Ugrás a kommentre

Ahsoka Tano


Dzséjt

Ahsoka a Rebelsben  

48 felhasználó szavazott

  1. 1. Szerinted jó ötlet volt behozni Ahsokát a Rebelsbe?

    • Igen
      42
    • Nem
      0
    • Majd meglátjuk
      6


Ajánlott hozzászólás

De legalább megkapjuk könyv formájában és bizonyos szempontból így jobb lesz mint ha sorozatban láttuk volna. Ha jól lesz megírva akkor könyvben jobban kilehet bontani hogy hogyan élte meg: a Jedi rend elhagyását, 66 parancsot, és lázadás kezdetét.

Mozgóképen is jó lett volna látni, de jobban örülök a könyves formátumnak. A Dark Disciple már bebizonyította, hogy sokkal mélyebben ki lehet bontani a karaktereket, az eseményeket és a háttérinfókat, mint a sorozatban. Ami a könyv témáját nézve mindenképp pozitívum. Nem ismerem az írót, így már csak azért szorítok, hogy a megvalósítás jó legyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Filoni még nem tette pihenővágányra, még ha nem is akarja beismerni túl közvetlen módon. Én drukkolok, hogy minél több részletet ismerjünk meg a maradék történetéből, akár a második évad fináléja előttről, akár utánról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként a panel végén elhintettek egy ilyet: “I was very adamant after the Season Two finale that that was it for Ahsoka on Rebels…I'm not even gona say what form a story will take place..but after the reaction…I dunno. It just might be possible to see her again.”

Én örülnék, ha legalább még egyszer látnánk a sorozatban.

Vastagon kipótoltam a leglényegesebbet, amit kihagytál: "el sem árulom el milyen formában jelenhet meg egy történet" ;)

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Múltkor szóban került itt Ahsoka sorsa a Rebelsben és Dzséjt megemlítette hogy lehet azért nem ölték meg hogy majd egy esetleges 6. és 7.rész közötti új sorozatban tűnjön fel Luke mellett.

 

Tegnap eszembe jutott egy lehetséges megoldás amivel meglehetne magyarázni hogy miért nem volt az OT idején és a Rebelsben se kéne szerepelnie már. Meglehetne úgy magyarázni hogy ott marad vagy a Malachor bolygón remeteként teljesen elzárva a külvilágtól vagy egy esetleg átment egy másik hasonló bolygóra ahol egy ősi Jedi templom van és hasonlóan él mint Luke a TFA-ban. Ezzel meglehetne magyarázni hogy miért nem volt ott a filmek idején és ráadásul azt is hogy miért nem tért vissza a filmek eseményeinek hatására.

 

És úgy lehetne majd őt visszahozni hogy Luke még az új rend megalapítása előtt is keresgélte az ősi templomokat és akkor találkozna Ahsokával és így lehetne Luke tanácsadója az új rendnél. Ami elég hasznos lehet Luke-nak mert ekkor Ahsoka lehet az utolsó élő személy aki még ott volt a régi rendszerben és rengetek hasznos tudása van egy Jedi rend működéséről. Továbbá Luke végre megismerhetné az igazi apját Anakint. Ahsoka sokat tudna mesélni neki hogy milyen is volt valójában az apja. Jó lenne ezeket a dolgokat látni egy estleges új animációs sorozatban aminek az egyik fő történet vonala az Új Jedi Rend alapítása és minden napjai lenének. Lenne sztem potenciál egy ilyen sorozatban Ahsokában és nem csak egy erőlködés lenne tovább vinni a történetét. Szóval ha valami hasonló meghúznának akkor én már nem várom vissza a Rebelsben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Fulcrum:

Ez egy lehetőség, a sok közül a jobbak közé sorolnám, de szerintem ez is egyfajta erőlködés lenne és nem üdvözölném.

 

Egyrészt, ez ugyan nevezhető magyarázatnak arra, hogy miért nem tűnik már fel a Rebels-ben, ill. az OT-ban se, de akkor meg ez a döntés igényel érdemi magyarázatot. Mert az addig oké, hogy elvonult a világtól, de mégis miért? Ő nem egy másodhegedűs figura volt, csatlakozott a lázadókhoz, aktív szerepet vállalt az ellenállás kiépítésében és a Szövetség létrehozásában. Találkozott Kanan-nal és Ezra-val, leleplezték az inkvizítorok intézményét és megbizonyosodott a szörnyű igazságról Vader-rel kapcsolatosan is.

A lázadók előtt még hosszú út áll a Birodalom megbuktatásáig, a helyzetük meg egyre nehezedik. Valami igen velős indok és megalapozás kell arra, hogy Ahsoka miért száll ki az egészből ezen a ponton. A sitheknek nyilván az egyik legfontosabb az ő felkutatása lesz, Yoda és Obi-Wan mellett. Esetleg ezt az egyet tudnám elképzelni, hogy a lány túl veszélyesnek tartaná, ha továbbra is aktívan részt venne, így megpróbál lelépni és bujdokolni. Ez is sántít kissé, de talán működhetne. Másrészt viszont, remeteségbe vonult Yoda és Obi-Wan, később pedig Luke. Én már eléggé unnám, ha Ahsoka-nál is ezt a kártyát húznák elő a pakliból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Másrészt viszont, remeteségbe vonult Yoda és Obi-Wan, később pedig Luke. Én már eléggé unnám, ha Ahsoka-nál is ezt a kártyát húznák elő a pakliból.

 

Ezzel egyetértek. Csak azért írtam ezt mert az eddigiekből inkább erre felé halad. De még dolgoznom kéne rajta hogy egyedibb legyen :)

Arra kérdésre hogy miért hagyta ott a lázadást talán az a válasz hogy nem tudna Anakin ellen harcolni. Olyan lelki fájdalmat okozott neki a felismerés hogy nem tud küzdeni tovább a lázadásban ilyen lelki teherrel. Bár ez se a legjobb magyarázat.

De biztos hogy megfogjuk kapni majd rá a magyarázatot. Kérdés inkább az hogy hol. Rebelsben vagy valahol máshol?

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az is kérdés, hogy Vader miért hagyta életben? Vagy off-screen döntetlent párbajoztak?

Vagy egyszerűen előjött Anakin? Utóbbit elvileg nem szabadna meglépni.

Ha nem változott a képlet, Vadernek élve volt szüksége Ahsokára, hogy aztán általa eljussanak a többi életben maradt Jedihez (Sidious utasította erre). De a Lázadókról is számos titkot tudott a togruta. Tehát nem az volt Vader elsődleges célja, hogy megölje egykori tanítványát.

Szerintem a templom pusztulásakor off-screen elszeparálódtak: Vader menekülőre fogta, Ahsoka pedig szokásához híven lesétált a lépcsőn...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nem változott a képlet, Vadernek élve volt szüksége Ahsokára, hogy aztán általa eljussanak a többi életben maradt Jedihez (Sidious utasította erre). De a Lázadókról is számos titkot tudott a togruta. Tehát nem az volt Vader elsődleges célja, hogy megölje egykori tanítványát.

-I won't leave you. Not this time.

-Then you will die.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nem változott a képlet, Vadernek élve volt szüksége Ahsokára, hogy aztán általa eljussanak a többi életben maradt Jedihez (Sidious utasította erre). De a Lázadókról is számos titkot tudott a togruta. Tehát nem az volt Vader elsődleges célja, hogy megölje egykori tanítványát.

Annyiban változott a képlet, hogy Ahsoka egyértelműsítette az ellenállását. Egyáltalán nem érdekelte az egyezség vagy a megkímélésének lehetősége, így felesleges és kockázatos lett volna élve hagyni. Azt tudjuk, hogy a vallatási technikák nem sokat érnek akaratosabbakkal szemben, így aligha jutottak volna hasznos infókhoz.

 

Szerintem a templom pusztulásakor off-screen elszeparálódtak: Vader menekülőre fogta, Ahsoka pedig szokásához híven lesétált a lépcsőn...

Hasonlóan gondolom. A robbanás szétválaszthatta őket, utána pedig már egyikőjüknek se volt kedve keresni a másikat. Vader eleve megsérült, de a robbanás se tett jót senkinek, így inkább léptek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

-Then you will die.

Ezt a mondatot használhatta pusztán megfélemlítésre is, hisz Vader éppenséggel annak is a mestere, nem csak az Erő használatának.

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nem változott a képlet, Vadernek élve volt szüksége Ahsokára, hogy aztán általa eljussanak a többi életben maradt Jedihez (Sidious utasította erre). De a Lázadókról is számos titkot tudott a togruta. Tehát nem az volt Vader elsődleges célja, hogy megölje egykori tanítványát.

Szerintem a templom pusztulásakor off-screen elszeparálódtak: Vader menekülőre fogta, Ahsoka pedig szokásához híven lesétált a lépcsőn...

Lehet...De akkor is jó zárásért kíált ez az egész. És maga ez a lezárás is egy kis magyarázatért..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyiban változott a képlet, hogy Ahsoka egyértelműsítette az ellenállását. Egyáltalán nem érdekelte az egyezség vagy a megkímélésének lehetősége, így felesleges és kockázatos lett volna élve hagyni. Azt tudjuk, hogy a vallatási technikák nem sokat érnek akaratosabbakkal szemben, így aligha jutottak volna hasznos infókhoz.

Ha lenyisszantja Ahsoka mind a négy végtagját és egyenesen az Uralkodóhoz viszik, szerintem még Ahsoka is vallana. Vagy oda, ahová Kanant akarta vinni Tarkin, ami Mustafaron van - bármi is az.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha lenyisszantja Ahsoka mind a négy végtagját és egyenesen az Uralkodóhoz viszik, szerintem még Ahsoka is vallana. Vagy oda, ahová Kanant akarta vinni Tarkin, ami Mustafaron van - bármi is az.

Vagy nem, ez persze teoretikus. Leia-t "hétköznapibb" eszközökkel akarták vallatni, nem jött be. Aztán megfenyegették hazájának elpusztításával, ebből is csak egy kamuinfóra futotta. Cad Bane-t több képzett jedi is próbálta szóra bírni, eredménytelenül. És ők még csak nem is Erőérzékenyek. Kanan-nal már a vegyes módszerekkel se értek el semmit. A TCW-ben ott volt a rodiai jedi, akinél újfent kudarcot vallottak. Lényegében, ha jól rémlik, egyetlen sikeres vallatást láttunk eddig, amikor Kylo sikerrel járt Poe-val szemben. Kontrasztként később Rey-nél már csúfosan megbukott. Ezekkel szemben annyit tudunk, hogy Tarkin elejtett egy félmondatot, miszerint a Mustafar-on megtörnek a jedik, engem nem győzött meg. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

-I won't leave you. Not this time.

-Then you will die.

Luke-nak is utalt rá nemegyszer, hogy végezni fog vele. Amit esze ágában sem volt megtenni.

 

Annyiban változott a képlet, hogy Ahsoka egyértelműsítette az ellenállását. Egyáltalán nem érdekelte az egyezség vagy a megkímélésének lehetősége, így felesleges és kockázatos lett volna élve hagyni. Azt tudjuk, hogy a vallatási technikák nem sokat érnek akaratosabbakkal szemben, így aligha jutottak volna hasznos infókhoz.

Szerintem a kellő módszert használva a legtöbben megtörhetőek. A Sith-ek érthető módon feltételezhették azt, hogy idővel Ahsoka is megtörik. Az egyezség nekem teljesen kiesett (őszintén szólva, kétszer láttam a finálét, azt is elég régen), de mindig úgy gondoltam, hogy erőszakkal akarják együttműködésre bírni a togrutát, elvégre az a sötét oldal módszere. Egy olyan szituáció lett volna érdekes, ha Ahsokát ártatlanok életével zsarolják meg az infókért... pl. ha nem beszél, meghal több 100 togruta a Shilin. Két rossz közül dönteni úgy, hogy mindkettő morálisan elítélendő. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy nem, ez persze teoretikus. Leia-t "hétköznapibb" eszközökkel akarták vallatni, nem jött be. Aztán megfenyegették hazájának elpusztításával, ebből is csak egy kamuinfóra futotta. Cad Bane-t több képzett jedi is próbálta szóra bírni, eredménytelenül. És ők még csak nem is Erőérzékenyek. Kanan-nal már a vegyes módszerekkel se értek el semmit. A TCW-ben ott volt a rodiai jedi, akinél újfent kudarcot vallottak. Lényegében, ha jól rémlik, egyetlen sikeres vallatást láttunk eddig, amikor Kylo sikerrel járt Poe-val szemben. Kontrasztként később Rey-nél már csúfosan megbukott. Ezekkel szemben annyit tudunk, hogy Tarkin elejtett egy félmondatot, miszerint a Mustafar-on megtörnek a jedik, engem nem győzött meg. :)

De ezeknek keze-lába megvolt, és egyiket sem az Uralkodó vallatta. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Pont a héten Rosario Dawson tett egy megjegyzést hogy szívesen eljátszaná őt. Sztem ő ideális lenne mint színészileg mint külsőleg.

rosario_dawson_screenshot_20170209091028_1_original_760x425_cover.jpg

Szerintem is tökéletese lenne Ahsokának! Kérdés melyik filmben térhetne vissza. Kötve hiszem, hogy kapna egy sajátot. Filoni mondjuk megrendezné az biztos. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem már a Daredevil és Jessica Jones sorozatokban is nagyon szimpatikus volt. Elmaszkírozva és Ashley hangjával szinkronizálva megnézném a végeredményt. :)

Korábban kételkedtem benne, de szerintem csak idő kérdése, hogy ő is nagyvászonra kerüljön. A Rogue One megmutatta, hogy ennek reális lehetősége van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem immár kimondható, hogy a "legfelső vezetés" sem ignorálhatja a támogatást és rajongást, amit a karakter kap. A lehetőségek jóformán végtelenek, legyen az nagyvásznas, vagy televíziós szerep. A rebesgetett új animációs sorozatról még úgysem tudunk semmit, Filoni pedig biztosan azon fog dolgozni a következő években.

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondok egy vadat: mi van, ha azért rejtegetik annyira a Mandalore ostrom kifejtését mindenhol, mert egy élőszereplős filmben akarják majd megvalósítani. És most nézzük csak meg, hová lóg a kezem? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondok egy vadat: mi van, ha azért rejtegetik annyira a Mandalore ostrom kifejtését mindenhol, mert egy élőszereplős filmben akarják majd megvalósítani. És most nézzük csak meg, hová lóg a kezem? :)

Na az menő lenne! Egy Ahsoka spin off benne Mandalore szállal. :yes:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondok egy vadat: mi van, ha azért rejtegetik annyira a Mandalore ostrom kifejtését mindenhol, mert egy élőszereplős filmben akarják majd megvalósítani. És most nézzük csak meg, hová lóg a kezem? :)

 

Hát inkább egy ilyet néznék meg, mint egy Boba-filmet

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem immár kimondható, hogy a "legfelső vezetés" sem ignorálhatja a támogatást és rajongást, amit a karakter kap. A lehetőségek jóformán végtelenek, legyen az nagyvásznas, vagy televíziós szerep.

 

Akkor most elmerenghetünk kicsit Ahsoka népszerűségén. Én a magam részéről nem vagyok meggyőződve, hogy elbírna egy filmet. Szerintem csak a hardcore fanok körében ismert és népszerű.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor most elmerenghetünk kicsit Ahsoka népszerűségén. Én a magam részéről nem vagyok meggyőződve, hogy elbírna egy filmet. Szerintem csak a hardcore fanok körében ismert és népszerű.

Egyetértek. Népszerű de annyira nem hogy egy mozi-filmet építsenek rá. Az bukta lenne. Én esetleg egy animációs-filmet tudnék elképzelni vele ha már moziról van szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.