Ugrás a kommentre

Recommended Posts

De ha bárkiból lehet Jedi nincs értelme malmozni, Zééé. Kiképeznek 100 meg 1000 Jedit és neki mennek az Uralkodónak. Ez egy nonszensz felfogása a filmeknek, mert egy logikátlan alapszituból indul az egész.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Oszd meg ezeken az oldalakon:
3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez így volt. De mennyivel jobb most. :D 

Ez igaz! Nekem is jobban tetszik, amivé kulminált a történet, de attól még amit írtam, az igaz. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Riddick. Zééé most minden nélkül szemléli, önmagában. Ahogy anno volt. Neked, nekem...nekünk nehéz már átállítani az agyat, hiszen annyi minden volt azóta ami belénk ivódott. De amit Zééé ír abban van valami. Ha csak azt a három filmet nézzük. Ő tudja úgy nézni. :D 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Akartam írni, de valahogy az előbb lemaradt... szóval az is érdekes, hogy az események akkor indultak be, amikor a legnagyobb szükség volt rá. Éppen hadirendben kívánták állítani a Halálcsillagot. Ha ez nem ad okot az Erőnek arra, hogy beindítsa a gépezetet, akkor nem tudom mi!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Riddick. Zééé most minden nélkül szemléli, önmagában. Ahogy anno volt. Neked, nekem...nekünk nehéz már átállítani az agyat, hiszen annyi minden volt azóta ami belénk ivódott. De amit Zééé ír abban van valami. Ha csak azt a három filmet nézzük. Ő tudja úgy nézni. :D 

Engem baromira idegesítene 3 filmet tekintve is ez a felfogás. Miért ülnek a s*ggükön, amikor ki tudnának képezni egy Jedi sereget. Ha azért várnak, mert nem mindenkiből lehet Jedi és akiben potenciál van, ő még fiatal, az logikus, és nem puhap-csnek festi meg őket, hanem hosszútávra tervezőknek. Ha viszont azért várnak, mert lusták és nincs kedvük harcolni a galaxisért, az ultra gáz. Mintha az EpIII-ban a felvételek megtekintése után azt mondaná Yoda Obi-nak, hogy

Válasz

Igen, igen, a tanítványod átállt, az Uralkodó meg átvette a hatalmat. Szomorú dolgok ezek. Na húzzunk a Dagobah-ra és csinálok gyökérlevest, ahogy még az Anyukám mondtában tanultam 777 éve...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
9 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Csakhogy további 5 + 1 filmmel (jelenleg) semmi értelme CSAK az OT-t nézni! Sőt, az egyszeri filmnéző számára nem evidens, amit Zééé ír, mert az egyszeri sima mezei filmnéző nem fogja elolvasni Lucas akkori nyilatkozatait, stb... hanem arra hagyatkozik, amit lát a 3 filmben... és abban a 3 filmben sem rohangálnak az erőérzékenyek, hanem egyetlen családra van kihegyezve az egész, akikről viszont tudott, hogy erőérzékenyek és hogy az ő kezükben van a Galaxis sorsa, nem véletlenül. Nem kell ehhez se PT se más!

Szerkesztve: - Darth Riddick
  • Tetszik 2

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Éppen most , Donát írta:

De ha bárkiból lehet Jedi nincs értelme malmozni, Zééé. Kiképeznek 100 meg 1000 Jedit és neki mennek az Uralkodónak. Ez egy nonszensz felfogása a filmeknek, mert egy logikátlan alapszituból indul az egész.

Értelek, de az OT alaptézisét Ben mondja ki; a jedik kipusztultak, a Birodalom győzött, ő pedig már túl öreg ahhoz, hogy futkározzon. Benben és Yodában az OT idején már nincs szándék a dolgok megváltoztatására, lemondással élnek és elfogadják a kudarcot. Aztán jön LEia üzenete, ami beindítja az eseményeket és így lesz Luke az egyetlen reményük. Luke a 24. órában bukkan fel, amikor Ben és Yoda már kifelé tartanak az életből. Akkor már nincs terítéken a jedik kiképzése, de azért Yoda a jövőbe vetett reménnyel búcsúzik Luketól.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
2 perccel korábban, Donát írta:

Engem baromira idegesítene 3 filmet tekintve is ez a felfogás. Miért ülnek a s*ggükön, amikor ki tudnának képezni egy Jedi sereget. Ha azért várnak, mert nem mindenkiből lehet Jedi és akiben potenciál van, ő még fiatal, az logikus, és nem puhap-csnek festi meg őket, hanem hosszútávra tervezőknek. Ha viszont azért várnak, mert lusták és nincs kedvük harcolni a galaxisért, az ultra gáz. 

Ez már más kérdés, és nagyon köze sincs a midikhez. :) 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Emlékszem '99 nyarán mikor még vártuk a Baljós Árnyakat de már megjelent a regény-változat amit én el is olvastam apámnak az első kérdése volt, hogy: és mi lesz az új filmben, itt is apáról fiúra öröklődik az Erő-használat?

A filmek kellően egyértelművé tették, hogy ez családi dolog. Ez az ep.6-ban ki is van mondva. Leia egyszerüen azért lehet potenciális jedi jelölt mert Vader lánya.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
20 perccel korábban, Zééé írta:

Értelek, de az OT alaptézisét Ben mondja ki; a jedik kipusztultak, a Birodalom győzött, ő pedig már túl öreg ahhoz, hogy futkározzon. Benben és Yodában az OT idején már nincs szándék a dolgok megváltoztatására, lemondással élnek és elfogadják a kudarcot. Aztán jön LEia üzenete, ami beindítja az eseményeket és így lesz Luke az egyetlen reményük. Luke a 24. órában bukkan fel, amikor Ben és Yoda már kifelé tartanak az életből. Akkor már nincs terítéken a jedik kiképzése, de azért Yoda a jövőbe vetett reménnyel búcsúzik Luketól.

De ennek az egésznek semmi értelme, totálisan vakvágány. Yoda és Ben pontosan tudták, hogy a Birodalom milyen gonosz, ill. hogy van lázadás, akik gondban lehetnek. Ha tényleg öregek voltak, akik beletörődtek a bukásba és semmit nem akartak tenni, akkor mit változtatott volna ezen Leia üzenete? Amiben semmi, de semmi új infó nem hangzik el, egy egyszerű kétségbeesett segélykérés.

Ha bennem nincs szándék a dolgok megváltoztatására, lemondtam már mindenről és elfogadtam a kudarcot, akkor miért változtatnának ezen egy vadidegen nő sirámai? Egy diktátor rabigájában szenved a fél galaxis, a sithek uralkodnak világok szerte, de kit érdekel, viszont ha egy szenátornő kitalálja, hogy már csak bennem bízhat, akkor hirtelen ugrok is?

• Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Regisztrálj, vagy jelentkezz be a hozzászóláshoz

Regisztrálni kell a hozzászólási jogosultsághoz

Regisztráció

Egyszerűen regisztrálhatsz közösségünkbe.

Regisztráció új felhasználóként

Bejelentkezés

Már regisztráltál? Lépj be!

Belépés

• Jelenlévő felhasználók:   0 tag

Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.

Fontos információ