Ugrás a kommentre

Ahsoka Tano


Dzséjt

Ahsoka a Rebelsben  

48 felhasználó szavazott

  1. 1. Szerinted jó ötlet volt behozni Ahsokát a Rebelsbe?

    • Igen
      42
    • Nem
      0
    • Majd meglátjuk
      6


Ajánlott hozzászólás

Gondolkodtam már ennek az Ahsoka-könyvnek a megvételén, de így, hogy leírtad röviden a tartalmát, még jobban felkeltette az érdeklődésemet.

A The Clone Wars ideje alatt nem igazán kedveltem Ahsokát, tehát akkor még nem gondoltam volna, hogy ennyire érdekelni fog az ő sorsa. :D A Rebelsben sikerült őt megkedvelnem, de azt hiszem, ezzel sokan vagyunk így.

Én személy szerint már a TCW-ben megszerettem, ráadásul már a mozifilmben. Tetszett az éles nyelve és az, hogy nagyon hasonlít Anakinra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én személy szerint már a TCW-ben megszerettem, ráadásul már a mozifilmben. Tetszett az éles nyelve és az, hogy nagyon hasonlít Anakinra.

Végül is a karakterével nem volt olyan nagyon számottevő problémám, inkább az aggasztott, hogy jóval többet szerepelt, mint kellett volna. Olyan epizódokban is feltűnt (most nem tudnék így hirtelen példát írni, ahhoz végig kéne néznem újra az egész TCW-t), amelyekbe én semmiképp nem tettem volna be őt, mert egyszerűen feleslegesnek véltem.

De a sorozat végére és a Rebels kezdetére már sikerült valamennyire megkedvelnem őt, hiszen egészen komoly togrutává érett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...
46 perccel korábban, pb69 írta:

Igen, viszont Ahsoka szerintem nem a jedi elvek iránti nem teljes elkötelezettsége miatt nem vallja magát jedinek, hanem amiatt, hogy a hivatalos Rendben tört meg a bizalma. Tehát nem a 2. pont miatt bizonytalan, hanem a 3. miatt. A jedik eszméit elfogadja, magáénak tudja és eszerint is él, viszont nem akarja magát az ehhez kapcsolódó hivatalos szervezet tagjaként aposztrofálni, mert az (mint közösség) megsértette korábban. Igaz ez úgy is, hogy a Jedi Rend már abban a hivatalos formájában nem létezik a 66-os miatt.

 

Olyan ez, mint a vallás. Lehet valaki pl. hithű katolikus, de nem vallja magát annak, mert a katolikus egyházzal már nem tud azonosulni. Nem vallja magát katolikusnak, hiszen akkor összekötik az egyházzal, amit tudatosan kerül. Ettől függetlenül a katolikus vallás elveihez tartja magát és annak szellemében él.

Igen, ezzel egyet is értek és szerintem is igaz Ahsokára, de csak egy bizonyos pontig, egész pontosan a malachori párbajig. Az egyenlet fontos részének tartom azt, hogy Ahsoka ott a bosszú ürügyén száll szembe Vaderrel. Bár mint említettem, más mondani és megtenni, de nekem már az sem jedis dolog, hogy egy Jedi egyáltalán dobálózik a bosszú szóval. Láttuk, hogy ezek a gondolatok miből táplálkoznak. Ráadásul Vader maga rá is világít, hogy a bosszú nem a Jedik útja (bagoly mondja verébnek), erre Ahsoka reakciója az, hogy ő nem Jedi. Ez lefordítva: semmi oka nincs, hogy valami olyasmit tegyen, ami a Sötét Oldal felé vezet, mert ő nem hisz már a Jedik eszméiben, aminek alappillére a Sötét Oldal kerülése, legalábbis a Rend ama formájában, amit Ahsoka ismert. A beszélgetés eme része után én úgy érzem, Lady Tano már a Jedi eszmékkel is hadilábon áll, ezen a ponton legalábbis tényleg sutba dobta az egészet, vagyis a 2-es pont sem érvényesül.

És talán ez is vezetett ahhoz, hogy eltűnt. Talán rádöbbent, hogy itt valami olyasmi bújt elő belőle, aminek nem lett volna szabad, és nem akar visszatérni a harchoz, amíg nem rendezi magában.

 

Amúgy vele kapcsolatban nemrég hallotta egy érdekes fejtegetést. Van egy teória, amely szerint Ahsoka teremtette meg az Erő Egyházát, hogy egyrészt a Jedi filozófiát megóvja, másrészt Jedi relikviákat mentsen meg, harmadrészt összegyűjtse a potenciális Jedi gyerekeket, mielőtt az Uralkodó kezébe kerülnek. És már a The Future of the Force után ezzel kezdett el foglalkozni, sőt talán már előtte is a Jedi eme formájában történő túlélésével volt elfoglalva, ezért jelent meg olyan ritkán.

És ez egybe is vág azzal, amit az Erő Egyházáról tudunk: titkos szervezet voltak, a Jedik eszméit vallották és gyűjtötték a Jedik megmaradt cuccait.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Dzséjt írta:

Amúgy vele kapcsolatban nemrég hallotta egy érdekes fejtegetést. Van egy teória, amely szerint Ahsoka teremtette meg az Erő Egyházát, hogy egyrészt a Jedi filozófiát megóvja, másrészt Jedi relikviákat mentsen meg, harmadrészt összegyűjtse a potenciális Jedi gyerekeket, mielőtt az Uralkodó kezébe kerülnek. ÉS már a The Future of the Force után ezzel kezdett el foglalkozni, sőt talán már előtte is a Jedi eme formájában történő túlélésével volt elfoglalva, ezért jelent meg olyan ritkán.

Na ez tetszene mert jól megmagyarázná hova lett. Bár elég trauma lehetett neki az a tény, hogy Vader a régi mestere. Ezra akciójáról nem beszélve. Az új animációs sorozatban remélem lesz erről szó.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem tekintenék ennyire sarkosan a malachori párbajra. Ahsoka hitetlenkedve áll a dologhoz, noha tudja már az igazságot. Tény és való, hogy nem szerencsés az a kijelentése, hogy megbosszulja mestere bukását, viszont ettől nem mondanám rá, hogy olyannyira szembemegy a jedi elvekkel, hogy bukna a 2. pont. Az 1-ben Obi-Wan is látványosan bosszútól fűtve ront neki Maulnak, ahogyan Luke is így küzd Vaderrel. Persze aztán nem hagyják, hogy veszélyesen elragadják őket az indulataik, ahogyan Ahsoka sem. A párbaj végén, amikor megsebzi Vadert, ő pedig megszólítja, akkor egyértelműen kiderül, hogy egyáltalán nem az elkötelezett bosszúvágy hajtja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, pb69 írta:

Az 1-ben Obi-Wan is látványosan bosszútól fűtve ront neki Maulnak, ahogyan Luke is így küzd Vaderrel. Persze aztán nem hagyják, hogy veszélyesen elragadják őket az indulataik, ahogyan Ahsoka sem.

Ezért írtam, hogy más megtenni és más mondani. Mondjuk szerintem pont, hogy hagyták, csak mindegyik esetben volt valami, ami kizökkentette őket és visszatért a józan eszük. De nem is azért érzem, hogy Ahsoka letért az útról, mert hagyta, hogy az érzelmei uralkodjanak fölötte. Élőlény, megesik. Nekem az a "gondom", hogy kimondja és konzekvensen tagadja, hogy ő Jedi lenne. Nem először teszi ezt meg Malachoron, ugyanakkor most extraként ezzel igazol egy olyan kijelentést, ami abszolút szembemegy a Jedi értékekkel. Ez számomra azt jelzi, hogy Ahsoka nem szívből elkötelezett Jedi. Jó esetben is bizonytalan ezzel kapcsolatban, de szerintem a rosszabb eset áll fenn: megingathatatlanul hisz benne, hogy ő nem Jedi.

Az már más kérdés, hogy azért tagadja, mert szerinte vele van a baj, vagy azért, mert a Jedi Rendet látja rossznak. Mert azért na, Ahsoka egy k*rva nagy pont kapott a Jedi "értékekből", amikor hamisan megvádolták, kitagadták, odadobták a kutyáknak, mint valami rongyot, aztán gusztustalan módon próbálták visszanyalni magukat a kegyeibe. Szóval lehet, hogy csak emiatt próbálja magát elhatárolni a Jeditől. Amit viszont azért nem hiszek, mert Kanannel és Ezrával nagyon jó viszonyt ápolt, plusz ott vannak a fentiek: azzal igazolja a bosszúvágyát, hogy nem Jedi. Plusz Ahsoka nem olyan ostoba, hogy a Tanácsról ítélje meg az egész eszmét.

 

2 órával ezelőtt, pb69 írta:

A párbaj végén, amikor megsebzi Vadert, ő pedig megszólítja, akkor egyértelműen kiderül, hogy egyáltalán nem az elkötelezett bosszúvágy hajtja.

Hanem a ragaszkodás. Mi is, amit a régi Jedi Rend konzekvensen tilt? :P 

 

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Szerintem is a formalitások miatt mondja, hogy nem Jedi - hiszen kizárták - nem pedig amiatt, mert másfajta értékeket követne. 

Igen, de ha így lenne, akkor azt sem tagadná meg, hogy segítsen kinyitni a lothali Jedi templomot. Attól, hogy kizárták a rendből, a templomot még kinyithatná, hiszen nem az ujjlenyomata vagy a retinaszkenje kell hozzá, hanem az Erő egy olyan szinten történő művelése, amire a Jedik képesek. Ennek ellenére ekkor is azt mondja, hogy nem segíthet a templom kinyitásában, mert ő nem Jedi.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

A TCW-ben egy látványos időugrás volt az említett karakter modell váltásnál, viszont a hivatalos kronológia szerint jelenleg így néz ki a sorozat:

 

YE 22:

2x16, 1x16, TCW, 3x01, 3x03, 1x01-15

 

YE 21:

1x17-21, 2x01-03, 2x17-19, 2x04-14, 2x20-22, 3x05-07, 3x02, 3x04, 3x08, 1x22, 3x09-11, 2x15

 

YE 20:

3x12-22, 4x01-22, 5x02-13, 5x01

 

YE 19:

5x14-20, 6x01-13

 

Ahsoka 14 éves volt a háború elején (YE 22), amiből kiszámítható a többi.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm, az avatar ideiglenes amíg a sajátképem elnem készül, köszi a sok infót.... ki is ment a fejemböl hogy a sorozat részei nem időrendben vannak xD :P

Elvileg akkor a lázadók legvégén valahogy 35 éves lehet saccra, a záró jelenet meg kb 40?! érdekes ugrásokkal haladunk...

én tévedjek de ha jól érzem az ellenállás sorozat elég ,,gyerekes lesz'' remélem abbol kimarad...

Mit gondoltok mit hogy a jövőre beharangozott ,,Klón háborúk nagy befejezés?''

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Leo írta:

Köszönöm, az avatar ideiglenes amíg a sajátképem elnem készül, köszi a sok infót.... ki is ment a fejemböl hogy a sorozat részei nem időrendben vannak xD :P

Épp ettől az időugrástól kezdődően már időrendben vannak. 

 

A TCW-s felvetésre a topikjában válaszolok. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Épp ettől az időugrástól kezdődően már időrendben vannak. 

Többnyire időrendben vannak. A Revival csak bepofátlankodott évadkezdésnek az 5. évadban, holott kronológiailag csak az évad második felében lenne a helye

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Filoni beszélt a TCW 7. évadáról a szerdai The Star Wars Showban. Ott egy érdekes mondatot ejtett meg Ahsokával kapcsolatban:

 

"But I know what happens in the end, I have worked that out finally."

 

Ez kettő dologra utalhat:

1. A Mandalore ostromára. Szvsz ez szerintem nem lehet, mert a szöveg kontextusa arról árulkodik, hogy mostanában sikerült befejeznie a togruta történetét. (és a TCW részeit még régebben írták meg. :))

2. Arra a bizonyos utazásra, amikor Sabine -al közösen útra keltek, hogy megkeressék Ahsokát Ezrát. Hogy ezt mikor tudjuk meg? Jó kérdés. Nem hinném, hogy a Resistance sorozat ezt mutatná meg, utóhatásokat persze elhintethet, de az a sorozat szerintem az ST -t fogja kibővíteni. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bízom a kettes pontban. Szerintem sem a Resistance lesz az, ami táptalajt ad ennek a szálnak. Túl sok mindent kéne megmagyarázni visszamenőleg... mit csinált Ahsoka az Ep4-5-6 idején az endori csatáig bezárólag? Mi történt, miután útra kelt Sabine-nel, hogy Ezra nyomára akadjanak? 30 évig keresték a srácot? Miért? És pontosan mi is történt velük ebben a harminc évben? Kissé furcsa lenne, ha több évtized elteltével jutnának csak érdemi eredményre. Persze elképzelhető. 

 

De mint mindig, úgy most is: én bízom Filoniban és csapatában. Nyilván okkal adtak ilyen lezárást a Rebelsnek. Nagyon meglepődnék, ha kiderülne, hogy nem volt konkrét elgondolás a fejükben, amikor Ahsoka/Sabine és Ezra/Thrawn sorsáról ötleteltek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

39 perccel korábban, Leo írta:

Még ha ahsoka az idő ködös homályába veszne el, nekem az is jobban tetszene mintha ,,kinyírnák'' elszomorító hogy az egész sw sagaban minden érdekesebb karakternek meg kell halnia O_o

"A halál az élet természetes része. Örömmel gondolj azokra, akik végre egyesülnek az Erővel. Ne gyászold őket! Ne fogóddz beléjük! A ragaszkodás féltékenységhez vezet. És az a kapzsiság ikertestvére."

:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 08. 04. - 22:21, Darth Sky írta:

Nagyon meglepődnék, ha kiderülne, hogy nem volt konkrét elgondolás a fejükben, amikor Ahsoka/Sabine és Ezra/Thrawn sorsáról ötleteltek. 

Akkor most nagyon meglepődök, mert kiderült. :D Állítólag még Filoni sem tudja, hová fut majd ki az említett karakterek története, noha sokat gondolkozik rajta, és tudja, hogy a rajongók is nagyon kíváncsiak rá. Úgy tűnik, hogy nem azért maradtak életben, mert konkrét tervek voltak velük, hanem Filoni nem akarja elengedni őket. Hogy ez jó-e vagy sem, azt az idő dönti el. Én megértem, hogy nem akar elhamarkodottan kiírni remekül felépített, szeretett karaktereket, de előbb-utóbb mindenki történe le kell, hogy záruljon. De szerintem ezzel Filoni is tisztában van... :)   

Így viszont szerintem nem valószínű, hogy Ahsoka/Sabine és Ezra/Thrawn sztorija akár csak érintőlegesen is benne lesz a Resistance-ben. Legalábbis a már készülő évadban nem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lol. :D

Amúgy én se gondolom, hogy a Resistance ezzel akár csak egy nagyon minimálisan is foglalkozzon. (Ugyanakkor jó kérdés, hogy Jacen Syndulla sorsával mi lesz? Elképzelhető, hogy a Resistance -ben feltűnik, de mivel vészesen közel leszünk a TFA -hoz, így én nem számítok rá, így adja magát a kérdés, hogy vele is mi lesz? :hmm:)

 

Én Filoniék helyébe azt csinálnám, hogy elsőként lássuk meg, hogy ténylegesen mi történt Ahsokával a TCW végén (ez jövőre pipa lesz), majd jöhet egy kis történet az Ahsoka-Rebels között. (hogyan ismerkedett meg Herával, és még 1-2 apróság) Végül elmesélnék azt, hogy mit is csinált az OT ideje alatt. Ha ez megvan, akkor onnantól már jöhet a togruta utolsó etapja Ezra keresésével. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha Filoninak van gyengesége akkor ez. Nem tud megválni kedvenc karaktereitől. És itt nem feltétlen arra gondolok, hogy ölje meg őket, hanem rendezze le a sorsukat. Annak nincs sok értelme, hogy gyakorlatilag koncepció nélkül, éráról érára hurcolja magával őket. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem "alig telik az idő", hanem a téren és időn kívül létezik. Ezért is tapasztalhatott meg Ezra annyi hangot a különféle érákból. 

Érdekességnek elment, de remélem, nem építenek erre túlzottan a jövőben (mármint az idő manipulálására). Plusz tényleg értelmetlen azért érákon keresztül átrángatni karaktereket a logikát meghazudtolva, csak mert az alkotó nem tudja elengedni őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.