a TCW/Rebels fan base-re gondolok). Bármennyire is Top1 SW karakter sokak szemében, világszinten nem veheti fel a versenyt egy Han Solóval, Jabbával, Darth Vaderrel vagy az Uralkodóval.

 

Kétlem, hogy Filoni a filmvásznon akarna helyet találni a befejezetlen TCW sztoriknak (az előbb említett okokból szerintem esélytelen harc lenne). Sokkal valószínűbbek a regény, képregény, sorozat, esetleg játék platformok.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boba Fett egy Star Wars ikon, akinek volt ideje alaposan beinnia magát a popkultúrába. Arról nem is beszélve, hogy ő filmkarakter, így értelemszerűen többen ismerik és nagyobb az igény az ő "mutogatására". Nagyon hosszú azon filmkarakterek listája, akik potenciális SW spin-off jelöltek. Biztos vagyok benne (az említett közmegfelelés miatt), hogy közülük válogatnak a fejesek, nem pedig olyan animációs sorozatokból, amit az emberek elenyésző hányada ismer, még kevesebb hányada szeret vagy fogad el. A fejesek szemszögéből (siker --> pénz) biztonságosabb az ikonikusabb, populáris karakterek használata, mint olyanoké, akik kevésbé népszerűek (most nem nem a TCW/Rebels fan base-re gondolok). Bármennyire is Top1 SW karakter sokak szemében, világszinten nem veheti fel a versenyt egy Han Solóval, Jabbával, Darth Vaderrel vagy az Uralkodóval.

 

Kétlem, hogy Filoni a filmvásznon akarna helyet találni a befejezetlen TCW sztoriknak (az előbb említett okokból szerintem esélytelen harc lenne). Sokkal valószínűbbek a regény, képregény, sorozat, esetleg játék platformok.

 

Boba Fett-et lehet, hogy többen ismerik az interneten, de a nem hardcore rajongók nagy többsége legjobb esetben annyit tud róla, hogy beleesett a Sharlack-be és, hogy ő belőle csinálták a klónsereget. A mezei mozinéző meg azt sem tudja kicsoda, vagy legfeljebb elcsodálkozik, hogy neve is van annak a menő páncélt viselő rohamosztagosnak.

 

Ahsoka a legutóbbi "This is Madness" elő-selejtezőjén kiütötte Luke-ot, és az első körben 41%-al kapott ki Obi-Wan-tól, vagyis közel a szavazók fele őt támogatta az egyetlen olyan univerzálisan szeretett film karakterrel szemben, aki mind a hat filmben szerepelt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boba Fett-et lehet, hogy többen ismerik az interneten, de a nem hardcore rajongók nagy többsége legjobb esetben annyit tud róla, hogy beleesett a Sharlack-be és, hogy ő belőle csinálták a klónsereget. A mezei mozinéző meg azt sem tudja kicsoda, vagy legfeljebb elcsodálkozik, hogy neve is van annak a menő páncélt viselő rohamosztagosnak.

 

Ahsoka a legutóbbi "This is Madness" elő-selejtezőjén kiütötte Luke-ot, és az első körben 41%-al kapott ki Obi-Wan-tól, vagyis közel a szavazók fele őt támogatta az egyetlen olyan univerzálisan szeretett film karakterrel szemben, aki mind a hat filmben szerepelt.

 

Akkor vetítsük le a példádat Ashokára: a nem hardcore rajongók talán tudják róla, hogy Anakin tanítványa volt, a mezei mozi néző meg ugye nem is látta még.

 

Azért a "This is Madness"-ben túlnyomórészt a hardcore rajongók szavaznak, nem az átlag mozinézők. a Disney-nek az elsődleges érdeke, hogy minél nagyobb sikert érjenek el a filmek (hozzátenném nekünk is, mert ha nincs siker előbb utóbb nincs több film sem), ahhoz meg az kell, hogy minél több mozinézőt vonzanak be, erre pedig Fett alkalmasabb, mint Ashoka, én is bevallom őszintén ha választanom kellene inkább egy Boba Fett film, mint Ashoka, azért mert róla kevesebbet tudni, mint Ashoka-ról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egy dolog, hogy mik az okok és milyen ráció húzódik meg a jelenség mögött, de Boba Fett kultkarakterré vált, ezt kár is tagadni. Sose értettem miért, de ez van. Ráadásul a PT-ben is ott volt és kaptunk hozzá eredetsztorit (még ha mellékzönge is volt), ill. a TCW-ben is szerepelt, noha csak keveset, de akkor ütött a jelenléte. Rendkívül valószínű, hogy a Rebels-ben is lesznek fejvadászos szálak és ott is előkerül majd. Lényeg a lényeg, hogy belőle filmet csinálni nyerő ötlet. Főképp, hogy vele be ehet emelni a fejvadászokat és az alvilágot, amik nagyon jó témák. Kellően ismerősek, de sok kiaknázatlan lehetőség is rejlik bennük.

 

Ahsoka ezzel szemben tényleg totális homály lehet a legtöbbeknek. Ráadásul jedi volt és a lázadókkal kooperált, így nála a mainstream Saga szálakat lehetne pengetni, márpedig a spin-off-okban ezektől el akarnak térni. Annak semmi értelme nem lenne, hogy a már ismert dolgait filmre vigyék, hisz önismétlés lenne, remake vagy reboot meg nem kell. Itt csak az lehetne megoldás, ha nem foglalkoznának vele, hogy ki mit tud róla, ott vannak a sorozatok, tessék megnézni, ha érdekel ki ő. De ez, így sokaknak ismeretlenül bedobni meg nagyon kockázatos, az egy olyan merész lépés lenne, amit aligha húznak meg valaha is.

 

A TiM csalóka lehet, mert ha nem is feltétlenül csak a hardcore fanok szavaznak, de valószínűleg sokkal inkább a fiatalabb generációk. Azok, akikhez a PT-éra és az animációs sorozatok közelebb állhatnak, mint az idősebbekhez. Ráadásul sok függ attól is, hogy mikor van a szavazás. Ahsoka jó periódust fogott ki, mert a TCW-ban kiforrt a karaktere és kapott egy remek lezárást, a Rebels-ben meg ha jól rémlik, akkor már visszahozták (?). Most kijött az Ep.7 és ez a szenzáció. Ahsoka végjátéka nem tudom mikor kerül terítékre a Rebels-ben, de jó eséllyel vissza fog esni a sikere a TiM-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.