Ugrás a kommentre

Dooku Gróf


KisKósa

Ajánlott hozzászólás

1. Azalatt a tizenhárom év alatt bármikor átállíthatta volna. De legalábbis az utolsó három évben, amikor már nem volt padawan. Tök mindegy lett volna, mikor ragadja ki a Jedik karmai közül. Pláne neki.

Szép fokozatosan ragadta kifelé. Már az Ep2-ben látszott a dolog.

 

2. Luke-ot, egy tapasztalatlan Jedit (mit Jedi, még vígan padawan volt) sem sikerült. Majd pont egy tapasztalt veterán Jedi mestert fog áttéríteni pik-pak.

3. Aki idealista még nem hülye, és pláne az idealizmus nem visz valaki olyat a Sötét Oldalra, aki egész életét az ellen harcolva töltötte. Nem egy tejfelesszájú kölyökről van szó, hanem egy tapasztalt, sokat látott Jedi mesterről.

Ez a két érved lényegében egy: Dooku kora. Öreg? Öreg. Ettől még átállt? Átállt.

 

4. Nem ezért vagy azért, de az ep2 szerint is élt és virult. Az ep2 alapján pedig Sifo-Dyan maga, Sidious, de akár Dooku is megrendelhette a klónokat.

Ep2 szerint Sifo-Dyas meghalt még mielőtt a klónokat megrendelte volna.

 

5. Ez hogyan jött ide?

Hogy ő sem pikpakk állt át, hanem szép fokozatosan, mint Anakin. Csak nem volt a Jedik orra előtt.

 

 

 

Ez az EU vs G-canon dolog érdekes. Van arról valami, hogy pontosan melyik ötlet Lucasé, és melyik az amire csak rábólintott?

 

TCW-be valóban érdekes lenne, hiszen a T-canon áll elvileg legközelebb a G-canonhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép fokozatosan ragadta kifelé. Már az Ep2-ben látszott a dolog.

De éppen ez a lényeg, minek játszik fokozatosan, ha menne pik-pak is?

 

Ez a két érved lényegében egy: Dooku kora. Öreg? Öreg. Ettől még átállt? Átállt.

A korát ne a koraként értelmezd, hanem, hogy tapasztalt, sokat látott. Gondolom nem a az öt torony egyikében tengette Jedi életét, hanem ő is, mint minden Jedi, járta a Galaxist, küldetésekre, és mint Jedi mester - akinek felhatalmazása odáig elért, hogy törölhessen az archívumból -, tudott annyit a Sithekről, hogy ne komálja be Sidious szavait. Ezért írtam, hogy aki idealista, azért még nem hülye. Egy Dooku-féle veterán nem fogja bevenni az univerzum fő gonoszáról, hogy ugyanazokat a nézeteket vallja.

 

Ep2 szerint Sifo-Dyas meghalt még mielőtt a klónokat megrendelte volna.

Az ep2 szerint Sifo-Dyas meghalt, pont. Hogy mikor, az nem derül ki. Mikor Obi-Wan rákérdez, nem kap rá választ. De még a klónok megrendelésére sincs pontos dátum. Lényegében semmit nem tudunk Dyas bácsiról, csak annyit tudni, hogy meghalt valamikor az ep1 idején (megölhette akár Tyranus, akár Maul, de akár eleshetett a fürdőkádban is, és kitörte a nyakát).

 

Hogy ő sem pikpakk állt át, hanem szép fokozatosan, mint Anakin. Csak nem volt a Jedik orra előtt.

Frászkarikát nem állt át pik-pak. Darth Maul halála és Darth Tyranus születése között nem lehet egy egész év. Jangot Dooku bérelte fel már Tyranus néven - vagyis már felesküdött Sith Nagyúr volt -, és tuti, hogy a mintaegyedet előbb választották ki, minthogy leadták a rendelést a Kaminon. Az ep1, Jango felbérlése és a klónok megrendelése ugyanabban az évben történt, márpedig nem hiszem, hogy véletlen Maul az év első napján halt meg, Tyranus meg pont az év utolsó napján született. :) Úgyhogy Dookuból Sidious pik-pak csinált Tyranust, legalábbis Anakinhoz képest.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frászkarikát nem állt át pik-pak. Darth Maul halála és Darth Tyranus születése között nem lehet egy egész év. Jangot Dooku bérelte fel már Tyranus néven - vagyis már felesküdött Sith Nagyúr volt -, és tuti, hogy a mintaegyedet előbb választották ki, minthogy leadták a rendelést a Kaminon. Az ep1, Jango felbérlése és a klónok megrendelése ugyanabban az évben történt, márpedig nem hiszem, hogy véletlen Maul az év első napján halt meg, Tyranus meg pont az év utolsó napján született. :) Úgyhogy Dookuból Sidious pik-pak csinált Tyranust, legalábbis Anakinhoz képest.

Nem kötözködésből írom, de Dooku megszerzésére irányuló aknamunka lehetett már Darth Maul ideje alatt is. Vele ráadásul sokkal egyszerűbb dolga is lett volna, hiszen Maul nem tűnt túl bonyolult léleknek, aki észreveszi azt, hogy van egy potenciális másik tanítvány is talonban, sőt előkészítés alatt - egy olyan tanítvány, akinek Sidious sokkal jobb hasznát tudná venni majd a kirobbanó háborúban. Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kötözködésből írom, de Dooku megszerzésére irányuló aknamunka lehetett már Darth Maul ideje alatt is. Vele ráadásul sokkal egyszerűbb dolga is lett volna, hiszen Maul nem tűnt túl bonyolult léleknek, aki észreveszi azt, hogy van egy potenciális másik tanítvány is talonban, sőt előkészítés alatt - egy olyan tanítvány, akinek Sidious sokkal jobb hasznát tudná venni majd a kirobbanó háborúban.

És akkor Mault megölte volna Palpatine? :) Vagy Dooku?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És akkor Mault megölte volna Palpatine? :) Vagy Dooku?

Ez csak elméleti kérdés, de nyilván ha már feleslegessé vált volna, akkor Palpatine Dooku-val simán elintéztette volna szerintem. A Sith-ek módszere az árulás. Végül is nem láttuk Palpatine még csak mérgesnek sem amiatt, hogy megölték a tanítványát...
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez csak elméleti kérdés, de nyilván ha már feleslegessé vált volna, akkor Palpatine Dooku-val simán elintéztette volna szerintem. A Sith-ek módszere az árulás. Végül is nem láttuk Palpatine még csak mérgesnek sem amiatt, hogy megölték a tanítványát...

Csak a regényben háborgott kicsit magában. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is rejtély hogy miért állt át Dooku a Sötét Oldalra. Ő egy vén róka akit nem lehet csak úgy megvezetni mint egy tapasztalatlan kölyköt(Anakin). Palpi szerintem az új világban hatalmat igért neki és rendet. Gondolom azt mondhatta a grófnak hogyha megszűnik a korrupt Köztársaság akkor beköszönt a mennyország ahol mindenki aranyos lesz és kedves.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kötözködésből írom, de Dooku megszerzésére irányuló aknamunka lehetett már Darth Maul ideje alatt is. Vele ráadásul sokkal egyszerűbb dolga is lett volna, hiszen Maul nem tűnt túl bonyolult léleknek, aki észreveszi azt, hogy van egy potenciális másik tanítvány is talonban, sőt előkészítés alatt - egy olyan tanítvány, akinek Sidious sokkal jobb hasznát tudná venni majd a kirobbanó háborúban.

Felmerült már bennem is ez, de valahogy nem tudom elképzelni. Egyrészt, Maul a maga nevében főnyeremény. Fiatal (tehát lesz még ideje tovább vinni a Sith tanokat -> akárhogy is, azért ez is szempont egy Sith mesternek), jó erőben lévő harcos, így harcolhat a Jedik ellen (ha maradt volna Maul, nem lett volna szükség Grievousra), és igencsak hűnek tűnt, így egy ideig valószínűleg az árulásától sem kellett volna tartani (persze egy idő után azért már nem szabadott volna hátat fordítani neki :)). Dooku ezzel szemben öregebb, mint Palpatine, és bár remek vívó, azért a kora miatt már nem veheti fel a versenyt minden Jedi ellen. Mert azért Darth Maul elég sokáig vívott egyszerre Qui-Gonnal és Obi-Wannal, Dooku viszont nem sokáig húzta, mikor Obi-Wan és Anakin egyszerre mentek rá. És mivel elég kiforrt jellem - ráadásul már eleve árulóként áll Sidious mellé - én nem fordítanék neki hátat.

Hogy Dooku hasznosabb a háború idején, az biztos, bár mint írtam, szerintem eleve más szerepet kapott volna Maul. Őt inkább Grievous helyében tudnám elképzelni, Dooku helyére meg keresett volna valaki mást. Akad elég karizmatikus vezető egyéniség a Galaxisban. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dookunál szerintem szerepet játszik a nemesi rangja, mely által "bejárása" lehet olyan helyekre melyek kedvező kapcsolatokat kínálnak Palpatine számára is. Nem biztos, hogy más pl kapcsolatokat tudott volna létrehozni olyan vállalatokkal mint amelyek ellátták Palpatine hadseregeit. Másrészről szerintem Dooku volt az aki pont egy ilyen aduval a kezében Palpatine közelébe férkőzött, hogy aztán majd a későbbiekben totálisan átvegye tőle a galaxis irányítását. A sithség csak másodrangú szerepkör lehetett az ő életében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne felejtsük el Dooku hataloméhségét se. Amikor Yodának mondja, hogy nagyobb lett az ereje az összes Jedinél, még Nála (Yodáénál) is, abból én egyértelműen azt hallom ki, hogy nem volt elégedett a Jedi Rendben betöltött szerepével, és még nagyobb hatalmat akart, nagyobb Erőt. Valószínűleg ezt is kínálta neki Palpatine, és erre oly' önhitten büszke az EpII végén, amikor felmutatja Yodának a villámait. (Más kérdés, hogy sokra nem megy vele).

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy Dooku hasznosabb a háború idején, az biztos, bár mint írtam, szerintem eleve más szerepet kapott volna Maul. Őt inkább Grievous helyében tudnám elképzelni, Dooku helyére meg keresett volna valaki mást. Akad elég karizmatikus vezető egyéniség a Galaxisban. :)

Igazából Maulból csak a harcos jellemét ismerjük, szóval még az is lehet, hogy megfelelt volna karizmatikus vezetőnek is (csak másképp, mint Dooku). Azért képzeljük el nehezen, mert nem láttuk. Amikor Palpival vált mondatot, nekem inkább úgy tűnik, hogy Maulnak van súlya, csak ebből nem sokat látunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, még a végén egyet értetek velem abban, hogy Maul karakteréből többet is ki lehetett volna hozni? Attól még, hogy egy kegyetlen harcosnak állítják be, nem feltétlenül volt hülye. Fiatal volt, ha lett volna rá alkalma, hogy tanuljon, akkor lehet jobb lett volna mint Palpatin. Arról nem is beszélve, hogy ha esetleg akkor végez Palpatinnal mikor Anakin már át állt, akkor valószínűleg egy veretlen párost alkottak volna. Bár Anakin nem nagyon örült volna, ha a szeretett barátját (Palpatin) valaki le nyisszantja. Max akkor lett volna köztük harag, amit képesek lettek volna megoldani. Két fiatal és erős Sith, bármire képes.

 

Dooku át állásához, egész egyszerűen a csalódottság vezetett. Ki ábrándult az egyre korruptabbá váló Köztársaságból és a Jedikből. Ő egy olyan világot akart melyben béke és szeretet van, amit a Star Wars - A Sithek bosszújában olvasni is lehet. Persze ez nem jöhetett össze, mert Palpatin csak kihasználta a befolyását, és a tapasztalatát a maga érdekében. Szerintem sejtette, hogy lesz majd egy fiatal és erős tanítványa aki majd jobb lesz mint Dooku. Maul miatt valószínűleg kicsit morgott, mert nem feltétlenül azt a sorsot szánta neki, hogy majd Obi megöli. Van egy olyan gyanúm, hogy Palpatin Mault és Anakint akarta maga mellé, hogy biztosítsa hatalmát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából Maulból csak a harcos jellemét ismerjük, szóval még az is lehet, hogy megfelelt volna karizmatikus vezetőnek is (csak másképp, mint Dooku). Azért képzeljük el nehezen, mert nem láttuk. Amikor Palpival vált mondatot, nekem inkább úgy tűnik, hogy Maulnak van súlya, csak ebből nem sokat látunk.

Az a baj, hogy lehetett volna, de a megjelenése nem igazán teszi lehetővé. Az a sok tetoválás, a tűzpiros szem, ez elrettentésre való, nem megnyerésre. :)

 

Dooku át állásához, egész egyszerűen a csalódottság vezetett. Ki ábrándult az egyre korruptabbá váló Köztársaságból és a Jedikből. Ő egy olyan világot akart melyben béke és szeretet van

Csakhogy Dooku ritka nagy hülye lett volna, ha ezt várja a Sith-hez fordulástól. Szeretet és béke a Sötét Oldalon? Kizárt! Mindkettő úgy, hogy a birodalmi rohamosztag ott áll a hátad mögött lézerpuskával és kényszerít a szeretetre és békére. Nem, ez nem indok, ez - mint sok más dolog - hülyeség a könyv részéről. A kiábrándulás sem jelenti, hogy akkor irány a Sötét Oldal. Sokan kiábrándultak a Jedi Rendből és a Köztársaságból, de nem lettek gonoszak, nem álltak Sithnek. Dooku rangját és hatalmát, meg vezetői képességét simán felhasználhatta volna egy olyan Független Rendszerek Konföderációjához, amihez semmi köze Darth Sidiousnak, és ami tényleg békés elszakadásra törekszik, nem egy háború kikényszerítésére. Dooku minden tette azt bizonyítja, hogy ő mindent akart, de főleg hatalmat, viszont ez a "kiábrándultam a Köztársaságból és a Rendből" csak sóder, mert békét és szeretetet, na azt nem akart.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csakhogy Dooku ritka nagy hülye lett volna, ha ezt várja a Sith-hez fordulástól. Szeretet és béke a Sötét Oldalon? Kizárt! Mindkettő úgy, hogy a birodalmi rohamosztag ott áll a hátad mögött lézerpuskával és kényszerít a szeretetre és békére. Nem, ez nem indok, ez - mint sok más dolog - hülyeség a könyv részéről. A kiábrándulás sem jelenti, hogy akkor irány a Sötét Oldal. Sokan kiábrándultak a Jedi Rendből és a Köztársaságból, de nem lettek gonoszak, nem álltak Sithnek. Dooku rangját és hatalmát, meg vezetői képességét simán felhasználhatta volna egy olyan Független Rendszerek Konföderációjához, amihez semmi köze Darth Sidiousnak, és ami tényleg békés elszakadásra törekszik, nem egy háború kikényszerítésére. Dooku minden tette azt bizonyítja, hogy ő mindent akart, de főleg hatalmat, viszont ez a "kiábrándultam a Köztársaságból és a Rendből" csak sóder, mert békét és szeretetet, na azt nem akart.

Felvetettem alább egy másik lehetőséget is ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felvetettem alább egy másik lehetőséget is ;)

Az tetszik is, bele is szőttem oda a "legfőképpen hatalmat" részbe. Csak sajnos nem tudjuk, milyen volt Dooku Jedinek, mennyire látszott rajta a nemesi származás és a hatalomvágy,

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szeretet és békét úgy értettem, hogy ami Dooku saját agyában meg fogalmazódott. Mert ő nem akart már olyan hibák mellett szerepet vállalni, amit a Köztársaság és a Jedi Rend elkövetett. Így hát egy olyan jövőt képzelt el, melyben minden úgy van, ahogy normálisan lennie kell. Palpatin pedig, simán adta alá a lovat azzal, hogy egyet értett, és helyesnek vélte Dooku gondolatait. Tehát elhitette vele, hogy segít neki megvalósítani az elképzelt jövőt, sőt még azt is elhitette vele, hogy ő (Dooku) irányít. Mert ugye ha a gonosznak kell valami akkor azt akár szépen és kedvesen is elérheti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szeretet és békét úgy értettem, hogy ami Dooku saját agyában meg fogalmazódott. Mert ő nem akart már olyan hibák mellett szerepet vállalni, amit a Köztársaság és a Jedi Rend elkövetett. Így hát egy olyan jövőt képzelt el, melyben minden úgy van, ahogy normálisan lennie kell. Palpatin pedig, simán adta alá a lovat azzal, hogy egyet értett, és helyesnek vélte Dooku gondolatait. Tehát elhitette vele, hogy segít neki megvalósítani az elképzelt jövőt, sőt még azt is elhitette vele, hogy ő (Dooku) irányít. Mert ugye ha a gonosznak kell valami akkor azt akár szépen és kedvesen is elérheti.

 

Ha meghasonlottál a velejéig romlott köztársaságban, és jobbá akarod formálni, akkor nem a fő gonosszal állsz le szövetkezni (Dooku ugyebár ismeri Palpatine Sith mivoltát, és hogy miatta (is) bűzlik az egész rendszer), hanem épp hogy neki üzensz hadat.

 

Dooku egyszerűen hatalomra vágyó volt. Lehet, hogy a meghasonulás a sötét oldal irányába tolta, de miután átállt, már főként a hatalomszerzés motiválhatta, ahogy az EpIII-ban Anakint is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha meghasonlottál a velejéig romlott köztársaságban, és jobbá akarod formálni, akkor nem a fő gonosszal állsz le szövetkezni (Dooku ugyebár ismeri Palpatine Sith mivoltát, és hogy miatta (is) bűzlik az egész rendszer), hanem épp hogy neki üzensz hadat.

Ellenségem ellensége a barátom!

 

 

Dooku egyszerűen hatalomra vágyó volt. Lehet, hogy a meghasonulás a sötét oldal irányába tolta, de miután átállt, már főként a hatalomszerzés motiválhatta, ahogy az EpIII-ban Anakint is.

Minden bizonnyal a hatalomszerzés is a terveiben volt. Csak, hogy egymaga nem lett volna képes a teljes Köztársaságot és a Rendet elpusztítani. Ezért szüksége volt egy erős szövetségesre, aki segítségével végezhet az ellenségeivel. Minden bizonnyal úgy gondolta, hogy ha Palpatin Sith is, nem olyan erős, ezért ha majd végez a problémáival, akkor elintézi őt is. Sidious pedig tökéletesen elhitette vele, hogy az van amit ő (Dooku) akar.

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minden bizonnyal a hatalomszerzés is a terveiben volt. Csak, hogy egymaga nem lett volna képes a teljes Köztársaságot és a Rendet elpusztítani.

Hát ez az. Nem éppen Jedi erény, vagy szimplán nem is jó ember az, aki el akar pusztítani valamit, amiből elég eltávozni vagy megreformálni. Mint írtam, ha csak ennyi lett volna, amit te írsz, akkor saját hatalmát (ami ugye az öröksége volt) felhasználva egyszerűen létrehozhatott volna egy olyan, a Köztársaságtól független kormányt, aminek nem eleme érdeke, hogy háborút erőszakoljon ki a Köztársaságból, és amit nem ugyanaz a romlott Sith irányít, aki a Köztársaságot is.

Na meg, ha annyira szép és jó világot akart, mikor lepaktált Palpatine-nal, a Köztársaság vezérével, miért nem kérdezte meg, hogy "te figyu, te vagy itt az úr, ugyan, miért nem raksz rendet, miért csinálsz még nagyobb káoszt?" Pont azzal áll össze, aki oda juttatta a Köztársaságot, ahol ő már csalódott abban? Dookunak nem voltak semmiféle nemes szándékai, csak annyi, amennyi minden Sith-nek: fogni a Galaxist és zsarnoki uralomba hajtani, lehetőleg az ő uralma alá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

fogni a Galaxist és zsarnoki uralomba hajtani, lehetőleg az ő uralma alá

És pont ez a furcsa! Ha egy Jediben ilyesfajta törekvések vannak, az elég hamar kibukik (lásd Anakin ugyebár, aki a film során végig morgolódik, hogy nem kap megfelelő elismerést). Dooku viszont X évet (sokat) húzott le a Jedik kötelékében, ráadásul - gondolom - már kis korától fogva ők nevelték. Aggastyán létére elég későn fordult szembe...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van egy olyan gyanúm, hogy Palpatin Mault és Anakint akarta maga mellé, hogy biztosítsa hatalmát.

Két tanítvány ellentmond az egy mester-egy tanítvány ősi szabályának. Szerintem Anakin nem jött volna képbe, ha Maul nem hal meg. Az ep1 végén elhangzik, hogy Palpi figyelni fog Anakin jövőjére, de akkor már Maul halott volt. Még az se biztos, hogy már itt felmerült benne, jó lenne tanítványnak, hiszen csak egy kölyök van, akivel semmire sem ment volna, mert évtizedes munka lett volna a felnevelése. Mondjuk arra az időre meg ott volt Dooku, de hogy Dooku szerepét már a kezdet kezdetén is átmenetinek gondolta, az se biztos (na jó, azért a kora egyértelműen ellene szólt, a kvalitásai meg amellett, hogy nagyon jó szövetséges lesz átmenetileg). De mindez már csak Maul halála után.

 

Az a baj, hogy lehetett volna, de a megjelenése nem igazán teszi lehetővé.

Igen, ez benne is felmerült.

 

Ellenségem ellensége a barátom!

Ez egy jó mondás, de ha az ellenségem ellensége nem jó úton mászkál, akkor inkább ő se legyen a barátom, de ez már kicsit off :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép ez a fejtegetés. Egyetlen kérdés: szerintetek Dooku nem számolt véletlenül azzal a lehetőséggel, hogy miután a háborút lezárják és a Köztársaság meg lett tisztítva a saját szennyétől, akkor esetleg egy szép nyári napon Sidious fejébe is beleáll a fénykard? Ellenségem ellensége a valódi célpontom.

Ki volt ábrándulva a Köztársaságból, amit ráadásul Sidious vezetett. Ki volt ábrándulva a Jedikből, hiszen (a nézővel együtt) tudja, hogy Palpi az orruknál fogva vezeti őket. Megvan benne a hatalomvágy. Nem akarta volna Palpit eltenni láb alól?

((Jahh, és ugye a tanítványát Palpi tanítványa tette el láb alól, ezt is tudnia kellett))

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valahogy Palpatinról simán el tudnám képzelni, hogy akár felrúgja a több ezer éves Sith hagyományokat a saját céljai elérésének érdekében. Ami pedig Dookut illeti, ha valami olyat akarok megoldani ami csípi a csőrömet, akkor kénytelen vagyok össze állni egy olyan emberel, akiről tudom, hogy nem a jó úton jár. De mivel nincs más választásom, így muszáj. Később persze elteszem láb alól, és akkor minden úgy megy, ahogy akartam. Ja és még valami, Dooku a korrupciót gyűlölte első sorban a Köztársaság és a Jedi Rendben. Ez a maga kis álom Birodalmában nem lett volna.

 

Van itt végszóként még valami! Mint többször írtam most olvasom az EP III könyvet, és abban most tartok azon a részen, mikor Palpatin felfedi magát, és elmondja Anakinnak, hogy ő magam Darth Sidious. Ahogy olvasom és bele élem magam, eléggé hatásosnak hat a gonosz magyarázata. Erősen kell tartania magát az olvasónak, hogy ne legyen ő maga is a Sötét Oldal tagja. Tudom fura amit írtam, de nekem tökre ez az érzésem. :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.