Ugrás a kommentre

Midichlorianok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Persze ez a teória is gyenge lábakon áll, de ha össze akarjuk hozni a Sitheket Anakin teremtésével, akkor csak így lehet.

Itt a kulcsmondat: nem akarjuk :)

A teremtés, véletlen vagy szándékos, olyan messze áll a Sithektől, mint Jabba az emberségességtől. A Sith lét önmagában kizárja a teóriát, hogy bármikor, bármiféle formában is képesek legyenek életet teremteni. Max, ha felcsinálnak egy nőt a hagyományos módon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát elméletét folytatva, lehet hogy nem sikerült a kisérlet és palpi nem tudta, hogy ki a kiválasztatott és hol fog megszületni. Vagyis amikor anakin courscantra érkezett még nem tudta, hogy ki és mi ő, amidala-val volt elfoglalva. Azután a végén már mondja anakinnak az űrállomás elpusztítása után, hogy figyelemmel kisérjük pályafutásodat. Vagyis akkor már valoszinüleg leesett neki, hogy ő a kiválasztott, és innentől kezdve támogatta. a Jediktől nehéz lett volna abban a korban megnyerni, de jól is járt mert az alapokat nem neki kellett megtanítani csak, egykét kételyt ültetett el benne a jedikkel szemben, és dicsérte, hogy magabiztos legyen (amitöl késöbb önfejü is lett).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egészről annyit hallottam, hogy az EP 3-ban az eredeti elképzelések szerint Palpatine, amikor felfedte magát Anakin előtt bevallotta volna, hogy a midi chlorianok segítségével teremtette őt. Valami olyasmit is mondott volna, hogy "voltaképpen én vagyok az apád". De aztán az egészet hagyták a fenébe. Még a forgatókönyvbe se került bele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy másik tényező pedig Darth Maul.

Mi a fenének akart volna Palpi sutyiban egy másik tanítványt?

Ha feltennénk, hogy Palpi képes életet teremteni, akkor magának a lehetőségnek a kedvéért kísérletezett, vajon tényleg képes-e. Az még nem zárná ki, hogy legyen egy hús-vér tanítványa, bár az egész teória nem állja meg a helyét :P

 

Megjegyezendő, hogy előbb-utóbb kénytelen lett volna az össze tudást átadni, mert a sithek csak így maradhatnak fel. Tovább kell adniuk mindent.

Kivéve, ha annyira önzőek, hogy ők akarnak a legesleg Sithek lenni, és minden tudni, a többiek meg próbálják maguk is kitalálni, amit ő :P Mondjuk ez az elgondolás egy elég nagy lököttség részemről :P

 

A teremtés, véletlen vagy szándékos, olyan messze áll a Sithektől, mint Jabba az emberségességtől.

Jó példa, és így is van :D

 

Azután a végén már mondja anakinnak az űrállomás elpusztítása után, hogy figyelemmel kisérjük pályafutásodat. Vagyis akkor már valoszinüleg leesett neki, hogy ő a kiválasztott, és innentől kezdve támogatta.

Szerintem a dolog inkább Anakin rendkívüli ügyességének szólt :)

 

Az egészről annyit hallottam, hogy az EP 3-ban az eredeti elképzelések szerint Palpatine, amikor felfedte magát Anakin előtt bevallotta volna, hogy a midi chlorianok segítségével teremtette őt. Valami olyasmit is mondott volna, hogy "voltaképpen én vagyok az apád". De aztán az egészet hagyták a fenébe. Még a forgatókönyvbe se került bele.

Szerencsére nem került bele, kár volt az is, hogy egyáltalán ilyen ötlet felmerült :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Amikor Qui-Gon átküldi Obi-Wannak Anakin vérét midiklorián szint mérésre, Obi-Wan egyből meg tudja nézni a gépen.

Hogy lehet, hogy egy nabooi gépen van egy alkalmas gép/program a midiklorián mérésre?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emlékszem, ez először nálam is felmerült kérdésként, de aztán nagyjából azzal léptem túl rajta, amit Oldie írt.

Másik megoldás az lehetne, hogy a Jedik mindig hordanak maguknál ilyet, hogy kéznél legyen, ha Jedinek alkalmas gyerekkel találkoznak, tesztelésre, de ezt hamar kizártam, mert arra gondoltam, hogy alapból biztos nem így keresnek utánpótlást a Jedi rendnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor elmenekülnek a diplomata hajóról, láthatóan nem sok mindent visznek magukkal, és utána már nem tudtak beszerezni ezt-azt, ami kéne. Szóval szerintem inkább a hajón van valamilyen analizáló berendezés. Vagy egy másik apró külyü Obinál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem egy hajónyi dologra gondoltam, hanem valami apró kütyüre. Ami elfér a köpeny zsebében. De ahogy írtam, nem hiszem, hogy a Jedi alapfelszerelés része lenne, hiszen nem így keresik az alkalmas gyerekeket. Szóval marad az a megoldás, hogy a hajó felszerelésének része, pl. az orvosi dobozé. :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A midichlorianok, gondolom, teljesen mindennapos dolognak számítanak, persze a magas szint elég ritka. Ha ilyet tapasztalnak, akkor azonnal jelentik a Jediknek.
Szerintem is így lehet. A jediknek csak az érdekes, akik elég magas szinttel rendelkeznek.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 8 hónappal később...

Olyan sokat nem tudunk a midikről, úgyhogy ez jó kérdés. Elvileg ők közvetítik az Erő akaratát és szimbiózisban élnek az emberekkel. Egyrészről: Anakint a midichloriánok nemzették, tehát nyilván képesek élet kreálására. Hogy erre rá lehet-e őket venni erőszak útján? Nos, a szimbiózis során kölcsönösen előnyösen részesülnek a jó dolgokból, amik az emberekkel történnek, így nem tartom elképzelhetetlennek - mivel valszeg az ember halála a midik halálát is jelentené - hogy rá lehet venni őket arra, hogy azt kommunikálják az Erő felé, hogy teremtődjön élet, noha ezt természetes körülmények között nem, vagy csak nagyon ritkán (lásd: Anakin) teszik meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Következő kérdés: rá lehet-e erőszakolni a midikre mindenféle cselekmények elvégzését? :D Nem tudom, de azon még lehetne agyalni, hogy a midiket egyáltalán lehet-e befolyásolni.

Oly nagy hatalma van az Erőnek, oly sok mindent meg lehet tenni vele.

A Csatameditáció az egyik példa, elég kevesen alkalmazták.

De én azt is el tudnám képzelni, hogy az Erő segítségével akár még teleportálni is lehetne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem kár is ilyen mélységekbe merülni ezzel kapcsolatban, hisz lássuk be azt leszámítva, hogy ezek felelősek az Erő létezéséért és hogy mindenhol ott vannak semmit sem tudunk róluk. Sőt, tovább megyek, szerintem maga Lucas sem gondolta át teljesen, csak bedobta a filmbe, hogy akik netán hiányolták a klasszikus trilógiából az Erő tudományos magyarázatát megkapják amit akartak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem kár is ilyen mélységekbe merülni ezzel kapcsolatban, hisz lássuk be azt leszámítva, hogy ezek felelősek az Erő létezéséért

Nem ők felelősek az Erő létezéséért. :D Ezeken keresztül lehet kapcsolatba lépni az Erővel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem ők felelősek az Erő létezéséért. :D Ezeken keresztül lehet kapcsolatba lépni az Erővel.

Ezért is érdekes, hogy Anakint a midik nemzették, illetve Plagueis is a midiket befolyásolta az életteremtésre, nem pedig magát az Erőt. Bár sztem a midik csak úgy nemzhették Anakint, hogy az Erőt használták ehhez a művelethez, ahogy Plagi is ezt tette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezért is érdekes, hogy Anakint a midik nemzették, illetve Plagueis is a midiket befolyásolta az életteremtésre, nem pedig magát az Erőt. Bár sztem a midik csak úgy nemzhették Anakint, hogy az Erőt használták ehhez a művelethez, ahogy Plagi is ezt tette.

Erről szinte semmit nem tudunk, így csak találgatni lehet. Anakin teremtése izgalmasabb dolog. Miért pont ott? Miért pont Shmi? És az Erő miképpen befolyásolta a midiket? És ha már befolyásolja akkor tudattal is felruházható? És itt meg is állok. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem ők felelősek az Erő létezéséért. :D Ezeken keresztül lehet kapcsolatba lépni az Erővel.

Szerintem (ismétlem: szerintem) az erő úgy működik hogy egy erő-használó valahogy gerjeszteni tudja a midichloriánokat és ezekből se csak egyfajta van és mindegyik irányítását külön kell megtanulni.

Például ha lebegtetni akarok mondjuk egy villát, akkor a villán és az asztalon lévő (lebegtető)midiket kell gerjesztenem hogy valamiféle mágneses teret hozzanak létre aminek hatására lebegni kezd a villa.

Vagy ha távoli helyekről akarok képeket (mint Anakin szenvedő anyja) fel kell fognom az üzenetküldő-midik jeleit(Anakin esetében meg szerintem csak azért látta ő mert már rá volt hangolva az anyja midijeinek "frekvenciájára".

Bár ez a felfogás nem segít a jövőbenlátás és az örökélet értelmezésében, de mondom ebbe kár komolyabban belemenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem (ismétlem: szerintem) az erő úgy működik hogy egy erő-használó valahogy gerjeszteni tudja a midichloriánokat és ezekből se csak egyfajta van és mindegyik irányítását külön kell megtanulni.

Például ha lebegtetni akarok mondjuk egy villát, akkor a villán és az asztalon lévő (lebegtető)midiket kell gerjesztenem hogy valamiféle mágneses teret hozzanak létre aminek hatására lebegni kezd a villa.

Vagy ha távoli helyekről akarok képeket (mint Anakin szenvedő anyja) fel kell fognom az üzenetküldő-midik jeleit(Anakin esetében meg szerintem csak azért látta ő mert már rá volt hangolva az anyja midijeinek "frekvenciájára".

Bár ez a felfogás nem segít a jövőbenlátás és az örökélet értelmezésében, de mondom ebbe kár komolyabban belemenni.

Szerintem a midikkel csak az Erőre tudnak "rákapcsolódni", általuk használják is azt. Nem hinném, hogy a midichlorianoknak ilyen speckó változatai lennének. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezért is érdekes, hogy Anakint a midik nemzették, illetve Plagueis is a midiket befolyásolta az életteremtésre, nem pedig magát az Erőt. Bár sztem a midik csak úgy nemzhették Anakint, hogy az Erőt használták ehhez a művelethez, ahogy Plagi is ezt tette.

Azért ezt így ne jelentsük ki, mert nem bizonyított. ;)

Palpatine állított valamit, ami nem biztos, hogy 100%-ig fedi a valóságot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Például ha lebegtetni akarok mondjuk egy villát, akkor a villán és az asztalon lévő (lebegtető)midiket kell gerjesztenem hogy valamiféle mágneses teret hozzanak létre aminek hatására lebegni kezd a villa.

Az elmélet ott bukik egy hatalmasat, hogy egy valamit biztosan tudunk a midikről: az élő szervezetben, a sejtekben élnek. Tudtommal a villa és társai nem sejtekből épülnek fel, és igen távol állnak az élőlény fogalmától.

Anakin fogantatása érdekes, de semmiképpen sem nevezhetjük olyannak, mint amit Plageuis csinálhatott volna (ha tudott volna). Mivel akárhogy is, egy anyára még így is szükség volt, szóval a midik (által az Erő) még így is csak annyit értek el, hogy apuci közbenjárása nélkül indult meg a magzatfejlődés. Ami azért sokkal egyszerűbb mutatvány, mint semmiből életet csiholni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 évvel később...

Ha midichloriánok apró mikroszkópikus élőlények akkor egy nem Erő érzékeny emberből lehet Erő érzékenyet csinálni azzal, hogy midichloriánokat fecskendezünk a vérébe, vagy pl. véradás/vérátömlesztés esetén?

Szerintem ez nem ilyen egyszerű. Klasszis tudós se valószínűleg leszek attól, hogy egy Nobel-díjas agysejtjeit valahogy beültetik nekem. A midikloriánok a vérsejtekben is ott vannak, így vérből kimutathatóak, de tudtommal minden más sejtben is van belőlük, tehát önmagában egy "vércsere vagy -tuning" nem sokat érhet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel fogalmunk sincs, hogy a midichloriánok (továbbiakban midik) milyen hatásmechanizmussal létesítenek kapcsolatot a gazdatesttel így két külön elméletem van:

 

1) A gazdaszervezet és a midik között szimbiózis áll fent (kölcsönösen előnyös együttélés). Ez azzal jár együtt, hogyha a midiszám egy bizonyosan értéket meghalad, akkor az a gazdára valószínűleg negatív hatással hat, így a szervezet elkezd küzdeni a "felesleg" ellen. Hiába juttatunk be több midi-t, elpusztulnának mielőtt kiélvezhetnénk a hatásukat. Hogy egy egyén mekkora mennyiségű midivel bírhat valószínűleg különböző genetikai faktorok szabják meg.

 

2) A szervezetben állandóan feleslegben vannak a midik (de mindig csak egy kicsivel), mert mindegyik receptor ami kölcsönhat velük telítve van. Így hiába juttatunk a gazdaszervezetbe több midit, azok hatása nem tud kifejeződni, mert úgymond "nincs hova parkolnia", majd a felesleg magától kiürül (éhenhal pl.). Hogy egy szervezet mennyi midi receptorral bír ismét csak genetika kérdése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel fogalmunk sincs, hogy a midichloriánok (továbbiakban midik) milyen hatásmechanizmussal létesítenek kapcsolatot a gazdatesttel így két külön elméletem van:

Vagy csak szimplán host versus graft lépne fel és megölné azt, akibe idegen midit fecskendeznek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.