Ugrás a kommentre

Ahsoka Tano


Dzséjt

Ahsoka a Rebelsben  

48 felhasználó szavazott

  1. 1. Szerinted jó ötlet volt behozni Ahsokát a Rebelsbe?

    • Igen
      42
    • Nem
      0
    • Majd meglátjuk
      6


Ajánlott hozzászólás

Ja igen, elnézést a rövidítésért. Még jó, hogy Dzséjt most épp nem figyel. :P:D

Megúsztad, épp elvoltam kocsmában. :D

 

Tény, amit oly sokan leírtak előttem nagyon jól: Ashoka a harcore fanok cucca. Nekik ötször is el lehet mesélni ugyanazt az egy sztorit, akkor is beülnek rá. Ezért hardcore fanok. A mezei nézők, akikből igazán a pénz jön - mert mezei néző mindig több van, mint hardcore fan -, azoknak egyszer kell jól eladni. Ez egy Ahsoka típusú karakternél nagyon nehéz, mert két félnek kell egyszerre, jól megfelelni. A hardcore fannak, aki Ahsoka miatt beül, és a mezei nézőnek, aki szeretné a filmet rossz szájíz nélkül élvezni. A TiM meg le van sz*rva. Főként hardcore fanoknak szánt távolról sem reprezentatív szavazás, ami agyba-főbe manipulálható. A Diseny és a Lucasfilm fejeseinek még csak eszébe sem jut, amikor filmet terveznek. Egy semmi, egy nulla, ami a rajongók lelkét cirógatja, de üzletet erre a marhaságra senki nem alapoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól van, sz*rjuk le Tim-et. De azt valaki igazán elmagyarázhatná már, hogyha a Disney ennyire csak és kizárólag az átlag néző számára jól ismert karakterek által ígért biztos profitra megy, akkor mégis hogy a 3,14csába engedték a Marvel-nek, hogy olyan Z-kategóriás képregény karakterekből csináljanak több mint 100 milliós költségvetésű filmeket, mint a Galaxis Őrzői meg a Hangya?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azt valaki igazán elmagyarázhatná már, hogyha a Disney ennyire csak és kizárólag az átlag néző számára jól ismert karakterek által ígért biztos profitra megy, akkor mégis hogy a 3,14csába engedték a Marvel-nek, hogy olyan Z-kategóriás képregény karakterekből csináljanak több mint 100 milliós költségvetésű filmeket, mint a Galaxis Őrzői meg a Hangya?

Szerintem nem érdemes összehasonlítani a kettőt. A Marvel képregényvilága tudtommal nem olyan egységes egész (és rendezett), mint egy SW univerzum, továbbá egy képregényt filmre vinni tulajdonképpen mindig egy rétegműfaj -> mainstream irányt jelöl ki. Ott a kiindulási bázist a képregények adják, így sokszor nyilván abból indulnak ki.

Ezzel szemben a SW egy eleve filmes világ, amihez képest az animációs sorozatok vagy képregények kisebb nézettségre tartanak számot, nem annyira népszerűek. Ha választhatnak, akkor inkább a filmes alapanyagból kiindulva csinálnak újabb filmet, mintsem "lenyúljanak" és merészebben merítsenek mondjuk a TCW-ból vagy Rebels-ből. Érdemes megnézni, hogy a két animációs sorozat mennyivel bátrabban nyúl mondjuk az egykori EU-hoz (témák, karakterek, concept-art-ok), mint a filmek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És amellett, amit pb jól összefoglalt, se az Ant-Man, se a Guardians of the Galaxy nem éppen ismeretlen mű az amerikai piacon. Sőt, a GotG kifejezetten nagy népszerűségnek örvend, és a hangyóca miatt is már nagyon régóta sírnak. De nem véletlen az sem, hogy ezek csak sokadik filmként, nem pedig kezdőcímekként lettek megvalósítva. És az sem véletlen, hogy mindkét film esetében igen komolyan számoltak azzal, hogy bukás lesz. Megjegyzem: az Ant-Man nem is hozta az elvárt számokat, MCU berkekben bukás volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól van, sz*rjuk le Tim-et. De azt valaki igazán elmagyarázhatná már, hogyha a Disney ennyire csak és kizárólag az átlag néző számára jól ismert karakterek által ígért biztos profitra megy, akkor mégis hogy a 3,14csába engedték a Marvel-nek, hogy olyan Z-kategóriás képregény karakterekből csináljanak több mint 100 milliós költségvetésű filmeket, mint a Galaxis Őrzői meg a Hangya?

OFF

 

Werebazs! Miért húzod fel magad minden alkalommal, ha valaki a tiéddel ellentétes véleményen van és próbálja bizonyítani az igazát, megértetni az álláspontját? Ez nem személyes támadás, vagy vérre menő harc. Csak leírjuk, miért gondoljuk máshogy, mint te...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem érdemes összehasonlítani a kettőt. A Marvel képregényvilága tudtommal nem olyan egységes egész (és rendezett), mint egy SW univerzum, továbbá egy képregényt filmre vinni tulajdonképpen mindig egy rétegműfaj -> mainstream irányt jelöl ki. Ott a kiindulási bázist a képregények adják, így sokszor nyilván abból indulnak ki.

Ezzel szemben a SW egy eleve filmes világ, amihez képest az animációs sorozatok vagy képregények kisebb nézettségre tartanak számot, nem annyira népszerűek. Ha választhatnak, akkor inkább a filmes alapanyagból kiindulva csinálnak újabb filmet, mintsem "lenyúljanak" és merészebben merítsenek mondjuk a TCW-ból vagy Rebels-ből. Érdemes megnézni, hogy a két animációs sorozat mennyivel bátrabban nyúl mondjuk az egykori EU-hoz (témák, karakterek, concept-art-ok), mint a filmek.

 

1: Ahsokának simán van akkora jelenléte a köztudatban, mint Boba Fettnek. Lehet, hogy csak egy rajzfilmben szerepelt, de abban mint főszereplő, míg Boba Fett egy irreleváns mellékszereplő.

2: Hát azt éppen nem mondanám, hogy a TFA ne nyúlt volna kőkeményen az EU-ból. Kylo Ren egy-az-egyben az (egyébként mocsok rossz) Legacy of the Force sorozatból lett kiszedve, csak a neve lett még hülyébb.

 

És amellett, amit pb jól összefoglalt, se az Ant-Man, se a Guardians of the Galaxy nem éppen ismeretlen mű az amerikai piacon. Sőt, a GotG kifejezetten nagy népszerűségnek örvend, és a hangyóca miatt is már nagyon régóta sírnak. De nem véletlen az sem, hogy ezek csak sokadik filmként, nem pedig kezdőcímekként lettek megvalósítva. És az sem véletlen, hogy mindkét film esetében igen komolyan számoltak azzal, hogy bukás lesz. Megjegyzem: az Ant-Man nem is hozta az elvárt számokat, MCU berkekben bukás volt.

Hát nem tudom, én akárhol néztem, mindenhol totál szkepticizmust láttam mindkét filmmel kapcsolatban, hogy ilyen ismeretlen karakterekkel biztos bukni fog. Mielőtt bemutatták, a Guardians-ről konkrétan azt olvastam több helyen is, hogy "Ez lesz az a film, ami összezúzza az MCU-t".

 

Azt egyébként egy szóval sem mondtam, hogy mostanában kell számíthatunk egy Ahsoka filmre. Nem, most először az átlagnézőnél is jobban azokat az OT rajongókat akarják elkényeztetni film-fronton, akik a PT miatt folyton rinyálnak, ez teljesen nyilvánvaló. De miután a ST-t befejezték? Simán elő fogják venni a többieket, és Ahsoka tuti biztos az elsősorban lesz, Obi-Wan és Yoda mögött.

 

 

 

Sky: Nem húztam én fel magam, csak élvezem, hogy végre akadt egy téma amibe van kedvem belefolyni, emiatt lehet egy kicsit szenvedélyesebben fogalmazok, mint kéne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsokának simán van akkora jelenléte a köztudatban, mint Boba Fettnek. Lehet, hogy csak egy rajzfilmben szerepelt, de abban mint főszereplő, míg Boba Fett egy irreleváns mellékszereplő.

Szerintem nincs. Tökéletesen értem, amit írsz és nagyon szívesen egyet is értenék vele, mert igazad kéne, hogy legyen, de sajnos én azt látom, hogy mégse így van. Ahsoka-nak minden tekintetben ott lenne a helye a SW élmezőnyében, nálam pl. ő mindent egybevéve is TOP5 szereplő. Bármikor szívesen látnám bárhol és bármilyen (nyilván minőségi és igényes) alkotásban, de ez egyelőre nagyon távoli, hiú ábránd. Az is igaz, hogy ő főszereplő a TCW-ben és az egyik legmeghatározóbb mellékszereplővé nőtte/nőheti ki magát a Rebels-ben, de ezeket sokan nem nézik.

Pláne a TCW mostoha sorsú, mert nem elég, hogy animációs sorozat (eleve sokan szkeptikusan állnak hozzá), de még ráadásul a PT érában is játszódik, szóval halmozottan hátrányos helyzetből indul. Nekünk ez elképzelhetetlen, de van akinek a Sidious név nem mond semmit, aki nem tudja ki az a Grievous vagy Dooku, soha nem hallott Jango-ról, nem látta Yoda-t fénykarddal és Padmé-ról is alig tud vmit. És meg kell kapaszkodni, mert simán SW rajongónak vallja magát és tök mindegy, hogy mi mit gondolunk, de a Disney szemében ők is ugyanolyan megítélés alá eshetnek, mint mi. És ez a PT 3 filmjére vonatkozik, még csak nem is a TCW-ra.

 

Hát azt éppen nem mondanám, hogy a TFA ne nyúlt volna kőkeményen az EU-ból. Kylo Ren egy-az-egyben az (egyébként mocsok rossz) Legacy of the Force sorozatból lett kiszedve, csak a neve lett még hülyébb.

Ezt én se mondanám, de szerintem az anim. sorozatok bátrabbak voltak e téren. Legalábbis így hallottam, amúgy nemigen ismerem a Legends-et (korábbi EU-t), így Kylo kapcsán se tudnék állást foglalni.

 

Azt egyébként egy szóval sem mondtam, hogy mostanában kell számíthatunk egy Ahsoka filmre. Nem, most először az átlagnézőnél is jobban azokat az OT rajongókat akarják elkényeztetni film-fronton, akik a PT miatt folyton rinyálnak, ez teljesen nyilvánvaló. De miután a ST-t befejezték? Simán elő fogják venni a többieket, és Ahsoka tuti biztos az elsősorban lesz, Obi-Wan és Yoda mögött.

A próféta szóljon belőled, de szkeptikus vagyok. Én már azzal nagyon elégedett lennék, ha a PT éra előkerülne a Disney-nél a Rebels visszautalásain túl. Azt már elengedtem, hogy a ST bárminemű komolyabb szerepet adjon fontosabb prequel-motívumoknak, de utána lehet, hogy visszanyúlnak ahhoz a korszakhoz, de nagyon nem vennék rá mérget. Szerintem annak is nagyobb valószínűsége van, hogy a 6-7 közé lőnek be vmi animációs sorozatot, vagy független spin-off filmeket kapunk, vagy elindítanak egy új Saga-t, de mondjuk sokkal korábban/később, mint az aktuális.

 

Nem húztam én fel magam, csak élvezem, hogy végre akadt egy téma amibe van kedvem belefolyni, emiatt lehet egy kicsit szenvedélyesebben fogalmazok, mint kéne.

Az Ep.7 ennyire hidegen hagyott? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz. Sajnos esélytelen, hogy mozivásznon látjuk Ahsokát. Bár nagyon örülnék neki, jobban mint egy Han vagy a Boba filmnek.

 

Azt egyébként észrevettétek, hogy a "Future of the Force"-ban Ahsoka nem is a szokásos Erő-lökéssel vágta a falhoz a Hetedik Nővért, hanem "csak" tapsolt egyet?

Ez az a rész volt, amit kb 7X láttam de sosem tűnt fel. :D Érdekes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1: Ahsokának simán van akkora jelenléte a köztudatban, mint Boba Fettnek. Lehet, hogy csak egy rajzfilmben szerepelt, de abban mint főszereplő, míg Boba Fett egy irreleváns mellékszereplő.

 

Nincs egyáltalán, sőt Ep II-vel Boba még nagyobb ismertséget kapott a laikusok körében, noha nem azért, mert némi eredet storyt kapott, hanem mert többször láthatták illetve hosszabban, legalábbis így hiszik. Nem egyszer volt már velem, hogy felmerült Boba Fett neve egy átlag társaságban és akkor mondták, hogy ő az akiből klónoztak meg, hogy ő harcol az Obi-Wannal a 2-ben nem? Ilyenkor kis félmosoly és mondtam, hogy nem Ő az apja.

 

A másik ami rontja Ashoka esélyeit, hogy nem egy embert ismerek akik egyáltalán nem foglalkoznak animációs dolgokkal, mert rásütik, hogy mese és az őket nem érdekli, de a filmeket megnézik és gondolom ilyenek nemcsak az én ismeretségi körömben vannak a világon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nincs. Tökéletesen értem, amit írsz és nagyon szívesen egyet is értenék vele, mert igazad kéne, hogy legyen, de sajnos én azt látom, hogy mégse így van. Ahsoka-nak minden tekintetben ott lenne a helye a SW élmezőnyében, nálam pl. ő mindent egybevéve is TOP5 szereplő. Bármikor szívesen látnám bárhol és bármilyen (nyilván minőségi és igényes) alkotásban, de ez egyelőre nagyon távoli, hiú ábránd. Az is igaz, hogy ő főszereplő a TCW-ben és az egyik legmeghatározóbb mellékszereplővé nőtte/nőheti ki magát a Rebels-ben, de ezeket sokan nem nézik.

Pláne a TCW mostoha sorsú, mert nem elég, hogy animációs sorozat (eleve sokan szkeptikusan állnak hozzá), de még ráadásul a PT érában is játszódik, szóval halmozottan hátrányos helyzetből indul. Nekünk ez elképzelhetetlen, de van akinek a Sidious név nem mond semmit, aki nem tudja ki az a Grievous vagy Dooku, soha nem hallott Jango-ról, nem látta Yoda-t fénykarddal és Padmé-ról is alig tud vmit. És meg kell kapaszkodni, mert simán SW rajongónak vallja magát és tök mindegy, hogy mi mit gondolunk, de a Disney szemében ők is ugyanolyan megítélés alá eshetnek, mint mi. És ez a PT 3 filmjére vonatkozik, még csak nem is a TCW-ra.

Szerintem nem ilyen súlyos a Disney PT averziója, hiszen a TFA-ban többször beszélnek róla milyen fontos helyreállítani az Erő egyensúlyát, ami prequel találmány. Persze most még tartják a tisztes távolságot, de tény, hogy az eddigiek alapján az egyensúly helyreállítása lesz a fő történetszála az új trilógiának, és ez bizalmat gyújtott bennem, hogy ez "hagyjuk Simon Pegg-nek, hogy azt pofázzon, amit akar" hozzáállás csak időleges.

Bob Iger-nek igen jó híre van, ami a különböző projectek kreatív döntéseibe való vezetőségi beleszólást illeti (azaz nem nagyon szól bele), azok pedig legalábbis részben a Story Group kezében vannak, ennek pedig Pablo Hidalgo is a tagja (még hozzá valószínűleg fontos tagja), ő pedig nem olyan hogy egyik rajongói csoportot a másik fölé helyezze.

 

 

A próféta szóljon belőled, de szkeptikus vagyok. Én már azzal nagyon elégedett lennék, ha a PT éra előkerülne a Disney-nél a Rebels visszautalásain túl. Azt már elengedtem, hogy a ST bárminemű komolyabb szerepet adjon fontosabb prequel-motívumoknak, de utána lehet, hogy visszanyúlnak ahhoz a korszakhoz, de nagyon nem vennék rá mérget. Szerintem annak is nagyobb valószínűsége van, hogy a 6-7 közé lőnek be vmi animációs sorozatot, vagy független spin-off filmeket kapunk, vagy elindítanak egy új Saga-t, de mondjuk sokkal korábban/később, mint az aktuális.

Így visszagondolva, "prófétai képességeimet" már bizonyítottam párszor. :P Amikor a Disney megvette a Lucasfilmet, egyből megmondtam, hogy a TCW kaszát fog kapni, és megkaptam, hogy borúlátó vagyok, meg hülyeségeket beszélek, mert "nem fogják levágni az aranytojást tojó tyúkot". Amikor végül mégis igazam lett, én vertem leghangosabban a tamtamot, hogy igenis érdemes részt vennünk a "Save The Clone Wars" kampányban. Akkor meg mindenki más ugyanígy húzta a száját, hogy „hát jó próbáljuk meg, bár úgysem ér semmit”, Frenkie meg egyenesen azt vágta a fejemhez, hogy naiv idióta vagyok, ha azt hiszem lehet hatni a Disney-re. Aztán kijött a Lost Missions, és úgy rémlik a TCW topikba is felkerült az az interjú Filoni-val, amiben megköszönte a rajongói kampányt, megjegyzett valami olyasmit, hogy a támogatásnak nagy része volt abban, hogy ilyen sok epizódot be tudtak fejezni. Egy másik „próféciám” ami bevált, az Greg Weisman részvétele egy Star Wars rajzfilmben. Igaz, ezt nem hangoztattam, mert inkább csak amolyan TCW-vel kapcsolatos „Tök jó volna ha...” vágyálomnak volt még a kasza előtt, de a Kanan-képregény sorozaton keresztül még a TCW része is bevált, igaz nem 100%-ig pontosan.

A TFA pedig lépésről-lépésre pontosan ugyanaz lett, mint amire számítottam, pedig úgy kerültem a spoilereket, hogy még a főszereplők nevét sem tudtam a bemutató előtt.

Lehet, hogy Kasszandbazs-ra kéne változtatnom a felhasználó nevem? ;)

 

Az Ep.7 ennyire hidegen hagyott? :)

Igen eléggé hidegen hagyott az új film. Én eleve a TCW-n keresztül lettem rajongó, előtte átlag nézőként a PT-t imádtam, az OT-n meg jókat durmoltam. De nem csak a TFA, úgy általában semmilyen témába nem nagyon tudtam belefolyni most már elég régóta, és ez bánt mert nagyon szeretem ezt a közösséget.

 

Nincs egyáltalán, sőt Ep II-vel Boba még nagyobb ismertséget kapott a laikusok körében, noha nem azért, mert némi eredet storyt kapott, hanem mert többször láthatták illetve hosszabban, legalábbis így hiszik. Nem egyszer volt már velem, hogy felmerült Boba Fett neve egy átlag társaságban és akkor mondták, hogy ő az akiből klónoztak meg, hogy ő harcol az Obi-Wannal a 2-ben nem? Ilyenkor kis félmosoly és mondtam, hogy nem Ő az apja.

 

Igen, erről beszéltem, hogy az átlagnézőnek legjobb esetben is csak dereng valami Boba Fett-ről és valószínűleg összekeveri Jango-val. Ha ez elég ahhoz, hogy filmet alapozzanak rá, akkor Ahsokának is simán van rá esélye.

 

 

Egyébként azt sem értem, miért gondoljátok, hogy egy Ahsoka-filmnek feltétlenül el kéne magyaráznia Ahsoka háttér történetét? Van 15 év a TCW meg a Rebels közt, ebben az időszakban simán lehet egy filmet csinálni vele, amit az átlagnéző úgy is megért, hogy semmit nem tud arról, hogy honnan jött, aztán a film megtekintése után az internet elé leülve lepődik meg, hogy "Jé, Anakin tanítvány volt?" meg "Jé részt fog venni a Lázadás megszervezésében?".

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként azt sem értem, miért gondoljátok, hogy egy Ahsoka-filmnek feltétlenül el kéne magyaráznia Ahsoka háttér történetét?

Mert az az író, aki nem így csinálja meg a karaktereit, akár fel is dughatja őket jó mélyre. A történetalkotás egyik alapja, hogy megismerteted a szereplődet és nem hagyod a levegőben lógni, vagy várod el a nézőtől/olvasótól, hogy még ő nézzen utána - pláne, ha az a főszereplőd. Rossz író az, aki ezzel a felfogással ül le írni. Sőt, már attól rossz, ha ez eszébe jut.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert az az író, aki nem így csinálja meg a karaktereit, akár fel is dughatja őket jó mélyre. A történetalkotás egyik alapja, hogy megismerteted a szereplődet és nem hagyod a levegőben lógni, vagy várod el a nézőtől/olvasótól, hogy még ő nézzen utána - pláne, ha az a főszereplőd. Rossz író az, aki ezzel a felfogással ül le írni. Sőt, már attól rossz, ha ez eszébe jut.

Akkor a TFA is baromi rosszul megírt történet, mert abszolút elvárja, hogy a néző tudja kicsodák az öregek, a főszereplő Rey meg ugyanúgy a levegőben lóg a film végén, mint az elején.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert az az író, aki nem így csinálja meg a karaktereit, akár fel is dughatja őket jó mélyre. A történetalkotás egyik alapja, hogy megismerteted a szereplődet és nem hagyod a levegőben lógni, vagy várod el a nézőtől/olvasótól, hogy még ő nézzen utána - pláne, ha az a főszereplőd. Rossz író az, aki ezzel a felfogással ül le írni. Sőt, már attól rossz, ha ez eszébe jut.

Boba Fett?

Ez nem feltételemül igaz. Sok olyan karakter van más filmben, sorozatban, könyvben ahol az a karaktersajátossága hogy semmit nem lehet róla tudni és ez által lesz misztikus.

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boba Fett?

Ez nem feltételemül igaz. Sok olyan karakter van más filmben, sorozatban, könyvben ahol az a karaktersajátossága hogy semmit nem lehet róla tudni és ez által lesz misztikus.

Boba Fett tán főszereplő? Egy sokadik mellékszereplő, Ahsoka még a leghanyagoltabb pillanatiban is fontosabb karakter volt. ;) Nyilván nem az olyan jelentéktelen figurákra gondoltam, mint Fett, akinek nem elhanyagolhatóan amúgy elég jó háttérsztorija van már. :P

A misztikust meg ne keverjük össze a kidolgozatlannal. A misztikus karaktereknek is kell háttér, megalapozás. Még Darth Vader múltjáról is elég sokat leközöl az ep4, pedig ő misztikus karakter abban még. Mégis megtudjuk, hogy egykor Jedi lovag volt, Obi-Wan tanítványa, segített a Jedik kiirtásában és ő ölte meg Anakint, aki remek pilóta volt, kiváló harcos és jó barátja Bennek (igaz, eme utóbbi infókról akkor még nem tudjuk, hogy az Vaderről szólnak, de ez a tényen nem változtat).

Ráadásul Ahsoka minden, csak nem misztikus karakter.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is kétlem hogy Ahsoka egyszer nagy-vásznonon feltűnne de nem kéne nagy írói tehetség úgy megírni a filmet hogy néhány dialógusban beleírni azokat az információkat hogy működjön olyannál is aki nem ismeri Ahsokát.

Boba Fett-ről meg annyit hogy OT idejében semmit se lehetett róla tudni még is imádták. És ha PT nem adott volna eredett történetet egy önálló Boba Fett film úgy is működne hogy nem magán a karakteren lenne a hangsúly. Ahsoka meg nem misztikus karakter nem is mondtam ilyet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, erről beszéltem, hogy az átlagnézőnek legjobb esetben is csak dereng valami Boba Fett-ről és valószínűleg összekeveri Jango-val. Ha ez elég ahhoz, hogy filmet alapozzanak rá, akkor Ahsokának is simán van rá esélye.

 

OK reagáltál a hozzászólásom egyik felére amíg a másik fele arról szólt, hogy Ashoka-ról még annyit sem tud az átlag néző, mint Fett-ről. Szóval hiába tudnak keveset Fett-ről az átlag nézők az a kevés is nagyságrendekkel több, mint amit Ashokáról, tehát sokkal logikusabb lépés Fett-et előhúzni a kalapból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boba Fettnek hatalmas kultusza van az SW rajongók és az SW-t kedvelők körében. Szerintem Ahsokát hozzá hasonlítani így hiba, mert teljesen nem egy súlycsoport. Ha megkérdeznél random 10 embert, hogy kit ismernek: Ahsokát vagy Boba Fettet, akkor nem kérdés ki nyerne, ami a film anyagi potenciálja miatt nagyon nem mindegy. Nem csoda, hogy Boba Fett filmről jöttek eddig pletykák, nem pedig Ahsoka filmről. :) Cupsy hozzászólásából is az derül ki, hogy az emberek az OT Bobával vannak 100%-ig tisztában, hiszen azok a részek építették ki a kultuszát (kissé indokolatlanul, hiszen alig van szerepe, felteszem a páncélja eredményezte ezt).

 

Én nem látok nagy esélyt Ahsoka filmre. Elég sok olyan karakterhez tudnak nyúlni, ami sokkal biztonságosabb, és nagyobb hozammal kecsegtet. Azt tudom esetleg elképzelni, hogy valamelyik filmben feltűnik, de ahogy lentebb is írták, ehhez olyan időszakhoz kellene nyúlniuk, amihez mostanában szerintem nem fognak.

 

Pedig én is örülnék neki, ha feltűnne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is kétlem hogy Ahsoka egyszer nagy-vásznonon feltűnne de nem kéne nagy írói tehetség úgy megírni a filmet hogy néhány dialógusban beleírni azokat az információkat hogy működjön olyannál is aki nem ismeri Ahsokát.

Boba Fett-ről meg annyit hogy OT idejében semmit se lehetett róla tudni még is imádták. És ha PT nem adott volna eredett történetet egy önálló Boba Fett film úgy is működne hogy nem magán a karakteren lenne a hangsúly. Ahsoka meg nem misztikus karakter nem is mondtam ilyet.

Az a baj, hogy Ahsokáról nem olyan infókat kéne leközölni, amik magyarázata beleférne néhány mondatba. Mégis csak Anakin Skywalker padawanja, aki túlélte a 66-os parancsot és a Lázadók Szövetségének egyik alapítója. Ilyen minőségében olyan, mint Anakin, az egész Galaxisra, így a történetekre is közvetlen ható szereplő. Nem is értem, hogy lehet őt Boba Fetthez hasonlítgatni, aki egy sokadik senki a filmekben. Ha írnak neki akkor egy filmet, abban is tuti, hogy megtudtunk volna nem keveset a múltjáról. Ráadásul ő még mindig egy mozifilmes karakter, mindezek mellett azt sem szabad elhanyagolni, hogy már négy filmben van benne. Szóval jelenleg már nagyon nem számít, milyen volt régen. Már nem olyan. Ahsoka sem olyan. De még mindig, Ahsoka karaktere fontosabb, mint Fetté, viszont akkor is csak egy animációs karakter. Ha elő is veszik, az barokkos túlzással élve csak akkor lesz, amikor már Teedónak is van önálló filmje.

Az meg nonszensz, hogy csinálnak egy filmet egy karakter köré, csak éppen nem a karakteren lesz a hangsúly. Azt meg hogyan kell összehozni? :)

 

Azt meg már csak lábjegyzetként jegyzem meg, hogy az, hogy egy karaktert imádnak a nézők, és az, hogy képes-e elvinni egy filmet, megint nem ugyanaz. Pont ez az egyik félszem a spin-offokkal kapcsolatban. Boba Fett nem ilyen erős szereplő. Nem véletlen, hogy még a TCW-ben is mellékszereplő, még akkor is, amikor kiemelt státuszban van. Ugyanígy erős kétségeim vannak Han felől is. A hős segédjeként és mentorként is jól működött, de, hogy ő legyen egy sztori főszereplője, az nekem már kétséges. Ezek nem ilyen szerepekre megalkotott karakterek. És igenis, hogy működjenek, írói tehetségre van szükség. Nem is értem, hogy lehet azzal jönni, hogy arra nincs szükség. Épp csak kulcsfontosságú, még akkor is, ha csak pár mondatban kell vázolni valamit. Sőt, tapasztalatból tudom, hogy a legnehezebb pár mondatban jól átadni a kulcsfontosságú infókat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OK reagáltál a hozzászólásom egyik felére amíg a másik fele arról szólt, hogy Ashoka-ról még annyit sem tud az átlag néző, mint Fett-ről. Szóval hiába tudnak keveset Fett-ről az átlag nézők az a kevés is nagyságrendekkel több, mint amit Ashokáról, tehát sokkal logikusabb lépés Fett-et előhúzni a kalapból.

Azért nem reagáltam külön a második felére, mert azt hittem egyértelmű mit gondolok: ha az átlagnéző ilyen homályos sz*r ismertségére a karakterrel mernek filmet építeni, akkor simán merhetnek egy az átlagnézőnek új karakterre is.

 

Az pedig, hogy Ahsoka az egész Galaxisra ható karakter lenne, és emiatt fontos tudni a hátterét óriási badarság. Ennyi erővel Poe Dameron a TFA-ban is az, mégis tökéletesen működő karakter, abszolút semmi szükség rá, hogy tudjuk ki volt az anyja meg az apja.

 

Egy dolog, amit nem szabad elfelejteni ezekkel az antológia filmekkel kapcsolatban, hogy ezek gyakorlatilag ugyanolyan fillerek, amik semmit nem változtatnak a főtörténetszálon, mint a TCW és a Rebels. Az egyetlen különbség, hogy kicsit nagyobb kaliberűek.

 

Ahsokáról simán lehet írni egy olyan kalandfilmet, ami annyit közöl a hátteréről, hogy egykori Jediként bujkálnia kell a Birodalom elől, egyébként teljes egészében arról az egy adott kalandról szól. Ha a film története jó, és a karakterek elég erősek, akkor semmi szükség rá, hogy háttértörténetet is beleerőltessék,

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az meg nonszensz, hogy csinálnak egy filmet egy karakter köré, csak éppen nem a karakteren lesz a hangsúly. Azt meg hogyan kell összehozni? :)

Úgy hogy a film a történetre és a környezetre fókuszálna Boba Fett szemszögéből. Nem lenne benne mély karakterdráma és karakterfejlődés se egyéb olyan eszköz ami közelebb hozná a főszereplőt a nézőkhöz. Boba Fett mint csak eszköz lenne és rajta keresztül látnánk az alvilágot és a fejvadász életet.

 

Az a baj, hogy Ahsokáról nem olyan infókat kéne leközölni, amik magyarázata beleférne néhány mondatba. Mégis csak Anakin Skywalker padawanja, aki túlélte a 66-os parancsot és a Lázadók Szövetségének egyik alapítója

3 információt nem olyan nehéz valamilyen formában beépíteni. Elég sokk filmkészítési eszköz van információ közlésre. Nem tudom ez mit akadsz meg mert pl EP VII. sokkal több információt kellett közölni hogy egy SW szűz és értse a dolgokat. De kár ezen rugóznunk mert nagyon nem aktuális egy Ahsoka film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért nem reagáltam külön a második felére, mert azt hittem egyértelmű mit gondolok: ha az átlagnéző ilyen homályos sz*r ismertségére a karakterrel mernek filmet építeni, akkor simán merhetnek egy az átlagnézőnek új karakterre is.

 

Épp ez az, hogy a "homályos sz*r ismertség" is ISMERTSÉG, míg Ashoka-nál NINCS ISMERTSÉG semmi, nuku, zéró ezért könnyebben eladható választás Boba.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Épp ez az, hogy a "homályos sz*r ismertség" is ISMERTSÉG, míg Ashoka-nál NINCS ISMERTSÉG semmi, nuku, zéró ezért könnyebben eladható választás Boba.

És hol mondtam én olyat, hogy Boba ne volna könnyebben eladható? Én csak azt mondtam, ha erre a kicsire mernek alapozni, akkor merhetnek kevesebbre is. A kettő távolról sem ugyanaz.

A Disney elismerten azt tervezi, hogy a belátható jövőben minden évben ki fognak adni egy Star Wars filmet. Most nyilván először azokról fogják lehúzni a bőrt, akik a legkönnyebben eladhatóak, Han, Boba, Obi-Wan és Yoda. Azaz pontosan azt csinálják, mint az MCU: kezdték a Vasemberrel, és fokozatosan sikerült olyan jó hírt kivívniuk a filmjeikkel, hogy az addig képregénynek is kevéssé ismert Galaxis Őrzői-ből is kasszasikert lett.

Viszont, az MCU-nak abszolút jogosan vetik a szemére hogy, Fekete Özvegyen kívül hogy sokáig nem nagyon voltak női hőseik, amiből a Lucasfilm szemlátomást máris tanult, hiszen a TFA-nak és a Rogue One-nak is nő a főszereplője. Ahsokának pedig lehet, hogy nincs akkora általános kultusza, mint Bobának, de részben Ashley-nek köszönhetően is, elég fontos a női rajongótábor számára.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1: Ahsokának simán van akkora jelenléte a köztudatban, mint Boba Fettnek.

 

 

És hol mondtam én olyat, hogy Boba ne volna könnyebben eladható?

 

Ott az első idézetben, mert véleményem szerint a köztudatban való jelenlét és az eladhatóság egyenes arányosságban van ebben az esetben. Azt meg majd meglátjuk mihez fog nyúlni a Disney a spin-offjaiban :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ott az első idézetben, mert véleményem szerint a köztudatban való jelenlét és az eladhatóság egyenes arányosságban van ebben az esetben.

Oké, tényleg azt mondtam :oops:

Azt meg majd meglátjuk mihez fog nyúlni a Disney a spin-offjaiban :)

Ahogy megláttuk azt is, hogy kaszálták a TCW-t, és hogy mégis hatott rájuk a rajongói kampány. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...

De legalább megkapjuk könyv formájában és bizonyos szempontból így jobb lesz mint ha sorozatban láttuk volna. Ha jól lesz megírva akkor könyvben jobban kilehet bontani hogy hogyan élte meg: a Jedi rend elhagyását, 66 parancsot, és lázadás kezdetét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként a panel végén elhintettek egy ilyet: “I was very adamant after the Season Two finale that that was it for Ahsoka on Rebels…but after the reaction…I dunno. It just might be possible to see her again.”

Én örülnék, ha legalább még egyszer látnánk a sorozatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.