Ugrás a kommentre

Darth Maul


Ugraum

Ajánlott hozzászólás

Ez Maul tesztje is lehetett. Hogy boldogul a jedikkel, és egyáltalán, milyen ügyintéző?

Ennel hatására most elképzeltem, ahogy Darth Maul kutász droid reptetési engedélyért folyamodik a Tatooine-i hutt légtér felügyelőségnél, majd felszíni fénykard párbaj bejelentést tesz és éjszakába nyúló diplomácia tárgyalásokat folytat a királynő kiadatásáért, mint "ügyintéző".

 

- Elnézést, meghoztam a 404-DM formanyomtatványt hutt nyálpecséttel ellátva, aláírva, kinek adhatom le?

- Jöjjön vissza ügyfélszolgálati idöben, köszönjük.

- Na de itt azt írták, hogy az 9 és 12 között van!

- Igen, de a másik nap szerint, na menjen szépen.

 

- Ahogy a Sifo Dyas kontra Lama Su ügy rámutatott, a keresett személyek kiadatásához nincs szükség a főkancellár aláírásához.

- Igen, de a kérelemről sajnos hiányzik a Sith apostille pecsét, így nem tehetünk semmit.

- Ha nem adják ki a királynőt, Tatooine nem exportálhat több Jawa juice-t a Naboora! És ez csak az első lépés a kilátásba helyezett kellemetlen intézkedések közül!!!

 

- Azonosítatlan leszálláshoz készülő űrhajó, itt a Mos Espa Légtér Felügyelőség! Azonosítsa magát! Mi a neve és a jármű típusa?

- Nevem Darth Maul...

- A Darth a családi neve?

- Nem, ez egy Sith név.

- Th-val?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te elhinnéd Maulról, hogy ő demokratikus, békés államot akar? .... Ezt Maul azzal a csimbi arcával nem tudta volna megtenni, nem tudott volna a Köztársaságban csalódott, és valóban a Galaxis jobb hellyé tételében reménykedő államokat megnyerni. ...

Ebben van valami. Mandalore-on is Almecet beszéltette maga helyett. Bár az lehet azért volt, mert előtte már bemutatták, mint népellenséget.

 

Ennel hatására most elképzeltem, ahogy Darth Maul kutász droid reptetési engedélyért folyamodik a Tatooine-i hutt légtér felügyelőségnél, majd felszíni fénykard párbaj bejelentést tesz és éjszakába nyúló diplomácia tárgyalásokat folytat a királynő kiadatásáért, mint "ügyintéző".

 

- Elnézést, meghoztam a 404-DM formanyomtatványt hutt nyálpecséttel ellátva, aláírva, kinek adhatom le?

- Jöjjön vissza ügyfélszolgálati idöben, köszönjük.

- Na de itt azt írták, hogy az 9 és 12 között van!

- Igen, de a másik nap szerint, na menjen szépen.

 

- Ahogy a Sifo Dyas kontra Lama Su ügy rámutatott, a keresett személyek kiadatásához nincs szükség a főkancellár aláírásához.

- Igen, de a kérelemről sajnos hiányzik a Sith apostille pecsét, így nem tehetünk semmit.

- Ha nem adják ki a királynőt, Tatooine nem exportálhat több Jawa juice-t a Naboora! És ez csak az első lépés a kilátásba helyezett kellemetlen intézkedések közül!!!

 

- Azonosítatlan leszálláshoz készülő űrhajó, itt a Mos Espa Légtér Felügyelőség! Azonosítsa magát! Mi a neve és a jármű típusa?

- Nevem Darth Maul...

- A Darth a családi neve?

- Nem, ez egy Sith név.

- Th-val?

 

Azta! Ez jó volt! De ki vagy pihenve! Fokozzuk! Ki is Ő és mit tud?

"Ügyintéző" -az általanunk nagyon szeretett és kitárgyalt- "különleges jogosítványokkal":

-Sith infilthrator úrvezetői engedély

-Sith Speeder Bike 50 cm3-ig szigorúan (így nem vizsgaköteles)

-legfeljebb 3 kutasz-kezelő OKJ-s bizonyítvány

-haladó egy és kétélű fénypallos képzés bizonyítvány

:D

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az oké, hogy Dooku kellett a Konföderáció létrezhozásához, okkal. De azért ebben a galaxisban épp elég sok ronda lény mászkál ahhoz, hogy csupán Maul kinézete miatt máris nyomkodják a szenátorok az idézett gombokat. Inkább a viselkedése lenne a ludas.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az oké, hogy Dooku kellett a Konföderáció létrezhozásához, okkal. De azért ebben a galaxisban épp elég sok ronda lény mászkál ahhoz, hogy csupán Maul kinézete miatt máris nyomkodják a szenátorok az idézett gombokat. Inkább a viselkedése lenne a ludas.

De annak a sok egyéb ronda lénynek eleddig nem volt túl sok lehetősége csillagközi háborúra alkalmas hadsereg élére állni. Maulnak ezzel szemben elég sok esélye volt, miután a mestere kettőnek is az ura volt. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Eszembe jutott egy nem túl érdekes kérdés, de azért felteszem. :) Maul (vagy az a valaki, aki őt meglelte) vajon Obi-Wan fénykardját is megtalálta a verem alján? Csak mert Maul a félbevágott kardját használta tovább, tehát az biztos meglett, Obi-ét meg nem sokkal a saját zuhanása előtt rúgta a mélybe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, mivel Mault senki nem találta meg, így nem valószínű. Maul ugyanis maga lépett le, zuhanás közben az Erővel sikerült megkapaszkodni egy szellőzőjárat torkolatában, és azon keresztül jutott el a hangárba, ahol elrejtőzött egy konténerben. A saját kardját magánál tartotta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eszembe jutott egy nem túl érdekes kérdés, de azért felteszem. :) Maul (vagy az a valaki, aki őt meglelte) vajon Obi-Wan fénykardját is megtalálta a verem alján? Csak mert Maul a félbevágott kardját használta tovább, tehát az biztos meglett, Obi-ét meg nem sokkal a saját zuhanása előtt rúgta a mélybe.

Igen, ez érdekes, mert Obi kardja már a következő jelenetben előbukkan.

Valahová be is raktam itt. Volt szó róla.

 

Megvan: 2012 március 12 14:44 Sky hszéről felfelé tárgyaljuk. Háttérben levő érdekességek.. Nézz be oda, kiváncsi vagyok a véleményedre.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ez érdekes, mert Obi kardja már a következő jelenetben előbukkan.

Valahová be is raktam itt. Volt szó róla.

Megvan: 2012 március 12 14:44 Sky hszéről felfelé tárgyaljuk. Háttérben levő érdekességek.. Nézz be oda, kiváncsi vagyok a véleményedre.

Most erre mit mondjak? :D A fénykardokkal mindig "csak a gond van", rendszeres résztvevői a bakiknak meg anomáliáknak, érdekességeknek. Ott van ugye a Sidious-féle momentum, amikor Anakin markolata van a kezében, vagy Grievous-nél is vannak pont olyan fénykardok, mint Obi-é vagy Anakin-é. Lehet, hogy a gyűjteménye nem is megölt jediktől van, hanem innen-onnan kukázta össze, amiket már elhagytak vagy nem használtak. :D De Anakin is szinte pont olyat készített a 3-ra, mint a 2-ben volt neki, Vader-ként is tudtommal több kardja volt, azok is szinte ugyanolyanok. Nagyon ragaszkodó típus volt. :) Az Ep.7-ben meg a Bespin-ről került elő egy eddig elveszettnek tűnt fénykard.

 

Én eleve soha nem értettem, hogy Obi-Wan miért szinte tök ugyanolyan kardot csinál magának az Ep.2-re, hogy aztán a 3-ra cserélje le, miközben teljesen logikus lett volna, ha az 1-2 közt váltanak, hiszen az 1 végén úgyis odalett a kard. Nyilván könnyen magyarázható a dolog, csak sokkal simább lett volna ez a variáció.

Most ha elfogadjuk, amit láttunk, azaz hogy Obi-Wan-nál ott a kardja az Ep.1 végén, akkor nyilván visszaadták neki valahogy. Maul is túlélte a bulit és megszökött a Naboo-ról (továbbra is egy "zseniális" sztorinak találom ezt az egészet :D), szóval akkor valami "civilizált" helynek kellett lennie a mélységbe való zuhanás után. Most ezt úgy értem, hogy nem mondjuk valami zúzda vagy savtartály stb.. :) Szóval valaki rábukkant a fénykardra és valahogyan visszakerült Obi-hoz, mindegy is hogyan. Mondjuk azt nem értem, hogy akkor miért használta volna Qui-Gon-ét évekig, azt meg pláne nem, hogy miért csinált egy ugyanolyat, ha ott volt neki az eredeti. Nyilván nem romlott el, mert minek viselt volna az Ep.1 végén egy működésképtelen kardot? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Én eleve soha nem értettem, hogy Obi-Wan miért szinte tök ugyanolyan kardot csinál magának az Ep.2-re, hogy aztán a 3-ra cserélje le,

 

Hát a Geonosis-on elveszik tőle és gondolom nem a sajátját dobják a kezébe amikor a reek-en ül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most erre mit mondjak? :D A fénykardokkal mindig "csak a gond van", rendszeres résztvevői a bakiknak meg anomáliáknak, érdekességeknek. Ott van ugye a Sidious-féle momentum, amikor Anakin markolata van a kezében, vagy Grievous-nél is vannak pont olyan fénykardok, mint Obi-é vagy Anakin-é. Lehet, hogy a gyűjteménye nem is megölt jediktől van, hanem innen-onnan kukázta össze, amiket már elhagytak vagy nem használtak. :D De Anakin is szinte pont olyat készített a 3-ra, mint a 2-ben volt neki, Vader-ként is tudtommal több kardja volt, azok is szinte ugyanolyanok. Nagyon ragaszkodó típus volt. :) Az Ep.7-ben meg a Bespin-ről került elő egy eddig elveszettnek tűnt fénykard.

 

Én eleve soha nem értettem, hogy Obi-Wan miért szinte tök ugyanolyan kardot csinál magának az Ep.2-re, hogy aztán a 3-ra cserélje le, miközben teljesen logikus lett volna, ha az 1-2 közt váltanak, hiszen az 1 végén úgyis odalett a kard. Nyilván könnyen magyarázható a dolog, csak sokkal simább lett volna ez a variáció.

Most ha elfogadjuk, amit láttunk, azaz hogy Obi-Wan-nál ott a kardja az Ep.1 végén, akkor nyilván visszaadták neki valahogy. Maul is túlélte a bulit és megszökött a Naboo-ról (továbbra is egy "zseniális" sztorinak találom ezt az egészet :D), szóval akkor valami "civilizált" helynek kellett lennie a mélységbe való zuhanás után. Most ezt úgy értem, hogy nem mondjuk valami zúzda vagy savtartály stb.. :) Szóval valaki rábukkant a fénykardra és valahogyan visszakerült Obi-hoz, mindegy is hogyan. Mondjuk azt nem értem, hogy akkor miért használta volna Qui-Gon-ét évekig, azt meg pláne nem, hogy miért csinált egy ugyanolyat, ha ott volt neki az eredeti. Nyilván nem romlott el, mert minek viselt volna az Ep.1 végén egy működésképtelen kardot? :)

 

Így van egyetértek. "Gáz", hogy így bánnak a kardokkal. A rajongók szemében ikonok, és mégis olybá tűnik; az alkotók félvállról veszik a velük kapcsolatos jeleneteket.

Maradjunk Maulnál! Ő a kardja nélkül jön el a "szeméttelepről". A túlélésén túl legalább akkroa kérdés, hogy a fél-kardja hogy került a Dathomirra? Vagy pont ebből nyilvánvaló, hogy Talzin Anya ment le érte olvasztókohóba a Naboo-n? :nana:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát a Geonosis-on elveszik tőle és gondolom nem a sajátját dobják a kezébe amikor a reek-en ül.

Ezt most nem teljesen értem, hogy került szóba. Én arra gondoltam, hogy az Ep.1 végén elvileg elveszíti a kardját, a 2-ben pedig egy ugyanolyannal kerül elő. Mondjuk az is igaz, hogy akkor meg a "klasszikus" fénykardját kellett volna újracsinálni, ha a 2-ben ugyanígy eljátszották volna, hogy elveszik tőle. Meg akkor végül is az 1-ben visszaszerzi az első kardját, szóval lehet ténylegesen nem is cserélte le. :) Érdekes, mert pont a minap világosított fel Dzséjt, hogy Luke is pont ugyanígy járt. Ugyan ő önként dobta el a kardját, de az Ep.6 végén már újra nála volt. :)

 

Maradjunk Maulnál! Ő a kardja nélkül jön el a "szeméttelepről". A túlélésén túl legalább akkroa kérdés, hogy a fél-kardja hogy került a Dathomirra? Vagy pont ebből nyilvánvaló, hogy Talzin Anya ment le érte olvasztókohóba a Naboo-n? :nana:

Miért jött volna el kard nélkül? Nem lehet, hogy ugyanoda keveredett a fegyverével együtt? Aztán akárhogyan is jött el a Naboo-ról, a kardját vitte magával?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kard szerintem végig Maulnál volt a zuhanáskor, ő pedig magával vitte a Lotho Minorra. Ott találta meg Savage (bár furcsállom, hogy erről egy snittet se kaptunk - vagy csak nekem nem rémlik?), majd a Dathomiron adta át az öccsének. Talzin nem ment el személyesen a Naboo-ra, távolról táplálta fiát a saját életerejével, ami az életben maradáshoz kellett. Ellenkező esetben Maul tudta volna, hogy Talzin mentette meg (nem pedig ő saját magát), ahogy Talzin se küldte volna keresőkörútra Savage-t, ha tudta volna Maul pontos helyét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én eleve soha nem értettem, hogy Obi-Wan miért szinte tök ugyanolyan kardot csinál magának az Ep.2-re, hogy aztán a 3-ra cserélje le, miközben teljesen logikus lett volna, ha az 1-2 közt váltanak

 

Azt hittem, hogy úgy érted, hogy EP 1-ről 2-re megvan az értelme a cserének mégsem teszik meg, míg EP 2-ről 3-ra nincs értelme a cserének mégis megteszik, ezért írtam, hogy ugye Obi-Wan az EP 2-ben is elveszti fegyverét vagy hát elveszik tőle. :) Apropó erről jut eszembe és még ő szidja le Anakint, hogy vigyázzon jobban a kardjára?! :D

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kard szerintem végig Maulnál volt a zuhanáskor, ő pedig magával vitte a Lotho Minorra. Ott találta meg Savage (bár furcsállom, hogy erről egy snittet se kaptunk - vagy csak nekem nem rémlik?), majd a Dathomiron adta át az öccsének. Talzin nem ment el személyesen a Naboo-ra, távolról táplálta fiát a saját életerejével, ami az életben maradáshoz kellett. Ellenkező esetben Maul tudta volna, hogy Talzin mentette meg (nem pedig ő saját magát), ahogy Talzin se küldte volna keresőkörútra Savage-t, ha tudta volna Maul pontos helyét.

Pontosan azért, mert a Lotho Minoron nem volt a kard, én úgy vettem, hogy a Dathomirra külön úton került.

Így abban voltam, hogy a Naboo-ról való kimentésben is benne lehettek az éjnővérek..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan azért, mert a Lotho Minoron nem volt a kard, én úgy vettem, hogy a Dathomirra külön úton került.

Így abban voltam, hogy a Naboo-ról való kimentésben is benne lehettek az éjnővérek..

Savage-nál már az űrhajón ott volt a kard, mielőtt landoltak Dathomiron, így elég bajosan előzhette meg őket. Az űrben repült? :P

Ott volt a kard valahol Maul fészkében, csak off screen vette fel Savage. Nehogy már külön totálplánok kelljenek minden mozdulatról, hogy egyáltalán feltételezzük, hogy a mozdulat megtörtént. Luke is felvette a kardját az ep6-ban, és nem magától jött az le a Halálcsillagról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Savage-nál már az űrhajón ott volt a kard, mielőtt landoltak Dathomiron, így elég bajosan előzhette meg őket. Az űrben repült? :P

Ott volt a kard valahol Maul fészkében, csak off screen vette fel Savage. Nehogy már külön totálplánok kelljenek minden mozdulatról, hogy egyáltalán feltételezzük, hogy a mozdulat megtörtént. Luke is felvette a kardját az ep6-ban, és nem magától jött az le a Halálcsillagról.

Nem emékeztem rá. És nyilván a már itt is említett Obi-wan kard is hasonlóan off screen került a helyére.

Nem kellenek totálplánok, valami mégis megfakul pár év távlatából, vagy fel sem tűnik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 8 hónappal később...
Maul és Savage pedig k**rvára nem vértestvérek. Ezt Filoni még a TCW ötödik évada előtt kifejtette egy interjúban: van köztük vérrokonság, mivel a dathomiriak kislétszáma miatt ez elkerülhetetlen, de elsősorban fogadott testvérnek tekintik egymást.

Ha arra az interjúra gondolsz, amire gondolom, hogy gondolsz, az még a Son of Dathomir előtt volt, így nyilván nem oszthatott meg mindent. De van benne egy ilyen sor: "But I’m not going to tell you who the mother of the brothers are." Nem az anyák kilétét nem árulja el, csak azt nem, ki az anyjuk. A testvérek egy szem anyja. Okkal, hiszen ekkor még nem kívánta leplezni őket. Azért az ötödik évad óta történt egy s más, olyasmik, amikről akkor még nem beszélhetett. ;) Nem mellesleg, forráskönyvek is így hivatkoznak rá. Lehet, hogy nem ugyanaz az apjuk vagy az anyjuk - utóbbira szavazok -, de hogy minimum fél-vértestvérek, az tuti. Különben Savage sem lepődne meg annyira, hogy még él egy testvére, amikor a klánjában igen sokan éltek még, és ilyen téren mind a tesója volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Szerintem a Rebelsben elvarrják a szálát. A 3. évad holokronos epizód vége eléggé arra utalt, - szerintem - hogy rájön Obi hollétére.

Majd biztos belevágja a sarlacc-be, a gyomorsav leoldja a szarvait és kifakítja a bőrét. És így lesz Snoke. :D Ez persze csak vicc.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Darth Maul szerintem egy kiforratlan karakter...én szerintem az első rész végén valahogy úgy kellett volna alakítani a dolgokat hogy Qui-Gon Jin halála után elmenekül és a Klónok Támadásában jelenik meg újra a Geonosisi csatában mikor Obi-Wan és Anakin találkozik Dooku-val. Akkor Anakin küzdött volna a Gróffal, Obi meg Maul-al.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem feltétlenül mondanám kiforratlannak, az Ep.1-re koncentrálva a szerepét nyilván elnagyolt és kidolgozatlan. Vélhetően a készítők se gondolták volna, hogy a közönségnek ennyire megtetszik és ilyen népszerű lesz. Akartak egy tök cool kinézetű, de amúgy súlytalan gonoszt, akit gond nélkül ki lehet írni a film végén. Csak annyira jól sikerült a "dizájn" és a tálalás, hogy Maul váratlanul népszerű lett. Az animációs sorozatok pedig meglovagolták ezt a hullámot és alaposan kiépítették a karakterét.

Ezzel amúgy annyiból nincs is gond, hogy tényleg remek figura lett, a SW egyik legjobb karaktere lenne. Az az egy baj van, hogy erősen sántít az Ep.1-ben látott "végjátéka", valamint a visszatérésének körülményei. Az lett volna a legjobb, ha az 1. rész végén nyitottabban hagyják a sorsát, csak hát akkor még valószínűleg semmi további céljuk nem volt vele, így minek tették volna. Szóval ez így pechesen sült el, mert eredetileg elég egyértelműen meghalt, aztán elég verejtékes megoldással "feltámasztották".

 

Persze, elmenekülhetett volna a Nabooról, csak ez már olyan, hogy ennyi erővel ez mindenkire igaz. Qui-Gon, Padmé, Sidious, Windu, Jango vagy tényleg bárki kaphatott volna olyan utólagos remek sztorikat, ami alapján kár volt akkor, ott és úgy megölni őket, de ez van. Az OT-ban amúgy pont ugyanezt játszották el, csak Bobával. Ott ő lett a menő epizódszereplőből váratlanul kultfigura, utólag meg is bánhatták a halálát. Ennek megfelelően több EU (ma már Legends) alkotásban elő is szedték a kalapból, mondván nem halt ő meg, kimászott a Sarlacc-ból stb..

 

Amúgy meg a Geonosis szerintem sehogy nem lett volna jó visszatérési pont Maulnak. Ugye ő volt Sidious tanítványa, majd Dooku lett az. Hárman nem lehetnek sithek, szóval valakinek el kellett volna fogadnia, hogy a másik alárendeltje, ahogyan Ventress vagy Savage is volt Dookunak. Ezt viszont egyikből se nézem ki, így nem áll össze a kép. Palpit kivonva az egyenletből is egy mester és egy tanítvány kell. A Dooku-Maul duó egyébként kívülről nézve hiteles lenne, csak épp Maul nem fogadta volna el ezt a státuszt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 évvel később...

Éppen TCW újranézést tartok és a The Lawless című epizódban feltűnt, olyan mintha Maulnak fülbevalója lenne.
70604408_394442251259137_446861959694070
És tényleg!
park.jpg

maul.jpg
A Rebelsben is megmaradt:
69692861_369630793976296_486153189389762
A Solo-ban nem tudtam leellenőrizni, mert nem olyan szögben volt a feje. De ha a Rebels idején viselte, akkor előtte 10 évvel is. :D

Szerkesztve: - RacerX
  • Meglepő 1
  • Vicces 1
  • Tetszik 3
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Maullal kapcsolatban mindig is nagy vitát kavart, hogy minek kellett visszahozni a TCW-be robotlábakkal. Én óriási baromságnak tartom mind a mai napig az alap dolgot (tehát hogy egy nyilvánvalóan kinyiffantott karaktert robotlábakkal visszahozni), DE! a köré épített történetszál annyira jó lett, hogy azt mondom, megérte. Épp ezért én azon a véleményen vagyok, hogy annak idején nem kellett volna olyan egyértelműen megölni a TPM-ben. Persze, akkor még nem gondolták a készítők, hogy egy ilyen nem túl szószátyár figura ekkora népszerűségre tesz szert.

Ha vissza lehetne tekerni az időt, én valami olyan jelenetet csináltam volna a TPM-ben, amelyben Maul valami súlyosabb, de nem halálos sérülést szenved, és úgy zuhan le. Tehát a teste egyben marad, csak kap például egy súlyos vágást a vállába, majd elveszti az egyensúlyát meg az eszméletét, és lezuhan, Obi-wan pedig biztos benne, hogy egy ilyen sérüléssel egy ilyen zuhanást nem élne túl. És ha ezek után hozzák vissza a TCW-be, értelemszerűen nem robotlábakkal, teljesen korrekt lenne a helyzet. 

De az időt nem lehet visszaforgatni (még). :(

 

Egyébként nem is értem, minek kellett őt ilyen hamar elintézni a filmben. Én valami nagyon nem egyértelmű halált adtam volna neki, mint amit az imént felvázoltam, hogy ha esetleg a későbbiekben valaki foglalkozna vele (pl. Filoni vagy bárki más), akkor azt nyugodtan tehesse, mindenféle megosztó vélemény nélkül.  

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont, hogy nem enyhe sérülést írtam. ;) Hanem súlyos, de nem halálos sérülést. Márpedig egy súlyos sérülésből felépülni beletart némi időbe. Utána meg lehetett volna azt mondani, hogy évekig erőt gyűjtött a Kenobi elleni bosszúra: az univerzum bizonyos részein garázdálkodott, stb. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
3 perccel korábban, caseyjones írta:

Pont nem... A TCW-ben, ha jól emlékszem, Maul elmagyarázza Obi-wannak, hogyan élte túl a zuhanást. De ha nem így, van, javíts ki! 

Én erre gondoltam, mikor azt írtam, hogy vele kapcsolatban legalább kaptunk egy kielégítő magyarázatot.

Szóval az kielégítő magyarázat, hogy Maul bevallja Obinak, hogy az ő ellene felgyülemlett gyűlölet volt az oka annak, hogy túlélte? Mert tkp. ezt mondja el neki. Semmi konkrétat nem ad Obi -nak, hogy pl. megkapaszkodtam egy kiálló csőbe vagy beleestem egy mellékvalamibe, amely egy tartályba vezetett, stb. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.