Ugrás a kommentre

Darth Maul


Ugraum

Ajánlott hozzászólás

Szerintem is jár a 10 pont, tuti voltak akiket Palpi beleavatott legalább néhány kósza részletbe. De még csak az sem biztos, hogy nem a Scimitarral parkolt oda az erkélyhez, elvileg az úgy volt álcázva hogy a Jedi Templom fölött is röpködhetett vele feltűnés nélkül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 1 hónappal később...

Aminél még mindig igen valószínű, hogy valóban halott, és valami nagyon groteszk Erő-mágia terméke az, aki mostanában odakünn szaladgál (hogy feltámasztás vagy újrateremtés módján létezik, az mellékes, de egyszer halott volt, az fix). Mivel A) még mindig képtelenség, hogy akit félbe vágnak és beesik egy olyan mély aknába, ami fölött még a kilométeres zuhanásokat is simán átvészelő Jedinek is kapaszkodnia kell, onnan aztán kimászik, átmászik kézen a lézerfalakon, fél Theeden, elköt egy űrhajót és észrevétlen - pluszba megőrülve - elbújik a peremvidéken. És közben még a Jedik is elfelejtették megnézni, hogy ott-e a hulla a lukban, nem, rohadjon meg ott, ahol van. :) B) Az élőlények nem szoktak sérülés esetén zöld Talzin-szmötyit eregetni.

A zöld szmötyi szerintem szimplán csak Talzin mágiájára utal, nem a feltámasztásra. Opress levágott karjából is szivárgott a zöld cucc, pedig ő nem halt meg. Ha összegyűjtjük az infókat, sajnos nagyon úgy áll a helyzet, hogy Darth Maul nem halt meg Naboo-n. Obi-Wan kapaszkodott, persze... gondolom mindenáron végezni akart Maullal, ami az akna aljáról nehezen ment volna neki, másrészt, nem lehetett biztos benne, mi van az alján. Nem saját teória, a "magyarázatként" említett képregényből van: Maul folyékony üzemanyagba zuhant az akna alján, ahonnan egy szállítóhajó juttatta el Naboo-ról... így került Lotho Minorra, ahonnan már ismerjük a sztoriját.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát hadd ne kelljen már ezt a baromságot elfogadnom. ;) Jó tudni, hogy reaktor-akármi alján üzemanyag van, amibe ha belepottyansz, beletankolnak téged egy űrhajóba. Jesszus, micsoda Maul, a T-800-as elcseszett kisöccse?

Igen, mágiára utal, Talzin nagyi életben tartó/feltámasztó mágiájára. Zöld szmötyi senkiből nem folyik, csak azokból, akiknél valamit szórakozott Talzin néni. És ez benne van a TCW-ben, nem egy utólagos magyarázatként harácsolt noname képregényben.

Obi-Wan meg hogyan akarta onnan kapaszkodva kinyírni Mault? Csúnyán nézve rá? Ha egyből visszaszökken, oké, de percekig lógott ott, gondolom azért, mert nem kész tervvel landolt a pillér szélén. Megkapaszkodott, mert nem akarta kitörni a nyakát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát hadd ne kelljen már ezt a baromságot elfogadnom. ;) Jó tudni, hogy reaktor-akármi alján üzemanyag van, amibe ha belepottyansz, beletankolnak téged egy űrhajóba. Jesszus, micsoda Maul, a T-800-as elcseszett kisöccse?

Igen, mágiára utal, Talzin nagyi életben tartó/feltámasztó mágiájára. Zöld szmötyi senkiből nem folyik, csak azokból, akiknél valamit szórakozott Talzin néni. És ez benne van a TCW-ben, nem egy utólagos magyarázatként harácsolt noname képregényben.

Obi-Wan meg hogyan akarta onnan kapaszkodva kinyírni Mault? Csúnyán nézve rá? Ha egyből visszaszökken, oké, de percekig lógott ott, gondolom azért, mert nem kész tervvel landolt a pillér szélén. Megkapaszkodott, mert nem akarta kitörni a nyakát.

Szerinted azért, mert Obi-wan nem akart belezuhanni egy lyukba, már előre látta, hogy meg fog halni, ha beleesik? Nemcsak a természetes ösztön vezérelte? A te logikád alapján Luke meg biztos volt benne, hogy túléli a bespini zuhanást, pedig honnan tudhatta volna, hogyha elengedi magát, akkor túléli a hatalmas esés?

 

Ez nem érv. Szerintem is Darth Maul meghalt - bár a feltámadásáról még nem döntöttem el, hogy elfogadom, vagy szimplán mellőzöm az SW univerzumából ezt az egész katyvaszt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem szoktam képregényeket elfogadni, de nekem ez megteszi addig amíg nincs más magyarázat. :Ditt az oldal közepe táján láthatod az ominózus részletet. Annyira nem gáz.

Annyira tényleg nem, mintha még egyszer ilyen gáz lenne. Befőttesüvegbe tették Maul bácsit, azért ez eszméletlen. :)

Ennél azért tudnának ötletesebbek és misztikusabbak is lenni.

 

Szerinted azért, mert Obi-wan nem akart belezuhanni egy lyukba, már előre látta, hogy meg fog halni, ha beleesik? Nemcsak a természetes ösztön vezérelte? A te logikád alapján Luke meg biztos volt benne, hogy túléli a bespini zuhanást, pedig honnan tudhatta volna, hogyha elengedi magát, akkor túléli a hatalmas esés?

Luke önszántából zuhant bele a mélybe azért, mert az öngyilkosságot választott az alternatíva (Sötét Oldal) helyett. Biztos volt abban, hogy meg fog halni, csak aztán a szerencse Erő közbeszólt. Ne keverjük ide, mivel ő tudatos döntést hozott.

És tuti, hogy Obi-Wan nem azért kapta el a bütyköt, mert mindenáron végezni akart Maullal. Igen, a természetes életösztön vezérelte, az ösztön, ami súgta, hogy azt a koppanást egy Jedi sem élné túl, de egy félbe vágott Sith semmiképpen sem, aki lefelé menet ráadásul ide-oda verődik a falon. Apropó, Maul ha annyira élt még, miért nem kapta el lefelé menet az egyik kiugró bigyuszt? Neki nem volt életösztöne? :evil:

Mondjuk azt máig nem értem, minek kell egy hangárban ilyen keszekusza hidakkal teli csarnok (és miért nincs a Star Wars világában korlát a hidakon?), és miért kell egy bazi nagy lyuk azok végére, amit mellesleg sugárpajzsokkal védenek. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát hadd ne kelljen már ezt a baromságot elfogadnom. ;) Jó tudni, hogy reaktor-akármi alján üzemanyag van, amibe ha belepottyansz, beletankolnak téged egy űrhajóba. Jesszus, micsoda Maul, a T-800-as elcseszett kisöccse?

Igen, mágiára utal, Talzin nagyi életben tartó/feltámasztó mágiájára. Zöld szmötyi senkiből nem folyik, csak azokból, akiknél valamit szórakozott Talzin néni. És ez benne van a TCW-ben, nem egy utólagos magyarázatként harácsolt noname képregényben.

Obi-Wan meg hogyan akarta onnan kapaszkodva kinyírni Mault? Csúnyán nézve rá? Ha egyből visszaszökken, oké, de percekig lógott ott, gondolom azért, mert nem kész tervvel landolt a pillér szélén. Megkapaszkodott, mert nem akarta kitörni a nyakát.

Nem írtam olyat, hogy "Dzséjt, márpedig fogadd el, ha tetszik, ha nem!" ;)

Ez egy olyan magyarázat, ami még mindig több, mint amit a TCW-ből kaptunk és szvsz a sorozatból már nem is fogunk többet megtudni a téma kapcsán.

A zöld szmötyi Talzin beavatkozására utal (őrületmentesítés + sufnituning pótvégtag), nem arra, hogy feltámasztotta a halálból. Ha értelmi fogyatékos zombik irányításához is Daka segítségét kérte (aki nem mellesleg csak állandó irányítás alatt volt képes életet lehelni a halott éjnővérekbe), abból számomra az következik, hogy Talzin nem képes rá, főleg nem a feltámasztás teljes korábbi személyiséget és tudatot megőrző végrehajtására.

Obi-Wan azért kapaszkodott, mert nem akart lezuhanni. Hogy az akna fenekére érkezve a teste szerkezetének fizikai átrendeződéstől tartott volna, azt Ahsoka és Anakin 2x06-os részbeli produkciója után nehezen hiszem el. Az viszont egyértelműen az arcára volt írva, hogy meg akarta ölni Mault. Ezt az akna fenekéről nehezen tehette volna meg, akár életben marad, akár nem...

Egyből visszaszökken... Kenobi Jedi, nem Superman és nem is Hulk. Vissza kellett nyernie az erejét a finoman szólva is intenzív párbaj után, de összpontosítania sem ártott, hogy a kard pont akkor és oda érkezzen, amikor és ahova ő ugrik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a zombik nem friss halottak voltak, hanem már szinte csontik, és nem egyedül, hanem több tucatnyian voltak. Plusz Maul sem őrizte meg eredeti személyiségét, hiszen pont egy hisztériás rohamokkal küszködő őrült volt. Az eredeti személyiség később lett implantálva vagy felszabadítva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 8 hónappal később...

Pedig onnan valaki elvitte egy szemétdombra, másképp elképzelhetetlen hogyan került oda. Ja vagy mégis...ha teleportálták. :) Még mindig úgy vélem, hogy Talzin benne volt a dologban.

Ez érdekes felvetés, és több szempontból is védhetőnek tűnik. Talzinnak többet kellett tudnia Maulról, mint amennyit felfedett. A Savage-nak adott medál, valamint Maul életben létének ténye és Külső Gyűrű-beli tartózkodási helyének ismerete erre enged következtetni. Talán szándékosan juttatta a Lotho Minorra, de azt se zárnám ki, hogy a Sith mentális állapotához ne lett volna köze. Ahogy megtisztította tébolyult elméjét, ugyanúgy adományozhatott is neki ezt-azt. Persze így felvetődik a kérdés, hogy mi motiválhatta? Talán Savage felemelkedésére várt, hogy az öccsével karöltve kiiktassa a Sith-eket, zöld utat biztosítva Talzinnak az esetleges nagyra törőbb terveihez? Talzin ilyen irányú tervei esetében az is magyarázatra találna, miért nem érezte meg Sidious tanítványa életben létét annak több, mint 10 éves vakációja során. :)

A teleportálás azért érdekes, mert egyrészt, a "pohárteremtős" jelenetből kiderül, hogy jellemző Talzinra, aki ha minden igaz, egy másik helyiségből teleportálta Dooku elé a kelyhet, ahogy Savage fegyverét is. Másrészt, feloldja a Maul zuhanásának magasságából fakadó "problémákat". Ha Talzin a Naboon volt, akár zuhanás közben is teleportálhatta a zabrakot. Számomra valamivel jobban tetsző magyarázat, mint a képregényes üzemanyag folyadékba való csobbanás.

Viszont tény, hogy sajnos így is sok lyukat tartalmaz a sztori, melyekre immár legfeljebb csak az EU-ból (c-kanon, a rend kedvéért) kaphatunk magyarázatot. A Rebels-ben, vagy a későbbi mozifilmekben nagyon minimális esélyét látom ennek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez érdekes felvetés, és több szempontból is védhetőnek tűnik. Talzinnak többet kellett tudnia Maulról, mint amennyit felfedett. A Savage-nak adott medál, valamint Maul életben létének ténye és Külső Gyűrű-beli tartózkodási helyének ismerete erre enged következtetni. Talán szándékosan juttatta a Lotho Minorra, de azt se zárnám ki, hogy a Sith mentális állapotához ne lett volna köze. Ahogy megtisztította tébolyult elméjét, ugyanúgy adományozhatott is neki ezt-azt. Persze így felvetődik a kérdés, hogy mi motiválhatta? Talán Savage felemelkedésére várt, hogy az öccsével karöltve kiiktassa a Sith-eket, zöld utat biztosítva Talzinnak az esetleges nagyra törőbb terveihez?

Nem hiszed el, de pont ezen agyaltam én is az imént. :D Ráadásul Obi-Wan Maul orra alá is dörgöli a Lawless -ben, hogy ő csak az éjnővérek egy terméke, akit akaratán kívül tettek sith -é. Lehet, hogy Mault is úgy adták Sidiousmak mint Opresst Dookunak? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A talzinos elmélettel logikailag az a gond, hogy ha később képes volt sokkal normálisabb formába "önteni" Maul-t, akkor eredetileg miért ezzel a póklábas őrülten szenvedős dologgal próbálkozott. Persze lehet olyan elméleteket szőni, hogy biztosan próbára tette vagy későbbre tartogatta, stb., de ezek igencsak erőltetettek.

 

Nekem személy szerint rengeteg egyéb fenntartásom van a Talzin-jelenséggel önmagában. Itt-ott írtam már erről, nagyon nem folynék bele újra. Mindenesetre az, hogy a boszorkányságból és pohárteremtésből már ott tartunk, hogy teleportálás, meg Talzin ott volt a Naboo-n és hasonlók... Szóval pont emiatt borsódzik a hátam az egész témától. Egyszerűen olyan szinten SW-idegenek ezek az elemek, hogy leírhatatlan.

 

Tudom, hogy ez leginkább az én fétisem, de akkor az Ep.7-re már tényleg jöjjenek a mutánsok, az alien-ek, a papírfigurák, a reaper-ek, a varázslók, a gyűrű őrzői, a Marvel-DC arcok és mindenki és csapjanak egy epic hardcore parádét a vásznon. :D :D

 

Szóval akkor már inkább egy szemétszállító hajó vigye el Maul-t a szeméttelepre és ott segítsen neki vmi random arc, mint hogy egy Talzin a világmegváltó terve részeként elmenjen a Naboo-ra, hogy onnan egy szeméttelepre teleportálhassa a sithekhez korábban beépített tanítványát, hogy majd a későbbi "testvérével" átvehessék az uralmat a galaxis fölött. :)

 

(Csak a félreértések elkerülése végett, nem Sky-nak szól a kritika, mert az elképzelése amúgy kreatív és érdekes. Pusztán az, hogy néhány TCW szállal egy olyan helyzet teremtődött, hogy ilyen elméletek reálisan és logikus úton felmerülhetnek a SW-szal kapcsolatban, az számomra ijesztő. ;))

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De jó lenne ha nem szőnél mindig bele hatvanhét fajta szálat hanem maradnánk a témánál. ;) A teleportációt én is mint poént vetettem fel, természetesen nem így volt. Amúgy vicces, hogy akkor az Erő megnyilvánulásai nem SW idegenek? Mind olyan s zinten mágikus, hogy ihaj (Luke beszélget egy kék aurás szellemmel. WTF?) Értem én a problémádat, de sajnos csak ezekkel együtt lehet megmagyarázni a dolgokat.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De jó lenne ha nem szőnél mindig bele hatvanhét fajta szálat hanem maradnánk a témánál. ;)

Elnézést kérek, általában elindul és túlburjánzik a fantáziám. :) Meg amúgy is összefüggnek a dolgok. ;)

 

A teleportációt én is mint poént vetettem fel, természetesen nem így volt.

Sky írt bővebben a teleportációs elméletről, elsősorban arra reagáltam. Amúgy, őszintén szólva, az se valószínűtlenebb, mint néhány egyéb TCW-s dolog. ;)

 

Amúgy vicces, hogy akkor az Erő megnyilvánulásai nem SW idegenek? Mind olyan s zinten mágikus, hogy ihaj (Luke beszélget egy kék aurás szellemmel. WTF?)

Az Erő természetesen nem SW idegen. Sőt, a SW univerzum egyik legalapvetőbb építőköve. Nem attól lóg ki vmi a képből, hogy mágikus, misztikus. Az se gond, hogy vannak Erőszellemek. A gond ott van, ha pl. a TCW néhány részétől eltekintve semmi nem utal a SW univerzumban ilyen jellegű jelenségekre, személyekre.

Ez nyilván nem probléma, ha kevésbé fontos dolgokról van szó, olyankor elfogadom. De pl. Talzin és Maul esete egy rendkívül jelentőségteljes dolog, tekintve utóbbi szerepét a Saga-ban, ami teljesen átértékelődik ha a TCW adott szálát nézzük. Az öregasszony boszorkánysága pedig egy iszonyatos hatalom, lényegében az Erőhasználók közül a legerősebbek közé emeli Talzin-t.

Mindezen motívumok vannak annyira fontosak, hogy joggal várjam el a legalább említés szinten történő felbukkanásukat a magasabb canon-ban is. Az pedig nem igazán érv, hogy a Saga központi témája (Skywalker család) kapcsán irreleváns lenne, hiszen pl. Dooku-ról is kiderült, hogy jedi volt és hasonlók.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Erő természetesen nem SW idegen. Sőt, a SW univerzum egyik legalapvetőbb építőköve. Nem attól lóg ki vmi a képből, hogy mágikus, misztikus. Az se gond, hogy vannak Erőszellemek. A gond ott van, ha pl. a TCW néhány részétől eltekintve semmi nem utal a SW univerzumban ilyen jellegű jelenségekre, személyekre.

Dzséjt erre már írt egy szép esszét, miszerint amit eddig nem láttunk az nem biztos, hogy addig nem is létezett. Ergo ettől még nem SW idegen. De ez itt megint OFF, szóval hagyom is, ráadásul már holtpontra is lett juttatva korábban. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Hihetetlen mennyire más Maul karaktere az EPI -et nézve. A néző pontosan tudja mi lakozik benne, és így még inkább úgy érzi, hogy érdemtelenül van háttérbe szorítva. Amikor pedig lezuhan az aknába ne arra gondolunk, hogy itt a vége hanem inkább egy új kezdetre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hihetetlen mennyire más Maul karaktere az EPI -et nézve. A néző pontosan tudja mi lakozik benne, és így még inkább úgy érzi, hogy érdemtelenül van háttérbe szorítva. Amikor pedig lezuhan az aknába ne arra gondolunk, hogy itt a vége hanem inkább egy új kezdetre.

Eddig is elég komoly űrt éreztem vele kapcsolatban, de a TCW ezt sokkal jobban kihegyezte.

Szerintem nem gondolták anno, hogy ekkora sikere lesz a karakternek és ekkorát fog ütni. A sztoriba egy könyörtelen és szótlan gyilkológép harcos kellett és ennek megfelelően rendezték le a sorsát. Aztán ráeszméltek, hogy mennyire népszerű és a TCW-ben már lehúztak róla pár bőrt. :) Persze itt már nem követték el azt a hibát, hogy "megöljék", szóval ki tudja hányszor tűnik még fel a SW univerzumban. :D

 

Én sajnos még nem igazán vagyok képes megtalálni az összhangot az Ep.1-es és a TCW-s Maul közt, de tartok tőle, hogy ez már így is marad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sajnos még nem igazán vagyok képes megtalálni az összhangot az Ep.1-es és a TCW-s Maul közt, de tartok tőle, hogy ez már így is marad.

Mert nincs is összhangban. Itt háttérben van ott meg előtérben. Akkor ismerjük meg igazi kvalitásait. Ez olyan mintha az utcán lesz egy embert, semmi extra. De ha megismered akkor másképp fogsz vélekedni róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert nincs is összhangban. Itt háttérben van ott meg előtérben. Akkor ismerjük meg igazi kvalitásait. Ez olyan mintha az utcán lesz egy embert, semmi extra. De ha megismered akkor másképp fogsz vélekedni róla.

Plusz a "halála" is ráerősített a jellemfejlődésére. Az őrülete, majd az, hogy mesterként ténykedett, mind olyan hatás, ami hozzájárult a jelleme árnyalásához.

Amúgy Maul ábrázolása kicsit olyan, mint Darth Vaderé. Az ep4-ben csak egy bábu Tarkin mellett, mint ahogy Maul is csak egy bábu Sidious mellett, a valódi "baljós árnyak" nem ők. Aztán, amikor elkezdett önállóan ténykedni, szépen kinőtte magát. Maul a TCW-ben, Vader az ep5-ben. Arról nem beszélve, hogy mindkettőben erős jellemtorzulást idézett elő egy halálos sérülés, amit részben csak a Sötét Oldallal, részben gépekkel élhettek csak túl.

 

Sajnos számomra Maul továbbra is az EpI végén hal meg, ahol kettévágják, és óriási mélységeket zuhan. Így kerek az Episode I.

Mármint mitől? Darth Maul nem éppen olyan szereplő az ep1-ben, akinek jelenléte bármiféle kerethez hozzájárulna. Nem csak jellegtelenségében (ahogy az ep2 és 3 bizonyította, a Sith fogdmegek szabadon helyettesíthetőek), hanem mert nincs is annyi jelenléte a filmben. Ráadásul az epizód szemszögéből egy másodhegedűs szereplő öli meg, a halála pedig nem járul hozzá semmihez. Ha élve, egyben hagyná el Naboot, akkor is ugyanaz lenne a folytatás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mármint mitől? Darth Maul nem éppen olyan szereplő az ep1-ben, akinek jelenléte bármiféle kerethez hozzájárulna. Nem csak jellegtelenségében (ahogy az ep2 és 3 bizonyította, a Sith fogdmegek szabadon helyettesíthetőek), hanem mert nincs is annyi jelenléte a filmben. Ráadásul az epizód szemszögéből egy másodhegedűs szereplő öli meg, a halála pedig nem járul hozzá semmihez. Ha élve, egyben hagyná el Naboot, akkor is ugyanaz lenne a folytatás.

Jogos a kérdés. Noha Gunrayt elkapják a rész végén, azzal, hogy Yoda felismeri a Sith-eket, az igazi negatív szereplőként a két gonosz Sith Lordot azonosítja számomra az Episode végén. Azzal, hogy Maul nem hal meg, megmarad bennem az a fajta rossz érzés, hogy a rosszak nem szenvedtek semmilyen veszteséget, ami túlságosan borús az első epizód hangulatához képest. (Tudom, hogy Baljós Árnyak a neve, de akkor is! :P).

 

Számomra a hangulat úgy adott, hogy meghalt egy nagyon fontos Jedi, de legalább hasonló elmondható a túloldalon is, hiszen ketten vannak csak, és közülük most egy végleg kiesett.

 

Az pedig már nem az epizód, hanem sokkal inkább a saga komplexitásába nem fér bele, hogy 2 Sith (a kettőt azért hangsúlyozom, mert ez ad fontosságot a karakternek) közül az egyik szála lényegében a filmekben lezáratlan marad. Egy ilyen súlyú eseménynek a későbbiekben meg kellene jelennie a filmekben, hiszen ez egy elvarratlan szál pl. Palpatine szemszögéből, amire utalni kellene. Viszont korábban az epizód teljességéről írtam, ezért ez most itt nem érv, csak másodlagosan jegyzem meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát pedig a film címe The Phantome Menace (:P), ez számomra mindig is azt jelentette, hogy a gonosz háttérben történő cselekedetei a fontosak. Minden, amit a jók győzelem címszó alatt elérnek, csak látszólagos, valójában minden téren a gonosz kerül felül. Ebbe pedig nekem belepasszol Maul életben maradása is. Még egy kicsit tovább is mélyíti a dolgot, hogy a jók egyik legjobbika, Qui-Gon Jinn képtelen túlélni egy szúrást (még ha az mellkasi sérülés is), míg Maul egy sokkal súlyosabb sérülést "vígan" átvészel. Ez is jelzi, mennyire erőre kapott a Sötét Oldal, és milyen torzak a Sith-ek, hogy így ragaszkodnak az élethez, ellenben a Jedik elfogadják az elmúlást (az más kérdés, hogy pont ők nem múlnak el).

Az pedig szerintem nem igazán oszt vagy szoroz, hogy Maul csak eltűnik, nem elhalálozik. Veszteség így is éri a Sith-et, hiszen Palpatine kénytelen átütemezni terveit, új tanítványt kutatni, aki ráadásul csak ideiglenes (Maullal valószínűleg hosszú távra tervezett). Ráadásul a TCW bemutatja, hogy nem csak egy harcost vesztett el, hanem olyan valakit, aki méltó lett volna az örökségre. És az egész Sagára vetítve, Maul itteni eltűnése valójában Palpatine legnagyobb tragédiája, hiszen ha ő marad a tanítvány, valószínűleg nem landol egy akna mélyén pofával előre, és a Birodalom sem feltétlen omlott volna össze a halála után.

 

Az viszont tény, hogy a sorsát le kell zárni, és nagyon-nagyon remélem, hogy ez a Rebelsben történik meg, nem valami könyvben vagy képregényben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogyan korábban említettem, nekem volt "szerencsém" sorban megnézni a részeket. Obi-Wan, Yoda vagy Vader esetében semmilyen problémát nem okozott az a fajta hitelesség, hogy mindig ugyanazt a szereplőt látom a vásznon, csak épp más életszakaszában. Ez az, ami nekem Maul-nál nem áll össze.

Mindenesetre érdekes a Vader-es Ep.4-es párhuzam, csak ezt nem igazán tudom hova tenni, mert ugye nem azt a részt láttam először, így nekem Vader soha nem volt háttérben lévő báb vagy mellékszereplő. Bár jobban belegondolva azért sokkal kevésbé volt passzív, mint Maul a TPM-ben.

 

Eleve nehéz nekem ez az egész Maul eset. Már önmagában a túlélése és visszatérése is erőltetett számomra. Már messziről érződik (bűzlik), hogy eredetileg ezt nagyon nem így tervezték. Minden bizonnyal külső okok vezettek oda, hogy Maul-t érdemes volt újra előszedni és ez nagyon átüt a jeleneteken.

Az, hogy Qui-Gon belehalt egy hason szúrásba, Maul meg túlélte, hogy kettévágták... nos szóval ez nekem nem igazán hordoz más üzenetet, mint a meggondolatlanságot és az utólagos vakarózást.

De ami sokkal nagyobb baj, hogy a sith-eket lényegében halhatatlannak állítják be. Ez a Saga későbbi eseményire nézve kellemetlen. Nemcsak Maul sorsa lett így lezáratlan. Nem lehetünk biztosak benne, hogy Sidious meghalt-e. Még a végén Dooku is előmászik vhonnan egy szemétből fabrikált műtesttel és előkotornak a múltból néhány 100 életben maradt sith-et és összeáll belőlük egy nagy sereg. :D

 

A TCW-s Maul meg nekem sok. Az Ep.1-ben egy végrehajtó volt, egy mesteri harcos. Nemcsak arról van szó, hogy háttérben van. Egy szótlan gyilkológép, aki teszi a dolgát. Az Erővel se bánt túl fényesen, az alapokat jól használta, mást meg nem tudott (nyilván harc közben kihasználta volna a teljes palettát). Engem ő teljes egészében egy klasszikus sith harcosra emlékeztetett. Akinek szenvedélye az ölés, a harc és a sötét könyörtelenség. Ez így hiánypótló volt a filmekben.

Helyette kaptunk egy újabb nagy stratégát, akinek nagy ötletei vannak és nekiáll birodalmat építeni. Ez már nekem unalmas. Arról nem is beszélve, hogy a szeméttelepen megőrül, ettől viszont hirtelen nagy zseni válik belőle. Olyan érzésem van, mintha Yoda az Ep.6-ban 900 évesen, sokéves remeteség után visszatérne ugrándozva harcolni a frontra. :D

 

Összességében úgy érzem, hogy noha mélységet adtak a karakternek, de beállították egy sorba a többiek közé. Így számomra kicsit elvesztette az egyediségét. A duplapengés kardja helyett is maradt az a csonka. Savage meg kapott duplapengéset. Nekem ez is szimbolizálja kicsit a karakterének kiherélését. Savage egy Talzin által összetákolt bohóc, aki alig kapott némi sith kiképzést, de simán betölti a szerepet, amit anno Maul. Elég illúzióromboló.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ami sokkal nagyobb baj, hogy a sith-eket lényegében halhatatlannak állítják be. Ez a Saga későbbi eseményire nézve kellemetlen. Nemcsak Maul sorsa lett így lezáratlan. Nem lehetünk biztosak benne, hogy Sidious meghalt-e. Még a végén Dooku is előmászik vhonnan

Ezt azért gondold át kicsit alaposabban. Dookut lenyakazták, Sidious cafatokra robbant. Ilyen sérüléseket bajosan lehet túlélni, de arra a valóságban is volt már precedens, hogy egy ember ketté szakadás után, ha nem is vígan, de tovább élt. Nem általános jelenség, de nem is példa nélküli. És a valóságban nincs ott a jótékony Erő, se a Star Warsban nyüzsgő szupertechnológiák, ami ugye azt is lehetővé tegye, hogy akkor is élj, ha csak az agyad, az arcod és a belsőséged van meg, mint Grievousnek. De még a zuhanása sem feltétlen halálos, hiszen több ejtőernyős is élt már túl több ezer méterről történt lezuhanást, amikor nem nyílt ernyője (a világrekordot egy stewardess tartja 33 000 lábbal).

Plusz, Sidious a II. Halálcsillag fedélzetén, Tyranus az Invisible Hand hátsó szekciójában tartózkodott. Mi a közös ezekben a helyszínekben? Hogy a hullákkal együtt kozmikus porszemcsékké robbantak. Az általános halálukon túl is bajosan oldható meg a visszatérésük néhány mű pótlékkal.

Az meg szerintem nonszensz (pláne a felsoroltak után), hogy a kettévágás túlélése elfogadhatatlan, de ha egy ember szénné ég, az simán túlélhető- Ezt még mindig nem tudom felfogni, miféle mérlegelés.

 

Eleve nehéz nekem ez az egész Maul eset. Már önmagában a túlélése és visszatérése is erőltetett számomra. Már messziről érződik (bűzlik), hogy eredetileg ezt nagyon nem így tervezték. Minden bizonnyal külső okok vezettek oda, hogy Maul-t érdemes volt újra előszedni és ez nagyon átüt a jeleneteken.

Sok mindent nem terveztek az elején. Hogy Obi-Wannak van mestere, de az nem Yoda, hogy Anakin kiválasztott, hogy Palpatine-nak két tanítványa is volt Vader előtt, hogy Vader valójában Anakin Skywalker, hogy Leia és Luke testvérek, hogy Obi-Wan ismerte korábban C-3PO-t és R2-D2-t, hogy Anakinnak is volt padawanja, hogy Boba Fett klón, és nem mellesleg, az összes klón a tesója, stb. Ezek közül néhány dolog későbbi velejárója erőltetett szagú.

 

A TCW-s Maul meg nekem sok. Az Ep.1-ben egy végrehajtó volt, egy mesteri harcos. Nemcsak arról van szó, hogy háttérben van. Egy szótlan gyilkológép, aki teszi a dolgát. Az Erővel se bánt túl fényesen, az alapokat jól használta, mást meg nem tudott (nyilván harc közben kihasználta volna a teljes palettát). Engem ő teljes egészében egy klasszikus sith harcosra emlékeztetett. Akinek szenvedélye az ölés, a harc és a sötét könyörtelenség. Ez így hiánypótló volt a filmekben.

Na most, egy, pont az ep1 alapján ilyen kijelentéseket nem tehetsz, hogy hogyan használta az Erőt, vagy, hogy csak egy szótlan gyilkológép volt, vagy, hogy csak az alapokat ismerte. A másik, egy darab klasszikus Sith harcos nem volt az előtt és azóta sem a vásznon, se a TV-ben, szóval hogy a bánatba emlékeztethet téged valamire, amit nem is láthattál? Legfeljebb annyit mondhatsz, hogy így képzelted el. Pláne úgy, hogy állításod szerint sorrendben láttad a filmeket, szóval az első Sith, akivel szembesültél, az Darth Sidious. Hát ő aztán biztos klasszikus Sith harcos. :)

 

Helyette kaptunk egy újabb nagy stratégát, akinek nagy ötletei vannak és nekiáll birodalmat építeni. Ez már nekem unalmas. Arról nem is beszélve, hogy a szeméttelepen megőrül, ettől viszont hirtelen nagy zseni válik belőle. Olyan érzésem van, mintha Yoda az Ep.6-ban 900 évesen, sokéves remeteség után visszatérne ugrándozva harcolni a frontra. :D

Nem az őrülettől lett zseni... :pfff: Nyilván már azelőtt az volt. Egy eszetlen gyilkológépnek semmi értelme a Sith világában. Hiszen egy eszetlen, csak gyilkolásra használható ember hogyan irányíthatna egy Birodalmat, vagy próbálhatná meg azt felépíteni? Nyilván, értelemszerűen, logikusan és józan paraszti ésszel, már ha nem csak a tagadás és vakság áll az ember szeme előtt, akkor belátható, hogy Maul nem egy ostoba fegyver volt, hanem olyasvalaki, aki idővel maga válhatott volna a Sith örökség továbbadójának. A mesterré. Az őrület csak elfátyolosította ezt a jellemvonást, illetve korábban nem volt lehetősége bemutatni. De Sidious eredeti tervében több, mint valószínű, hogy Maul állt volna Dooku vagy Grievous helyén, annyi különbséggel, hogy nem biztos, hogy feláldozta volna (bár ezt ki tudja, Anakin mégis csak nagyobb jutalom lett volna).

Yoda is simán visszatérhetne, húsz évvel azelőtt még vígan ugrándozott, 900 évnél meg az a plusz húsz aligha számít, pláne, ha valaki a Galaxis egyik legnagyobb Erőhasználója. Ha nem lenne benne a te változatodban, Dooku is egy vén trotty, 80 felett van, aztán mégsincs járókerethez kötve. :P

 

Helyette kaptunk egy újabb nagy stratégát, akinek nagy ötletei vannak és nekiáll birodalmat építeni. Ez már nekem unalmas. [...] Összességében úgy érzem, hogy noha mélységet adtak a karakternek, de beállították egy sorba a többiek közé.

Kezd el sorolni azt a sort, bár van egy olyan érzésem, hogy elég kurta lesz. Lássuk csak, áll Darth Sidiousból, Palpatine-ból, a Naboo Padmét megelőző szenátorából és a Köztársaság utolsó főkancellárjából, ja és persze a Birodalom Uralkodójából, róla majdnem megfeledkeztem. :D

 

Az meg mekkora bűn már, hogy elmélyítettek, árnyaltak egy amúgy totálisan jellegtelen karaktert, aki alaposan kilóg "rokonai" közül ezzel az asztallap egyszerűségű jellemmel. Már az poén, ami ennek a topicnak az elején lett leírva, amikor még távolról sem volt TCW. A topic megnyílt 2008-ban, és olyan sokat csicseregtünk a karakterről, hogy ihaj. Már egész egy oldalt, meg egy kicsit (7 poszt). Azóta meg mintha született volna még pár oldalacska. Ez is csak jelzi, mekkora hiba volt feltámasztani, plusz még árnyalni is a szereplőt ezáltal.

 

A duplapengés kardja helyett is maradt az a csonka.

Arról meg diszkréten feledkezzünk meg, hogy végül ő érdemelte ki a legegyedibb fénykardot az egész Star Wars univerzumban. :fű:

 

Savage egy Talzin által összetákolt bohóc, aki alig kapott némi sith kiképzést, de simán betölti a szerepet, amit anno Maul. Elég illúzióromboló.

Ízlések és ficamok, nekem valahogy nem illúzióromboló, hogy egy fapados karakterből végül egy olyan figura nőtt ki, akit Darth Sidious maga nevez vetélytársnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt azért gondold át kicsit alaposabban. Dookut lenyakazták, Sidious cafatokra robbant. Ilyen sérüléseket bajosan lehet túlélni, de arra a valóságban is volt már precedens, hogy egy ember ketté szakadás után, ha nem is vígan, de tovább élt. Nem általános jelenség, de nem is példa nélküli.

Plusz, Sidious a II. Halálcsillag fedélzetén, Tyranus az Invisible Hand hátsó szekciójában tartózkodott. Mi a közös ezekben a helyszínekben? Hogy a hullákkal együtt kozmikus porszemcsékké robbantak. Az általános halálukon túl is bajosan oldható meg a visszatérésük néhány mű pótlékkal.

Jó, Dooku-t csak poénból írtam be. Viszont Sidious-ból semmit nem látunk, csak hogy lezuhan vhova, majd jön egy nagy Erőhullám. Maul-nál is megmagyarázták, hogy vmi löttybe esett és elszállította onnan vmi hajó a szeméttelepre. Ezek után nekem nem lenne misztikusabb, ha vmi hasonló történne az öreggel is még a robbanás előtt. Az Erőhullámnak meg sok hasonlóan erőltetett oka lehet. ;)

 

Sok mindent nem terveztek az elején. Hogy Obi-Wannak van mestere, de az nem Yoda, hogy Anakin kiválasztott, hogy Palpatine-nak két tanítványa is volt Vader előtt, hogy Vader valójában Anakin Skywalker, hogy Leia és Luke testvérek, hogy Obi-Wan ismerte korábban C-3PO-t és R2-D2-t, hogy Anakinnak is volt padawanja, hogy Boba Fett klón, és nem mellesleg, az összes klón a tesója, stb. Ezek közül néhány dolog későbbi velejárója erőltetett szagú.

Nem az a bajom, hogy nem tervezték Maul visszatérését. Hanem az, hogy nekem ez túlságosan kiütközik. A többi ilyen dolog szerintem jobban simult a sztoriba.

 

Na most, egy, pont az ep1 alapján ilyen kijelentéseket nem tehetsz, hogy hogyan használta az Erőt, vagy, hogy csak egy szótlan gyilkológép volt, vagy, hogy csak az alapokat ismerte. A másik, egy darab klasszikus Sith harcos nem volt az előtt és azóta sem a vásznon, se a TV-ben, szóval hogy a bánatba emlékeztethet téged valamire, amit nem is láthattál? Legfeljebb annyit mondhatsz, hogy így képzelted el. Pláne úgy, hogy állításod szerint sorrendben láttad a filmeket, szóval az első Sith, akivel szembesültél, az Darth Sidious. Hát ő aztán biztos klasszikus Sith harcos. :)

Miért ne tehetnék? Joggal feltételezem, hogyha képes lenne mondjuk villámokat szórni, akkor meg is tette volna. Az Erőhasználata igencsak minimalista volt az Ep.1-ben, nincs okom azt gondolni, hogy amúgy nagy mágus volt, de inkább nem használta ki a tudását, mert csak.

Igen, én egy sith harcost így képzeltem el. Nem lehet minden sith egy stratégiai lángész, mert akkor Sidious nem egy kitüntetett alak, csak egy a sok közül. A Saga-ból nekem az jött le, hogy Sidious pont azért volt sikeres, mert nem rohant fejjel a falnak és akart közvetlenül lekaszálni mindenkit. Ő nyilván nem klasszikus sith harcos, pont ezért volt jó, hogy Maul-t nem egy ugyanolyan (csak kevésbé zseniális) figurának mutatták be.

 

Nem az őrülettől lett zseni... :pfff: Nyilván már azelőtt az volt. Egy eszetlen gyilkológépnek semmi értelme a Sith világában. Hiszen egy eszetlen, csak gyilkolásra használható ember hogyan irányíthatna egy Birodalmat, vagy próbálhatná meg azt felépíteni? Nyilván, értelemszerűen, logikusan és józan paraszti ésszel, már ha nem csak a tagadás és vakság áll az ember szeme előtt, akkor belátható, hogy Maul nem egy ostoba fegyver volt, hanem olyasvalaki, aki idővel maga válhatott volna a Sith örökség továbbadójának. A mesterré. Az őrület csak elfátyolosította ezt a jellemvonást, illetve korábban nem volt lehetősége bemutatni. De Sidious eredeti tervében több, mint valószínű, hogy Maul állt volna Dooku vagy Grievous helyén, annyi különbséggel, hogy nem biztos, hogy feláldozta volna (bár ezt ki tudja, Anakin mégis csak nagyobb jutalom lett volna).

Valahogy én úgy láttam, hogy Sidious eszközként használta a tanítványait. Nem igazán az lebegett a szeme előtt, hogy olyat találjon, aki majd átveszi a helyét és továbbviszi a Sith Birodalmat. Ezt támasztja alá, hogy egy öreg Dooku-t vett maga mellé, akit az első adandó alkalommal eltetetett láb alól. Ugyanez történt Vader-rel is. Ráadásul Anakin se volt egy eszes ember, ahogyan Luke-nál se a stratégiai érzék dominált. Emellett Sidious az örök élet titkát kereste, gondolom nem azért, hogy a tanítványainak adja át. Ő meg akarta törni azt, hogy a Mester mindig elbukik és a tanítvány veszi át a hatalmat. Maga akarta vezetni a saját Birodalmát.

Persze az rendben van, hogy Anakin akkor került elő, amikor Maul már bőven az öreg keze alatt dolgozott. Valószínű, hogy Maul-lal komolyabb tervei voltak, de nehezen hiszem, hogy a maga utódát látta benne, ahogyan később se történt ez meg. Plagueis-t meg már ekkor kinyírta és tudta, hogy a halál legyőzhető, csak a módját nem ismerte.

 

Yoda is simán visszatérhetne, húsz évvel azelőtt még vígan ugrándozott, 900 évnél meg az a plusz húsz aligha számít, pláne, ha valaki a Galaxis egyik legnagyobb Erőhasználója. Ha nem lenne benne a te változatodban, Dooku is egy vén trotty, 80 felett van, aztán mégsincs járókerethez kötve. :P

Persze, hogy visszatérhetne. Csak hálát adok a sorsnak, hogy nem tette. :D

 

Kezd el sorolni azt a sort, bár van egy olyan érzésem, hogy elég kurta lesz. Lássuk csak, áll Darth Sidiousból, Palpatine-ból, a Naboo Padmét megelőző szenátorából és a Köztársaság utolsó főkancellárjából, ja és persze a Birodalom Uralkodójából, róla majdnem megfeledkeztem. :D

Volt a Saga-ban 4 sith. Ebből Sidious triviálisan stratéga volt inkább. Dooku (többek közt) egy politikus volt, aki folyamatosan tárgyalt és szövetségeket épített ki. Ő volt a CIS és a Sith Rend vezetőjének beállítva. Ezt mindenki el is hitte róla, mert ő is inkább stratéga volt, mint csak egy harcos. Ide jön Maul is, így már 4/3 az arány. Egyedül Vader lóg ki a sorból.

 

Arról meg diszkréten feledkezzünk meg, hogy végül ő érdemelte ki a legegyedibb fénykardot az egész Star Wars univerzumban. :fű:

Mert lenyúlta egy mandalore harcostól. Aztán kinyírt vele egy fegyvertelen nőt és ezzel vége is volt az élvezetnek. Utána jött az öreg és ledarálta. Ennél még az Ep.1-ben is többet villantott a duplapengéssel. :D

 

Ízlések és ficamok, nekem valahogy nem illúzióromboló, hogy egy fapados karakterből végül egy olyan figura nőtt ki, akit Darth Sidious maga nevez vetélytársnak.

Nem az a bajom, hogy elmélyítették a karaktert, hanem amilyen irányba tették ezt. Sidious-nak meg sok dolog miatt útban volt, így el kellett intéznie, ahogyan ezt elég könnyen meg is tette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont Sidious-ból semmit nem látunk, csak hogy lezuhan vhova, majd jön egy nagy Erőhullám.

Meg az öreg cafatjait, amik azon a hullámon feljönnek. BD-n remekül láthatóak az apró kis darabkái az öregnek. Meg eleve, az a hullám is azért keletkezett, mert Sidipapa felrobbant.

 

Miért ne tehetnék? Joggal feltételezem, hogyha képes lenne mondjuk villámokat szórni, akkor meg is tette volna. Az Erőhasználata igencsak minimalista volt az Ep.1-ben, nincs okom azt gondolni, hogy amúgy nagy mágus volt, de inkább nem használta ki a tudását, mert csak.

De az ellenkezőjére sincs több okod gondolni abból, amit látsz. ;) Megint azt a szemléletet erőlteted, hogy minden képességet minden pillanatban használni kell, mert csak ezzel az eggyel bizonyíthatják, hogy az adott illető képes rá. Pedig nem! Könnyen cáfolható: Sidious sosem fojtogatott senkit, akkor ez azt jelenti, hogy nem is képes rá? Vagy például egyik szereplőt sem láttuk írni, ergo analfabéták?

 

Igen, én egy sith harcost így képzeltem el. Nem lehet minden sith egy stratégiai lángész, mert akkor Sidious nem egy kitüntetett alak, csak egy a sok közül. A Saga-ból nekem az jött le, hogy Sidious pont azért volt sikeres, mert nem rohant fejjel a falnak és akart közvetlenül lekaszálni mindenkit. Ő nyilván nem klasszikus sith harcos, pont ezért volt jó, hogy Maul-t nem egy ugyanolyan (csak kevésbé zseniális) figurának mutatták be.

De azért annyi ész nem árt, ha szorul beléjük, hogy fenntartsák a Sith eszmét és a Birodalmat, amit megörökölnek. Egy eszetlen állat erre aligha lenne képes. A Sith-eknek a Jedikhez hasonlóan univerzálisnak kell lenniük, sőt, még univerzálisabbnak a Jediknél, hiszen csak ketten vannak és rejtve dolgoznak. Nem feladatspecifikusak hanem egy eszme, egy rend fenntartói, akik mellesleg a Galaxist akarják vagy már uralják is. És azt a tervet tovább kell vinni, vagy az uralmat fenntartani. Erre Maul képtelen lenne, ha nem lenne stratégiai érzéke, emberismerete, vezéregyénisége, stb. Értelmetlen egy olyan tanítvány, ami amint mesterré válik, elveszít mindent, mert annyira hülye.

Persze, hogy ki miben járatosabb, az már más kérdés, Maul nyilvánvalóan a harcban jobb volt, de ez még távolról sem jelenti azt, hogy a konspirációhoz nem értett. De jó példa Sidious, aki ugye minő véletlen, igen járatos a cselszövésben, mégis talán az SW legjobb fénykardforgatója. Értelmes gondolat, hogy attól, hogy valamihez értesz, még érthetsz máshoz is. Pláne, ha a rended és/vagy birodalmad fenntartása a cél.

Az meg, hogy Sidious kutatta a halhatatlanságot egy dolog, de azzal is számolnia kellett, hogy nem éri el. Tulajdonképpen az ep6-ra szinte biztos, hogy le is tett már erről, hiszen hajlandó volt feláldozni Vadert, akitől a tudás meglelését remélte (ironikus, hogy Anakin tényleg meglelte :)).

 

Valahogy én úgy láttam, hogy Sidious eszközként használta a tanítványait. Nem igazán az lebegett a szeme előtt, hogy olyat találjon, aki majd átveszi a helyét és továbbviszi a Sith Birodalmat. Ezt támasztja alá, hogy egy öreg Dooku-t vett maga mellé, akit az első adandó alkalommal eltetetett láb alól. Ugyanez történt Vader-rel is. Ráadásul Anakin se volt egy eszes ember, ahogyan Luke-nál se a stratégiai érzék dominált. Emellett Sidious az örök élet titkát kereste, gondolom nem azért, hogy a tanítványainak adja át. Ő meg akarta törni azt, hogy a Mester mindig elbukik és a tanítvány veszi át a hatalmat. Maga akarta vezetni a saját Birodalmát.

Dooku persze, hogy egy feláldozható bábunak lett megszerezve, hiszen csak köztes ember volt, amíg Anakin megérik Sith tanítvány lenni. Pótlék volt, de ne vetítsd már ki az ő helyzetét az összes tanítványra. Vadert több, mint húsz évig tartotta meg, pedig egy emberi roncs volt. Nem hiszem, hogy gondot okozott volna neki már másnap tanítványt találni, hiszen csak a Jedik kerültek a pusztulás szélére, az Erőhasználók nem. Otthagyja megrohadni a Mustafaron, másnap meg van új tanítványa. Nem okozna neki gondot megrontani egy szökevény Jedit, vagy a Jedi Templomban megbújó információkat felhasználva tiszta lappal kezdeni egy Erőérzékeny kölyökkel. Mégis, ő inkább megtartotta Vadert, és csak akkor váltotta le, amikor egy biztosabb befutó jött. Ez erőteljesen azt sugallja, hogy Sidious nem csak feláldozható figuraként tekintett Vaderre, és valószínűleg Maulra sem. Ez a nem túl megtisztelő szerep Dookura hárult.

És Anakin remek utód volt. Igen, Anakinként még forrófejű és emiatt sok hülyeséget csinál, de Vaderként sokkal kimértebb, jobban gondolkodik. A yavini csatában egyből ráérzett, hogy mi a célja a Lázadóknak, remek csapdát állított Luke-nak a Bespinen, kiűzte a Lázadókat a Yavinról és a Hoth-ról is, ráadásul valószínűleg a katonái között nagy tiszteletnek örvendett (mármint a bakák között, akikkel együtt harcolt, nem az asztali huszárok között). Még egy kis emberismeretet kellett volna tanulnia. Arról nem beszélve, hogy a klón háborúkban már bizonyította egyéb képességeit. Ostoba kölyök volt, de alaposan kikupálódott.

 

Volt a Saga-ban 4 sith. Ebből Sidious triviálisan stratéga volt inkább. Dooku (többek közt) egy politikus volt, aki folyamatosan tárgyalt és szövetségeket épített ki. Ő volt a CIS és a Sith Rend vezetőjének beállítva. Ezt mindenki el is hitte róla, mert ő is inkább stratéga volt, mint csak egy harcos. Ide jön Maul is, így már 4/3 az arány. Egyedül Vader lóg ki a sorból.

Igaz, Vader éppen csak az Uralkodó elárulására szőtt tervet, tényleg kilóg a sorból. De ebből a négy Sith-ből - a te szavaiddal élve - hánynak is voltak "nagy ötletei" és álltak neki "birodalmat építeni"? Mert így már csak 4/2 az arány. Vadernél már volt Birodalom, Tyranus meg nem igazán volt önálló, nagy ötletei meg aztán pláne nem akadtak. Önálló tette is annyi volt, hogy papolt kicsit Obi-Wannak, de hogy azzal mi volt a célja, azt nehéz megjósolni. Sidious mellett Maul volt az egyetlen, aki tényleg előállt valami nagy ötlettel - pár rossz ötlet után -, és szeretett volna valami birodalomfélét összehozni. Tyranus jó báb volt, Vader meg tulajdonképpen birodalmat akart lopni magának, egy ellesett ötlettel (amit azért elég bénán próbált kivitelezni).

 

Mert lenyúlta egy mandalore harcostól. Aztán kinyírt vele egy fegyvertelen nőt és ezzel vége is volt az élvezetnek. Utána jött az öreg és ledarálta. Ennél még az Ep.1-ben is többet villantott a duplapengéssel.

Megölt egy Jedit, nagy szám. Tudod, erre az agyatlan B1-es droidok is képesek egy puskával. ;) Ha ez a képességeinek a mértékegysége, akkor Maul azokkal a droidokkal van egy súlycsoportban. (Azt meg csak megjegyzem, hogy Maul kétpengéjű kardja csak a filmekben egyedi, valójában Lucas az EU egyik képregényéből csaklizta el eme kardtípust.) Voltaképpen még azt sem mondhatjuk, hogy na, milyen király csávó, hogy a dupla pengéjű kardjával egyszerre két Jedivel tudott harcolni, hiszen Tyranus is képes volt ugyanerre, és neki elég volt egy penge.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.