Ugrás a kommentre

1x06 - Downfall of a Droid


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nekem kifejezetten tetszett ez a rész is. (bár ha SW-ról van szó nincs olyan, hogy nem tetszik :D ) És az animációval sem volt semmi gondom. Egyedül a zene, ami nekem sem jött be.

A következő rész is egész jónak ígérkezik. Ahogy Anakin szembeáll a Magna Guard-okkal: "van nálatok valami, ami az enyém" Vagány, vagány, vagány. El tudom képzelni, mi következik egy ilyen beszólás után. :D:D:D:):):D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké a magam részéről ezt az epizódot betudom egy rossz viccnek. Számomra ez ugy volt rossz ahogy volt: animáció, dramaturgia, párbeszédek, zene... akármi. Nem tudnék olyasmit kiemelni, ami enyhe kis SW hangulatot is keltett volna bennem. Olyat aminél fogtam a fejem viszont dögivel. Egyenlőre betudom annak, hogy ez az egyik legkorábban elkészült rész volt. Mondjuk, hogy ez volt a tanulópénz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké a magam részéről ezt az epizódot betudom egy rossz viccnek. Számomra ez ugy volt rossz ahogy volt: animáció, dramaturgia, párbeszédek, zene... akármi. Nem tudnék olyasmit kiemelni, ami enyhe kis SW hangulatot is keltett volna bennem. Olyat aminél fogtam a fejem viszont dögivel. Egyenlőre betudom annak, hogy ez az egyik legkorábban elkészült rész volt. Mondjuk, hogy ez volt a tanulópénz.

Azért ennyire nem volt rossz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Részemről igen. Az epizód kapcsán felmerülő gondolataim igazából ennél is velősebbek, csak egyrészt nem akarnék egy rakás csillagot beirni :), másrészt ugyis lesz ez még jobb. Én inkább gyorsan elfelejtem ezt a hatodik részt.

Ne felejtsd el nagyon, mert jön a folytatás. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyszerűen nem értem, miért húzzátok le ennyire ezt a részt. A zenét megértem, az tényleg pocsék lett. De hogy az animáció?? Mi olyan nagy különbség van a mostani, meg az eddigi animáció között? Szerintem nem sok. Történet? Űrcsata, fénykard, akció, és némi érzelmi töltet. Szerintem ez bőven elég. Oké, volt már ennél jobb is, több is, tartalmasabb is, de szerintem egyáltalán nem rossz. Nálam, ha az eddigi részeket 100%-nak vesszük, ez simán elért 90-et.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyszerűen nem értem, miért húzzátok le ennyire ezt a részt. A zenét megértem, az tényleg pocsék lett. De hogy az animáció?? Mi olyan nagy különbség van a mostani, meg az eddigi animáció között? Szerintem nem sok. Történet? Űrcsata, fénykard, akció, és némi érzelmi töltet. Szerintem ez bőven elég. Oké, volt már ennél jobb is, több is, tartalmasabb is, de szerintem egyáltalán nem rossz. Nálam, ha az eddigi részeket 100%-nak vesszük, ez simán elért 90-et.

Jó kérdés! Pedig annyira nem rossz, de ezt lentebb is írtam. Szerintem az eddigi részek színvonalát szerintem nem éri el. :) Örülök ha neked tetszett!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát mi tagadás, ez volt a legkevésbé jó rész eddig. Kétszer néztem meg, és összességében arra tudok gondolni, hogy két dolog hibádzott, de nagyon: az egyik a zene, ami amennyit hozzá tud tenni egy filmhez, ha jól passzol, és ugyanannyit el is tud belőle venni, ha viszont nagyon nem. Hát itt nagyon nem passzolt. Már alapból eltüntette az SW-érzést ez az ide nem illő téma.

 

A másik a cselekmény, ami el lett szúrva. Nagyon jó ötletnek tartom, hogy a sorozaton belül Artu kapott egy önálló egységet (két epizódot, ha jól sejtem), megerősítendő jelentőségét, Anakin ragaszkodását hozzá, és az ügyességét, hogyan húzza majd ki magát a bajból (ez ugyan a következő rész reszortja lesz majd, de nem fogunk benne csalódni, ebben biztos vagyok). Mivel Artut mindenki szereti, és erényeiről eddig már számtalan alkalommal lehetőségünk volt direktben meggyőződni, ezért a sorozat készítői úgy döntöttek, hogy most azzal is megpróbálják Artu jó tulajdonságait erősíteni, hogy mellé tesznek egy másik hasonló droidot, aki viszont nagyon elbénáz mindent, amit csak lehet. Nekem ez a bénázás túl sok volt. Amúgy is tudjuk, mire képes Artu, nem kellett volna ezt egy ilyen kiélezett ellentéttel még megfejelni. Eleve, hogy lehet, hogy egy droid nem azt csinálja, amit mondanak neki? Hogy rossz kapcsolókat kapcsol be? Olyan biztos van, hogy az asztromech-driodok között van hierarchia, vannak fejlettebb típusok, amelyek több funkcióra is képesek, de nem hiszem, hogy amiket Anakin kért, azok túlzottan bonyolult dolgok lettek volna.

 

Remélem, a folytatás jobb lesz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel Artut mindenki szereti, és erényeiről eddig már számtalan alkalommal lehetőségünk volt direktben meggyőződni, ezért a sorozat készítői úgy döntöttek, hogy most azzal is megpróbálják Artu jó tulajdonságait erősíteni, hogy mellé tesznek egy másik hasonló droidot, aki viszont nagyon elbénáz mindent, amit csak lehet. Nekem ez a bénázás túl sok volt.
Én amondó vagyok hogy várjuk meg ennek a szálnak a végét. Erre a sok bénázásra is van magyarázat.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy áruló a kis robot....vagy csak erősebb a személyisége a kelleténél.

 

Azért egy dolgot illene már megtanulni SW terén...mégpedig azt, hogy ezek a robotok nem hagyományos értelembe vett alárendelt gépek, hanem önálló entitások. Hibáznak és bénáznak mert önálló személyiségük van, nem végrehajtó gépek akik csak a programot majmolják, olyannyira nem, hogy a saját programozás mellett működik a személyiségük ami felülbírál mindent ha a helyzet azt kívánja. Az R2 astromech pedig különösen szeszélyes típus, hogy mennyire rendelkezik saját érzelemvilággal, azt pont a csipogó kommunikációja fejezi ki leginkább.

 

Szerintem ez a Star Wars legnagyobb újítása, hogy az embert és a gépet tökéletesen vegyítette. Hogy egy olyan világot tár elénk, ahol teljesen természetes, hogy egy robot megmondja a magáét panaszkodik, megy ide oda és ez senkinek nem szúr szemet, olyan nagyon el vannak mosva a határok és akkora a természetes együttélés, hogy ez teljesen elfogadható. Tehát az SW saga világa nagyon is individuális, nem számít hány fejed van, vagy hány karod, szintetikus vagy e vagy egy dörmögő kályha, a lényeg az egyéniséged és ahogyan azt felhasználod.

 

Például a Birodalom visszavágban IG88 senkinek nem tulajdona, és a néző tökéletesen azonosul azzal, hogy egy robot csak úgy éli az életét, hivatást választ magának és tervei vannak és ez senkit nem botránkoztat meg. Más filmben az emberben megfogalmazódnak a kérdés, hogy akkor most ez mégis hogy és miért és ki a tulaj és ki táv irányítja?de a Star Wars világa más?.itt robot és élő egyenrangú felek.

 

Már vagy 4 szer megnéztem ezt a részt és persze hogy baj van a zenével meg az animáció is nagyon furcsa, de mégis nagyon tetszik ez a rész. Annyira más mint az eddigiek és a történet jól összerakott, helye van a sorozatban. Örülök hogy lett egy ilyen rész és ezt nem azért mondom hogy mentsem a sorozatot?sőt biztos vagyok benne, hogy a második rész vagy amelyik ez után készült közvetlenül, ehhez hasonló hibákat fog tartalmazni mind zenei mind animációs téren.

 

Úgy vettem észre, hogy próbáltak elmenni egy elektronikusabb irányba, amivel már a mozifilmnél is próbálkoztak néhány taktus elejéig, de itt valaki nagyon elszabadult és bizony annak lett igaza aki John Williamst majmolja a végtelenségig, megjegyzem nemhiába.

 

A TFN fórumán világított rá egy rajongó a nagy igazságra.

 

Hogy a Star Warst a szimfonikus zenéje tette kortalanná, mert nem találni benne olyan zenei taktusokat, amit akármilyen pop-kultúrtörténeti besorolással lehetne illetni.

Mivel a többi részben már vissza is tértek a klasszikus hangzásra, így ebben az egy részben ez még bocsánatos bűn?de ahogy előttem már más leírta, ebbe akár bele is törhetett volna a sorozat bicskája. Csak gondoljon bele mindenki, ezzel a zenei formációval miként értékelte volna az eddigi részeket?pock, rock, drum and buss, RnB, rapp stb. stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé. Erős személyiség? Folyton az ellenkezőjét csinálja annak, mint amit Anakin parancsol neki. A szememben egyértelmű az áruló mivolta. Még a csipogása is olyan ellenszenves és zavaró. Egyébként nem R2 -es a picike, hanem R3 -as.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is áruló. Nem csak, hogy mindig az ellenkezőjét tette, de mindig azt tette, amivel árthat Anakinnak. Ráengedte az IG-86-sokat, bekapcsolta a követőjelet, megakadályozta, hogy elugorjon Grievous elől, nem engedte manőverezni, mikor támadás alatt álltak (ráadásul itt van egy érdekes megjegyzése, azt mondta Anakinnak, hogy nem fogják eltalálni... és tényleg nem találta el senki, ennyire azért meg csak nem bénák a keselyűk).

 

Amúgy, van egy nagy baki a részben. Mikor az elején Anakin száguld a hajók felé, egy ágyú eltalálja, de a gépnek semmi baja sem lesz, még csak meg sem karcolódik. Na nehogy már egy turbólézer közvetlen találata (a Delta-7-eknek nincs pajzsa) nem zúz szét egy A-Wingnél alig nagyobb hajót (ráadásul a nehéz ágyúból lőttek a Munificentek, ezzel magyarázható, hogy olyan gyorsan kilőtték a Venatorok egyikét). Mikor a Delta-7-nek még a Slave I ágyúja is betett, pedig az hol van még egy sima turbólézer ütegtől is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jól megnézed, az. Annyira lapos szögben kapta a lövést, hogy az lepattant róla. (Lásd a következő képkockán.) A készítők azt az elvet használták fel, ami a rohamsisak védelmének is az alapja: a lapos szögben érkező lövedék a vékony páncélról is lepattan, a meredekebb szögben érkező viszont már átüti. Más kérdés, hogy valami felületi égésnyomot így is illett volna hagynia.

 

Egyébként ez is egy jó rész volt. A zene engem nem zavart, igaz én kevésbé tudok az ilyenre figyelni, mert túlságosan leköt a többi. Az viszont zavart egy kicsit, hogy R3 ennyire erőltetetten bénázott. Nekem ez túl sok volt, túl nyilvánvaló, hogy valami erősen nem stimmel vele, és nem a programfrissítés hiánya a baj. Mondjuk az is érdekes, hogy Rex Anakint kimenti, Artut viszont lazán otthagyja, és még a memóriáját sem törli. (Bár a mentést ugye nem látjuk, nem tudjuk, pontosan mi történt.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lepattant. :) De az a vékony lézersugár nem hiszem, hogy a cirkálóról jött. Nem inkább egy keselyű droid lőtt rájuk?

Abban a jelenetben egy deka keselyű sincs :) Az is baki, hogy ez a lézersugár ilyen vékony :D

 

Ha jól megnézed, az. Annyira lapos szögben kapta a lövést, hogy az lepattant róla. (Lásd a következő képkockán.)

A következő képkockána a lézersugár "szétloccsan", nem lepattan. A pattanás az, amit az ep4-ban művel a Han által útjára bocsátott sugár a zúzdában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom ki állt be a tűzharcba, de ha nincs más jelölt, akkor ez hatalmas baki.

A fenéket Ody, kezdesz aggasztani :) Ember, szedd össze magad és ne keressd a hibákat. Ez nem a te stílusod. :P :P

 

 

Amúgy tényleg baki, de én ezt nyugodt szívvel mondhatom :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fenéket Ody, kezdesz aggasztani :) Ember, szedd össze magad és ne keressd a hibákat. Ez nem a te stílusod. :P :P

Bannoljam magam? :P Amúgy ez nem is hiba. Egy keselyű droid lőtt, akit nem láttunk premier plánba. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A következő képkockána a lézersugár "szétloccsan", nem lepattan. A pattanás az, amit az ep4-ban művel a Han által útjára bocsátott sugár a zúzdában.

Az már a harmadik képkocka... Az első képkockának azt tekintem, amit feltettél. A másodikon lepattan a lézer, a 3-11-en pedig a lézer keltette szikrákat csodálhatjuk, ahogy beterítik Artut. A szemétzúzdában mágnesesen lezárt, azaz erőtérrel védett falakon pattog a lézer, itt meg a hajó burkolatáról pattan le. Ezért okozza a szikrákat. A hiba ott van, hogy még csak égésnyomot sem hagyott, pedig azt azért kellett volna.

 

És szerintem is egy keselyű által kilőtt kóborlézer volt. Anakin szembe repül a nagy hajókkal a lézer pedig kissé oldalról jön. Legalábbis Artu felőlünk eső oldalán távozik...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért egy dolgot illene már megtanulni SW terén...mégpedig azt, hogy ezek a robotok nem hagyományos értelembe vett alárendelt gépek, hanem önálló entitások. Hibáznak és bénáznak mert önálló személyiségük van, nem végrehajtó gépek akik csak a programot majmolják, olyannyira nem, hogy a saját programozás mellett működik a személyiségük ami felülbírál mindent ha a helyzet azt kívánja. Az R2 astromech pedig különösen szeszélyes típus, hogy mennyire rendelkezik saját érzelemvilággal, azt pont a csipogó kommunikációja fejezi ki leginkább.

 

Szerintem ez a Star Wars legnagyobb újítása, hogy az embert és a gépet tökéletesen vegyítette. Hogy egy olyan világot tár elénk, ahol teljesen természetes, hogy egy robot megmondja a magáét panaszkodik, megy ide oda és ez senkinek nem szúr szemet, olyan nagyon el vannak mosva a határok és akkora a természetes együttélés, hogy ez teljesen elfogadható. Tehát az SW saga világa nagyon is individuális, nem számít hány fejed van, vagy hány karod, szintetikus vagy e vagy egy dörmögő kályha, a lényeg az egyéniséged és ahogyan azt felhasználod.

Azt gondolom, hogy az egy dolog, hogy milyenek a droidok az SW-ben. Én elfogadom, hogy egyéniségek, szinte élőlényként vesznek részt a történetben, vannak érzelmeik, megmakacsolhatják magukat adott esetben, lehetnek lojálisak is a gazdájukhoz, vagy csalódhatnak is benne stb.

 

De egész más dolog, hogy mi a kötelessége egy droidnak (R2-nek vagy bármilyen más típusnak) csata vagy bevetés közben. Márpedig az az engedelmesség gazdájának, felettesének, vagy akit kísérnie kell ? és ebben semmivel nem várok el tőlük többet, mint adott esetben egy embertől. Egy ütközet kimenetele, és emberéletek múlhatnak azon, hogy képes-e egy droid végrehajtani az utasításokat. Artu, bár már olyan mint egy élőlény, soha nem tett keresztbe a ?felettesének?, akár Anakinról, akár Luke-ról volt szó (igaz, Thripióra soha nem hallgatott, de ez más tészta :P); ha problémája volt, akkor közölte az ellenvetéseit, de minden utasítást pontosan végrehajtott, a legjobb tudása szerint. És ez feltétlen elvárható egy droidtól, Artu részéről sem ez az extra teljesítmény, hanem hogy önállóan tudott megoldásokat keresni nehéz helyzetekben, amikor senki másra nem számíthatott (pl. amikor Luke-ot rávette, hogy vegye le róla azt a biztonsági szelepet, mert kifundálta a kis okos, hogyan tudna Owen bácsi házából lelépni :)).

 

Szóval amikor értetlenségemet tolmácsoltam tegnap este, ez állt mögötte, ami abszolút kiemeli Goldie totális alkalmatlanságát, és ami már helyből szemet szúrt. Ezt dramaturgiailag csak akkor tudom elfogadni, ha tényleg kiderül róla, hogy szabotőr. Ez pedig igen könnyen lehetséges, tekintve a Duel of droids epizódcímet. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.