Ugrás a kommentre

Háttérben lévő érdekességek, történetek


Coce_Plant

Ajánlott hozzászólás

Jedinek tanult, de valahogy kikerült a rendből, (őt is későn kezdték nevelni, mint Anakint, és elég makacs volt) és fejvadász lett. A Jedikre vadászás a hobbija (Grivi-vel jó haverok lehetnének :) ) Dooku megbízásából felkutatta Boba Fettet, hogx információt szerezzen tőle, de Boba meglépett. Később Aayle Secura legyőzte, börtönbe került, további sorsa ismeretlen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez a Boba-Dooku-Aura szál már nem kóser. Vagyis így az időben semmi értelme nem lenne. Vagy ez az egyik kis Boba Fett novellában van benne, ami vagy 8 részes?

És van egy utolag a fejébe beépített antenna vagy mi, az mit tud?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És van egy utolag a fejébe beépített antenna vagy mi, az mit tud?

 

Az Anzatiak építették be, veszély esetén serkenti a gondolkodását.

 

Hogy a Boba szál honnan van, azt nem tudom, én is egy ilyen életrajz-szerűségből szereztem az információt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1994. November 1.

 

Ez az a nap, amikor Lucas elkezdte írni a Phantom Menace forgatókönyvét. Ugye milyen régen volt? Szinte hihetetlen, hogy már 11 év telt el azóta!! Ki mivel foglalkozott akkor? Egyáltalán mit szólt a hírre, hogy lesz új SW film?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Hát ezt imádom. Tök jó olvasni hogy valaki megemlít egy nevet a SWban és h ki mit tud róla és csak úgy záporoznak róla az infók, pedig lehet hogy csak egy másodpercet volt benne a filmben, vagy egyálltalán nem. Ezeket olavasva tudom hogy MI rajongók vagyunk. Rengeteg olyan emberrel találkozom aki azt mondja hogy rajongó (vagyis remélhetőleg látta az összes részt), de ha felvetnék neki egy ilyen kérdést h ki az az Sing kisasszony, csak nagyokat nézne. Ezért jó hogy vannak ilyen helyek és emberek, mint ez a fórum és TI! :) - Bocs ha túl érzelgősre vettem :)

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1994. November 1.

 

Ez az a nap, amikor Lucas elkezdte írni a Phantom Menace forgatókönyvét. Ugye milyen régen volt? Szinte hihetetlen, hogy már 11 év telt el azóta!! Ki mivel foglalkozott akkor? Egyáltalán mit szólt a hírre, hogy lesz új SW film?

 

uhh akkor pont két hónapja voltam elsős az általánosban... és kábé egy évvel voltam azelőtt, hogy először láttam SW filmet

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1994. November 1.

 

Ez az a nap, amikor Lucas elkezdte írni a Phantom Menace forgatókönyvét. Ugye milyen régen volt? Szinte hihetetlen, hogy már 11 év telt el azóta!! Ki mivel foglalkozott akkor? Egyáltalán mit szólt a hírre, hogy lesz új SW film?

 

Hmm... 11 évvel ezelött, pont 11 éves voltam :) Akkor pont óriási SW lázban égtem, ha jól emlékszem. Viszont érdekes módon -ahogy azt már egy másik topicban is leirtam- nem hozott lázba az új fim-trilógia készülése. Ahhoz várnom kellett az első ep.1 trailer kijöveteléig :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1994. November 1.

 

Ez az a nap, amikor Lucas elkezdte írni a Phantom Menace forgatókönyvét. Ugye milyen régen volt? Szinte hihetetlen, hogy már 11 év telt el azóta!! Ki mivel foglalkozott akkor? Egyáltalán mit szólt a hírre, hogy lesz új SW film?

 

Én akkor keményen 6 éves voltam, és először kerültem közelebbi kapcsolatba az SW-al, amikor is a bátyám megvette az Ep IV - V - VI díszdobozos VHS kiadását! Bátyámat nem hiszem hogy annyira lázba hozta volna a hír, sosem lett igazi rajongó, úgy mint én (ez most nagyképűség volt a részemről)!:) A TPM csalódás volt a számára, az AotC-ra azt mondta jó film, a RotS utána pedig úgyérzem kezd visszatérni az Erő útjára, és ez is bizonyítja a film érdemeit, hiszen a Filmművészetin végzett, és elég kritikus szemmel viseltetik a filmek iránt! Ezen elkalandozásomért elnézéseteket kérem, dehát olyan jó dróton nosztalgiázni!:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1994. November 1.

 

Ez az a nap, amikor Lucas elkezdte írni a Phantom Menace forgatókönyvét. Ugye milyen régen volt? Szinte hihetetlen, hogy már 11 év telt el azóta!! Ki mivel foglalkozott akkor? Egyáltalán mit szólt a hírre, hogy lesz új SW film?

 

Nem 93ban kezdte el írni nekem az rémlik az ep1 extra lemezről.

Én akkoriban már rendesen SW-ztem, '86-os vagyok. Hogy mikor kezdtem fogalmam sincs, az SW nekem olyan természetes volt mindig, mint, hiogy beszélek egy olyan film volt otthon ami sokkal többször néztem meg, mint a Többit, ebből lett a rajongás. Unokatesóm 10 évvel időssebb és akkoriban ('84, olimpiát is ott látta TV-n John Williams Vezényelt a megynitón hófehér szmokingban) anyukám járkált nyugatra és Usaból rengeteg SW figurát hozott. Akkor már ki volt futva az egész Jedi visszatér ezért leértékelve 60 centért és 1 dollárért árulták a figurákat. Unokatesóm már akkor fan volt én akkor még nem voltam ezért övé a cucc mai napig :) . Azokkal játszhattam, ha kölcsönkértem és néztem a Ősszinkronos VHS-t közben. Eljátszottam a jeleneteket. Akkoriban mégcsak azt vártam, hogy meg lehessen venni VHS-en az eredeti változatot tisztított képpel 1995.

Aztán jött az SE 1997.

 

Nekem mindig egyértelmű volt, hogy majd Tuti lesz ep1, mert a ANH négyessel kezdődik. Négyessel nem kezdődhet. Egyszer kérdeztem unokabátáymat akoriban csak vele tárgyaltam SW-ről. És mondta, hogy több rész terveztek de csak ennyi van. Attól a perctől tudtam egyszer lesz ep1. De csak az SE után tudatosult bennem, hogy már készül is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jómagam 20 éves voltam 1994-ben, és emlékszem arra, hogy jöttünk haza a moziból, éppen a függetlenség napját néztük meg, és hát nem igazán tetszett a csapatnak. Erre mondtam, hogy sebaj fiúk, pár év, és itt az új SW. Az király lesz. Igazam volt. :) De régen volt istenem! SW RULEZZZZZZZZ!!!!!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 évvel ezelőtt én 9 éves voltam, és a Star Wars számomra annyiból állt, hogy fénhykardcsaták, Jedik, űrcsaták. Egyszóval szerettem, de sokkal szívesebben néztem Star Treket és Alient, Lucas műve csak egy jó sci-fi volt a számomra. Ekkor én még hírből se hallottam az ep1-ről, sőt, ekkor még azt sem tudtam, hogy az ep4-nek a címe voltaképpen Egy Új Remény, erre csak az SE-kor jöttem rám, hatalmas megdöbbenéssel és azt hittem, arra keresztelték át, azóta persze erről is megtudtam az igazat. Bár '97 óta sem sikerült még teljesen rászoknom, néha még mindis csak Csillagok háborújának nevezem, anyám meg végkép, le is szólom ilyenkor emiatt :D

Voltaképpen pont az SE-vel kezdtem el az SW felé húzni, végre látványossá válltak az űrcsaták, kiegészültek a nagy városok látványai, szóval az SE megkedveltette velem a Star Warst, és végre gyári kazettán lett meg (mondjuk azt azóta is bánom, hogy letöröltük az eredeti verziót - pont, mint az Aliensnél). De rajongó csak az ep1 trailerénél lettem, az a két perc engem rettenetesen megfogott, azonnal hozzáláttam legoból Wingek és TIE-ok, podok, STAP-ek gyártásának, fénykardot eszkábáltam zseblámpából... szóval rajongóvá váltam 8)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

'94-ben tizenkét éves voltam. Kb. akkortájt olvastam el könyvben a 4-5-6-ot, addig nem is láttam filmen ezeket, amíg meg nem érkezett a SE. Az volt az első SW-élményem. Addig egyszerűen csak tetszett a sztori. De amikor bejött a csillagromboló... :D Szóval onnantól, '96-tól tartom magam rajongónak. Aztán alig ocsúdtam fel a 4-5-6-ból, jött a hír, hogy lesz EP1. Eleinte fel sem fogtam, de aztán már a barátaimmal elkezdtünk találgatni, hogy milyen lesz majd. Amikor az RTL Klub leadta az előzetest, felvettem videóra, másnap vittem is be a suliba (az egyik tanárom is rajongó), a szünetben néztük meg többször is. Teljesen lenyűgözött. Egész más volt, mint a klasszikus részek világa, és lövésem sem volt arról, hogy fognak ezek a képek összeállni egy teljes filmmé, de nagyon tetszett. 8)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

94-ben 22 éves voltam.Amikor meghallottam, hogy Lucas megcsinálja az új trilógiát, le kellett ülnöm.Úristen, mondtam magamban: "Meg fogom tudni Anakinból, hogy lett Darth Vader, hogy született meg Luke és Leia, mi volt az a clone wars, milyen volt Obi-van,köztársaság, a Jedik".Amit eddig csak a 4, 5, 6 alapján elképzeltem, látni fogom.Emlékszem egész nap madarat lehetett volna velem fogatni.Hihetetlen érzés volt.Mint minden ami Star Wars-al kapcsolatos.De ezt nem kell nektek mondanom.Azért is volt nagyon jó hír, mert azt hittem elötte, hogy sosem fogja megcsinálni.Ugye teltek az évek,84-ben bemutaták a Jedi Visszatért, aztán semmi.Nagyon hálás vagyok Lucasnak azért, hogy megcsinálta a prequelt és így csinálta meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó ezeket olvasni! Főleg az új generáció írásait. Nekem akkor már régen szunnyadóban volt az SW láz, amit az EPI traielere ismét begerjeszett. Én akkor láttam először a New Hope-ot, amikor közületek páran még meg sem születtek. Ki gondolta volna akkor, hogy egyszer így összehoz minket a jó sors? 8)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

'94?

 

Óh, gyerekek, 94-ben még az óvoda medencéjében pancsoltam és serifeset játszottam a többi gyerekkel. Öt évesen az embernek nem nagyon van életcélja, nekem volt: minél hamarabb felnőni:) EGyébként akkoriban még kevertem E.T-t Yodával:)

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

;):)

 

Akkor asszem énis óvodás voltam.De már a matricásalbumba gyüjtöttem a matricákat, és a filmeket is nagyon szerettem :shock:

Akkor a kedvenc részem az ANH volt.És a birodalmat nemannyira szerettem.A barlangos jelenettől féltem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:):o  

 

Akkor asszem énis óvodás voltam.De már a matricásalbumba gyüjtöttem a matricákat, és a filmeket is nagyon szerettem :shock:  

Akkor a kedvenc részem az ANH volt.És a birodalmat nemannyira szerettem.A barlangos jelenettől féltem. :o

 

Hát igen... a régi szép idők:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán érdekesek lehetnek Lucas gondolatai az EPI koncepcióját illetően. Itt egy darabka a nagy egészből, mely a film egyik fő motívumáról szól.

 

"A kettősség a film egyik fő motívuma - nyilatkozta Lucas. Megvan ez a kettősség a királynő figurájában is, aki megtévesztés céljából magára ölti az egyik kisérője, Padmé alakját. Obi-Wan és Qui-Gon a jellemében hordoz kettősséget. Obi-Wan eleinte haragszik a Jedi-szabályok ellen lázadó Qui-Gonra, de a film végére Qui-Gonná válil, vagyis azonosul az ő lázadó személyiségével és a felellőséget is átvállalja tőle.

A másik fő motívum a szimbiózis, vagyis a kölcsönös előnyök érdekében létrejött együttélés mint létforma. Ez a motívum Anakin jellemében fogalmazódik meg leszemléletesebben. A történet szerint Anakin sejtjeiben igen magas a midi-chlorian-szint. Anakin - és mindenki akiben az Erő megnyilvánul - szimbiózisban él a midi-chlorianokkal; az ember ereje, bölcsessége, megérzőképessége a midi-chloriantól származik; a midi-chlorianok pedig létfenntartásuk érdekében hagyatkoznak az emberre..."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán érdekesek lehetnek Lucas gondolatai az EPI koncepcióját illetően. Itt egy darabka a nagy egészből, mely a film egyik fő motívumáról szól.

 

"A kettősség a film egyik fő motívuma - nyilatkozta Lucas. Megvan ez a kettősség a királynő figurájában is, aki megtévesztés céljából magára ölti az egyik kisérője, Padmé alakját. Obi-Wan és Qui-Gon a jellemében hordoz kettősséget. Obi-Wan eleinte haragszik a Jedi-szabályok ellen lázadó Qui-Gonra, de a film végére Qui-Gonná válil, vagyis azonosul az ő lázadó személyiségével és a felellőséget is átvállalja tőle.  

A másik fő motívum a szimbiózis, vagyis a kölcsönös előnyök érdekében létrejött együttélés mint létforma. Ez a motívum Anakin jellemében fogalmazódik meg leszemléletesebben. A történet szerint Anakin sejtjeiben igen magas a midi-chlorian-szint. Anakin - és mindenki akiben az Erő megnyilvánul - szimbiózisban él a midi-chlorianokkal; az ember ereje, bölcsessége, megérzőképessége a midi-chloriantól származik; a midi-chlorianok pedig létfenntartásuk érdekében hagyatkoznak az emberre..."

 

Nagyon jól látja Lucas.Vajon látta a filmet? :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ODYYYYY!

Tudsz még ilyen háttérinfókat???

Olyan jó olvasni.

Több dolog van a filmben és a háttérben, mint sem bölcselmem álmodni képes.

 

Nekem csak a classicról van háttérinfós könyvem.

A DVD-ket még nem tulajdonlom.

 

nem hozott lázba az új fim-trilógia készülése. Ahhoz várnom kellett az első ep.1 trailer kijöveteléig  :)

 

Engem igen. Mikor megtudtam, hogy az első három készül, kicsit lelombozódtam, mert nekem anno Luke volt a történet a középpontja.

 

Fura volt, hogy ismert színészeket kérnek fel.

Ewan-ért a Trainspotting óta oda-vissza voltam, neki örültem, az EP1-ben mégsem tetszett, mert nagyon Rentonos volt és nem Obis (bezzeg az EP3-ban), első blikkre.

Ja és a digitális JarJart is szokni kellett, annyira éreztem, hogy digitális.

Nekem a természetesség és az egyszerűség volt az SW-érzés alapja. Azt hittem, hogy ez a filmből jön. Most már tudom, a belső hozzáállás természetessége és egyszerűsége volt az.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ewan-ért a Trainspotting óta oda-vissza voltam, neki örültem,

Én nem örültem, mikor megtudtam McGregor lesz Obi-Wan. Megnéztem a Trainspottingot. Ott összeszarja magát mondom: Úristen ez lesz a Jedi lovag?!

 

De a aztán a kedvenc színészem lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem örültem, mikor megtudtam McGregor lesz Obi-Wan. Megnéztem a Trainspottingot. Ott összeszarja magát mondom: Úristen ez lesz a Jedi lovag?!

 

De a aztán a kedvenc színészem lett.

 

Hát igen változnak az idők. Akkoriban bírtam az ilyen angol zülledék filmeket.

A sekély sírhant...szintén Ewan... abban embert darabolnak... gyengébb a gyomrom.

Most már a gyönyörűen megkoreografált fénykardpárbajokat bírom. Mint ennek a végén. Gyönyör. :shock: Kíváncsi volnék mennyi pótobit használnak. Olyan jól nyomja... még nem kockáztam ki a VHS-t, nekem csak úgy van meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.