Ugrás a kommentre

Klónok


Gyoka Lamaro

Ajánlott hozzászólás

Hát majd meglátjuk. Filoni korábbi interjúja alapján én ebben kételkedem. De majd kiderül. A szó elszáll, a Rebels megmarad. :D

 

Ekkor még nem igazán volt szüksége olyan túl erős seregre a Birodalomnak, mert keményebb (főképp katonai) ellenállásba nemigen ütközhettek. Márpedig a klónok csak harcolni tudnak és a képzésük is költséges. A nagyon fiatal klónokról volt szó, akikbe még sok pénzt kéne ölni. A háború befejezésével és a toborzás megkezdésével a klónozók tudták, hogy itt már nem néz ki nekik nagy üzlet, tehát eljött az idő a korábbi költségek rendezésére. Ez kiélezhette a konfliktust, mert az öreg miért fizessen, ha nem muszáj.

Nem éppen most vezettem le pár poszttal lejjebb, hogy még akár a Rebelsben is lehetnek a Konföderációból visszamaradt "felszabadításra váró" bolygók, saját haderővel? Nézzük csak az ep6-ban feltűnő mon cal hadiflottát, szerinted azok a semmiből nőttek ki? :) Nyilván nem, eszerint a Mon Calnak van hadserege. Sőt, még Leia is céloz arra, hogy vannak felfegyverzett bolygók. Bőven megeshet még, hogy a Birodalomnak bizony komoly haderőkkel is szembe kellett néznie, míg tényleg rend lett a Galaxisban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár valószínűnek tartom én is, hogy a Rebels idejére már teljesen felváltották az önkéntes illetve sorozott rohamosztagosok a klónok helyét, talán elvétve 1-2 még élhet valahol.

 

Őszintén szólva én nagyon tudnám értékelni, ha mondjuk a Rebelsben találkoznának klón(ok)al és kiderülne, hogy pontosan mi is lett az ő sorsuk a Birodalom idején. Hihetetlenül érdekel a dolog!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért is van nagy potenciál a klónok helyzetében, mert mindkét, sőt a semleges oldalon is feltűnhet pár túlélő. A Birodalmat simán szolgálhatja még pár klón, de a dezertőrök közül is élhetnek még páran kint a nagyvilágban. Aztán ott az érdekes kérdés, hogy mi van azokkal a klónokkal, akikhez nem ért el a 66-os parancs? Simán lehetnek ilyenek és ha bennük nem aktiválódott a chip, akkor igencsak furcsállhatják mi történhetett, ami miatt ekkorát fordult a világ. Így aztán simán feltűnhet klón a lázadókat támogatva is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért is van nagy potenciál a klónok helyzetében, mert mindkét, sőt a semleges oldalon is feltűnhet pár túlélő. A Birodalmat simán szolgálhatja még pár klón, de a dezertőrök közül is élhetnek még páran kint a nagyvilágban. Aztán ott az érdekes kérdés, hogy mi van azokkal a klónokkal, akikhez nem ért el a 66-os parancs? Simán lehetnek ilyenek és ha bennük nem aktiválódott a chip, akkor igencsak furcsállhatják mi történhetett, ami miatt ekkorát fordult a világ. Így aztán simán feltűnhet klón a lázadókat támogatva is.

Plusz - ami engem legjobban izgat -, hogy a nevesített klónok hogyan élték meg a 66-os parancsot. Mit érzett Rex vagy Cody, egyáltalán eszüknél maradtak? Láttuk, milyen hatásai vannak a rosszul működő chipnek, de nem tudjuk igazán, milyen hatásai vannak a jól működőnek. És még sok-sok kérdés van a felsoroltakon túl, az SW egy izgalmas, tisztázatlan, remek karakterdrámákat magában rejtő történetek állnak ott tálcán, és kár lenne mindezt kiaknázatlanul hagyni. Szerintem bármelyikünk szíve nagyot dobbanna, ha egyszer csak egy rohamosztagos levenné a sisakját, és mondjuk egy meggyötört Rex lenne az. És még nem láttam annak jelét, hogy Filoniék kiaknázatlanul hagyják az ilyen történeteket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rex engem is nagyon érdekelne. Az ő helyzete igencsak furcsa. Cody-t láttuk Kenobi-ra lőni, bár nem azt mondom, hogy ne lenne potenciál abban, hogy később esetlegesen milyen mellékhatásai lettek a chip aktiválódásának és a kikényszerített pálfordulásnak. Amúgy még az is lehet, hogy a klónok többségét ez tönkre vágta és ezért se tudtak rájuk alapozni a Birodalomban.

 

Rex viszont érthető okokból (explicit) nem szerepel a filmekben. Anakin és Ahsoka mellett szolgált és elég szoros viszonyt is ápolt velük. A lányt kizárták a Rendből, majd önként nem ment vissza, így kikerült a képből, Anakin-ból meg Vader lett. Vonult is a Jedi Templomba a kék osztaggal, de Rex sisakja nem tűnik föl. Alapesetben ott kellett volna legyen Anakin mellett, hacsak nem osztották máshova közben, de miért tették volna. Könnyen lehet tehát, hogy lett vele valami közben off-screen, amit nem tudunk. Igencsak pozitív szereplő volt a TCW-ben, akár meg is maradhat ebben, ha valahogy megússza a 66-os körüli mizériát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alapesetben ott kellett volna legyen Anakin mellett, hacsak nem osztották máshova közben, de miért tették volna.

Rex egy századparancsnok volt, a Torrent századé, egy egész légiót magába foglaló vonulásnál a század elveszik a sokaságban (egy légió 64 századdal bír, találj meg köztük egyet :)). Arról nem beszélve, hogy a Torrent egyben különleges alakulat is volt, szóval simán lehet, hogy ők más irányból támadták be a Jedi Templomot. Bár a TCW-ből más jön le, Rexnek legalább még két klón felettese van (furcsálltam is, hogy sosem mutatták be a TCW-ben az 501-esek parancsnokát -> mondjuk azt sem értem, hogyan lett a TCW-ben még őrmester Appo az ep3-ra légió parancsnok, beelőzve jó sok felette álló klónt, köztük Rexet).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Minden klónnál ugyanaz volt a mintaalany, azaz ugyanabból a genetikai állományból lett "kitenyésztve" mindegyikük. Ebből fakadóan (a hibás, "selejtes" példányokat leszámítva) az összes klón ugyanolyan alapokkal indult, tehát nem fordul elő olyan, hogy páran tehetségesebbek bizonyos dolgokban. Így aztán a későbbi teljesítményüket és kompetenciáikat csakis a kiképzésük határozza meg. Ez adhat lehetőséget arra, hogy teljesen céltudatosan neveljék őket és mindenkinél előre determinálva legyen milyen szerepet szánnak nekik.

Én is erre gondoltam, de a TCW másfelé viszi egy kicsit a dolgot, gondolja a 3x01-re, ahol látható, hogy hasonló genetika és képzési állomány ellenére is teljesen más típusú és tehetségű klónok kerülnek ki a terepre. Szóval hiába "klónok", saját egyéniségük, rejtett képességeik és adottságaik vannak, amik alapján viszont egyes egyedek jobban alkalmasak lehetnek vezetővé válásra, mint mások.

 

Ody: Segíts légyszi átmozgatni, mert nem tudom! Hiába adom meg a klónok topikjának ID-ját, nem csinálja meg a mozgatást. Sikerült. Viszont akartam írni privit, de tele a postaládád. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is erre gondoltam, de a TCW másfelé viszi egy kicsit a dolgot, gondolja a 3x01-re, ahol látható, hogy hasonló genetika és képzési állomány ellenére is teljesen más típusú és tehetségű klónok kerülnek ki a terepre. Szóval hiába "klónok", saját egyéniségük, rejtett képességeik és adottságaik vannak, amik alapján viszont egyes egyedek jobban alkalmasak lehetnek vezetővé válásra, mint mások.

A terepre már más és más klónok kerülnek ki, ebben igazad van. Mindegyiküknek megvannak a saját egyedi jellemzőik, de ez már a fejlődésük során alakul így. Elvileg egy embert két dolog határoz meg: az egyik a genetika (ez az alapanyag), a másik a "neveltetés". A klónoknál elvileg az előbbi azonos, tehát csak a fejlődés során őket ért hatások és történések szabják meg a jellemüket.

Nyilván hiába a viszonylag steril és szabályozott körülmények, a gyorsított fejlődés és szigorú, céltudatos kiképzés, az évek során azért minden klónt más traumák érnek, amikből fakadóan más emberekké válnak.

 

El tudom képzelni, hogy ha időközben kiderül valakiről, hogy bármi okból kifolyólag nem alkalmas a tervezett szerepköre ellátására vagy máshol jobb hasznát tudnák venni, akkor belenyúlnak a buliba és áthelyezik. Ez persze annál könnyebb, minél fiatalabb a delikvens.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem kicsit túlmisztifikáljátok. Nyilvánvaló, hogy egy tisztképzés nem csecsemőkorban kezdődik, de nem is akkor, amikor még félidőben járnak. Az első a fizikai felkészítés lehet, aztán jön az alapképzés, és csak utána jön a "szakosodás", azaz annak eldöntése, kiből mi lesz. Mezei baka, LAAT/i pilóta, rádiós, tüzér egy Venatoron, és persze, hogy megkapja-e a tiszti képzést. Ez a "szakosodás" az utolsó pár évben történhet meg, hiszen az alapokkal együtt a szakképzés már nem olyan jelentős a teljes kiképzést tekintve. Hogy ki miben a jobb, azt meg az addigi teljesítményük alapján leszűrhető. Gondolom a kaminóiak is megejtenek a tízéves képzés folyamán pár felmérőt és vizsgát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rex egy századparancsnok volt, a Torrent századé, egy egész légiót magába foglaló vonulásnál a század elveszik a sokaságban (egy légió 64 századdal bír, találj meg köztük egyet :)). Arról nem beszélve, hogy a Torrent egyben különleges alakulat is volt, szóval simán lehet, hogy ők más irányból támadták be a Jedi Templomot. Bár a TCW-ből más jön le, Rexnek legalább még két klón felettese van (furcsálltam is, hogy sosem mutatták be a TCW-ben az 501-esek parancsnokát -> mondjuk azt sem értem, hogyan lett a TCW-ben még őrmester Appo az ep3-ra légió parancsnok, beelőzve jó sok felette álló klónt, köztük Rexet).

Jókor volt jó helyen és előléptették - valaki olyannak a helyére aki meg rosszkor volt rossz helyen és meghalt. Bár tényleg érdekes lett volna ilyet látni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, azért nem lehet légióparancsnok, mert csak százados.A századosok még a Star Wars univerzumában sem vezetnek egy dandárt (a légió létszámukat tekintve a dandárnak felel meg). Egy százados a legtöbb esetben egy századot vezet. Rex fölött ugyan nem áll Appo, Appo őrmesteri rangjában valahol Rex térde magasságában keresendő. Ezért is baromság, hogy Appoból később parancsnok lett, hiszen több tucat tiszt előzi meg a rangsorban. Appo még csak nem is tiszt, hanem altiszt, innét eljutni még a századosi rangig is hihetetlen lenne néhány hónap leforgása alatt. Apponál kijelenthetjük, hogy tábornok lett egy porbafingó bakából, csettintésre. Jóóóóó méééélyeeeeen benyalhatott valakinek, de még így sem tudom elhinni - egyszerűen elcseszték a készítők, hogy őrmesternek jelölték meg. Minimum egyazon rangúnak kellett volna lennie Rexxel, de még akkor is hihetetlen lenne az előmenetele. Már csak azért is, mert így legyűrte a légióban lévő összes szakaszparancsnokot, az összes századparancsnokot, az összes zászlóalj parancsnokot, és az összes ezredparancsnokot. Hadnagyokat, századosokat, őrnagyokat, alezredeseket, ezredeseket - és ez csak a földi rangok, az SW-ben ez így festene: Sergeant -> Sergeant-Major -> 2nd Lieutenant -> Lieutenant -> Captain -> Major -> Battalion Commander -> Regimental Commander -> Senior Commander (ez az első rang, ahol már légiót vezethet) -> Marshal Commander (itt van Cody). Tehát a Star Warsban egy őrmester előtt még több rendfokozat áll Appo előtt, mint a valóságban, pedig a valóságban is évtizedekbe telje azt a létrát megmászni.

Csak kétféleképpen lehetne ezt orvosolni. Vagy kánonon kívül helyezik, hogy Appo szerepel az ep3-ban, vagy kánonon kívül helyezik, hogy parancsnok, és mondjuk csak hadnagy. Mert Appo, hogy parancsnokként totál hihetetlen, az fix. Megjegyzem, Thier is ugyanilyen, de ő legalább tiszt volt az Ambush-ban. És sajnos az is nonszensz, hogy Rexet - ahogy megállapítottad - az 501-es légió parancsnokaként kezelik. Ha az 501-es nem lenne légió, hanem csak egy század, akkor lenne ez jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 7 hónappal később...

A Rebels topikban felmerült a klónok sorsa a birodalmi éra kezdetén. Hogyan lettek leváltva és hasonlók. Jobb híján itt reagálok rá. Amúgy ez egy nagyon érdekes kérdés, ami engem mindig is foglalkoztatott és hiányoltam a kötést a trilógiák közt ilyen téren.

 

Én inkább Kamino és a klónozók sorsa felől közelíteném a kérdéskört. Kifejezetten anyagias és számító figuráknak ismertük meg őket, akiket semmi más nem érdekel, csak a pénz. Megkapják a megrendelést és mindenféle erkölcsi vagy morális szívózás nélkül teljesítik az abban kérteket, persze ha hajlandóak megfizetni. Na már most, egy ilyen letisztult alapelvekkel működő és független, ráadásul gazdag bagázs igencsak szúrhatja egy diktátor szemét. Meg persze fordítva is, az ilyen cégeknek se kedvencük a diktatórikus rendszer.

Mivel a Birodalom áttért a klasszikus sorozásra, így a klónozók nem remélhettek semmiféle jövedelmező együttműködést, így biztosan nem akartak csatlakozni. Viszont egy ilyen profilú és ilyen forrásokkal rendelkező önálló cég működése nagyon veszélyes. Elvégre csak pénzkérdés és bármikor besétálhat vki legyártatni egy hatalmas létszámú haderőt, ami ráadásul minőségben messze túlszárnyalja pl. a rohamosztagosokat. Ezt a kockázatot nem engedhette meg magának az uralkodó.

 

Ezek alapján elég reálisnak tűnhet, hogy a Birodalom nemcsak a klónokat, de a klónozókat, sőt egész Kamino-t le akarta radírozni a színről. Arról se feledkezzünk meg, hogy a TCW-ban előjöttek anyagi kérdések is. Sok-sok új klónt rendeltek folyamatosan, hitelügyletek és hasonlók. Esélyes, hogy a rendszerváltáskor még nem volt minden anyagi kérdés elsikálva és a Köztársaság jelentős összeggel tartozott Kamino-nak. Sidious-t meg nem úgy ismerem, mint aki ezt rendezni akarta volna, korrkt úton legalábbis semmiképp. Ez is érdekellentét.

Pluszban még ott a megbízhatóság is. Ha a jedik ellen lehetett chipet kérni és céltudatosan ilyenre vagy olyanra tervezni a klónokat, akkor nem nehéz elképzelni, hogy a klónozók is bebiztosították magukat. Ha volt egy kis eszük (márpedig olyannak tűntek), akkor volt valamiféle biztonsági mechanizmus, ami Kamino és annak lakosságának védelmét kódolta legmagasabb prioritásúnak. A fentiek alapján pedig a Birodalommal könnyen konfliktusba keveredhettek a klónozók, aminek beláthatatlan következményei lehettek volna, ha a birodalmi haderő jelentős részét klónok alkotják. Ezt Sidious is tudhatta, ezért egy újabb ok a radikális fellépésre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A finanszírozási részt szvsz. könnyen letudhatták azzal, hogy Sidious minden kereskedelmi szervezetet a Birodalom igája alá hajtott. Szintén egy célja volt ez a háborúnak: vesztest faragni belőlük és igába hajtani. Így azok vagyona egyből a Birodalom kasszáját gyarapította. A TCW alapján amúgy a Kaminónak semmivel sem lógott a Köztársaság, a klónokat állta a Bankár Klán. A Köztársaság a Bankár Klánnak tartozott, ez a tartozás viszont tuti nem érinti a Birodalmat már.

Emellett a Kamino helyett kapott a Köztársaságban, ezt tudjuk a TCW-ből, vagyis megalapulásától fogva tagja annak utódállamának, a Birodalomnak is. Innentől meg már nem merészség arra a következtetésre jutni, hogy a Birodalom oda is kiültet egy kormányzót és egy rohamosztagos kontingenst, megelőzve a kaminoiak bárminemű lázongását. Bár őszintén szólva, ettől szerintem nem kell tartani.

Mert még ha el is esnek a klónok megrendelésétől, miből csinálnának egy újabb hadsereget? Te írtad, drága mulatság az, és nem hiszem, hogy a Birodalom idején lenne még egy olyan szervezet, ami nyíltan merne dacolni az Uralkodóval és van akkora tőkéje, hogy finanszírozzon egy hathatós hadsereget a birodalmi haderő ellen. Ehhez minimum galaktikus kormánynak kellene lennie. A kaminóiak meg kétlem, hogy titokban képesek lennének önerőből ilyen haderőt létrehozni. Meg miért tennék? Még jogalapjuk sem lenne hőbörögni. A szerződést a Jedi Rend egy tagjával kötötték a Köztársaság számára. A Jedi Rend azon tagja meghalt, a Rend elpusztult, a Köztársaság sincs többé, szó szerint eltűnt a Galaxis színéről az üzletfelek egyik része. Pech a kaminóiak számára, bár ők megkapták a további klónokra a pénzt, és valószínűleg le is gyártották, és még használni is kellett, hiszen egy ekkora hadsereget nem egyik napról a másikra váltanak le.

Ez a "pusztítsuk el Kaminót, mert klónozók és ezért veszélyesek" elv amúgy azért is necces elmélet, mert a fél Galaxist szétbombázhatnák ezen az alapon. Hány hadiűrhajó gyár van szerte a Galaxisban, amik részt vettek a KNH megszületésében? Most bombázzuk szét azokat is, mert hadsereget gyártottak? Hát pont, hogy nem ez történt, hiszen ugyanaz gyártja a Birodalomnak a csillagrombolókat, ami gyártotta a Köztársaságnak. Az olyan cégekről nem is beszélve, ami felszerelte az ARC-170-esekkel a Köztársaságot, majd később T-65-ösökkel a Lázadók Szövetségét.

Meg mi a veszélyes abban, hogy képesek egy hadseregre való embert klónozni? Megmondom: semmi. Eleve, ezt titokban kéne összehozni, ami a Birodalomban nem lehetséges, hiszen a Kamino a Birodalom tagja, így tuti van ott egy kormányzó, egy csillagromboló flotta meg valószínűleg egy-két bázis is. Másodsorban, tíz év, mire elkészül egy bevethető egység. Tíz év! Innét már nem is kéne tovább ragoznom, de megteszem, mert még egy érv van: attól, hogy van egy hadseregre való embered még nincsen hadsereged. A fegyvereket, felszereléseket, járműveket nem a kaminóiak készítették, a kiképzést nem a kaminóiak végezték.

Tehát mi kellene ahhoz, hogy a Birodalom tagjának számító Kamino képes legyen felszerelni a Birodalom ellen egy hadsereget titokban? Isteni csoda! Azon kívül:

- Tíz év nyugi úgy, hogy a helyi birodalmi erőknek nem tűnik fel semmi.

- Nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon sok pénz, amit csak erre fordíthatnak, és még egyszer annyi, hogy azért a bolygó se menjen csődbe.

- Külsős cégek, akik legyártják az űrhajókat, fegyvereket, felszereléseket, mindezt titokban.

- Külsős kiképzők, akik ki is képezik a klónokat.

Lássuk be, az időintervallum, a kockázat és a költségek túl nagyok ahhoz, hogy egy kicsinyes bosszú miatt egy olyan érdekcsoport, mint a kaminóiak erre vetemedjenek. Eleve valószínűleg elfogadják, hogy már nincs szükség a termékükre a Birodalomban. Az üzletet teljesítette mindkét fél - a pénzt ők megkapták, az árut ők leszállították. A szerződés teljesítve, ezen a ponton az üzlet lezárult, így kétlem, hogy zokon vették, hogy a klónokat a tulajdonos ezután leselejtezte, vagy azt, hogy nem rendeltek tőlük többet (jól is néznénk ki, ha egy szolgáltató háborút indítana csak azért, mert többé nincs szükség a szolgálataira). Ha pedig a kicsinyes bosszú nem játszik szerepet, olyan játékos meg nincs a placcon, aki tudná finanszírozni egy második galaktikus klón sereg felállítását, a Kamino elveszti jelentőségét. Legalábbis olyan szempontból, hogy szét kéne őket bombázni a kockázatra hivatkozva. Mert nem jelentenek kockázatot. Elég rájuk küldeni egy kormányzót felügyelőnek, oszt jónapot.

A másik, hogy a Birodalom az ep4-ig továbbra is sutyiba végzi a dolgait, és próbálja fenntartani a biztonság és a jólét birodalmának képét, így népirtásokat aligha engedhet meg magának. Legalábbis nyíltan. A Peremvidéken, a Birodalom fennhatóságán kívül még csak-csak megúszhatnak egy olyan pusztítást, mint a Lasan majdnem teljes kiirtása - bár annak is volt visszhangja a Szenátusban -, de a Kamino egy elég közismert világ lehet, hála a háborúnak. Ráadásul az egyik leglojálisabb, hiszen mégis csak ők gyártották az emberi tényezőt a hadseregbe, amit a Birodalom is használt ezután. És a Birodalom tagja. Kiirtásuk majdnem, hogy politikai öngyilkosság lenne Palpatine részéről, pláne annak tekintetében, amit fent ecseteltem: abszolúte nem jelentenek veszélyt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pénzügyek kapcsán én nem vagyok meggyőződve arról, hogy minden rendben van, de ezek persze csak feltételezések. Lehet, hogy valójában az összes berendelt klónért megkapták már a fizetséget és onnantól már nem érdekli őket a sorsuk, de az is lehet, hogy nem. Igazából nincs ennek akkora jelentősége, ha esetleg vannak ilyen téren rendezetlen ügyek, akkor az okot adhat a balhéra.

 

Kamino tudtommal nem volt és nem is lett hivatalosan a Köztársaság része. A klóngyártó vállalat ideiglenes helyet kapott a Szenátusban (ahogyan pl. a Kereskedelmi Szövetség is) a szoros együttműködésük miatt. Ettől még úgy tudom, hogy a bolygó nem tartozott a Köztársasághoz, hivatalosan független volt. Az nyilvánvaló, hogy a Birodalom végleg be akarta őket olvasztani, csak ugye ez nekik nem túl szerencsés. Ültethettek a nyakukba kormányzókat meg rohamosztagosokat, de Kamino igenis nagyon veszélyes.

Pont azért, mert az elején a birodalmi hadsereg szinte csak és kizárólag klónokból állt. Elég necces erőszakosan fellépni ellenük, mert a galaxis legerősebb seregét ők gyártották és naivitás abban bízni, hogy nem építettek be biztosítékot. Amikor elkezdték átszervezni az egészet (klón -> rohamosztagos), azt elég nehezen lehetett titokban tartani és egyértelműen sértette Kamino érdekeit. Ha még el is nyomja őket valamilyen szinten a Birodalom, de kapják a megrendeléseket, akkor abból ki lehet forgatni egy jövedelmező bizniszt. Ellenkező esetben viszont szinte garantált a csőd, mert a rendszer akadályozza, hogy más megbízásokat kapjanak és akkor kakukk. Elveszítenek mindent, a forrásokat, a szabadságot stb..

Szóval a lényeg az, hogy minimális gazdasági és politikai érzék elég lehet ahhoz, hogy a klónozók felmérjék a helyzetet, miszerint a Birodalomban tönkremennek. Ez persze rengeteg más entitásra ugyanígy igaz, elvégre erről szól a Birodalom), csak épp másoknak nincs egy rohadt nagy seregük. Az igaz, hogy jóval később már újragyártani egy sereget nagyon nehéz, de miért kéne nekik szép csendben megvárni amíg kifutnak a már legyártott klónok (vagy önként és dalolva likvidálni őket), átveszik a helyüket a sorozott rohamosztagosok és a nyakukba ültetik őket? Nekik addig van a legnagyobb ütőkártyájuk, amíg a birodalmi sereg nem áll meg a lábán klónok nélkül. Minél többet várnak, annál kiszolgáltatottabbak. Azt meg nem tudom, Sidious-nak mennyire volt kedve a Birodalom hajnalán jópofizni pl. a klóngyártókkal, de simán összeakaszthatták a bajuszt.

 

Az esetleges későbbi klóngyártás kapcsán nem is arra gondoltam, hogy Kamino valahogy saját forrásokból oldja meg, de akkor is necces. A nagy testvér szeme se láthat mindent. Nyilván nagyon drága mulatság, de valahogy azért a lázadóknak sikerült elég sok járműhöz, űrhajóhoz, fegyverhez is hozzájutni, pedig az se kétfilléres móka. Nyilván ez nem mérhető a Birodalom haderejéhez, de a stratégiai és taktikai különbségek miatt ez nem is annyira szükséges. Szóval nem kéne olyan hatalmas sereget létrehozni. Ráadásul ha a klónozóknak is érdekük a Birodalom bukása, akkor nem a busás haszon fejében dolgoznak, hanem tényleg a gyártási költségeket kell fedezni, ami jóval olcsóbb lehet, mint anno. 10 év nekünk nagy időnek tűnik, de az öreg nyilván sokkal hosszabb távra tervezett a Birodalommal, szóval az időfaktor nem releváns.

Ami a legnagyobb gát, az tényleg a birodalmi megfigyelők. Tudják Kamino képességeit, ezért erősen szemmel tarthatják őket, ami ellehetetleníti a munkát. Kérdés, hogy megéri-e a vesződséget. Azt amúgy nem hinném, hogy Kamino annyira népszerű lett volna, hogy politikai öngyilkosság lett volna elsöpörni őket. Oké, ismertek, de a szenátorok jó része eleve fúj rájuk, mert bekerültek a Szenátusba. A népet a háborúra emlékeztetik, nincs háború, akkor nem kellenek a klónok, a klónozók sorsa se izgat senkit. Sidious meg komolyabb feladatokat is megoldott már, mintsem Kamino akármilyen jellegű bemocskolása. Ha pedig kikerülnek a képből, akkor már könnyűszerrel azt csinálnak velük, amit akarnak. Márpedig igazából csak a Szenátusban voltak ott, az átlagember pl. tuti nem találkozott kamino-ival. Sterilek és titokzatosak voltak, csak felsőbb elit körökben mozgolódtak, ahonnan simán kiejthették őket. Innentől kezdve kb. annyira érdekelt bárkit a sorsuk, mint a lasat-oké.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pénzügyek kapcsán én nem vagyok meggyőződve arról, hogy minden rendben van, de ezek persze csak feltételezések. Lehet, hogy valójában az összes berendelt klónért megkapták már a fizetséget és onnantól már nem érdekli őket a sorsuk, de az is lehet, hogy nem. Igazából nincs ennek akkora jelentősége, ha esetleg vannak ilyen téren rendezetlen ügyek, akkor az okot adhat a balhéra.

Biztos rendezve volt az összeg, hiszen egyrészt, az első csapatokért is előre fizettek, másrészt, vagy három részen át ment arról a huzavona, hogy pénzt kell felvenniük a rendelés előtt. Gondolom, ha az áru elkészülte - ami ugye tíz év - után rendezték volna a számlát, akkor csak nem a háború kellős közepén kezdenek el erről vitázni. Ráértek volna öt, nyolc vagy kilenc év múlva nekiállni ennek, hiszen addig úgysincs miért fizetni. Előlegről meg szó sem esik. Szóval a Kamino felé a Köztársaság a Bankár Klánon keresztül tuti, hogy rendezte a számlát. Ez benne van a TCW-ben!

 

Kamino tudtommal nem volt és nem is lett hivatalosan a Köztársaság része. A klóngyártó vállalat ideiglenes helyet kapott a Szenátusban (ahogyan pl. a Kereskedelmi Szövetség is) a szoros együttműködésük miatt. Ettől még úgy tudom, hogy a bolygó nem tartozott a Köztársasághoz, hivatalosan független volt.

Ezt rosszul tudod. Soha egy szó nem esett arról, hogy a Kamino csak ideiglenesen, amíg gyártják a klónokat, addig a Köztársaság tagja. Jól is néznénk ki, ha egy galaktikus unió csak addig hajlandó egy bolygót vagy rendszert a sorai között tudni, amíg szerződése van vele. Ha ez így lenne, akkor a Köztársaságot kár volt átkeresztelni, évszázadok óta Birodalomként funkcionál. Szóval már a gondolat is abszurd.

A Kereskedelmi Szövetséget meg kár ide keverni, mert ott a szervezeteknek volt képviselete a Szenátusban, nem egy bolygónak vagy rendszernek (azaz egy államnak). Ők valóban függetlenek, mert ugye van képviseletük a Konföderáció Kongresszusában is - ellenben egy deka kaminói szenátort nem láttam arra csellengeni. A kaminóiak távolról sem függetlenek. Viszont Neimoidianak sincs szenátora se a Köztársaságban, se a Kongresszusban.

 

Ültethettek a nyakukba kormányzókat meg rohamosztagosokat, de Kamino igenis nagyon veszélyes.

Pont azért, mert az elején a birodalmi hadsereg szinte csak és kizárólag klónokból állt. Elég necces erőszakosan fellépni ellenük, mert a galaxis legerősebb seregét ők gyártották és naivitás abban bízni, hogy nem építettek be biztosítékot.

De ez az egész a te fejedből pattant ki, se utalás, se egy halvány nyom nincs arra, hogy a kaminóiak ilyen biztosítékot valaha is beültettek. Ellenben remek bizonyíték van arra, hogy nincs ilyen, hiszen Fives minden gond nélkül ütött le egy kaminóit, és kétségtelenül gond nélkül lepuffantotta volna Nala Se-t is. Gondolod, ha lenne ilyen biztosíték, a klónozást vezető tudós nem használja ki, amikor az egyik klón puskát szorít a homlokának?

Amúgy meg nehogy már a Birodalomnak ne legyen olyan technológiája, amivel tudja ezt ellenőrizni. Meg el tudod képzelni Sidiousról, hogy megrendel egy hadsereget, amit még hosszú-hosszú évekig használni akar, de az amúgy képtelen megtámadni egy fajt?

Meg, mi az, hogy kezdetben csak klónok vannak a birodalmi hadseregben? Ez is téves kijelentés! Az ep3-ban látható, hogy emberi tisztek mászkálnak a Jedi Templom hangárjában, és emberi tisztekkel van feltöltve a film végén a Venator hídja. Ez egyértelműen jelzi, hogy már a háború alatt elkezdték kivonni a klónokat a fontosabb pozíciókból, például a csillagrombolók hídjairól. Innentől kezdve a kaminóiaknak hiába van biztosítékuk, egy Venatorról kicakkozhatják a valagukat anélkül, hogy egy klónnak is elmondanák, mit tettek.

 

Az elmélet amúgy még mindig ott bukik, ahol már korábban is mondtam: nincs oka a kaminóiaknak a hőbörgésre. Ki lettek fizetve. Ha Palpatine ezután lemondja a dolgot, akkor mi van? Nem gyártják le a klónokat, a pénzt zsebre tehetik. De eleve, én azt sem tudom elképzelni, hogy nem gyártották le őket. Palpatine okkal ment bele ebbe. A cserebere nem fog két perc alatt lezajlani, tíz év múlva is szükségük lehet azokra a klónokra. Sőt, elég biztos vagyok abban, hogy abból a szériából, amit a TCW alatt megrendeltek, még bőszen használnak, csak a veteránokat selejtezték le. Viszont a TCW-ben rendeltek még csak öt éve vannak aktív állományban.

 

Amikor elkezdték átszervezni az egészet (klón -> rohamosztagos), azt elég nehezen lehetett titokban tartani és egyértelműen sértette Kamino érdekeit.

Aztán? Most akkor minden cég háborút indított a Birodalom ellen, mert hirtelen nem az ő hajóit használta a Birodalom? Értem én, az Incom is nyilván azért kezdett 15 évvel később a Lázadóknak vadászgépet gyártani, mert a Birodalom felhagyott az ARC-ék használatával. És nyilván a Slayn & Korpil is azért állt át a B-szárnyúak gyártására, mert már a háború alatt felhagyott a Köztársaság a Torrentek használatával. Nem érzed, hogy ez kicsit baromira irreális?

 

Szóval a lényeg az, hogy minimális gazdasági és politikai érzék elég lehet ahhoz, hogy a klónozók felmérjék a helyzetet, miszerint a Birodalomban tönkremennek. Ez persze rengeteg más entitásra ugyanígy igaz, elvégre erről szól a Birodalom), csak épp másoknak nincs egy rohadt nagy seregük.

Mert a kaminóiaknak aztán van. Ja, nem, egyáltalán nincsen rohadt nagy hadseregük, sőt, elnézve azt a részt, amikor támadás érte őket, még egy rohadt kis hadseregük sincs. Semmiféle hadseregük nincs, de ha még van is, legfeljebb egy elhanyagolható kis valami, mint az Utapaun, amivel legfeljebb megnevettetik a Birodalmat.

 

A nagy testvér szeme se láthat mindent. Nyilván nagyon drága mulatság, de valahogy azért a lázadóknak sikerült elég sok járműhöz, űrhajóhoz, fegyverhez is hozzájutni, pedig az se kétfilléres móka.

Na ne röhögtessél már azzal, hogy a Lázadók Szövetségének porbafingó kis csapatát dobod be ellenpéldának. :lol2: Az egész Lázadók Szövetsége annyi hajóból állt, amennyit az Endornál láttál. A coruscanti csatában összegyűlt köztársasági flotta fele is többszörösen akkora, mint a Szövetség teljes serege. Meg, mik voltak ott? Korvettek, teherhajók, fregattok, cirkálók, semmi komoly ütőkártya, sehol egy nyamvadt romboló. Acbar maga mondta, a csillagrombolókkal szemben sem értek fabatkát sem. Sokat elárul, hogy a vadászgépeket egy TEHERHAJÓ vezette! Hol van a Lázadók Szövetsége a Köztársasági Nagy Hadsereghez vagy a Birodalmi Hadsereghez képest? Hát már csillagrombolóból vagy háromszor annyi volt az Endornál, mint ahány lázadó összesen volt ott, és szerintem a birodalmi haderő töredéke képviseltette magát abban a csatában.

A Lázadók gépparkja bolhafing, aprópénzért szerezhették a kiöregedett hajóikat ahhoz képest, amennyibe egy galaktikus haderő kerül, ami a Köztársaságnak és a Birodalomnak van. Ezért is hót ziher, hogy egy ideig az Új Köztársaság megtartotta a Birodalom gépparkját.

Ez meg már tényleg a vicc kategória: "a stratégiai és taktikai különbségek miatt ez nem is annyira szükséges." Mond csak, akkor mi szükséges egy csillagközi háborúban? A humorérzék? Igaz, a Birodalomnak egy galaktikus hadereje van, végül is taktika és stratégia nélkül törölhetik el a Kaminót, ha azok egy pillanatra is elgondolkodnának, hogy ellenük építenek hadsereget.

 

Ráadásul ha a klónozóknak is érdekük a Birodalom bukása, akkor nem a busás haszon fejében dolgoznak, hanem tényleg a gyártási költségeket kell fedezni, ami jóval olcsóbb lehet, mint anno.

És még így is csillagászati összeg lehet, ami aligha áll rendelkezésére a Birodalmon kívül bárkinek is, aki mellesleg hajlandóságot mutat arra, hogy nyíltan összerúgja a port a Birodalommal.

 

Oké, ismertek, de a szenátorok jó része eleve fúj rájuk, mert bekerültek a Szenátusba.

Neneneneeee... Ne dobálózzál már olyanokkal, amikre utalás sincs a Star Warsban. Ezt honnan vetted például? Ki és hol mondta, hogy a Szenátorok jó része fúj rájuk, mert bekerültek a Szenátusba? Ennyi erővel én meg kijelenthetem, hogy Palpatine meg imádja a kaminóiakat és ezért soha nem támadja meg a bolygót. Nagyjából ugyanannyi az alapja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Neneneneeee... Ne dobálózzál már olyanokkal, amikre utalás sincs a Star Warsban. Ezt honnan vetted például? Ki és hol mondta, hogy a Szenátorok jó része fúj rájuk, mert bekerültek a Szenátusba? Ennyi erővel én meg kijelenthetem, hogy Palpatine meg imádja a kaminóiakat és ezért soha nem támadja meg a bolygót. Nagyjából ugyanannyi az alapja.

A szenátorok jó része az gondolom az Organa-Amidala-Ono tengely vezette ellenzék. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szenátorok jó része az gondolom az Organa-Amidala-Ono tengely vezette ellenzék. :)

Akik alig voltak maroknyian, és akik közül egyedül Onakonda mondott olyasmit, amiből ki lehet hallani, hogy talán neki nem tetszik az, hogy katonákkal vették be magukat a Köztársaságba a kaminóiak, és akik egy része a Birodalom megszületésére már halott, pár nappal később meghal, vagy már a TCW alatt elvesztette a politikai szavahihetőségét. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma direkt belenéztem az ide vonatkozó epizódokba, és egész pontosan ezt mondja Onaconda:

 

"Senator Burtoni! The Kaminoans might have bartered their creation of the clones into a seat in the Galactic Senate, but this does not give you free rein."

 

Onaconda egyáltalán nem beszél mások nevében, még csak nem is céloz olyanra, hogy mások kifogásolnák, hogy a kaminóiak helyet kaptak a Szenátusban a klón seregnek hála, és csak az indulataiból lehet sejteni, hogy neki személy szerint ez nem tetszik, de az indulatait az is korbácsolhatja, hogy Burtoni egy beképzelt seggfej, aki hívatlanul bepofátlankodott a bulijukra és nyíltan beszólogat mindenkinek, mint egy ötödikes.

Úgyhogy, még az ellenzék sem ellenszenvezett nyíltan a kaminóiakkal, de még leplezetten sem, nemhogy a szenátorok többsége.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...
  • 1 évvel később...
  • 6 hónappal később...

Szerintem a többség itt egyetért azzal kapcsolatban, hogy a klónsereg és a sorozat egyik legikonikusabb alakja Rex százados. Én kifejezetten csíptem őt A klónok háborúja alatt mindvégig. Egy kőkemény, viszont nagyon bajtársias és korrekt katona. Fogalmam sincs, miért, de valahogy róla nem tudtam volna elképzelni, hogy kövesse a 66-os parancs utasításait, így nem lepődtem meg az ő feltűnésén a Lázadókban. 

De a lényeg, amiért róla írok, hogy nemrégiben olvastam az interneten egy rajongói teóriát, miszerint A Jedi visszatérben az endori csata során láthatunk egy szakállas, idős harcost, aki nem más, mint Rex. Nos, ha ez igaz, akkor ő nyilvánvalóan az Egy új remény, illetve A Birodalom visszavág idején is élt, tehát túlélte a Rebels eseményeit. Emiatt én szívesen olvasnék róla egy regényt, amiben az ő történetét kísérhetjük végig, valamint szívesen viszontlátnám őt valamelyik élőszereplős mozifilmben, már amennyiben ez lehetséges. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, erre valószínűleg az "ami késik, az nem múlik" mondás igaz. Szvsz amint igazolják, hogy az ep6-ban Rex szerepelt (minden híresztelés ellenére ez kánon szinten még nincs igazolva), lesz is történet róla. Megjegyzem, én is várok egy ilyet, sőt még jobban várok egy olyan sztorit, ami azokat a klónokat állítja középpontba, akik végrehajtották a 66-os parancsot, pl. Cody. Szerintem ők lennének a legérdekesebbek egy ilyen sztoriban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, az sem lenne piskóta! Bár tudtommal már létezik egy regény, mely a Szukits kiadó gondozásában jelent meg, és a 66-os parancsot helyezi előtérbe (talán még ez is a címe.) De nem tudom, abban például mennyire jut fontos szerephez például Cody, akit nem mellesleg Rex mellett a legjobban csípek.

 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

66-os parancs című regény egy 2004-ben elkezdett széria 4. rész, és maga a regény is kb. akkor készült, amikor a The Clone Wars mozifilm. Ergo a közös szereplők száma minimális és vannak összeegyeztethetetlenen dolgok közte és a TCW között

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Nabopolasszar írta:

66-os parancs című regény egy 2004-ben elkezdett széria 4. rész, és maga a regény is kb. akkor készült, amikor a The Clone Wars mozifilm. Ergo a közös szereplők száma minimális és vannak összeegyeztethetetlenen dolgok közte és a TCW között

Ejj de jó, hogy ezeknek az időknek vége és van végre Story Group.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.