Ugrás a kommentre

Dooku Gróf


KisKósa

Ajánlott hozzászólás

Úgy döntöttem, hogy nyitok egy saját topikot kedvenc szereplőm tiszteletére...

A Klónok Támadásában csak a film utolsó fél órájában tűnt fel, de már attól a perctől fogva a kedvencemmé vált. A Sithek Bosszújában várható volt, hogy meg fog halni, de arra azért én sem számítottam, hogy ennyire kevés szerepet adtak neki, csak hogy a továbbiakban Grievous tábornokra összpontosulhasson a történet. A Klónok Háborújában nagyon jól eltalálták a szerepét, az viszont továbbra is zavar, hogy a sorozatban körülbelül csak pár másodperces jelenetek jutnak neki.

Lehet, hogy ő Darth Tyranus, a Sith sötét nagyura, de ennek ellenére ő valahogy nem is igazán Sith. A maga módján ő is gonoszkodik persze, de hát a sötét oldal ezzel jár. De ha jobban belegondolunk, nem kegyetlenkedik annyira. Csak megteszi azt, amit bármelyik hadvezér megtenne az általa nemesnek hitt cél érdekében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Öreg, manipulálható bolond. Csalódott a Jedikben, erre Sithnek áll, vén fejjel és beveszi, hogy majd ő lesz a második ember Darth Sidious mellett, mikor még nála is vénebb. Előbb múlna el érmeszesedésben, mint a mestere. Karizmatikus figura és mesteri vívó, de szerintem jobb marionettbábu, mint Gunray.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Öreg, manipulálható bolond. Csalódott a Jedikben, erre Sithnek áll, vén fejjel és beveszi, hogy majd ő lesz a második ember Darth Sidious mellett, mikor még nála is vénebb. Előbb múlna el érmeszesedésben, mint a mestere. Karizmatikus figura és mesteri vívó, de szerintem jobb marionettbábu, mint Gunray.

Azért szerintem ennyire nem hülye Dooku. Igazából nem tudjuk mi volt az igazi terve. Az ok, hogy Sidious mellé állt, de biztos voltak tervei a jövőre nézve. Lehet, hogy ő is a hallhatatlanságot kereste? :) De komolyra fordítva. Ő inkább egy olyan valaki volt, aki mélységesen csalódott a Jedi rendben, ezáltal arról is meg volt győződve, hogy a rendnek pusztulnia kell. Kicsit lebecsülhette a sith -et, kicsit úgy mint Anakin. Bár az öreg nem hódolt be teljesen, vagyis a viselkedése alapján nem hiszem... Bár ki tudja? Sajnos elég kevés az infó a Sidioussal való kapcsolatáról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, a Gonosz Útvesztőjében volt egy rész, amikor Dooku elgondolkodott azon, hogy mi lesz a sorsa a háború után. És pontosan ugyanúgy gondolkodott, mint Darth Sidious. Egy olyan birodalmat akart, amiben csak emberek uralkodnak, és ahol a többi faj alá van rendelve az embereknek. Akik pedig a szeparatista tanácsban voltak, őket értelemszerűen csak eszközként használta. Az volt végső soron a terve, hogy amint véget ér a háború, és kiépül az ideális emberi hatalom, továbbá végleg eltűnik a Jedi Rend, visszavonult volna a Serennora, ahol nyugalomban leélte volna az életét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja persze, Sidi bácsi meg időnként elugrott volna hozzá egy kicsit nosztalgiázni... :) Ez is csak azt a naivitást erősíti, aminek eredménye az Invisible Hand fedélzetén csúcsosodik ki. Dooku legalább olyan naív volt Sidious-szal szemben, mint a Jedik. Neki tudnia kellett volna, hogy nem bízhat meg egy Sith-ben, hiszen maga is az volt. Ez a tévedése vezetett aztán az általunk is látott fejetlenséghez...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként mindig is érdekelt, hogy mi az a nagy ernyő, amit kiereszt a hajója magából... Ez árnyékolja le a hajót, vagy mi?

Szoláris vitorla. :D A csillagszél sugárnyomását használja meghajtóként. Ötletes szerkezet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja persze, Sidi bácsi meg időnként elugrott volna hozzá egy kicsit nosztalgiázni... :D Ez is csak azt a naivitást erősíti, aminek eredménye az Invisible Hand fedélzetén csúcsosodik ki. Dooku legalább olyan naív volt Sidious-szal szemben, mint a Jedik. Neki tudnia kellett volna, hogy nem bízhat meg egy Sith-ben, hiszen maga is az volt. Ez a tévedése vezetett aztán az általunk is látott fejetlenséghez...

Dooku inkább idealista volt, nem naív. A Jedikkel is azért fordult szembe, mert már nem feleltek meg az ő Jedi-rendről alkotott magasztos elképzeléseinek. Valahogy úgy volt vele, ahogy Ody írta: csalódott bennük. Már nem voltak elég elit csapat a számára. Én Dookut mindig olyannak éreztem, aki szereti a saját fennsőbbségét kimutatni, hangsúlyozni. És gondolom Sidious tanítványaként élvezte a dolog exkluzivitását: ő volt az egyetlen tanítvány. :) Az Ep3 regényváltozatának elején van szó róla, hogy Dooku úgy képzelte, lesz majd egy Sith-hadsereg, amelynek ő lesz a vezetője, amely majd átveszi a galaxis rendjének fenntartását a Jediktől - vagyis tükörben ugyanazt csinálja, mint a Jedi rend, csak sokkal jobb lesz majd az egész. Igaz, ez hiányzik a filmből, de nekem nagyon tetszik ez a karakter árnyalás. Eszerint ő sose látta át, mi Sidious valódi terve, nemcsak Anakin vonatkozásában, hanem általában.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez csak azt támasztja alá, hogy Dookunak fogalma sem volt az egészről: arról pl., hogy mindig csak két Sith van. vagyis sose volt igazi tanítvány Sidious szemében, csupán egy átmeneti eszköz.

Emiatt tartom naívnak. A legnagyobb Jedi mesterek egyike volt, és mégsem élt benne a gyanú, hogy újdonsült mestere esetleg átveri. Pedig ismernie kellett a Sithek szokásait ezen a téren.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez csak azt támasztja alá, hogy Dookunak fogalma sem volt az egészről: arról pl., hogy mindig csak két Sith van. vagyis sose volt igazi tanítvány Sidious szemében, csupán egy átmeneti eszköz.

 

Ez egyáltalán nem így van. Dooku igenis tudta, hogy csak két Sith létezhet. És ez legtöbbször akkor jött elő, hogy Asajj Ventress miért nem lehet Sith, csak egy egyszerű Sötét Jedi. És Ody... A Sith Hadsereget nem feltétlenül úgy kell érteni, hogy a hadsereget csak Sith Lovagok alkotják (Nah, jó... A Klónhadsereg esetében más a helyzet. Ott tényleg csak klónok vannak. :)). Mert ha jobban belegondolsz, akkor Darth Revan, és Darth Malak kezében is volt egy Sith Hadsereg, ami például egyáltalán nem állt Sith Lovagokból, hanem egyszerű katonákból, akik a Sitheket szolgálták. Már ott is csak két Sith létezett (Érthetetlen, mert ez a rendszer elvileg csak Darth Bane után alakult ki...). Malaknak nem volt saját tanítványa egészen addig, amíg el nem árulta a mesterét, és fogadta tanítványául Darth Bandont.

 

Nah, jó... Enyhén elkanyarodtam a témától.

De abban viszont teljesen igaza van Gyoka Lamarónak, hogy Dooku akármilyen nagy vívó, akármilyen nagy hadvezér, akármilyen nagy politikai lángelme, tényleg veszélyesen naív volt. Darth Sidious többször is utalást tett rá, hogy Anakin Skywalkert a saját oldalukra állítsák, mégsem látta át az öreg Sith tervét. Utolsó pillanataiban, térdre borulva, kézfejek nélkül, két fénykard sistergése között jött rá, hogy a Sith módszere az árulás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Revan, és Darth Malak kezében is volt egy Sith Hadsereg, ami például egyáltalán nem állt Sith Lovagokból, hanem egyszerű katonákból, akik a Sitheket szolgálták. Már ott is csak két Sith létezett

Ha játszottál a Knights of the Old Republic bármelyik részével, akkor tudnod kéne, hogy ez baromira nagy tévedés volt. Hiszen végigjárhatjuk a Korribani Sith Akadémiát (az elsőbe még működik), ahol nem katonákat, hanem Sith Lordokat okítanak. Nem beszélve arról a népes Sith bandáról, akiket kinyírunk útunk során. Ott van Bandon, Malak és Revan mellett Yuthura Ban és Uthar Wynn is.

 

A KotOR II-ben meg Darth Nihilus, Darth Sion és Darth Traya, ez máris három, nem kettő.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még visszatérnék ahhoz a kérdéshez, hogy biztosan tudnia kellett-e Dooku-nak, hogy csak két Sith van egyszerre?

 

Az Ep1-ben esik erről szó először, Yoda szájából, és olyan, mintha egy régi igazságot elevenítene fel vele, amiről már csak az öregek tudnak, mivel a Sith-ekről Darth Maul felbukkanásáig azt hitték, hogy végleg eltűntek. Maul-ról is nehezen hiszik el, hogy Sith.

Ezen alapokról elindulva nem lehet, hogy Dooku nem tudta ezt a "mindig két Sith van" dolgot? Ő nem tartozott a tanácsba (ha jól tudom), bár az Ep1 idején még biztosan Jedi volt, de lehet, hogy nem jutott el hozzá az infó. Én úgy képzelem, hogy ezt a kérdést akkoriban max. a Tanács tárgyalta, nem kürtölték szét a rendben. És azután pedig Dooku-nak hamarosan el kellett hagynia a rendet, hogy 10 évvel az Ep2 előtt megrendelhesse a klón hadsereget a Kamino-n. Szóval szerintem van esély rá, hogy mégsem tudta azt, amit mi már abszolút alapigazságnak tartunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dooku sokat megért Jedi mester volt anno. Eleve, idősebb volt, mint a Jedi Tanács emberi tagjaiból bárki. És rendelkezett olyan felhatalmazással, amivel képes volt adatot törölni az archívumból, amiből gondolom, nem törölhet boldog, boldogtalan. Ráadásul, kifejezetten olyan embernek tűnik, aki utánna néz a dolgoknak, mielőtt fejest ugrik beléjük. Kizártnak tartom, hogy úgy lett Sith, hogy nem tudta, mit jelent az, mivel jár. És a Jedi archívumba bőven utánna nézhetett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha játszottál a Knights of the Old Republic bármelyik részével, akkor tudnod kéne, hogy ez baromira nagy tévedés volt. Hiszen végigjárhatjuk a Korribani Sith Akadémiát (az elsőbe még működik), ahol nem katonákat, hanem Sith Lordokat okítanak. Nem beszélve arról a népes Sith bandáról, akiket kinyírunk útunk során. Ott van Bandon, Malak és Revan mellett Yuthura Ban és Uthar Wynn is.

 

A KotOR II-ben meg Darth Nihilus, Darth Sion és Darth Traya, ez máris három, nem kettő.

Csak az elsővel álltam neki játszani, ott is csak az első pályáig jutottam, mert a Tarisi pályán ha megmozdulok, akkor ide oda pattog a terem egyik végéből a másikba, és így játszhatatlan volt, és nem értettem, hogy mi a baj. Yuthura Ban volt az egyetlen a felsorolásban, akit nem ismertem. A Korribani Sith Akadémiáról meg hallottam, csak amikor az üzenetet írtam, akkor az épp nem jutott eszembe, szóval bocsi a tévedésért... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy látom Dooku-t, akit megfertőzött a sötét oldal, de nem lett belőle az a szenvedélyes sith, mint Maulból, vagy Anakinból.

Szerintem az idealista gondolkodás kapcsolódott a sötét oldal által kínált "szabadsággal". Így biztos vagyok benne, hogy Dooku tervei között szerepelt Sidious kiiktatása. És nem is lettek volna rosszak az esélyei. Csak hát egy bizonyos Skywalkerrel nem számolt annyira. Nem volt ő naív, hanem az erősebb győzött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elvileg a Jedi archívumból nem lehet törölni adatokat, ezt mondja Obi is. Dooku valószínűleg meg hackelte a rendszert. Szerintem is a maga pecsenyéjét sütögette. Ő is egy jedik nélküli galaxisban hitt.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán még Syfo-Dias.Bár az ok kétséges.

Kétséges, enyhe kifejezés. Hiszen pont azért tehették el láb alól, hogy ő se kavarjon be, miután Dooku vagy Sidious őt megszemélyesítve leadja a rendelést a klónokra. Dookun kívül nincs senki a hat filmben, akinek oka és lehetősége lett volna rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.