Ugrás a kommentre

Klónok


Gyoka Lamaro

Ajánlott hozzászólás

Hopp, igaz! Hm... Lehet az idők folyamán felgyorsult a klóngyártás? Vagy esetleg Jango távollétében kénytelenek voltak már a halála előtt is néha ehhez a módszerhez folyamodni.

Lehetséges. Egy biztos. Nem ittak elég PÁLINKÁT. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom ki, hogy van vele, de szerintem annak köszönhető a hibás egyedek létrejötte, hogy Jango távolléte később halála miatt a gyártáshoz mindenféle szedett-vedett gént felhasználtak, hogy készíteni tudják az újabb katonákat. Így nem meglepő, ha ilyen félresikerült klónok is " születtek ".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehetséges. Egy biztos. Nem ittak elég PÁLINKÁT. :lol:

Mekkora lenne egy Palinka nevű klón. :lol: Ha már van Vizsla nevű Mandalore. :)

 

Nem tudom ki, hogy van vele, de szerintem annak köszönhető a hibás egyedek létrejötte, hogy Jango távolléte később halála miatt a gyártáshoz mindenféle szedett-vedett gént felhasználtak, hogy készíteni tudják az újabb katonákat. Így nem meglepő, ha ilyen félresikerült klónok is " születtek ".

Én is ezt tartom a legvalószínűbbnek. A felgyorsult klóngyártásra már lett volna valami utalás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy ez elég érdekes dolog, az ember azt hinné, hogy aki hatalmas tudással rendelkezik, az hibátlan munkákat alkot...

Off Szerintem semmilyen nagy és/vagy tökéletes tudás nem eredményezni, hogy nem készít valaki hibás munkát, de ez már nem egészen idevaló :) A természet maga is létrehoz hibás egyedeket, és nincs rá különösebb ok.

 

A felgyorsult klóngyártásra már lett volna valami utalás.

A felgyorsult klóngyártás eredményezhet hanyagabb munkát, és több hibás klónt. Mondjuk 99 a példa rá, hogy nem csak emiatt lehetnek hibás klónok, egyszerűen születnek hibásak is, lásd fentebb :)

A nem megfelelő génekhez meg annyit, hogy nem valószínű, hogy nem nézték meg körültekintően, hogy kinek a génjeit használják fel. Arról nem is beszélve, hogy ezekbe a génekbe tisztességgel bele is nyúltak, szóval ki lehetett küszöbölni a gének hibáit még akkor is, ha az alany egy-egy tulajdonsága nem volt megfelelő.

Most így belegondolva, nem is értem, minek kellett egyáltalán bármilyen alany, ha egyszer úgyis manipulálták a génállományt, létrehozhattak volna simán mesterségesen is :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most így belegondolva, nem is értem, minek kellett egyáltalán bármilyen alany, ha egyszer úgyis manipulálták a génállományt, létrehozhattak volna simán mesterségesen is :hehe:

 

Ennyi erővel akkor olyan robotokat is létrehozhattak volna, amik sokkal fejlettebbek mint a Droidok, és jobbak is. Azok teljesen mesterségesek lettek volna. Semmi emberi nem lett volna bennük, max a kinézetük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Lehet egy kicsit hülye a kérdésem de lehetséges erőérzékeny klónokat létrehozni?

 

Ugyanis játszok ezzel a Star Wars Movie Duels 2 moddal ami Jedi Academy alá készült. Abban van egy pálya mikor Yodával kell visszafoglalni a templomot, és vannak benne erőérzékenyek klónok.

 

Szóval lehetséges ilyeneket létrehozni például úgy mint Grievousnél, hogy egy jedi vérét kapják meg?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval lehetséges ilyeneket létrehozni például úgy mint Grievousnél, hogy egy jedi vérét kapják meg?

Nem vagyok nagy EU-s, de a Thrawn könyvekben volt egy klón-Jedi, Jorus C'Baoth mester, aki megőrült. Éppen ezért se klónoznak Jedit azt hiszem, pedig a kaminoiak nagyon szeretnék.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem vagyok nagy EU-s, de a Thrawn könyvekben volt egy klón-Jedi, Jorus C'Baoth mester, aki megőrült. Éppen ezért se klónoznak Jedit azt hiszem, pedig a kaminoiak nagyon szeretnék.

 

Azt tudom de itt klónokra értem, hogy lehetséges e erőérzékenyeket létrehozni :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erőérzékeny klónkatonákat kétlem, hogy létre lehetne hozni egy "normál" alany génjeiből. A Jedi Academy-ben (a rendes sztori módban) egyébként hagyományos klónok vannak, akiket feltöltöttek a Jedik Völgyének erejével, így váltak Erő-érzékennyé, tehát nem így "készültek". :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy meg EU válogatja. Némely könyvben a Jedik is klónozhatóak (pl. Thrawn könyvek), az újabbakban (pl.: The Force Unleashed) már lehetetlenségnek tartják. És akkor ott van a Sky által említett Erőfeltöltés is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erőérzékeny klónkatonákat kétlem, hogy létre lehetne hozni egy "normál" alany génjeiből. A Jedi Academy-ben (a rendes sztori módban) egyébként hagyományos klónok vannak, akiket feltöltöttek a Jedik Völgyének erejével, így váltak Erő-érzékennyé, tehát nem így "készültek".

 

Szerintem mivelhogy az Erő mindent behálóz lehetséges hogy egy klónban erősebb legyen valakiben az Erő

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt tudom de itt klónokra értem, hogy lehetséges e erőérzékenyeket létrehozni :D

Lentiekhez még annyit, hogy a Jedi Akadémia sorozatban (ha egyáltalán ez a helyes címe) volt egy Erőérzékeny klón, aki véletlenül "született" így, a természet "hibája" volt. Persze nem katona vagy ilyesmi volt, hanem egy világról származott, ahol úgy éltek tovább az emberkék a társadalmuk nagyon fejlett szintjén, hogy klónokat hoztak létre magukból.

Ez is EU, de leginkább ezekről tudunk beszélni, viszont ez a klón nem az a fajta klón, így más topik témája volna.

Hogy szándékosan lehet-e Erőérzékeny klónt létrehozni, az jó kérdés, még EU-n belül is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lentiekhez még annyit, hogy a Jedi Akadémia sorozatban (ha egyáltalán ez a helyes címe) volt egy Erőérzékeny klón, aki véletlenül "született" így, a természet "hibája" volt. Persze nem katona vagy ilyesmi volt, hanem egy világról származott, ahol úgy éltek tovább az emberkék a társadalmuk nagyon fejlett szintjén, hogy klónokat hoztak létre magukból.

Ez is EU, de leginkább ezekről tudunk beszélni, viszont ez a klón nem az a fajta klón, így más topik témája volna.

Hogy szándékosan lehet-e Erőérzékeny klónt létrehozni, az jó kérdés, még EU-n belül is.

 

Hát igen ez nagyon EU dolog, de én wookien olvastam hogy az EU-ban volt pár erőérzékeny klón, volt amely megérezte a jedik legyilkolását.

 

Én Grievousből indulok ki, szóval ha őt megtudták csinálni erőérzékenyre akkor szerintem egy klónnal is menne :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem mivelhogy az Erő mindent behálóz lehetséges hogy egy klónban erősebb legyen valakiben az Erő

A Galaxisban voltaképpen mindenki Erőérzékeny, mert ahogy írod is, mindent behálóz, és ahogy Yoda mondja, az életből árad, megtalálható minden élőlényben. Viszont a midi-chlorianok száma, ami befolyásolja, mennyire vagy fogékony az Erőre. Han Soloban nincs annyi, hogy ösztönös megérzéseknél többre képes legyen, míg egy Jedi vagy Sith már hatást is tud rá gyakorolni (az Erő irányítja a lépéseit, de engedelmeskedik is a Jedi/Sith akaratának). Tehát alapvetően az összes klón Erőérzékeny, hiszen élőlények (nem élhetnének midik nélkül), de, hogy olyan klón katonát hozzanak létre, amely képes is hatást gyakorolni az Erőre, szerintem nem lehetséges. Ahhoz a vérben lévő midi-chlorianok számát kéne valószínűleg drasztikusan megnövelni, és ez nem hiszem, hogy menne klónozással (ami puszta másolás) vagy génmanipulációval (a midiknek nincs köze a génjeinkhez, hiszen külön élőlények).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen ez nagyon EU dolog, de én wookien olvastam hogy az EU-ban volt pár erőérzékeny klón, volt amely megérezte a jedik legyilkolását.

 

Én Grievousből indulok ki, szóval ha őt megtudták csinálni erőérzékenyre akkor szerintem egy klónnal is menne :)

Grievous nem erőérzékeny, nem tudom honnan veszed ezt :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Galaxisban voltaképpen mindenki Erőérzékeny, mert ahogy írod is, mindent behálóz, és ahogy Yoda mondja, az életből árad, megtalálható minden élőlényben. Viszont a midi-chlorianok száma, ami befolyásolja, mennyire vagy fogékony az Erőre. Han Soloban nincs annyi, hogy ösztönös megérzéseknél többre képes legyen, míg egy Jedi vagy Sith már hatást is tud rá gyakorolni (az Erő irányítja a lépéseit, de engedelmeskedik is a Jedi/Sith akaratának). Tehát alapvetően az összes klón Erőérzékeny, hiszen élőlények (nem élhetnének midik nélkül), de, hogy olyan klón katonát hozzanak létre, amely képes is hatást gyakorolni az Erőre, szerintem nem lehetséges. Ahhoz a vérben lévő midi-chlorianok számát kéne valószínűleg drasztikusan megnövelni, és ez nem hiszem, hogy menne klónozással (ami puszta másolás) vagy génmanipulációval (a midiknek nincs köze a génjeinkhez, hiszen külön élőlények).

 

A klónozás nem befolyásolhatja az Erőt, igy lehetséges, hogy valamelyik klónban több midi legyen mint másban, hisz Yoda is megmonta az Ambushban:"Az Erő mindannyiokról más képet mutat.".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Grievous nem erőérzékeny, nem tudom honnan veszed ezt :?

 

Még régen olvastam valahol, hogy ő az, de most utánnajártam Wookien ahol azt írják hogy bár megkapta Dyas vérét de nem lett erőérzékeny. Hmm... akkor ezt én tudtam rosszul bocsánat :$

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

NorbiLordi valamiért úgy tudta, hogy Grievous is erőérzékeny lett azáltal, hogy egy Jedi Mester vérét kapta. Ez ugye lehetetlen. Azért ha egy kicsit bele gondoltok milyen durva világ volna, ha ez mégis megvalósítható lenne. Jujj...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

NorbiLordi valamiért úgy tudta, hogy Grievous is erőérzékeny lett azáltal, hogy egy Jedi Mester vérét kapta. Ez ugye lehetetlen. Azért ha egy kicsit bele gondoltok milyen durva világ volna, ha ez mégis megvalósítható lenne. Jujj...

 

Hát igen én úgy olvastam (nem tudom már hol), hogy erőérzékeny lett, de mikor így írtátok akkor utánnanéztem wookien, és most már tudom, hogy nem az :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Miközben iszogatom a jó hideg sörömet, eszembe villant egy fura dolog, ami meglehet, hogy csak nekem zavarja a kissé kábult agyamat. :D Szóval, ugye a Klón katonák egy bizonyos Jango Fett nevű fejvadász génjeit kapták. Ezzel nincs is semmi gond, de azzal már van (legalább is szerintem), hogy ez a génadományozó emberke ha úgy vesszük gonosz. Hisz, ha kell akkor öl, mindegy, hogy kit, a lényeg az, hogy elvégezze a dolgát. Így magukba a katonákba is ott úszkál Jango vére által a gonoszság. Ami ha azt nézem akkor fogékonnyá teheti őket a gonoszságra. Ráadásul így magyarázható lenne, hogy miért is állnak olyan könnyen Darth Sidious mellé, és miért hajtják végre oly könnyedén a 66-os parancsot.

Nos hát, számomra ez egy kicsi fura, bár az is lehet, hogy mindezt a furcsán lását a hideg ser okozza. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lama Su elmondta, hogy a klónokat génmanipulációnak vetették alá, amely által feltétlen engedelmesség jellemzi őket. Nem hinném, hogy Jango személyiségét is "leklónozták" volna. Egy ilyen esetről tudunk, ő pedig Boba Fett.

Hát ezen a feltétlen engedelmességen el lehetne vitatkozni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hisz, ha kell akkor öl, mindegy, hogy kit, a lényeg az, hogy elvégezze a dolgát.

Igen, általában ez a katonák egyik feladata, főleg a klónoké.

Mellesleg nem hiszem, hogy Jango személyiségét klónozták volna - ez még a SW-ben is lehetetlen(leszámítva Galen Mareket aki valahogy visszakapta az emlékeités ezzel a jellemét)-, de hogy mégis olyan engedelmesek legyenek, mint a minta egyed génmanipulációt hajtottak végre rajtuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.