Ugrás a kommentre

1x07 - Duel of the Droids


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Többször is tesz rá utalást, hogy méltó ellenfél és Grivi a találkakor még be is szól neki, ami külön tetszett.

 

-Egy kölyköt küldtek,hogy elpusztítsa az állomásomat?

Úgy tűnik, a Köztársaság kezd kifogyni a Jedikből.

 

-Maga biztosan Grievous tábornok. Ő is csak egy bádogpofa...

 

 

Ez pedig nem merült fel bennem, mert ha a szája ekkora volt, akkor teljesítményt is vártam volna a dolog mögött, amiből annyit kaptunk, hogy egyszer keményen felrúgták, egyszer pedig majdnem megfolytották. Kérdés, Ahsoka miért nem használja az erőt, vág hozzá valamit, vagy a fénykardjával trükközik egyet, hiszen ez jelenti a fő előnyüket Grivivel szemben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez pedig nem merült fel bennem, mert ha a szája ekkora volt, akkor teljesítményt is vártam volna a dolog mögött, amiből annyit kaptunk, hogy egyszer keményen felrúgták, egyszer pedig majdnem megfolytották. Kérdés, Ahsoka miért nem használja az erőt, vág hozzá valamit, vagy a fénykardjával trükközik egyet, hiszen ez jelenti a fő előnyüket Grivivel szemben.

Nem tudom, te mire számítottál egy tapasztalatlan padawantól egy olyan ellenféllel szemben, aki Jedi-mesterek száját kente el (legalábbis az EU-szerint, a TCW-ben ebből semmit nem láttunk). Bennem valahogy nem merült fel, hogy Ahsoka komolyan gondolta volna az "arcoskodást", számomra egyértelmű: csak heccelni akarta Grievoust, hogy még inkább magára haragítsa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ettől függetlenül még mindig hátrányban van az erő használókkal szemben. Ahsoka remekül használta az erőt a mozifilmben, falakat is döntögetett le, én többet vártam tőle, ennyi. Grivi mond egy nagyon érdekeset, így akár az első résznek címének is értelmet adhat, vagy megint a készítők hibáztak?

 

 

Milyen titkok rejtőznek benned, kis barátom?

Kis dacos.

Nem kell félni.

Mi csak droidok vagyunk.

Na most aztán tényleg WTF? HA ő mondja magáról, hogy az, közben a Wikipédián ki van emelve a mondata, amikor azt mondja, hogy nem droid, akkor most mégis ki nem tudja, hogy mi a helyzet és vezet félre minket? Vagy ez egy sith trükk?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ettől függetlenül még mindig hátrányban van az erő használókkal szemben. Ahsoka remekül használta az erőt a mozifilmben, falakat is döntögetett le, én többet vártam tőle, ennyi.

Szép, hogy hátrányban van, mivel csak padawan... de a későbbiek során e téren is szépen mutatják a fejlődését, így mindjárt értelmet nyer az is, hogy a széria elején miért nem ábrázolják tökéletes (jellemileg és Erő-képességileg) tanítványnak.

Egyébként a mozifilmes jelenetben, amikor ledönti a falat, jó ideig fókuszál, ami egy párbaj során, villámgyors csapások közepette életveszélyes lenne.

De nem akarom túlmagyarázni... te többet vártál tőle, míg szerintem semmi probléma nem volt vele, sőt... ha mindenképp teljesítményt akarunk mérni, az is valami, hogy túlélte az összecsapást. Ennyit erről. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Grivi van hátrányban, mivel neki a kéztöbbleten kívül semmi más előnye nincsen, így gyengébb az összes jedinél. Ezért nem tartom gyávának a meneküléseit, elismeri, hogy erősebb és szeret élni...az, hogy Skywalker mindig mindenért bátran kiáll, akár a halállal szemben is, nem teszi értékesebbé, hiszen főhős NEM halhat meg. Sorozat elején God mod on és végig kitart!

amúgy nem a padawan-al van bajom, mert pl. a droidokat kedveli és tetszett, ahogy megvédte az árulót és kiállt érte. Hiányolom, hogy ő nem kap egy R2 szerű barátot, kijárna neki, legalább a vezetésben segíteni, hiszen ez nem éppen az erőssége.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

..az, hogy Skywalker mindig mindenért bátran kiáll, akár a halállal szemben is, nem teszi értékesebbé, hiszen főhős NEM halhat meg. Sorozat elején God mod on és végig kitart!

Ez az érvelés erősen sántít, Grivire ez a "god mode" dolog ugyanígy igaz, mivel a Sithek Bosszújában hal meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen de őt meg is alázzák többször, végigverik az egész galaxison, és igazából én azt érzem, hogy nem tudják hova tenni, az első évadban csak sodródott az árral és az űrben. Na meg egy droidnál a halál is tág fogalom, hiszen újraépíthető, ahogy nála volt is példa. Mondjuk, nem nevezném igazán rebuild-nak azt a változatát aki később barlangban bujkált és egy csapat a kalóz leszedte...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor legalább megválaszolhatnád a lentebb feltett kérdést is, ebben a részben miért hívja így magát...te fordítottad, tehát tisztában vagy vele, hogy ezt mondja.

Én a fordítást csak a 3. évadtól vettem át, úgyhogy ez a rész nem esett a hatásköröm alá. Mint néző, nem nagyon emlékszem ilyen kijelentésre, de a Revenge of the Sith-ből, és a sorozatból is teljesen egyértelmű, hogy Grievous kiborg, csak a külső váza robotikus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek, Grievous egyértelműen kiborg és nem is emlékszem arra, hogy ebben a részben droidnak nevezné magát. Az eredetire már nem igazán emlékszem, mert nagyrészt szinkronosan nézem, de ott valami olyasmit mond, hogy "droidok között vagy." Ami igazából csak ilyen gonosz hencegés. Ettől függetlenül Grievous továbbra is kiborg, azt pedig sosem kell készpénznek venni, amit egy szereplő mond. Pláne amikor ilyen többféleképpen értelmezhető dolgot mond. Egy része biztosan gépi, de ettől függetlenül sohasem lesz droid. Eleve a droid definíciója az, hogy egy önműködő gépek. Grievous nyilvánvalóan nem az.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó rész volt ez is, jó zenékkel és akciókkal. Tetszett, hogy Ahsoka szája akkora volt és kihívásként emlegette magát, közben végig bujkált és ha nincs a robbanás gondjai is adódhattak volna. Az elején Grivi elég jól szétcsapott köztük, Rexnek is majdnem vége lett...

Grivi itt elég jól adta... Ahsokának magabiztosnak kellett lennie, hisz nem húzhatott el fülét-farkát behúzva. Grivi egyértelműen fölé nőtt, de ez nem is baj. A bujkálás a raktárban nagyon hangulatos.

 

Gha Nachkt halála tetszett, a kapzsisága végül utolérte. A rész címe azonban What is it? is lehetett volna, a tábornok legalább 3* mondta, ha nem többször 20perc alatt...

Gha Nachkt halál igen durva volt, az első olyan a sorozatban aminél felszisszentem. Másodsorban viszont annyira Grivis volt. :) Hátulról leszúrni valakit...ez rá vall. :)

 

Itt használták először a droidok ellen a droidgránátot, amit még igazán az ellenség sem ismert, nekem tetszik a hangja.

Hallhattunk vicces beszólásokat, pl. az első droidos rész, vagy a páratartalom miatti gondok... Összességében méltó folytatás és jó lezárás, szerintem az évad legjobb történetszála.

Az tök jó volt amikor a B-1 -es felveszi a gránátot és elkezdi rázogatni. :lol: És amikor Anakin elkezd magyarázkodni R2 -nak, hogy miért van új droidja? :D

 

Amúgy a végén a droidok küzdelme is drámai lett, stuby megkapta ami járt. :) Egyébként a rész meglepően látványos volt most így utólag visszanézve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.