Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

(Azt már csak nagyon halkan merem mondani, hogy a poénok, poénos szereplők sokkalta inkább hozzátartoznak a Sagához, mint a horrorisztikus durvulások. Az ok pedig egyszerű: Lucas az előbbieket elég sűrűn alkalmazta, az utóbbiakat pedig - szerintem abszolút szándékosan - egy az egyben kihagyta.)

Hát igen, belegondolni is mámorító, milyen lenne a TCW-ben egy Rex százados megmentése című epizód, melyben Cody és néhány klón földre száll a Dantooine-on, ahol, sajnos, sokukat már a LAAT/i egységből kiszálva ledarálják a droidekák. De úgy véresen cafatosra. A földreszállás azért sikerül, igaz, ezer klónból 900 ott marad darabokban. Aztán Cody elindul a rossz helyen landolt Rexért, olyan komoly témákat feszegetve, hogy egy klónért feláldozható-e hét másik (ja, Rexet amúgy hazavárja Lama Su és Taun We, akik már nem tudják elviselni, hogy 100 000 gyermekük odalett). De egy A bolygó neve: Korriban epizód sem lenne rossz. A klón kommandósok elmennek a Sithek bolygójára, mert megszakatt az összeköttetés az ott létesített előőrssel. Mikor odaérnek, küzdelem jelét találják, de sehol a holttestek. Végül megtalálják őket, a fő hűtőtornyok alatt, de kiderül, hogy mindet rancorok falták föl. Eztán véres mészárlás lesz, és a túlélőknek meg kell találniuk a kiutat a bolygóról. Hát igen, ezen történetek mind egy gyerekeknek szánt mesesorozatba illőek... ja...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köazönöm mindenkinek a segítséget könyvügyben.Jövő héten szabin vagyok, akkor megnézem az Alexandrában őket.

Valaki írta az előzőekben, hogy a Clone wars további köteteit szeretné olvasni.Ezek szerint jelent meg magyarul már Clone Wars regény?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem eléggé félreértettetek. Nem azt akartam mondani, hogy a TCW-be mindenféle gyilkolászásokat tegyenek, én is tudom, hogy a fő célközönség a "fiatalabb" korosztály. És a poénok is többnyire a helyükön vannak, DE időnként visszábvehetnének belőlük. (csak egy kicsit). Ettől én még ugyanúgy tisztelem az alkotókat és rajongok az SW-ért és azzal is tisztában vagyok, hogy a vásznon nem fogunk véres jeleneteket látni. De azt hiszem, ha megismertük (és megismertük) a háború "könnyedebb" oldalát, akkor igenis támogatni kell azt az ötletet, aminek eredményeképpen megláthatjuk azt kegyetlen valóságában is. Ezért is tetszett nagyon a Yabiimi csata. (képregény) Aki meg nem vevő az ilyenekre, az úgyse fogja elolvasni a könyvet. Én személy szerint nagyon kíváncsi vagyok rá. Nem hiszem, hogy ezt csak én gondolom így. Vagy igen? ;)

 

 

Egyébként erre jó példa az említett filmek: Kelly hősei-Ryan közlegény Ha megnéztük az elsőt, kiváncsiságból tekintsük meg a másikat is. Két oldala egyazon témának. De attól még mindkettő lehet jó. (mint ahogyan jó is)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az SW -ben épp az a szép, hogy olyan széles spektrumban mozog, hogy belefér a Jar Jar -os ökörködésétől kezdve egy ember eleven elégéséig minden.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Leon, azt hiszem a félreértés kölcsönös volt. Én a poénokat a filmek és regények többségének színvonalán értettem. A TCW ilyen szempontból kicsit kilóg a sorból, hisz nem titkoltan úgy alkották, hogy a mai gyerekeket (6-10 éves korosztály) is megfogja. A horrorisztikus dolgokon pedig a premierplánban mutatott/leírt gyilkolásokat, kibuggyanó belső szerveket, fröcsögő vért értem, meg a nézőre/olvasóra frászt hozó feszültségkeltő elemeket. EZ nem kell az SW-be szerintem. Persze ennél kicsit visszafogottabb módon semmi kifogásom az "erősítés" ellen. Pusztulhat az ellen mellett a barát is, be lehet mutatni a háborúk komorabb oldalát is, de az említett horrorisztikus, gyomorfogató effektek nélkül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köazönöm mindenkinek a segítséget könyvügyben.Jövő héten szabin vagyok, akkor megnézem az Alexandrában őket.

Valaki írta az előzőekben, hogy a Clone wars további köteteit szeretné olvasni.Ezek szerint jelent meg magyarul már Clone Wars regény?

Igen. A Gonosz útvesztője Clone Wars regény. És még a Sötét Nagyúr is (legalábbis az első 70 oldal). Viszont a rajzfilmsorozathoz kötődő The Clone Wars főcímet viselő könyvek közül még csak A klónok háborúja jelent meg magyarul. De a Yoda könyv is Clone Wars-os lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen Gyoka, valóban félreértettük egymást. Megpróbálom elmagyarázni pontosabban, hogy miért is lettem ennyire belelkesülve.

Tehát: kb 6-7 éves lehettem, amikor elöször láttam az Ep 4-5-6 ot. És a mai napig nincs több olyan film, ami ekkora hatással lett volna rám. Pl: sírtam, amikor Obi-Wan meghal és rettegtem a rancortól meg Jabbától. (még egyszer mondom 6-7 évesen, nem most :nana: ) És rengeteg álmatlan éjszakán át gondolkoztam a szereplők sorsáról, körülményeikről, életről halálról, szóval ilyen nagy dolgokról. És hát kialakult bennem ez a komor érzés, teljesen átéreztem/átérzem a karakterek és a galaxis sorsát, nagyon bele tudom élni magam. (ez kicsit fanatikusan hangzik :D ) Erre jócskán rátett az ep 2-3 is. Hát tény: nem sok happy end van az SW univerzumban. És igen, valóban hozzátartozik a humor is. Éppúgy nevetek én is minden jól eltalált poénon. Csak valahol fáj, hogy a túl sok humorral elveszik tőlem ezt az érzést, ami gyerekkoromban kialakult. Ezért is örültem meg, amikor Revan írta, hogy "komolyabb" hangvételű könyv van készülőben. Mert talán ez lesz az, ami btölti az űrt. Hiszen mint írtam korábban, elképzelhetetlennek tartom, hogy ilyesmit lássunk a vásznon. És akkor már szögezzük le azt is, én gyűlölöm a horror filmeket és a durvulás alatt nem kifordult beleket ,stb értek. De horror és horror közt is van óriási különbség. Pl: a Kannibál holokauszt meg a Resident Evil is horror. Durvulás alatt nem a nagyon durvát értettem, csak azt, hogy szivesen olvasnék egy kicsit keményebbet SW témában.

 

Hát így a végére már szinte egyezik a véleményünk. Nem kell gyomorforgatás, csak kicsit több keménység.

Remélem így már azért sikerült jobban megértetnem magam. (egyébként egész költőien fogalmaztam :D )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szívem, Mártiék egykori utcájában át lehet venni, nincs messze, oszt kérheted a fórumtali napjára is az átvételt :D

No meg ha posta hozza, akkor a postaktg kb annyi, mint a netes kedvemény :D Szóval kb. annyi, mintha bótban vennéd :nana:

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Buklájn. Netről 20% kedvezmény, személyes átvétellel nincs postaköltség. :nana:

 

Az Alexandrások és a Librisek meg tudnák hozatni? Úgy tudom A klónok háborúja a Líra és Lant hálózatában van egyedül, meg néhány utcai könyvárusnál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen Gyoka, valóban félreértettük egymást. Megpróbálom elmagyarázni pontosabban, hogy miért is lettem ennyire belelkesülve.

Tehát: kb 6-7 éves lehettem, amikor elöször láttam az Ep 4-5-6 ot. És a mai napig nincs több olyan film, ami ekkora hatással lett volna rám. Pl: sírtam, amikor Obi-Wan meghal és rettegtem a rancortól meg Jabbától. (még egyszer mondom 6-7 évesen, nem most :nana: ) És rengeteg álmatlan éjszakán át gondolkoztam a szereplők sorsáról, körülményeikről, életről halálról, szóval ilyen nagy dolgokról. És hát kialakult bennem ez a komor érzés, teljesen átéreztem/átérzem a karakterek és a galaxis sorsát, nagyon bele tudom élni magam. (ez kicsit fanatikusan hangzik :D ) Erre jócskán rátett az ep 2-3 is. Hát tény: nem sok happy end van az SW univerzumban. És igen, valóban hozzátartozik a humor is. Éppúgy nevetek én is minden jól eltalált poénon. Csak valahol fáj, hogy a túl sok humorral elveszik tőlem ezt az érzést, ami gyerekkoromban kialakult. Ezért is örültem meg, amikor Revan írta, hogy "komolyabb" hangvételű könyv van készülőben. Mert talán ez lesz az, ami btölti az űrt. Hiszen mint írtam korábban, elképzelhetetlennek tartom, hogy ilyesmit lássunk a vásznon. És akkor már szögezzük le azt is, én gyűlölöm a horror filmeket és a durvulás alatt nem kifordult beleket ,stb értek. De horror és horror közt is van óriási különbség. Pl: a Kannibál holokauszt meg a Resident Evil is horror. Durvulás alatt nem a nagyon durvát értettem, csak azt, hogy szivesen olvasnék egy kicsit keményebbet SW témában.

 

Hát így a végére már szinte egyezik a véleményünk. Nem kell gyomorforgatás, csak kicsit több keménység.

Remélem így már azért sikerült jobban megértetnem magam. (egyébként egész költőien fogalmaztam :D )

 

Így igaz jönnek a komolyabb, sötétebb hangulatú történetek. Pl: Darth Bane sorozat (magyarul is), Republic Commando, Imperial Commando, Fate of the Jedi, The Force Unleashed... stb. Nem mind lesz gyerekmese. A Dart Bane trilógiánál Sith-ek bosszúja, Sötét Nagyúr-szerű hangulatra várok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, ismét vannak jó híreim. Megkérdeztem a Probook-tól, hogy jönnek-e a The Clone Wars folytatásai. Ezt válaszolták: "A sorozat folytatódni fog, bár még angolul sem jelentek meg a következő részek."

Tehát a Probook-nál vannak ennek a sorozatnak a jogai. Így már nagy esélye van szerintem, hogy jövőre magyarul olvashatjuk a Wild Space-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, ismét vannak jó híreim. Megkérdeztem a Probook-tól, hogy jönnek-e a The Clone Wars folytatásai. Ezt válaszolták: "A sorozat folytatódni fog, bár még angolul sem jelentek meg a következő részek."

Tehát a Probook-nál vannak ennek a sorozatnak a jogai. Így már nagy esélye van szerintem, hogy jövőre magyarul olvashatjuk a Wild Space-t.

 

Szuper! Ez egy igazán jó hír. A folytatás is, meg az is, hogy nem a Szukits kezében vannak a jogok. Reméljük a Probook fordítói gyorsak lesznek. :nana:

Azt lehet tudni, hogy a könyv az animációs sorozat történéseit követi majd továbbra is, vagy esetleg az írók által továbbgondoltak lesznek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szuper! Ez egy igazán jó hír. A folytatás is, meg az is, hogy nem a Szukits kezében vannak a jogok. Reméljük a Probook fordítói gyorsak lesznek. :D

Azt lehet tudni, hogy a könyv az animációs sorozat történéseit követi majd továbbra is, vagy esetleg az írók által továbbgondoltak lesznek?

 

Nem sokat lehet tudni a folytatásról. Természetesen jelentősen kötődni fog a rajzfilmsorozathoz, de nem a további epizódok regényváltozatairól van szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Nemrég másodjára is elolvastam a Klónok háborúját. Itt még nem értékeltem a könyvet.

Traviss stílusa szuper! Egyszerűen lehengerlő! Akciódús, pörgős, és még a szereplők lelki világába is betekinthetünk. Úgy érzem a könyv sokkal jobb, mint a rajzfilm. Travisstől nagyon szívesen elolvasnám a többi Sw regényét is, főleg a Republic Commando sorozatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.