Ugrás a kommentre

Háttérben lévő érdekességek, történetek


Coce_Plant

Ajánlott hozzászólás

Nem hinném, hogy Qui-Gon akkor és ott egy pár másodperces meditálás alatt jött volna rá a nagy titokra, vagy legalábbis készítette fel magát a halálra. A teste se tűnt el. Szerintem inkább az Anakinhoz fűződő kapcsolata lehet a háttérben.

Az biztos, hogy nem akkor jött rá, hiszen ez is egy képesség, amit valahonnan meg kellett tanulni. Mint ahogy az is biztos, hogy köze nincs az Anakinhoz fűződő kapcsolatához, mert az Erőképességek nem kapcsolatoktól, hanem tudástól függenek (már leszámítva, ha kiválasztott vagy). Viszont Ben az ep4-ben annyi idő alatt felkészült, míg Vader kardja lesújtott. Persze, neki már egy kipróbált és egy használótól eltanult képesség állt a rendelkezésére, míg Qui-Gonnak kísérletezni kellett. Vagy bejön, vagy nem alapon. Ezért szüksége lehetett egy hosszabb felkészülésre, amit ekkor kihasználhatott. Persze, elviekben (de remélem, hogy a TCW-ben foglalkoznak ezzel a bosszantóan elhanyagolt és kidolgozatlan szellemesdivel).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az biztos, hogy nem akkor jött rá, hiszen ez is egy képesség, amit valahonnan meg kellett tanulni. Mint ahogy az is biztos, hogy köze nincs az Anakinhoz fűződő kapcsolatához, mert az Erőképességek nem kapcsolatoktól, hanem tudástól függenek (már leszámítva, ha kiválasztott vagy). Viszont Ben az ep4-ben annyi idő alatt felkészült, míg Vader kardja lesújtott. Persze, neki már egy kipróbált és egy használótól eltanult képesség állt a rendelkezésére, míg Qui-Gonnak kísérletezni kellett. Vagy bejön, vagy nem alapon. Ezért szüksége lehetett egy hosszabb felkészülésre, amit ekkor kihasználhatott. Persze, elviekben (de remélem, hogy a TCW-ben foglalkoznak ezzel a bosszantóan elhanyagolt és kidolgozatlan szellemesdivel).

Qui-Gon és Obi-Wan esete teljesen más. Qui-Gon -nál nem tudunk semmit erről, míg Obinál mindent. Ráadásul Kenobi szerintem évek óta készült a halálra, a Halálcsillagon már tudta, hogy hamarosan jön a pillanat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Sőt, az lenne az igazán durva, ha ott, a halál árnyékában meditálva jönne rá arra a technikára, amivel később eléri a "halhatatlanságot".

Régebbi hozzászólás, csak kicsit késésben vagyok a visszaolvasással :)

Nem elképzelhetetlen, mivel ha szimplán meghal, akkor hogyan tudna a halálban meditálni, és rájönni sok mindenre? Már a halál előtt kellett tudnia valamit, amiért nem vált teljesen halottá. Jobban el tudom ezt képzelni, mint hogy az Erő egyszer csak "gondol" egyet, és visszahozza Qui-Gont a halálból. Mert normál halott állapotból magától csak úgy nem megy, legalább is szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Régebbi hozzászólás, csak kicsit késésben vagyok a visszaolvasással :)

Nem elképzelhetetlen, mivel ha szimplán meghal, akkor hogyan tudna a halálban meditálni, és rájönni sok mindenre? Már a halál előtt kellett tudnia valamit, amiért nem vált teljesen halottá. Jobban el tudom ezt képzelni, mint hogy az Erő egyszer csak "gondol" egyet, és visszahozza Qui-Gont a halálból. Mert normál halott állapotból magától csak úgy nem megy, legalább is szerintem.

Jobban belegondolva, van benne valami. Qui-Gonnak tudnia kellett valamit életében, ami hozzásegítette a képességhez, hogy megőrizze a tudatát halála után, illetve, hogy kapcsolatot létesítsen a még élőkkel.

Azt viszont továbbra sem hiszem, hogy erre a Maul elleni párbajkor, a padlón térdelve jött volna rá. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Egy eddig nem látott kép az EPI forgatásáról.

 

223916_158533164223460_126245684118875_313849_2411060_n.jpg

 

Röhejes, hogy anno azért sírtak egy csomóan, hogy ebbe na filmben sok a "cégéí". Mai szemmel nézve alig akadt benne. Ez is egy gyönyörű Naboo makett.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Röhejes, hogy anno azért sírtak egy csomóan, hogy ebbe na filmben sok a "cégéí". Mai szemmel nézve alig akadt benne. Ez is egy gyönyörű Naboo makett.

Hát, az 1999-es viszonyokhoz képest tényleg rekord mennyiségű volt. Igaz, ha akkor nem lépi meg ezt Lucas, akkor ma nem lennének Gyűrűk Urák, Mátrixok, Avatarok, stb-k. Vagy legalábbis távolról sem festenének úgy, mint amilyenek lettek végül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Az EPI extráiból kiderül, hogy alig volt a filmben CGI! :o Teljesen ledöbbentem, főleg amikor Murren azt ecseteli, hogy a film végén látható csatában a szeparatista tankok mind modellek voltak, akár csak a robbanásaik. :o Nekem azok mindig is túl valóságosnak hatottak, most már tudom miért. :)

 

De érdemes megnézni a többit is. A szeparatista maghajó modellje lenyűgöző!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EPI extráiból kiderül, hogy alig volt a filmben CGI! :o Teljesen ledöbbentem, főleg amikor Murren azt ecseteli, hogy a film végén látható csatában a szeparatista tankok mind modellek voltak, akár csak a robbanásaik. :o Nekem azok mindig is túl valóságosnak hatottak, most már tudom miért. :)

 

De érdemes megnézni a többit is. A szeparatista maghajó modellje lenyűgöző!

 

Hát ha azok modellek akkor én vagyok a Pápa, vagy pedig nagyon tudtak valamit :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem sem mind modell, de majd egyszer a jövőben én is elérek addig az extráig, aztán okosabb leszek. :D Az viszont biztos, hogy kevesebb modell van, mint aminek tűnik, bár néha meg ott is CGI, ahol az ember nem hinné (gondolok itt például a fogat-garázsban, mert ott bizony a háttér CG, mikor Watto éppen a képen van).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem sem mind modell, de majd egyszer a jövőben én is elérek addig az extráig, aztán okosabb leszek. :D Az viszont biztos, hogy kevesebb modell van, mint aminek tűnik, bár néha meg ott is CGI, ahol az ember nem hinné (gondolok itt például a fogat-garázsban, mert ott bizony a háttér CG, mikor Watto éppen a képen van).

Szerintem ez nem templom ahol hit alapján kell beszélni. :) Én láttam az alapján írom, Ti meg nem. Ez eléggé röhejes azért. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez nem templom ahol hit alapján kell beszélni. :) Én láttam az alapján írom, Ti meg nem. Ez eléggé röhejes azért. :D

Azért én is elég sok doksifilmet láttam már az ep1-ről, hogy ne hit alapján beszéljek. ;) Tudomásom szerint nem ezen a BR-en jelentek meg az első "így készült" filmek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért én is elég sok doksifilmet láttam már az ep1-ről, hogy ne hit alapján beszéljek. ;) Tudomásom szerint nem ezen a BR-en jelentek meg az első "így készült" filmek.

Ez így igaz. De most a tankokról volt szó, amikről az egyik videóban konkrétan beszél Dennis Murren. Úgy kezdi, hogy "sokan azt hiszik a legtöbb dolog cgi -volt a Naboo -i csatában...". Eztán jönnek a bizonyítások. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tudom, de a DVD-n vannak olyan jelenetek, a tankok felsorakozásánál, amiről egyszerűen ordít, hogy CGI. Nyilván nem a teljes csata. Főleg az elején, de érdemes lenne megnézni ezt a doksi filmet, mert ha az tényleg nem CGI, akkor a modellezés nem sikerült túl jól. Én mindig arra fogtam a túl matt képet ott, hogy számítógépes effekt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tudom, de a DVD-n vannak olyan jelenetek, a tankok felsorakozásánál, amiről egyszerűen ordít, hogy CGI. Nyilván nem a teljes csata. Főleg az elején, de érdemes lenne megnézni ezt a doksi filmet, mert ha az tényleg nem CGI, akkor a modellezés nem sikerült túl jól. Én mindig arra fogtam a túl matt képet ott, hogy számítógépes effekt.

Én csak azt írtam amit láttam. :) Nyilván nem mind modell volt, de ezt nem is mondtam. Mindenesetre engem meglepett, hogy még abban a csatában is modelleket használtak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Már rég óta akartam kérdezni, de tulajdonképpen mi történik, amikor Anakint teszteli a Jedi Tanács? Mi az a kütyü Mace Windu kezében? Miért kell neki ilyen szavakat mondania?

Egy kéoernyő, melyen változó tartalmú képek tűnnek fel. Mint pl, hajó, csésze, sikló.... :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De mégis hogyan? Windu mester egyszerűen csak megkérte, hogy találja ki, hogy mi van ezen a kijelzőn? Hiszen ezen a jelentkezők 90%-a megbukna, elvégre sokan, ahogy Anakin is, ösztönből, tudat alatt használták az Erőt, és nem tudatosan. Elvégre erről szól az egész, hogy a Jedik maguk közé veszik az Erőre érzékeny ifjakat, hogy aztán megtanulják használni az Erőt, azonban Anakin tudatosan akkor még nem volt rá képes, szóval kvázi egy totó volt számára az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De mégis hogyan? Windu mester egyszerűen csak megkérte, hogy találja ki, hogy mi van ezen a kijelzőn? Hiszen ezen a jelentkezők 90%-a megbukna, elvégre sokan, ahogy Anakin is, ösztönből, tudat alatt használták az Erőt, és nem tudatosan. Elvégre erről szól az egész, hogy a Jedik maguk közé veszik az Erőre érzékeny ifjakat, hogy aztán megtanulják használni az Erőt, azonban Anakin tudatosan akkor még nem volt rá képes, szóval kvázi egy totó volt számára az egész.

De épp ez az, hogy ő annyira Erő érzékeny volt, hogy ösztönösen is meglátta őket. Nagyon koncentrálni se kellett. Ő a kiválasztott!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De épp ez az, hogy ő annyira Erő érzékeny volt, hogy ösztönösen is meglátta őket. Nagyon koncentrálni se kellett. Ő a kiválasztott!

Akkor ezek szerint ez a teszt kifejezetten a Kiválasztott felismerésére hivatott? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi olyan bonyolult ezen? Anakinnal ott az Erő, amit ösztönösen is elég jól tud használni. Luke és Leia is képes volt sok dologra, anélkül, hogy tudatosan csinálta volna, mi több, Leia anélkül látta Luke-ot, hogy egyáltalán tudta volna: vele van az Erő. Vele ellentétben Anakin itt már tudta, hogy nem mezei pocok, mi több, ha hallgatott Qui-Gonra, akkor már tudatosan is használhatta az Erőt. ("Érezz, ne töprengj. Hallgass az ösztöneidre.")

Na meg, felételezhetően nem csak ez az egy teszt volt, csak ennyit láttunk.

Ezt a tesztet meg valószínűleg csak a korosabb Erőérzékenyeknél használják, mivel csecsemőket vajmi nehéz bármivel is tesztelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

A mai napig furcsának találom Jar Jar Binks ellentmondásos viselkedését a film elején. Először kvázi meg akarja menteni magát Qui-Gonék által, amikor azt mondja, hogy "kéne egy segéd nektek", gondolom ezzel magára utalt. Amikor meg végre magukkal vinnék, akkor meg szinte esze ágában sincs jönni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.